השקעות נדל"ן בארה"ב

השקעות נדל"ן בארה"בעם היד על הלב, מי מאיתנו אינו מפנטז על נכס בחו"ל בכלל ובארה"ב בפרט? ארה"ב ארץ האפשריות הבלתי מוגבלות, המדינה אליה נהרו ונוהרים מיליוני אנשים כדי להגשים את חלומם. כיום, לא צריך להתגורר בארה"ב כדי להגשים את החלום, מספיק לרכוש נכס בארה"ב ולהנות מהשפע שיש לאמריקאים להציע. 

כבר לפני עשרות שנים ארצות הברית של אמריקה קסמה לאנשים מכל רחבי העולם, רבים הגשימו חלום והיגרו אליה, ארה"ב קלטה מהגרים רבים משלל מדינות . אחרים, הסתפקו  בהשקעות נדל"ן מעבר לים . בשנים האחרונות המגמה התחזקה וזרים הגבירו את מעורבותם בשוק האמריקאי בהשקעות מגוונות, נדל"ן הוא אחד הפופולאריים מבניהם. גם בקרב הישראלים ניכרה בשנים האחרונות עלייה ורבים לא רק מתעניינים ברכישת נכס בארה"ב, אלא החלו לרכוש נכסים בפועל.  

השקעה בנדל"ן נחשבה לפחות עד לפני קצת יותר מעשור להשקעה הבטוחה ביותר, בנקים בארה"ב וברחבי העולם החלו לחלק משכנתאות (הלוואות) כמעט לכל רוכשי ומשקיעי הנדל"ן. הבנקים סברו, שבמידה ויעניקו משכנתאות לאורך של 15-20 שנה. הם ייהנו מהריביות, וכמובן ימשכנו את הנכס לטובתם. יש גם בונוס לזכותם, ביטוח חיים . עד לשנת 2007 נהנה שוק הנדל"ן האמריקאי מצמיחה חסרת תקדים . תארו לעצמכם, שמתחילת שונות האלפיים ועד לשנת 2007, המחירים טיפסו ביותר מ- 60%! גם הריביות שגבו הבנקים טיפסו בצורה נאה. בשלב מסוים, האזרחים שלקחו הלוואות לא הצליחו לשלם לבנקים , לא את החזר המשכנתא  ולא את תשלום הריבית. זה כולל גם לנותני שירות אחרים בענף. "בועת" הנדל"ן התפוצצה, והבנקים וכל התעשייה שמסביב לזה, ספגו מכה אנושה. חלקם לא החזיקו מעמד וקרסו, אחרים גדולים יותר ומבוססים יותר שרדו. הבורסה בניו יורק הגיבה בירידות חדות, דבר שגרר אחריו ירידות משמעותיות גם באירופה ובאסיה. העולם הפיננסי נכנס לטלטלה. כלכלות חלשות יחסית ניזוקו קשות (יוון שנזקקה לסיוע של האיחוד האירופי כדי לשרוד), מחירי הנדל"ן בארה"ב צנחו בכ- 30% והגיעו לרמתם בשנת 2004. הממשל האמריקאי לא נותר אדיש וסייע בסכומים חסרי תקדים למשק, אמריקה כמנהיגת העולם הכלכלי לא יכלה להרשות לעצמה לגרור את המשבר. ירידת המחירים נבלמה, ובשנת 2012 המחירים החלו לטפס מעלה. כמה למעלה? בכ- 60% נכון לרבעון הראשון של שנת 2021.   

אז מדוע להשקיע בנדל"ן ומדוע בארה"ב? 

ראשית לכל, ארצות הברית היא המדינה החזקה ביותר בעולם החופשי, מנהיגת הכלכלה העולמית, על פיה יישק דבר. חוסן זה, הנובע כאמור בשל עוצמתה הכלכלית, מעניק שקט נפשי לרבים מאיתנו, אשר מעוניינים לבצע השקעת נדל"ן בטוחה ככל הניתן.

שנית, שטחה של ארצות הברית עומד על 9.833 מיליון קילומטרים רבועים. שטח עצום זה מביא להיצע נדל"ן שאינו נגמר בהשוואה למדינות אחרות. בעיקר בהשוואה לישראל,אשר שטחה נאמד בכ – 22,145 קילומטרים רבועים בלבד.

שלישית, ישראל חתומה כבר משנת 1995 על אמנת מס עם ארה"ב. עובדה חשובה זו מונעת מהמשקיע הישראלי לשלם כפל מס. 

מרביתם המכריע של המשקיעים בנדל"ן, בוחרים בנתיב זה מכיוון שהם מחפשים הכנסה קבועה פסיבית. למעשה ההשקעה בערוץ זה, הוכיחה עצמה כבר עשרות שנים בארץ ובעולם כולו. כאחת הפעולות המקנה למשקיע ביטחון פיננסי לטווח ארוך,  עם סיכון מינימלי יחסית בהשוואה להשקעות אחרות . נתיב השקעה זה הוכיח עצמו רק לאחרונה, כששרד את אחד המשברים הגדולים בעולם קרוב ל 100 שנה משבר הסאב פריים. הראייה, המחירים ברוב המדינות לא רק שחזרו לרמתם מלפני המשבר, אלא טיפסו מעלה בצורה מרשימה. 

דווקא מגפת הקורונה שנכפתה על העולם ועל ארה"ב, הביאה לשינוי תפיסתי אצל האמריקאים. עד אז האמריקאים האמינו בעבודה הנעשית במשרדים, מי לא מכיר את החללים הפתוחים במשרדים ששכנו במגדלי ענק ובאזורי תעשייה נחשקים. מאז תחילת הסגרים ואי הוודאות בעיקבות המגיפה , חברות ענק גלובאליות, כמו פייסבוק, גוגל ואחרות, הצהירו כי חלק מהעבודה תתבצע מעתה ואילך מהבית. כלומר לא קשור למצב חומרת הפדמיה , בחלק מהימים העבודה תתבצע מהבית . ההודעה לא הגיעה בחלל ריק, האמריקאים עוברים "בחסות הקורונה" לעבוד יותר ויותר מהבית. זה אומר שתושבים רבים, מבקשים לשפר את הדיור ולעבור לבתים גדולים יותר. בשל כך, בארה"ב מסתמן בתקופה האחרונה מחסור בבתים למכירה ולהשכרה. הביקוש גובר על ההיצע, ורבים מתושבי ארה"ב מתקשים למצוא דיור בר השגה. לכן הנטייה המסתמנת לעבור לשכירות חד-משפחתית. המשמעות היא, שהביקוש לשכירות ממשיך לגדול ב-2021 וצפוי לגדול לפחות  גם בשנה לאחר מכן. בשל כך,  אזורים רבים במדינה חווים פריחה עצומה בביקוש, ומחירי הדירות עולים  כתוצאה מכך בשיעור גבוה מקצב האינפלציה. זה הפך בתים רבים לבלתי ניתנים להשגה עבור הקונים הפוטנציאליים שלהם. בארה"ב לא לקחו זאת בחשבון, לא חל שינוי בהתחלות הבנייה. כך נוצר ביקוש שגבר בהרבה  על ההיצע. עליית המחירים לא נבלמה גם לאחר שהגיעו נתונים המצביעים על המשבר בצמיחת הכלכלה בעקבות ההשפעות השליליות של מגפת הקורונה.  

להלן טבלה הממחישה את קריסת המחירים בשנת 2008, ההתאוששות המרשימה שהגיעה החל משנת  2012 שבה מחיר ממוצע לבית היה 260 אלף דולרים, המחירים טיפסו עד לכ- 435 אלף דולרים בסוף הרבעון השני של  שנת 2020. 

כלכלת ארה"ב התכווצה בשיעור שנתי עצום של 32.9% ברבעון השני של 2020, לאחר צניחה של 5% ברבעון הראשון, על רקע הסגרים והגבלות התנועה בין מדינות בתוך ארה"ב ומחוצה לה. זו הייתה הירידה התלולה ביותר בכלכלה ביותר מאז שנות ה-40. בהתבסס על הערכות קרן המטבע הבינלאומית הכלכלה הגדולה בעולם צפויה להתכווץ ב-6.6% השנה, התכווצות ראשונה מזה 11 שנים ולמעשה מאז משבר הסאב פריים. 

במידה ונבחן את הנתונים הללו נגלה, כי דווקא בעת זו כדאי למשקיעי הנדל"ן לבחון אפשרות להיכנס לשוק האמריקאי. בעקבות התכווצות הכלכלה  לאחר שחוותה עליה של כמעט עשור. ייתכן מאד שזהו העיתוי הנכון  לרכוש נכס . החלום האמריקאי  לרבים מאיתנו הישראלים, מצטייר בגורדי שחקים ,בטיים סקוור במנהטן ניו יורק, בוורלי הילס בלוס אנג'לס  או ברצועות החוף המדהימות שבדנתונה ביץ', מיאמי פלורידה. זה אומנם מצטלם ונראה מעולה, אבל ארה"ב היא מדינה ענקית, ומרבית העסקאות המשתלמות שם נעשות דווקא במדינות ובערים שנעלמות מעינינו . לשם המחשה , שימו לב לערים שבהן היה העלייה הגדולה ביותר ברבעון השני של שנת 2020 ( רגע לפני בלימת המחירים בעקבות נגיף הקורונה) , פיניקס סיאטל וטמפה. מיאמי , לוס אנג'לס וניו יורק נותרו הרבה מאחור. 

להלן  עליות המחירים במחירי הבתים במדינות השונות בערים השונות ברבעון השני של 2020 בארה"ב. 

עליה מחירי בתים באחוזים 

Q2/2020

שם העיר
8.96 פיניקס
6.5 סיאטל
5.89 טמפה
5.74 שארלוט
5.4 קליבלנד
5.39 מניאפוליס
4.03 מיאמי
3.91 לוס אנג'לס
3.54 בוסטון
3.06 ניו יורק
1.45 סן פרנסיסקו

אם בכל זאת חפצה נפשכם לרכוש נכס במדינה פופולארית בארה"ב , במקום יוקרתי ובמיקום מצויין. 

להלן שש הערים היקרות בארצות הברית

מחיר מכירה חציוני ממוצע בדולרים מחיר ממוצע למ"ר בדולרים מדינה שם העיר
1,360,000 1.100 סן פרנסיסקו קליפורניה
950,000 1.400 מנהטן ניו יורק
983,000 610 סן ג'ונס קליפורניה
848,000 500 בת'סדה מרילנד
799,000 720 ברוקלין  ניו יורק
760,000 550 קליפורניה לוס אנג'לס

בעת השקעה בנדל"ן בעת הזו בארה"ב, יש לקחת בחשבון מספר גורמים – השפעת נגיף הקורונה על שוק הנדל"ן העולמי ובעיקר על זה האמריקאי,  ביקוש מול היצע במדינות השונות, ועייניני מיסוי. אחת הנקודות המעניינות את המשקיע הישראלי היא נושא המיסוי שנרחיב עליו בשורות הבאות: 

אמנה למניעת כפל מס בין ישראל ארה"ב:

הממשל האמריקאי וממשלת ישראל חתמו על אמנת מס בין שתי המדינות עוד בשנת 1995. האמנה היא למעשה הסכם, בו קובעות שתי המדינות את הסכם המיסוי ביניהן.  כולל כמובן כללי מיסוי שיחולו על נכסים בהן יש לשתיים זיקה משותפת והכוונה בעיקר לכפל מס. 

מהסעיף העוסק  העוסק בכפל מס אנו למדים , כי בכל סוג הכנסה לא יוטל על הנישום כפל מס. אולם הוא יצטרך לשלם עליו מס בשיעור המס הגבוה ביותר מבין שתי המדינות. כלומר,  עם המס בארה"ב יעמוד על 10% ולעומת זאת המס בישראל  יסתכם ב-  25%. אנו נשלם 10% מס בארה"ב ואת היתרה 15%, נשלם בישראל.

הבהרה חשובה למי שמחזיק באזרחות ארה"ב-  האמריקאים  עיגנו באמנה סעיף הנקרא מיסוי אזרחים.  ישראלי המחזיק באזרחות של ארה"ב, יחויב  במס גם בארצות הברית ובנוסף לדיווח על כך בישראל. יותר מזה , אזרח ארה"ב מחויב לדווח לארצו על מלוא הכנסותיו בכל מדינה  גם אם אינם גרים בארה"ב ואף לא ביקרו שם ולו פעם אחת. 

שיטת המיסוי בארה"ב

בניגוד לנהוג ברוב מדינות העולם, יש לשים לב שפקודות המס שונות ממדינה למדינה ברחבי ארה"ב. גובה המס נע  מ- 0% במדינות אחדות, ויכול להגיע עד ל- 12%במדינות אחרות. מס מדינה נקרא  State Tax ,הוא מגיע בד"כ בנוסף לתשלום המס הפדראלי ( מלבד כמובן מדינות שאין משלמים בהן מס).

לנו כישראלים ,חשוב לדעת שבהכנסה מנכסי נדל"ן בארה"ב, זכות המיסוי הראשונית תהיה של המדינה בה ממוקם  הנדל"ן, קרי בארה"ב. נקודה נוספת שיש להבהיר, אזרח ישראלי חייב בדיווח שנתי ובתשלום מס על הכנסתו במדינה זרה, גם עם היא מתנהלת בחשבונות שעיקרם בחו"ל. זה לא אומר שהוא מחויב בתשלום מס מלא גם בישראל ( בשל אמנת המס בין ארה"ב לישראל), הפרטים להלן:

כל בעל נכס בארה"ב מחויב בהגשת דוחות מס על הכנסות מנדל"ן הנקראים בשפה המקומית :  Fix, Determinable, Annual or Periodical 

במקרה של הכנסה משכר דירה. למשקיעם זרים זה יסתכם במס של 30%  על הכנסת הברוטו. ישנה בכל זאת אפשרות להפחית את המס, זאת בתנאי שאתה משייך את ההכנסה לעניין מסחרי או עסקי,  מה שהאמריקאים מכנים   Effectively Connected Income. מה שנדרש לעשות, למלא טופס בו אתה מצהיר, שזהו נכס למטרה עסקית או מסחרית ולמוסרו לרשות המס המקומית. אפשרות נוספת בכדי להפחית מס, להגיש טופס הצהרה, בו מפורטות כל ההוצאות הישירות שנועדו לשמר ולתחזק את הנכס. את ההוצאות האלו ניתן להפחית מההכנסה החייבת במס.  

שימו לב לגובה המס החייב בתשלום ליחידים/נשואים  בארה"ב ,המס כמובן מדורג.  כלומר עד הכנסה של 19,750 דולר בשנה המס הוא 10% בלבד. מי שירוויח עד  80,250 דולר בשנה ישלם 12% מס בלבד!

 ומה עם המיסוי בישראל עבור הכנסות שכר דירה מחו"ל? 

פקודת מס הכנסה קובעת שכל אזרח ישראלי חייב במס בישראל על הכנסה בארץ או בחו"ל (הדבר מודגש באמנת המס בין שתי המדינות). אולם , בעיון בפקודת מס הכנסה לפי סעיף  122 א'. עולה כי ניתן לצמצם בשיעור ניכר את גובה תשלום המס הכפול. הפקודה מאפשרת לבחור באחד משני המסלולים שלהלן לתשלום מס מהשכרת דירה בחו"ל.

מסלול נטו – תשלום בישראל על ההכנסה נטו שקיבלת משכירות הנכס בארה"ב , במקרה זה יופחת מהסכום המס הפדראלי ומס ששולם למדינה בה הנכס נמצא (במידה ויש ובהתאם לאמנת המס בין שתי המדינות). שיעור המס במקרה זה יהיה על המס השולי ולא יפחת מ- 31 אחוזים. 

מסלול ברוטו – תשלום  מס אחיד של 15% על ההכנסה ברוטו בארה"ב. כאשר לבעל הנכס האופציה לנכות הוצאות פחת. 

יש להדגיש שבתום שנת מס, ניתן להחליף בין המסלולים. 

האם אנו חייבים בתשלום מס שבח (רווחי הון) בישראל על מכירת נכס  נדל"ן בארה"ב?

בישראל קיים מס שבח על כל מכירת נכס בשיעור של  25% משוויו . כל אזרח ישראלי חייב במס זה, גם אם העסקה מבוצעת בחו"ל. חובת הדיווח לרשויות המס בישראל היא תוך 30 יום ממכירת הנכס.  

במידה והשתכנעתם לרכוש נכס בארה"ב, עליכם להבין את אשר מצפה לכם לכל אורך כל הדרך. להלן השלבים המצפים לכם :

רכישת נכס בארה"ב – צעד אחר צעד

אפיון הנכס- כיצד אני רוצה לראות את הנכס שלי.

תהליך לרכישת נכס – בארה"ב רובם המכריע של רכישות הנכסים עוברות דרך מכרזים. היות ועל המכרז מתחרים בד"כ לא מעט מתמודדים , יש להיערך בהתאם. כדאי לדעת , מרבית מרכישות הנכסים מתבצעות במכרזים, חשוב מאד להתכונן כראוי למכרזים. רצוי גם לשכור סוכני נדל"ן שיסיעו בהכנת המכרז, רצוי גם לשכור חברה אשר תסייע בתהליך הרכישה כפי שתבינו בהמשך. 

על מנת להתניע תהליך האמריקאים מבקשים הוכחה של הון זמין בדמות מסמך,  זה נקרא-Proof Of Fund   או בקיצור POF. 

כל בקשת להצעת מחיר המוגשת למוסד בנקאי או מוסד אחר, אמור להיות מגובה במסמך POF. ההון העצמי שלך המתבטא במסמך, מהווה כביטחונות (סוג של ערבות)  כנגד הנכס. אלטרנטיבה אחרת במקום הצגת המסמך היא, לפתוח חשבון בנק בארה"ב הנמצא ברשותך. ובהנחה שנמצא בו סכום המספק את הרשויות למימוש העסקה (כולל עלויות שיפוץ אשר כופה בד"כ העיריה). 

למי שמאיתנו שאינו אזרח אמריקאי וחפץ לרכוש נכס, הוא ייאלץ  להקים חברה על שמו. חברה זו תלווה אותו לאורך ביצוע עסקאות הנדל"ן, בקנייה וגם במכירה עתידית. באמצעות חברה זו ישולמו בנוסף, חשבונות המיסים וחשבונות שוטפים נוספים. עלות פתיחת חברה בערבון מוגבל  הנקראת (Limited Liability Company) ,  LLC  נעה בין 150-250 דולר . ככול שהחברה תוקם מוקדם יותר, כך ייטב ויסייע למניעת הוצאות נוספות ועיקובים מיותרים.

לאחר הקמת החברה (LLC), יש לפתוח על שמה חשבון בנק.  עדיף תמיד באזור מיקום הנכס. פתיחת החשבון הנה ללא עלות , החשבון כאמור ישמש לכל ההוצאות הנלוות של הנכס (כגון  מימון, תיקונים , העברת דמי שכירות וכדו') 

על מנת לפתוח את חשבון הבנק, נדרש להציג בשפה האנגלית כמובן את הפרטים הבאים- פירטי מורשה חתימה,  כתובת מגורים ,צילום דרכון ותעודה מזהה רשמית נוספת. בארה"ב קיים שירות Stripe Atlas. שירות זה, קרוב לוודאי יעזור לך להקים חברה וחשבון בנק  במהירות ובעלות זולה יחסית.    

השקעות נדל"ן בארה"ב: כיצד לפעול לאיתור הנכס האידיאלי עבורי? 

אפשרי לעשות זאת באופן עצמאי כמובן, אבל רצוי להסתייע באנשי מקצוע. בארה"ב מיקום הנכס משמעותי ביותר בבחינת כדאיות ההשקעה,  כמו גם מצבו של הנכס בעת המכירה. תופתעו לגלות שרוב הבתים הנמכרים זקוקים לשיפוץ, חלקם אף  מסיבי. חשוב להדגיש כי איכות הבנייה, אופי המוכרים וכד',  שונה בתכליתו לא רק במדינות השונות, אלא אפילו בין רובעים סמוכים.  

כיצד רוכשים נכס בארה"ב כיצד רוכשים נכס בארה"ב? 

לאחר שאיתרנו נכס מתאים למדתינו, והחברה פעלה בשבילינו איתרה את המוכר והגיע עמו להסכם. בעל הנכס בארה"ב אמור לקבל את ההסכם לאשרו ולחתום . ביטוח על הנכס נשלח  ע"י החברה המתמחה לאחר שערכה  בדיקה מקיפה של הנכס. 

המוכר והקונה מקבלים את החוזה לאישור העסקה ע"י החברה המתמחה. עלויות סגירה  (Closing Costs)של עסקה כזו עם חברה חיצונית נעה בארה"ב לא ניתן לרכוש נכס באופן עצמאי, יש להסתייע באחת מהחברות המתמחות בשוק הנדל"ן , בין הנתונים שמציגות החברות לרוכש, ניתן למצוא  את כל הפרטים על הנכס החל מהמיקום דרך מפרט הבית ועד לצילום אוויר. נתונים המקלים רבות על קבלת ההחלטה. 

אבל זה לא מסתכם רק בזה, בנוסף,  החברה מבצעת בדיקה לגבי מצבו החוקי של הנכס, כולל שעבודים וחובות של הבעלים הקודמים. לאחר שהשתכנעת שאכן מדובר בעסקה נאותה, עליך לחתום על מסמכי הרכישה.  במקביל, תתבקש להפקיד מקדמה בחשבון "נאמנות" של עו"ד. אותו עו"ד מקשר הקונה לבין החברה המקצועית שפועלת  לקניית הנכס מבעליו החוקיים בארה"ב. עלות הטיפול ,בין 500 דולרים ועד ל 1% מגובה הנכס. 

שלב העברת הכספים: באמצעות החברה המתמחה,  לאחר שקיבלה את כספי המוכר, היא ממתינה לקבלת אישור העברת בעלות של הנכס מבעליו הנוכחיים לבעליו החדשים (הלקוח). לאחר קבלת אור ירוק לביצוע העסקה, מועברים כספי הרכישה למוכר הנכס והקונה מקבל מהחברה את שטר הבעלות על הנדל"ן שזה עתה רכש. 

ריכזנו עבורכם את עלויות הטרחה לעו"ד , מתווכים ולנותני שירות:

 

גורם משלם עלות באחוזים מסה"כ העסקה סוג העמלה
קונה  0.5%-1.0% ביטוח בעלים על הבית
קונה 0.2%-0.5% קליטה
קונה 0.5%-1.0% משפטית
מוכר 1.0%-1.42% העברת מקרקעין
מוכר 6% מתווך נדל"ן
מוכר 1.2%-2.5% עלויות ע"ח הקונה
7.5%-8.4% עלויות ע"ח המוכר
8.7%-10.9% סה"כ עלויות משני הצדדים

 

לצד זה, יש להוסיף עלויות  נוספות כמו אחזקה , מיסוי (בהתאם למדינה) , הגשת דוחות מס ( כ- 150 דולר) , בדיקת קבלן ( כ- 200 דולר) , בדיקת שמאי ( כ- 200 דולר) עלויות אכלוס,  במידה ובחרת בסוכן עצמאי , נהוג לשלם לו כגובה דמי השכירות של חודש אחד. במידה וזו חברות ניהול שעוסקת בכך,  דמי התשלום  המקובלים הינם 10% מן השכירות הניגבת.

השקעות נדל"ן בארה"ב: שורה תחתונה: 

ארה"ב מוכיחה שהיא מתאוששת בשנה האחרונה גם ממשבר מגפת הקורונה, היא עשתה זאת פעמיים בצורה מרשימה במילניום האחרון. בשנת 2001 לאחר המגה פיגוע של אל קעידה, ובשנת 2008 לאחר משבר הסאב פריים. מדיניות החיסונים העיקשת והסיוע הרחב למשק של הממשל האמריקאי , סייעו ובגדול לכלכלה המובילה בעולם לצאת מהמיני משבר שפקד אותה בתחילת שנת 2020. לא רק הפנדמיה העולמית שינתה את פני הכלכלה בכלל ושוק הנדל"ן בפרט , גם שינוי האקלים, השיטפונות הרבים לצד שרפות שמשתוללות בתדירות שלא ידענו, שכנעו את תושבי ארה"ב לשפר דיור, כלומר, למצוא בתים בטוחים יותר. הרבה מהבתים בארה"ב הם במצב רעוע עשויים מעץ ואסבסט. המציאות החדשה שנכפתה על תושבי ארצות הברית של אמריקה, גרמה להם לתור אחר שיפור הדיור, לרוע מזלם איש לא צפה את הפנדמיה ואת השינוי הקיצוני באקלים ( הרבה תודות למדיניות הישיבה על הגדר של נשיא ארה"ב לשעבר טראמפ). תוכניות להגברת התחלות הבנייה לא היו כנראה. ושוק הנדל"ן הגיב בהתאם, בעליות! אנו סבורים שמגמה זו עשויה להמשיך ולהתחזק. יחד עם זאת , חשוב להדגיש שהשקעת נדל"ן בחו"ל ובמיוחד בארה"ב עם הגבלות המרחק הגיאוגרפי בתוך המדינה ובינה לבין ישראל, על שלל חוקי המיסים הקשוחים של האמריקאים. מחייבת מקדם זהירות בהחלטה האם להשקיע בנדל"ן בארצו של הדוד סם.  

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

מידע מקצועי למשקיעים

משכנתא הפוכה לגיל הזהב

הלוואת משכנתא הפוכה, בדיוק כמו משכנתא רגילה, מאפשרת לבעלי בתים ללוות סכום של כסף באמצעות הבית שבבעלותם בתור ביטחון להלוואה. בנוסף לכך, כמו במקרים של

קרא עוד »