חישוב תשואה

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

המונח תשואה הוא מונח שחוזר על עצמו פעם אחר פעם בעולם ההשקעות, בין אם אתם יזמים צעירים או משקיעים וותיקים או אפילו סתם פתחתם תיק השקעות דרך הבנק, עליכם להכיר את המונח תשואה. תשואה עוזרת לנו להתכוון על השקעה נכונה ושקולה, אך לא תמיד התשואה מדויקת ולא תמיד מאוזנת לאורך זמן, לכן מלבד למונח עצמו יש להכיר איך עובד השוק, איך מחשבים תשואה ומהי תשואה משתלמת.

חישוב תשואה – מהי תשואה למעשה?

תשואה היא כלי חישוב שבאמצעותו אנו יכולים לחשב את הרווח הנקי מסך כל ההוצאה שלנומה זה מחשבון תשואה ואיך מחשבים תשואה עבור ההשקעה. יש תשואות המתאימות לאפיקי השקעה אחרים, זאת אומרת שמחשבון תשואה של נדל"ן לאו דווקא יתאים לחישוב תשואה עבור שוק ההון. אם נבחן את המונח באופן מילולי נגלה שתשואה היא היחס בין שווי השקעה בנקודות זמן שונות. 

כמובן שתשואה אינה מוצגת לנו באופן מילולי, או בסכום הסופי אלא כמעט בכל המקרים תוצג התשואה באחוזים. ישנם סוגים שונים של תשואות, תשואה שנתית, תשואה חודשית וכן הלאה… לעיתים כאשר אנו מבצעים עסקה ניתנת לנו הבחירה בין סוגי התשואה השונים, ולכן יש להכיר היטב כל סוג תשואה כדי למצוא את התשואה המשתלמת ביותר עבורכם.

יש להדגיש שתשואה לעיתים נראית מזערית, אך אם נסתכל על השקעה שקרתה לא מזמן לאחד ממקורביי, ההשקעה הייתה בסך 400,000 ש"ח ואילו התשואה היא 1.04%, תשואה חודשית. נשמעת השקעה קצת לא משתלמת, אך אם נסתכל על זה באופן ישיר יותר נראה שאותו אדם הרוויח בכל חודש כ- 4,100  ש"ח פחות או יותר.

חישוב תשואה – איך זה עובד?

חישוב תשואה יכול להיות מאוד פשוט כיוון שיש מחשבוני תשואה ניגשים באינטרנט באופן חינמי. עם זאת, יש לקחת בחשבון שללא ידע בסיסי בחישוב הנוסחאות ייתכן והתוצאה לא תהיה ריאלית, גם מחשבונים יכולים לטעות, וגם אתם עלולים לטעות בחישוב הנוסחה ובהזנת הנתונים שלא כראוי. כמו כן, עליכם לדעת שיש מחשבונים שונים המשתנים בהתאם לתחום ההשקעה, חישוב תשואה בתחום הנדל"ן שונה לחלוטין מאשר בתחום ההון, הנה הסבר מפורט על חישוב כל אחד משני סוגי ההשקעה:

חישוב תשואה בתחום הנדל"ן – בשפה המקצועית התשואה התפעולית בתחום הנדל"ן מכונת "Cap Rate", תשואה הנוצרת מהשכרת הנכס. כאשר מדובר על השקעה בתחום הנדל"ן יש לקחת בחשבון גם את ההוצאות הכרוכות ברכישת הנכס – הוצאות אותן ניתן לצפות, ומצד שני קחו בחשבון שיש הוצאות שלא תוכלו לצפות כמו תיקונים או מצב בו אין דיירים. חישוב התשואה הוא לפי דמי השכירות כפול 12, שנה. מכיוון שיש לכם הוצאות עבור תיווך, שיפוצים, עו"ד, שמאי, יועץ משכנתאות וכו', מומלץ לעבוד על פי חישוב של 11 חודשי שכירות, ככה תוכלו לקבל תוצאה יותר ריאלית לתשואה האמיתית.

כיצד לחשב תשואה

חישוב תשואה בתחום ההון – המושג הנפוץ אותו תשמעו פעמים רבות כאשר אתם משקיעים בתחום ההון הוא COC –  Cash On Cash (תשואה הונית). ככה מכונת תשואה על כסף או הון. בתחום ההון חישוב תשואה הינו פשוט יותר, כל שעליכם לעשות הוא לחשב את התזרים הנקי לאחר הוצאות ולחלק אותו בהון אותו השקעתם. 

חישוב תשואה – כל אחד יכול

אחרי שהראנו לכם כמה פשוט זה יכול להיות חישוב תשואה, גם אתם יכולים. תמיד מומלץ להיעזר במחשבון לתחום בו אתם רוצים להשקיע, ונדבר בהמשך גם על ייעוץ של איש מקצוע בכל הנוגע להשקעה גדולה. חשוב תמיד להשוות כמה חישובים על אותה השקעה, בכל הנוגע לתחום ההשקעות, פזיזות היא לא המפתח להצלחה… 

האם יש להתייעץ עם מומחה לשם חישוב תשואה עבור השקעה?

בכל פעם בו אתם עומדים מול השקעה גדולה החששות גדלות גם הן, אתם לא צריכים לעבור את זה לבד. אין דבר יותר מפחיד מלהפסיד את כל ההשקעה שלך, במיוחד אם יש לך משפחה מאחוריך ואלו מיטב החסכונות שלך. לכן, בכל הנוגע להשקעות גדולות או קריטיות עבורך יש מספיק יועצים מקצועיים אשר יכולים לייעץ לך בכל תחום. קחו לדוגמא יועץ משכנתאות, הרי משכנתא היא גם סוג של השקעה, יועץ משכנתאות יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים, עשרות אלפי שקלים שלולא אותו יועץ לא הייתם יודעים למה אתם זכאים בכלל. זכרו, תמיד לאדם מולכם יש אינטרס להרוויח כמה שיותר, ולכם להוציא כמה שפחות, אך ללא בסיס מקצועי זה יהפוך לסתם ריב מאשר למיקוח. ייעוץ ידוע כחד משמעית תורם, גם לאחר הוצאה עבור הייעוץ עצמו תישארו ברווח עצום.

חישוב תשואה – על מה יש לשים דגש?

בכל השקעה יש את "האותיות הקטנות" אליהן כמעט ולא שמים לב, גם במקרה של חישוב תשואה יש לבחון היטב את ההשקעה מכל ההיבטים. לדוגמא, בתחום הנדל"ן רבים נוטים לחשוב שההשקעות במרכז הארץ יותר משתלמות כיוון שהם יקרות יותר, כך הם מזניחים את הנדל"ן בדרום ואילו דווקא השקעה בדרום יכולה להיות הרבה יותר משתלמת למשקיע. 

מלבד לכך, יש לקחת בחשבון שאין מתנות חינם במדינה שלנו ובמדינות רבות אחרות, על כל הלוואה עבור השקעה יש ריבית בהתאם למה שקבעתם, יש מס רכישה, מס שבח, מדרגות מס על שכר דירה, תיווך וכן הלאה… לכן יש לחשב את התשואה כתשואה שנתית. בדרך זו נוכל לחשב את כלל ההוצאות ואילו כפי שציינו, נפחית חישוב של חודש הכנסה אחד. 

ייעוץ או חישוב תשואה במחשבון?

מהם החסרונות של חישוב תשואה?

חישוב תשואה נוצר בשביל להקל עלינו באופן משמעותי בכל פעם בה נבחר להשקיע ממיטב כספנו, אך כמו בכל דבר בחיים, גם לחישוב תשואה יש את החסרונות שלה. ריכזנו לפניכם שלושה חסרונות בכל הנוגע לחישוב תשואה:

תנודה של המשק – המטרה של חישוב תשואה היא לצפות את העתיד בשבילנו, מעין אומדן שעוצר לנו לדעת כמה נרוויח פחות או יותר או האם משתלם לנו להיכנס לעסקה. ענייני השקעות אינם בטוחים ב-100%, ממש לא. יש לדעת שבכל השקעה יש גם סיכון, עולם ההשקעות הוא מאוד תנודתי, ייתכן ודבר מסוים יוכל לגרום לקריסה של אפיק השקעה כזה או אחר וכתוצאה מכך ההשקעה שלכם גם היא תיפגע, כמו כן התשואה. לכן, זכרו שכאשר אתם משקיעים לקחת כל נתון בערבון מוגבל.

השקעה – אי אפשר פשוט לגשת למחשבון תשואה ולמלא את הפרטים ולצפות לתשואה ריאלית, יש להכיר את הממשק בצורה טובה, יש להכיר את כל המונחים המקצועיים הקשורים לתחום בו אתם בחרתם להשקיע. חישוב תשואה בעזרת מחשבון אמנם מקל על התהליך באופן משמעותי אך יש להבין, גם בחישוב תשואה יש לעשות הכנה לפני וחקר כדי לקבל תוצאה הקרובה ביותר למציאות.

ייעוץ – אם אין לכם את הכוח או הרצון להשקיע מזמנכם בכדי ללמוד על מחשבון התשואה, או על איך מחושבת תשואה כנראה ואתם צריכים ללכת ליועץ השקעות אשר יעשה את העבודה בשבילכם. החיסרון בייעוץ השקעות הוא שאתם עוד הפעם צריכים להוציא כסף מהכיס שלכם עבור ההשקעה, האם זה כבר משתלם לכם? יאמר לזכותם של יועצי ההשקעות, בדרך כלל הכסף אותו אנו משקיעים בהם עוזר לנו באופן בוהק בהשקעה, לעיתים גם בעשרות אלפי שקלים.

מהם היתרונות של חישוב תשואה?

אחרי ששמענו את כל החסרונות שיש בחישוב תשואה מה עם קצת בשורות משמחות? על ידי חישוב תשואה נוצרים הרבה יתרונות בהקשר להשקעה שלנו, ריכזנו לפניכם שלושה יתרונות בכל הנוגע לחישוב תשואה:

ביטחון – השקעות מתחילות בדרך כלל בסכומים די גבוהים, סכומים שלעיתים אף גורמים לנו לא לישון היטב בלילה. חישוב תשואה בהחלט תורם לנו לישון יותר טוב בלילה, כאשר יש לנו את כל המידע מסביב להשקעה כולל הציפייה של ההחזר, אנו יודעים שהכסף שלנו מושקע במקום הנכון ואין אנו צריכים לחשוש אלא אם כן יקרה משהו קיצוני באחד מאפיקי ההשקעות שלנו.

הבנת עולם ההשקעות – חישוב תשואה מצריך מאיתנו לשאוב מידע אודות כל המונחים הקשורים לתשואה וכמו כן גם לגבי התחום בו אנו משקיעים, כיוון שהמונחים שונים בין אפיקי ההשקעה השונים. אם כך, למעשה באופן פסיכולוגי אנו למדים עוד ועוד מונחים אודות עולם ההשקעות וכך משתפרים בכל הנוגע להשקעות עתידיות.

ידע מוקדם – חישוב תשואה מעניק לנו את הכוח להחליט האם כדאי לנו להיכנס להשקעה הזו או לא לפני שאנו עוד משקיעים את הכסף. ישנן תשואות שהן הרבה יותר משתלמות ממה שאתם חושבים וההשקעה היא יותר נמוכה, חישוב תשואה הוא למעשה פילטר המסייע לנו במציאת ההשקעה הנכונה ביותר עבורנו.

זמן שווה כסף

כפי שציינו שתי האפשרויות אשר עומדות לרשותכם הן או ייעוץ של יועץ השקעות או מצד שני תוכלו ללמוד לבד את כל הנתונים שאתם צריכים, אך חשוב להסביר דבר מסוים, זמן שווה כסף וההשקעות הן דבר מאוד נזיל. ייתכן וההצעה שתקבל היום לא תחזור על עצמה מחר, ואפילו בעוד שעה. לכן, ההמלצה היא להכיר את השטח אבל לפני כן את עצמכם. חובה שיהיה לכם ידע בסיסי בכל הנוגע לאפיק ההשקעות אך מלבד לכך, אין זה הזמן ללמוד את כל הנושאים מא' ועד ת', אתם מפספסים חלונות השקעה מעולים. לכן, ההמלצה שלנו היא במקרה בו אין לכם ידע היא להיעזר באיש מקצוע ותמיד תוך כדי ללמוד כמה שיותר דברים חדשים ככה שתוכלו לצאת לדרך עצמאית במוקדם או במאוחר.  

לסיכום

עולם ההשקעות הוא עולם מאוד אוהב ומחבק, אך מצד שני הוא גם יודע לחלק בעיטות רציניות… יש לנו מספר גורמים שעוזרים לנו לשמור על יציבות בתחום המלחיץ הזה, תחום בו השקענו את מיטב כספנו עבור כסף עתידי שאולי לא יחזור. אלו החיים, כסף עושה כסף, הכסף יכול להישאר בבנק ואז תרגישו הכי בטוחים אך לא רווחיים, או שתוכלו לקחת סיכון. בכל מצב, השקעות הן דבר חיובי ושלילי כאחד, ברגע שמכירים את העולם הכל הופך לפשוט יותר אבל עד אז תוכלו לעבור הרבה טלטלות. 

ייעוץ השקעות אינו דבר פסול ואפילו דבר נפוץ מאוד, אל יועץ השקעות פונים כאשר יש לנו סכום מסוים שיושב בבנק ללא מעש, הסכום הזה יכול להניב לכם עוד כספים, לעיתים גם סכומים גבוהים. יועץ ההשקעות מדגיש בפניכם את כל הפרטים אותם אתם צריכים לדעת, כמו מהי התשואה של ההשקעה שלכם, האם היא משתלמת, מה יהיה הרווח שלכם, והאם עדיף לכם לבחור בתשואה שנתית או חודשית. פירוט של איש מקצוע לא רק עוזר לכם לבחור את הבחירה הנכונה אלא גם מלמד אתכם להיות עצמאיים לחלוטין בהשקעות העתידיות.

מחשבון תשואה

מחשבון תשואה הינו דבר בסיסי בכל עסקה שאתם סוגרים לטווח הארוך והקצר כאחד. מחשבון תשואה יכול להיות לכם לעזר כאשר אתם משקיעים במקומות שונים כמו שוק ההון, נדל"ן וסחר כזה או אחר. למחשבון תשואה יש מטרה מאוד מובנית, להשקיף בפניכם את המציאות העכשווית אל מול העתידית ובדרך זו תוכלו להימנע מהשקעות שאינן נכונות לכם. 

בכל השקעה יש סיכון כלשהו, הסיכון יכול להיות פסיכולוגי ולמחשבון התשואה אין איך לעזור לכם בכך, אך בכל הפן הכלכלי, הסיכון נשקף אל מול עיניכם. תשואה הינו דבר מורכב, ולא תמיד יש משתלם להשקיע אפילו אם התשואה חיובית, לשם כך נפרט היום עבורכם את כל מה שעליכם לדעת על השקעות ותשואות.

מחשבון תשואה – מהי תשואה?

ההגדרה תחת תחום הכלכלה עבור תשואה היא: יחס בין שווי השקעה בנקודות זמן שונות. תשואהמה זה מחשבון תשואה ואיך מחשבים תשואה בכמעט כל המקרים תוצג בפניכם באחוזים ולא במספר נקי. בדרך כלל כאשר אתם רואים מחשבון תשואה הוא עובד לפי תשואה שנתית, אך כמובן שלא הכל מדע מדויק ויש לקחת בחשבון שבכל השקעה יש סיכון כמו שקרה זה עתה, משבר הקורונה שאף אדם לא ציפה לו הפך את כל הקלפים ושום מחשבון תשואה לא יכול לשנות את מה שקרה. לכן, לא כל אדם שפותח באתר מחשבון תשואה יכול להיחשב למשקיע, אמנם המחשבון כן מסייע לנו באופן משמעותי אך תמיד חשוב להיעזר באיש מקצוע שילווה אתכם לאורך כל התהליך, או ללמוד באופן אישי את התחום בו אתם מעוניינים להשקיע. 

תשואה יכולה להיחשב גם לאורך הזמן בו ייקח למשקיע להחזיר את ההשקעה הראשונית שלו, זאת אומרת שאם רכשתי נכס כלשהו כמו דירה או לוחות סולאריים בסך מיליון שקלים וההכנסה החודשית שלי מהנכס הוא 5,000 ש"ח בכל חודש, ייקח לי 12 שנה להחזיר את ההשקעה הראשונית (מיליון ש"ח), והתשואה תהיה בגובה של 6%.

למה אני צריך מחשבון תשואה?

יש סוגים שונים של מחשבוני תשואה, כאשר ההשקעה הינה השקעה עם סיכון נמוך תוכלו להיעזר במחשבון תשואה בכדי להגיע להחלטה שקולה ומשתלמת. בכדי לעשות סדר בכל הבלאגן ולהגיע לתוצאה נכונה גם כאשר אינכם אנשי מקצוע המתמחים בהשקעות עליכם יהיה לשאול את עצמכם את השאלות הנכונות, שאלות אשר מטרתן לכוון אתכם להשקעה המושכלת ביותר. 

  1. מהו הרווח שלכם? כאשר אתם מציבים לעצמכם מטרה – מהו היעד הרווחי שלכם, ככה תוכלו לראות עד כמה המציאות נמצאת בכפוף לדמיון שלכם. זאת אומרת, עליכם לבחון את מכירת הנכס בעוד מספר שנים, מהי התשואה של הנכס שלכם. האם בעוד 10 שנים הרווח הנקי שלכם יהיה כמה אלפי שקלים בודדים בלבד? שימו לב שהסיכון שווה את ההשקעה, יש השקעות בטוחות ולטווח ארוך ויש השקעות עם סיכון גבוה אך הרווח בהתאם.
  2. מהי רמת הסיכון? שימו לב, כאשר אתם עובדים מול מחשבון תשואה יש חשיבות גדולה לרמת הסיכון שכן היא תורמת לגובה התשואה. בחנו אם אתם באמת יכולים לעמוד בסיכונים האלו, האם זה באמת משתלם לכם והאם אתם יכולים להמשיך להתנהל כלכלית בכבוד גם אם הפסדתם חלק מהכסף. עד כמה שהשקעות הן דבר מאתגר ורווחי, יש לדעת להציב גדרות ברגעים הנכונים.
  3. מתי תרצו למשוך את הכסף חזרה? לכל השקעה יש את הגדרת הזמן המיועדת לה, זאת אומרת הזמן בו אתם רוצים למשוך את הרווחים, אם במקרה של דירה תרצו למכור את הנכס ולהישאר עם רווח מכובד ביד. אם כך, עליכם לדעת מהו אורך זמן ההשקעה שלכם, לרוב השקעות הן דבר שלוקח לא מעט זמן, במקרה הטוב מספר שנים בודדות אך לא מעט מקרים ישנם משקיעים שאורך זמן ההשקעה שלהם עולה על 10 שנים. 

לאחר ששאלתם את עצמכם אל כל השאלות הרלוונטיות, כמובן שתמיד רצוי להוסיף עוד ועוד שאלות, אך אלו הבסיסיות ביותר… כעת מחשבון התשואה יאפשר לכם להכיר את היתרונות והחסרונות של ההשקעה שלכם, לאחר שהזנתם את כל הפרטים במחשבון התשואה תוכלו לראות אם באמת המציאות והדמיון מסונכרנים ביניהם או שמא יש פער. אם יש פער, תוכלו תמיד לנסות עוד דרכים מקבילות להשקיע, בין אם מדובר על נכס אחר, גוף השקעה אחר, או סכום השקעה שונה, עולם ההשקעות תמיד פתוח.

מחשבון תשואה – הסוגים השונים

מחשבון תשואה עבור נדל"ן – מחשבון תשואה עבור נדל"ן עובד בצורה שונה מעט ממחשבוני תשואה סטנדרטים. מחשבונים אלו עובדים בצורה בה המחשבון מחשב את הסכום בו נרכש הנכס ואת כל העלויות הנלוות כמו תשלום עבור תיווך, מיסים, שכר דירה חודשי, חישוב הוצאות שונות הכרוכות ברכישת הנכס. רק לאחר הזנת כל הפרטים באופן מדויק תוכלו לדעת מהי התשואה שלכם על ההשקעה בדירה.

מחשבון תשואה עבור שוק ההון – מחשבון זה משקף את התשואה השנתית בדרך כלל, זאת על סמך סיכון ועל סמך נתוני עבר. המניות נחשבות לתחום השקעה מאוד פופולרי, ישנן תשואות שנתיות שונות אשר יכולות להתחיל מאחוזים מאוד נמוכים ואפילו בפחות מאחוז (בדרך כלל בבנקים), ואילו ישנם תחומי השקעות אשר מניבים תשואה שנתית של 7% ומעלה. כמובן שהתשואה משתנה בהתאם לסיכון הכרוך, מצב הבורסה וכן הלאה… הסכום אותו תניבו מהתשואה קשור גם לאחוזי התשואה וגם לסכום ההשקעה שלכם. שימו לב, יש תחומי השקעה שונים, השקעה באג"ח, השקעה במניות, השקעה באפיקים סולידים וכן הלאה. 

מלבד לסוגים שונים של מחשבוני תשואה, יש לקחת בחשבון שיש פרמטרים שונים לכל מחשבון תשואה, הפרמטרים משתנים בהתאם לסכום ההשקעה ובהתאם לגובה הריבית המשוערת לאורך תקופת ההשקעה. כמו כן, שימו לב כי יש מחשבונים המיועדים להשקעה חד פעמית ואילו ישנם מחשבונים אשר מותאמים להשקעה חוזרת, מחשבונים עבור השקעה חודשית קבועה, וכמובן השקעה שנתית.

חושבים לרכוש דירה להשקעה? מחשבון תשואה הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך!

אם נסתכל על עולם ההשקעות מהצד לרגע נוכל לראות שהאפיק היחידי שנותר פחות או יותר יציב בשנים האחרונות הוא תחום השקעות בנדל"ן. השקעה בתחום הנדל"ן מצריכה תוכנית עבודה מסודרת שמטרתה להעצים את הרווחים ומצד שני לצמצם סיכונים עד כמה שניתן. לפניכם תוכנית בעלת 4 שלבים שכל משקיע חייב לדעת לפני שהוא פותח את הארנק שלו:

  1. סוג ההשקעההשקעה בנדל"ן הינו מונח די רחב כיוון שגם בתחום הנדל"ן יש תתי קטגוריות עבור השקעה, ניתן לרכוש דירה עבור השקעה, שטח מופשר, קרקע חקלאית, בית המיועד לפינוי בינוי, פרויקטים שונים וכן הלאה. עליכם לדעת תחילה מהו סוג ההשקעה אליו אתם שואפים בכדי שתוכלו לחשב את התשואה שלכם בסופו של דבר בצורה הנכונה ביותר.

  • תקציב – כל השקעה צריכה להגיע עם הון עצמי של המשקיע, וסוג ההשקעה תשתנה בהתאם לסכום של ההון ההתחלתי. שימו לב, כאשר מדובר על השקעת נדל"ן יש לקחת בחשבון שיש הוצאות נלוות לרכישת הנכס עצמו כמו מס רכישה, טרחת עורך דין, שמאי, יועץ משכנתאות וכן הלאה… לכן חשוב לשמור על דיוק בסכום ההשקעה ולחשב כמה יישאר ההון ההתחלתי לאחר כל ההוצאות. 

כעת כאשר יש לכם תקציב מסודר תוכלו לבחון את סוגי ההשקעות שלכם. ישנם מספר אתרים אשרכיצד לחשב תשואה מפורסמים בתוכם דירות להשקעה, כמו כן תוכלו להיעזר במתווך או פשוט לחקור בעצמכם עבור שטחים ודירות למכירה. ההמלצה היא לחפש דירות בטווח ההשקעה של עד 15% יותר מהסכום או פחות מהסכום שהקצבתם. 

כמו כן, שימו לב לערים בהם אתם עומדים להשקיע את מיטב כספכם ובצעו חקר אודות פיתוח אותו אזור בשנים הקרובות, מהו הביקוש, ומהו שכר הדירה החודשי הממוצע בשכונה. זכרו שדירת 2 חדרים בתל אביב שונה לחלוטין מדמי שכירות עבור דירת 2 חדרים באשדוד ככה שלגודל הדירה אין ערך ממשי לשכר הדירה, אלא למיקום הדירה. לאחר מכן בחנו לאיזה סוג אוכלוסיה מיועד המיקום הזה, האם אתם אמורים להשקיע בדירה עבור משפחה, סטודנטים וכן הלאה… יש לקחת בחשבון גם את הבלאי שיכול להיווצר בדירה עקב כניסת הדיירים.

  • בחינה כללית – מעולה, הצלחתם לבחור מקום בו תרצו להשקיע את מיטב החסכונות שלכם בשנים האחרונות (קצת מלחיץ). ההמלצה היא להגיע לאותו אזור השקעה ולבחון בתים דומים באותו אזור, שימו לב לתשתיות, לאוכלוסיה, לאטרקציות שיש באזור שיכולות למשוך קונים, תחבורה ציבורית, אווירה בשכונה וכן הלאה… תוכלו להתייעץ עם דיירי הרחוב והשכונה בכדי להכיר מעט את השכונה בה אתם עומדים להשקיע, אין שום דבר פסול בכך.

  • השלב הסופי – לאחר שהגעתם לבחירה הסופית ובחנתם את טיב הדירה ואת הנוחות שלה הגיע הזמן לחתום על החוזה. יש לוודא שאכן אין שום תשלומים נוספים שלא שילמתם או שלא צוינו עד כה, חשוב לבוא נקיים לחתימת החוזה. אם לקחתם משכנתא עליכם לוודא כיצד המשכנתא משפיעה על ההון ההתחלתי שלכם, לכמה השמאי זכאי וטרחת עורך הדין. כמו כן יש לוודא את תקינות הדירה בכדי להימנע מהוצאות תחזוקה עוד ברכישת הנכס. זהו, כעת אתם מוכנים לרכוש את הנכס החדש שלכם.

מחשבון תשואה חייב ללוות אתכם בכל צעד מהשלבים שציינו, כל מדד אשר משתנה בשלבים צריך להיחשב במחשבון התשואה. עליכם לוודא שבכלל משתלם לכם להחזיק בדירה הזו ושהרווח עולה על ההוצאה בסופו של דבר. מחשבון תשואה בתחום הנדל"ן הוא מדויק יותר מאשר מחשבון תשואה השייך לתחומים השונים ככה שכרגע אתם יכולים להיות רגועים.

מה רע בייעוץ?

לא כל אדם נולד משקיע, הידע בהשקעות דורש ניסיון רב והרבה נפילות בדרך. אם אתם הרפתקנייםייעוץ או חישוב תשואה במחשבון? ומוכנים לקחת את הסיכון אנו לא יהיו אלו שיעצרו אתכם, אך תמיד תדעו שיש מקום לייעוץ בכל שלב. יש יועצי השקעה בתחומים שונים אשר תפקידם לצמצם עלויות עבור המשקיע וכמו כן סיכונים. קחו לדוגמא את יועץ המשכנתאות, בזכות ייעוץ מקצועי תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים ולעיתים גם מאות עבור המשכנתא. כאשר אנו משקיעים ההשקעה היא מול גופים עצומים שאנו כלום מלבד בורג קטן במערכת מולם ולכן עלינו להגיע מצוידים היטב.

יש לזכור שמחשבון תשואה הוא חלק בלתי נפרד מהליך ההשקעה שלכם, והדבר הכי טוב הוא שהוא חינמי לחלוטין. השקעה בכל התחומים שציינו היא השקעה לטווח ארוך בדרך כלל, אך תוכלו לראות החזרים כבר בחודשים הראשונים. חשבו עם עצמכם היכן ההשקעה הכי עדיפה לכם, או שאולי עדיף שהכסף יישב בבנק וזהו… הבחירה היא בידיים שלכם, ובכל הנוגע לתחום ההשקעות חשוב תמיד להיות בטוחים במה שאתם עושים, ואם יש חרטה או היסוס, קחו צעד אחורה, וותרו על ההשקעה או היעזרו בייעוץ מקצועי.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

פרויקטים חמים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!