השקעה פסיבית נדל"ן: מדריך השקעות נדל"ן מניב מסביר כיצד ניתן להגיע לכך גם ללא הון עצמי

לא מעט אנשים חולמים על הכנסה חודשית קבועה ופסיבית שתיכנס לחשבון הבנק שלהם מבלי שהם יעשו דבר. הדרך הפשוטה ובטוחה ביותר לייצר הכנסות פסיביות חודשיות וקבועות היא בעזרת השקעות נדל"ן. גם אתם רוצים ליהנות מהכנסה קבועה ופסיבית ללא התעסקות משמעותית? בשורות הבאות של מדריך השקעות נדל"ן להכנסות פסיביות נציג לכם את הדרך הבטוחה ביותר להגיע ליעד הנכסף – הכנסה חודשית קבועה ופסיבית. במדריך ניגע בכוחות המרכזיים המשפיעים על תנועות מחירי שוק הדיור, בסיבות ששוק הדיור הישראלי נמצא בעלייה רצופה של למעלה משני עשורים, ביעדים האטרקטיביים ביותר להשקעה שיאפשרו גם לכם ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים מידי שנה (באופן פסיבי כמובן), באפשרויות המימון שיעזרו לכם להתחדש בנכסים גם ללא הון עצמי גבוה וכמובן, במסלולי ההשקעה האהובים ביותר על המשקיעים הגדולים. מוכנים? לפני שנצלול עמוק למים חשוב שתכירו את הסיבה המרכזית בגינה משקיעי נדל"ן רבים טוענים שהשארת הכסף "במקום מבטחים" כמו פק"מ, עו"ש או תוכניות חיסכון בנקאיות עם ריבית אפסית מבטיחה הפסד כלכלי משמעותי מידי שנה.

בטוחים שהמקום הבטוח ביותר לכסף שלכם הוא הבנק? הבנק הוא המקום הבטוח בו תפסידו כ 2% מכספיכם מידי שנה!

אנשים רבים בטוחים שהמקום הבטוח ביותר עבור הכסף שלהם הוא בבנק. לדעתם, הבנקים אמנם לא מעניקים ריביות חיוביות משמעותיות אך לפחות ישנה בטוחה שערך הכסף לא ירד. האמת היא שההפך הוא הנכון. האינפלציה הקבועה שעומדת על כ 2% מידי שנה שוחקת את ערך כל החיסכונות שלכם שיושבים בפק"מ, בעו"ש ואף בתוכניות חיסכון בנקאיות שונות. האינפלציה התמידית גורמת לכך שהכסף שלכם יקנה הרבה פחות מידי שנה כך שאם אתם משאירים אותו בבנק, אתם מפסידים כ 2% מכל ערכו מידי שנה. במרוצת השנים מדובר על הפסדים גדולים ומשמעותיים במיוחד. אם בעבר לפני כעשר שנים סל הקניות למשפחה ממוצעת עלה כ 150 שקלים, כיום באותם 150 שקלים לא תוכלו למלא אף לא חצי סל קניות ממוצע.

במילים אחרות, השארת הכסף בבנק, בכל תוכנית שלא תהיה, מבטיחה לכם הפסד משמעותי ובטוח מידי שנה. אז מה החלופה? איך ניצלים משחיקת האינפלציה ללא סיכון גבוה בהפסד כל כספי החיסכונות שלכם? הכירו את החלופה האטרקטיבית ביותר – השקעות נדל"ן. אנשים רבים נרתעים מהמילה השקעות אך בשורות הבאות ננסה להציג את התמונה במלואה כך שתבינו מדוע השקעות נכונות בעולם הנדל"ן ישמרו על ערך הכסף שלכם ברמת בטיחות גבוה יותר מאשר השארתו בתוכניות החיסכון השונות שהבנקים מציעים.

השקעה פאסיבית בנדל"ן באזור חיפה

שוק הדיור בישראל הוא שוק בועתי? הכירו את הכוחות המשפיעים על תנועות המחירים והחליטו בעצמכם!

נתחיל מהיכרות עם הכוחות המשפיעים על תנועות המחירים בשוק. שוק הדיור בישראל עולה ללא מעצורים במשך למעלה משני עשורים, האם מדובר בבועה? הדרך היחידה לענות על השאלה הזאת, היא להכיר את הכוחות המשפיעים על תנועות המחירים ולבחון היטב את מצבם כיום. הכוחות הגדולים המניעים את מחירי הדיור דרומה או צפונה בהתאמה הם רמות הביקוש מול ההיצע הקיים. אחד מכללי הברזל שמלווים כל משקיע נדל"ן בבחירת יעדי ההשקעה שלו הוא בחינת רמות הביקוש מול רמות ההיצע הקיימים באזור הספציפי בו הוא מתכנן להשקיע. ככל שרמות הביקוש גבוהות יותר מההיצע הקיים בשוק, מחירי הדיור יעלו ללא בלימה משמעותית ארוכת טווח, וכן להיפך, ככל שההיצע הקיים גדול מהביקוש באזור, מחירי הדיור ירדו ללא בלימה משמעותית בטווחי הזמן הארוכים. בדומה לכל מוצר בשוק, אם הביקוש אליו גבוה יותר מכמות המוצרים הקיימת במלאי, מחירו יעלה ללא גבול. הדרך היחידה לבלום את עליית המחירים היא להגדיל את ההיצע הקיים.

הביקוש בישראל עולה בקצב מהיר יותר מהתחלות הבניה, מה שאומר שבשנים הקרובות פני השוק צפונה!

משחקי הכוחות בין הביקוש להיצע בשוק הדיור בישראל חד משמעיים במשך למעלה משני עשורים. רמות הביקוש גבוהות משמעותיתעלייה בביקוש לדיור בישראל והשקעה פאסיבית בנדל"ן יותר מכמות ההיצע הקיימת בשוק ולכן מחירי הדיור האמירו ויותר מהכפילו את עצמם בעשור האחרון. אז האם שוק הדיור בישראל נמצא בבועה? בהתחשב בעובדה שרמות הביקוש גבוהות יותר מההיצע הקיים ויתרה מכך, הביקוש ממשיך לגדול בקצב מהיר יותר מקצב התחלות הבנייה, דהיינו מקצב הגדלת ההיצע, נדמה ששוק הדיור הישראלי אינו נמצא בבועה ומחירי הנכסים בו ימשיכו את דרכם צפונה כל עוד לא יחול שינוי משמעותי. השינויים הנדרשים לבלימת מחירי השוק הם עלייה משמעותית בקצב התחלות הבנייה או פיצול נכסים קיימים בהיתר על פי חוק. שני השינויים הללו לא פשוטים כלל וממשלות רבות בשני העשורים האחרונים לא הצליחו ליישם אותם, כך שנדמה שמגמת שוק הדיור בישראל כאן בשביל להישאר, לפחות לשנים הקרובות. במצב כזה, אין חלופה טובה יותר לתוכניות החיסכון של הבנק מהשקעות נדל"ן מנצחות. רוצים להצטרף למשקיעי הנדל"ן שהצליחו להכפיל ואף לשלש את חסכונותיהם בעשור האחרון? ריכזנו עבורכם את כל הדגשים והטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכם לעשות זאת.

איך בוחרים אזור טוב להשקעה? הכירו את כל הפרמטרים עליהם משקיעי נדל"ן שמים דגש לפני ההשקעה

ראשית, חשוב להדגיש ולומר כי רמות הביקוש וההיצע צריכות להיבחן באזורים ממוקדים שמעניינים אתכם להשקעה. בחינת רמות הביקוש וההיצע בכל ישראל לא יספיקו בשביל לאתר אזור מנצח שמחירי הנכסים בו עתידים לעלות בעשרות אחוזים בשנים האחרונות. ישנם אזורים בישראל בפרט ובעולם כולו בכלל עם רמות ביקוש גבוהות במיוחד ולצידם אזורים במרחק הליכה של כמה מאות מטרים בלבד ללא ביקוש כלל. משקיעי נדל"ן רבים בתחילת דרכם בוחנים את האזור הכללי על בסיס כתבות או מאמרים שונים שקראו לאחרונה ללא בחינת השכונה ואף הרחוב בו הם מתכננים לרכוש את הנכס. אז אם שמעתם שהעיר בת ים סומנה על ידי משקיעי נדל"ן רבים כיעד אטרקטיבי שערך נכסיו עתידים לעלות בעשרות אחוזים תוך זמן קצר, אל תהיו בטוחים שכל שכונה בעיר אכן תצליח להשביח את עצמה. אז איך מזהים שכונה מנצחת? ישנם כמה פרמטרים שחשוב שתכירו.

 • קרבה לקניונים, אזורי מסחר ומקומות בילוי – אחד הפרמטרים החשובים ביותר המשפיעים על עתידה של השכונה הוא הקרבהכיצד לבחור אזור להשקעה פסיבית בנדל"ן לאזורים מבוקשים. הסיכויים לעליית ערך משמעותית של שכונה הממוקמת בקרבת קניונים, חנויות, אזורי מסחר, מקומות בילוי, פנאי ובידור, גבוהים הרבה יותר בהשוואה לשכונה מרוחקת שכל יציאה ממנה לאזור המסחר או הבילוי הקרוב ביותר מצריכה נסיעה של דקות ארוכות. משקיעי נדל"ן רבים מתייחסים לנתון זה כשהם מתחילים למפות את האזורים הפחות מעניינים במטרה לאתר את השכונה המנצחת שהסיכויים שמחירי הנכסים בה יעלו הם הגבוהים ביותר.
 • קרבה לנתיבי תחבורה ציבורית – פרמטר נוסף שמשפיע רבות על סיכויי ההצלחה של השכונה הוא קרבה לנקודות מרכזיות של תחבורה ציבורית. אנשים רבים ישמחו לגור בקרבת נתיבי תחבורה ציבורית רבים שיאפשרו להם להגיע לכל פינה בארץ בקלות ובמהירות רבה. לכן, רמות הביקוש לנכסים הסמוכים לנתיבי תחבורה ציבורית גבוהים הרבה יותר בהשוואה לנכסים המחייבים הליכה של דקות ארוכות עד לתחנה הקרובה. נתיבי התחבורה המרכזיים הם תחנות מרכזיות של אוטובוסים, תחנת רכבת וכמובן גם תחנת רכבת קלה.
 • קרבה למוסדות לימוד אקדמיים -משקיעי נדל"ן רבים בוחרים להשקיע את מיטב כספם בנכסים הממוקמים בקרבת מוסדות לימוד אקדמיים. הסיבה לכך היא הביקוש הגדול להשכרת נכסים באזור על ידי הסטודנטים שלומדים במוסד. הסטודנטים כוללים מספר יתרונות משמעותיים למשקיע, הם נחשבים לשוכרים טובים ובטוחים שמצליחים לשלם את השכירות החודשית ללא איחורים או בעיות כלל (לא בגלל שהם מרוויחים הרבה, אלא בגלל שברוב המקרים ההורים עומדים בגב ילדיהם כך שגם במקרה הגרוע ביותר, במקרים רבים הם יסייעו להשלמת תשלומי השכירות). מעבר לכך, השכרת נכסים לסטודנטים שותפים מאפשרת למשקיע ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים במיוחד. אם אחוזי התשואה הממוצעים להשכרת נכס למשפחה עומדים על כ 3%, השכרת נכס לשותפים יכול להניב כ 5% עד 7% תשואה מידי שנה.
 • קרבה לים -גם נכסים הקרובים לים כמובן נחשבים לכאלה שהביקוש אליהם גבוה במיוחד. משקיעי נדל"ן רבים בוחרים להשקיע בנכסים הממוקמים במרחק הליכה מהים, אך לא בכאלה הנמצאים בקו ראשון לים. הסיבה לכך היא שנכסים הממוקמים בקו ראשון לים יקרים משמעותית מאלה הממוקמים כמה מאות מטרים מהם. הביקוש לנכסים היקרים מעט שונה כי כמות האנשים באזור שיכולים להרשות לעצמם להתחדש עם נכס בקו ראשון לים לא גבוהה כמו כמות האנשים שיכולים להרשות לעצמם להתחדש בדירה במרחק הליכה מהים.
 • אזורים הנמצאים בהליכי התחדשות עירונית מואצת -כיום יש לא מעט אזורים בישראל בהם הוועדות המקומיות מתחילות לקדם באינטנסיביות את ההתחדשות העירונית. פרוייקטים רבים של תמ"א 38 וכן של פינוי בינוי משפרים משמעותית את מראה השכונה כולה והופכים אותה מישנה ומוזנחת לחדשה ואטרקטיבית. לכן, מחירי הנכסים באזורים בהם מתוכננים פרוייקטים רבים של התחדשות עירונית צפויים לעלות בעשרות אחוזים תוך זמן קצר.

ריכזנו עבורכם כמה מהשכונות האטרקטיביות ביותר בישראל על בסיס הפרמטרים המסייעים לאיתור אזורים טובים להשקעה

משקיעי נדל"ן רבים מסמנים את האזורים הסמוכים לים, למוסדות אקדמיים, לתחבורה ציבורית ולאזורי פנאי ומסחר כאזורים החמים ביותר בשכונה. ריכזנו עבורכם כמה שכונות לדוגמה הנמצאות בסמיכות לאזורים הללו ומסומנות כאטרקטיביות להשקעה על ידי מומחי נדל"ן רבים.

מה השכונות המתאימות להשקעה מניבה בנדל"ןקרית חיים מערבית, חיפה –שכונת קריית חיים מערבית שבחיפה כוללת נכסים נמוכים וישנים שנבנו לפני שנים ארוכות. היתרון הגדול של האזור הוא הקרבה לים. בתי מגורים רבים בשכונת קרית חיים מערבית ממוקמים ממש על הים, מה שהופך אותם לאטרקטיביים במיוחד. בשונה מאזורים רבים בכל רחבי הארץ בהם מחירי הנכסים הממוקמים על הים כבר הספיקו להרקיע שחקים, מחירי הנכסים בקרית חיים מערבית עדיין נמוכים במיוחד. הסיבות המרכזיות לכך הן הקירבה לחוות מכלי הגז וכן הקירבה לבתי הזיקוק. המפעלים הללו נחשבים למזהמים במיוחד ולכן הביקוש לשכונת קרית חיים מערבית על הים, עדיין לא גבוה. מדוע בכל זאת כללנו אותה ברשימת השכונות האטרקטיביות ביותר להשקעה בישראל? מפני שנדמה שבעתיד הקרוב המפעלים הללו עתידים לעבור משם, מה שיאפשר למחירי הנכסים באזור להרקיע שחקים בדיוק כמו אזורים רבים אחרים בכל רחבי הארץ הממוקמים בקו ראשון לים. מחירי דירת שלושה חדרים בשונה עומדים על כ 750,000 שקלים. דירה כזו תניב למשקיעים בה כ 4.1% תשואה שנתית ופסיבית לחלוטין.

נווה עופר, תל אביב –שכונת נווה עופר הממוקמת בדרום תל אביב סבלה שנים ארוכות מהזנחה של ממש. ההזנחה מצד הרשות המקומית גרמה לכך שהשכונה לא נהנתה מזינוק במחירי הנכסים, כפי ששכונות רבות בכל רחבי תל אביב נהנו. מחירי הדיור בשכונת נווה עופר נכון לכתיבת שורות אלה זולים בעשרות אחוזים משכונות סמוכות רק בגין ההזנחה הקשה. אז למה בכל זאת בחרנו בשכונה כאטרקטיבית להשקעה? ראשית, חשוב להדגיש כי ככל שהשכונה נמצא במצב ירוד יותר ומחיריה נמוכים בהשוואה לסביבה הקרובה, כך הפוטנציאל שלה לעליות מחירים משמעותיות ומהירות גבוה יותר. משקיעי נדל"ן רבים סבורים כי השכונות הזולות ביותר ימשכו על ידי השכונות המתפתחות בקרבתן ועם השנים פערי המחירים יצטמצמו ואף יסגרו לחלוטין. ניתן לראות זאת עם עליות מחירים בשוכנה, תכנונים רבים להתחדשות עירונית מאסיבית, פתיחת מוסד לימודי חדש באזור, העברת בית המעצר אבו כביר וסלילת שביל אופניים המקשר בין השכונה הדרומית למרכז העיר במהירות רבה ללא פקקים. מחירי דירות שלושה חדרים באזור נעים בין 1,500,000 שקלים ל 1,600,000 שקלים, זול בעשרות אחוזים מהמחיר הממוצע בכל תל אביב. דירות אלה יניבו למשקיעים בהן כ 3.2% תשואה פסיביים מידי שנה.

שחמון, אילת- שכונת שחמון באילת היא אחת השכונות היוקרתית ביותר באזור כולו. הסיבה המרכזית שבחרנו בה כיעד אטרקטיבי להשקעה היא מחירי הנכסים הזולים באופן יחסי לכל שאר ערי ישראל (על אף רמות הבנייה הגבוהות, השטחים הפתוחים וגודל הנכסים בשכונה). העיר אילת כולה עתידה לעבור שינויים רבים בשנים הקרובות, לרבות הוספת מרכזי עבודה רבים, חברות גדולות צפויות להתמקם דווקא באילת בשנים הקרובות, פיתוח מסיבי של אזורי מסחר, פארקים גדולים ומרכזי פנאי, קישור העיר לכל שאר ערי ישראל בעזרת רכבת עתידית שתקצר משמעותית את זמן ההגעה לעיר ועוד. שחמון מציעה דירות לאנשים העמידים ביותר באילת אך לא פחות חשוב מכך, לתיירים רבים ולישראלים שבוחרים לשכור וילה מפנקת במקום ללון באחד מהמלונות הרבים הקיימים בעיר. השכרת נכסים לטווחי זמן קצרים, בין אם מדובר לתיירים ובין אם מדובר לישראלים, מגדילה משמעותית את אחוזי התשואה השנתיים מהשכרת הנכס. נשמע מעניין? מחירי דירות בנות שלושה חדרים באזור עומדים על כ 1,200,000 שקלים. דירות אלה יניבו למשקיעים בהם כ 3.8% תשואה מידי שנה.

גבעת אולגה, חדרה- שכונת גבעת אולגה שבחדקה צפויה לעבור שינויים רבים בשנים הקרובות. הנכסים הישנים וצמודי הקרקע עתידים להתחלף בבניינים גבוהים וחדשים שישדרגו את כל פני השכונה. מעבר לכך, גבעת אולגה תשלב בעתיד הקרוב משרדים רבים ויאפשרו לרבים מהאזור ליהנות ממקומות עבודה חדשים. השינוי הגדול של השכונה המיושנת עתיד להעלות את מחירי הנכסים בה בעשרות אחוזים תוך שנים בודדות. מחירי הדיור הזולים באזור מאפשרים למשקיעים בשכונה ליהנות מעליית ערך משמעותית ולהרוויח מאות אלפי שקלים על כל נכס. מחיר דירות שלושה חדרים באזור עומדים על כ 970,000. דירות אלה יניבו כ 2.8% תשואה שנתית למשקיעים בהם.

עיר היין, אשקלון –עיר היין באשקלון היא מעין עיר קטנה וחדשה שנכון לכתיבת שורות אלה מתחילה לרקום עור וגידים. בעיר צפויים להיבנות בניינים חדשים רבי קומות לצד בפארקים גדולים ואזורי מסחר ועבודה בקרבת מקום. העיר אשקלון בכלל ועיר היין בפרט מרכזות עניין רב בקרב משקיעי נדל"ן רבים ופעם אחר פעם שוברות שיאים של רמות ביקוש גבוהות במיוחד. עיר היין צפוייה להיות עיר קטנה ומתוכננת היטב בתוך אשקלון שתכלול את כל מה שתושביה יצטרכו במרחקי הליכה בלבד, לרבות פארקים ציבוריים גדולים ומרשימים, מרכזי קניות גדולים, מרכזי תעסוקה, מקומות בילוי, פנאי ובידור ועוד. כלל היתרונות הללו הופכים את עיר היין החדשה לאחד האזורים החמים והאטרקטיביים ביותר להשקעה בישראל. מחירי דירות בנות שלושה חדרים באזור נעים בין 1,000,000 שקלים ל 1,150,000 שקלים נכון לכתיבת שורות אלה. אחוזי התשואה שצפויים להתקבל מהשכרת נכסים דומים באזור נעים בין 2.9% ל 3.2%.

 

חשוב להדגיש שאחוזי התשואה שצויינו בשכונות הנבחרות הללו מתייחסים אך ורק לכספים מהשכרת הנכסים. מעבר לכך כמובן שיש עוד אחוזי רווח רבים מעליית ערך הנכסים בשכונות הללו, אותם לא הבאנו בחשבון. לסיכום השכונות החמות ביותר להשקעה פסיבית ופשוטה בשוק הדיור הישראלי:

 

שכונה מחיר אחוזי תשואה מהשכרת הנכס
קרית חיים מערבית, חיפה כ 750,000 שקלים כ 4.1% תשואה שנתית
נווה עופר, תל אביב כ 1,550,000 שקלים כ 3.2% תשואה שנתית
שחמון, אילת כ 1,200,000 שקלים 3.8% תשואה שנתית
גבעת אולגה, חדרה כ 970,000 שקלים כ 2.8% תשואה שנתית
עיר היין, אשקלון כ 1,100,000 שקלים כ 3% תשואה שנתית

 

כלל השכונות הללו סומנו על ידי משקיעי נדל"ן רבים כשכונות אטרקטיביות להשקעה על בסיס הפרמטרים שהוצגו מעלה. כולן עתידות לעבור התחדשויות עירוניות, נמצאות באזורים אסטרטגיים המעלים את רמות הביקוש, סמוכות לתחבורה ציבורית ועוד. בחינת השכונה המועדפת עליכם להשקעה בעזרת הנקודות הללו תסייע לכם לאתר אזורים חמים שמחירי הנכסים בהם צפויים לעלות בעשרות אחוזים בשנים הקרובות. רוצים להתחיל ליהנות מהכנסה פסיבית וחכמה עם רווחים גדולים מהשקעות נדל"ן? חשוב שתכירו את אחד הדברים החשובים ביותר שמסייעים לכל משקיע בכל עסקה – אפשרויות המימון.

לא חייבים להיות עשירים בשביל ליהנות מהכנסה פסיבית ממספר דירות להשקעה – כך תתחילו להשקיע גם ללא הון עצמי כלל!

בשונה מהמקובל לחשוב, אתם ממש לא חייבים להביא הון עצמי גבוה מהבית בשביל להתחיל להשקיע בעולם הנדל"ן. על אף מחירי הדיור היקרים, ישנן לא מעט אפשרויות מימון אטרקטיביות שיאפשרו לכם להתחדש עם נכסים בכל רחבי הארץ עם הון עצמי נמוך במיוחד או אף ללא הון עצמי כלל. בשורות הבאות ננסה לנפץ לא מעט דעות קדומות שגורמות לרבים מכם לחשוש מהצעד הראשון בעולם הנדל"ן אל עבר ההכנסה הפסיבית המיוחלת.

אפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר המסייעות לכל משקיע בכל עסקה הן:

 • הלוואת המשכנתא – התוואת המשכנתא היא הלוואה בסכומים גדולים, לטווחי זמן ארוכים ובריביות נמוכות במיוחד. מטרת הלוואת המשכנתא היא לסייע לאנשים לרכוש נכסים למגורים או להשקעה. אדם שרוצה לרכוש את דירת המגורים שלו (בהניה שהיא הדירה הראשונה בבעלותו), יקבל עד 75% מימון מעלות הדירה. כלומר, אדם שרוצה לרכוש דירת מגורים בכ 1,000,000 שקלים, יוכל לקבל מהבנקים השונים הלוואת משכנתא על סך 750,000 שקלים. את שאר הסכום הוא ידרש להביא כהון עצמי מהבית או מעוד שלל אפשרויות מימון נוספות. לעומתו, משקיע שרוצה לרכוש דירת מגורים שניה בבעלותו, יוכל לקבל מהבנק עד 50% הלוואת משכנתא מערך הנכס.

כלומר, משקיע שירצה לרכוש דירה שניה בכ 1,000,000 שקלים, יקבל הלוואת משכנתא על סך 500,000 שקלים בלבד. איך הלוואה

כיצד לממן השקעה פסיבית בנדל"ן

בסכומי כסף גדולים לכל כך הרבה שנים (עד 30 שנה) ניתנת בריביות נמוכות? הרי לכאורה הסיכון של הבנק בהעמדת ההלוואות הללו גדול במיוחד. התשובה פשוטה וניתן להבין אותה משם ההלוואה. ההלוואה נקראת הלוואת משכנתא, על שם משכון הנכס. הבנק המלווה ממשכן את הנכס שהלווה רוכש כך שגם אם הלווה לא יצליח לעמוד בכל שנות ההחזרים שלו, הבנק יוכל לשעבד את הנכס, למכור אותו ולהשיב לעצמו את כל כספו. להלוואה זו יש מסלולים רבים המרכיבים תמהיל הלוואה, מומלץ להיעזר בשירותי יועץ משכנתאות פרטי שיעזור לכם להרכיב את התמהיל הטוב והמתאים ביותר עבורכם.

 • הלוואות קצרות מועד- הלוואת קצרות מועד ניתנות לתקופות זמן של עד חמש שנים בסכומים נמוכים משמעותית מסכומי הלוואת המשכנתא ובריביות גבוהות. בשונה מהלוואת המשכנתא המבטיחה בטוחה לבנקים, הלוואות אלה נחשבות בסיכון גבוה יותר ולכן הריביות בהן פחות אטרקטיביות. הלוואת אלה מסייעות למשקיעים רבים להשלים את ההון העצמי הנדרש לקבלת הלוואת המשכנתא כל שעם הלוואה זו ניתן להגיע ל 90% מימון ואף מעבר לכך.
 • שעבוד נכס קיים – יש לכם נכס שאינו משועבד? אתם יכולים לחלץ לא מעט כסף מקירותיו. הבנקים בישראל מאפשרים לבעלי נכסים למשכן את הנכס שברשותם לטובת הלוואה של עד 50% משוויו. כלומר, אם יש לכם נכס ששווה כ 1,500,000 שקלים, תוכלו לקבל תמורתו כ 750,000 שקלים בתנאי הלוואת משכנתא. תמורת קבלת 50% משווי הנכס שלכם, תשעבדו 50% ממנו לבנק מה שאומר שתחזרו לשלם החזרי משכנתא. אך חשוב להדגיש ולומר כי במידה ותבחרו נכון נכס אטרקטיבי להשקעה, השכרתו תכסה את כל החזרי המשכנתא החודשיים שלכם כך שבעצם לא תידרשו להוציא מהכיס שקל נוסף אחד. במשך כל תקופת ההלוואה הנכס המושכר ישלם את ההחזרים ובסיום התקופה תוכלו ליהנות מנכס נוסף בשווי של כ 750,000 שקלים (ללא חישוב עליית ערכו) ומהכנסה פסיבית קבועה של כ 3,000 שקלים.

לאחר שנגענו גם בכמה מאפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר שמסייעות לכל משקיע בכל עסקה, חשוב לגעת במסלול ההשקעה הפשוט, הפסיבי, הבטוח והרווחי ביותר בעולם הנדל"ן, השקעות נדל"ן מניב.

מסלול ההשקעה האטרקטיבי והגדול ביותר שיבטיח לכם הכנסה פסיבית מידי חודש מעוגנת בחוזה חוקי!

מסלול השקעות נדל"ן מניב כולל רכישת נכס באזור אסטרטגי עם רמות ביקוש גבוהות והשכרתו לתקופות זמן ארוכות. חשוב להדגיש שמסלול השקעה זה אינו נזיל בשומה ממסלול השקעות אקזיט בנדל"ן או מסלול השקעות על הנייר במחירי פריסייל בהם המשקיע נהנה מהרווחים תוך חודשים עד שנים בודדות. מסלול השקעה זה מבטיח לכל הבוחרים בו הכנסה פסיבית, קבועה ובטוחה מידי חודש כמעט ללא התעסקות כלל. נשמע מעניין? אלה עיקרי הדגשים למסלול זה. ראשית, חשוב להכיר ביתרונות הגדולים של המסלול. היתרונות המשמעותיים בגינם משקיעים רבים בוחרים דווקא בנדל"ן מניב הם:

היתרונות

 1. מסלול פסיבי – התעסקות חד שנתית בממוצע והנאה מהכנסה פסיבית קבועה ומעוגנת בחוזה
 2. מסלול בטוח – הביקוש לדיור קשיח ולכן תמיד יהיו אנשים שישמחו לגור בנכס שלכם.
 3. מסלול רווחי – הרווחים במסלול זה מגיעים משני אפיקים שונים, האפיק הראשון הוא מהשכרת הנכס והאפיק השני הוא מעליית ערך הנכס במרוצת השנים.

כלל היתרונות הללו גורמים למשקיעים מתחילים רבים לבחור דווקא במסלול זה המבטיח להם השקעה פשוטה ובטוחה עם הכנסה פסיבית קבועה ומעוגנת בחוזה. אך כמובן שלמסלול השקעות ה יש גם מעט חסרונות שחשוב שתכירו והם:

החסרונות

 1. אחוזי תשואה נמוכים יחסית – אחוזי התשואה הממוצעים מהשכרת דירה לטווחי זמן ארוכים עומדים על כ 2.9% מידי שנה.
 2. התעסקות עם שוכרים – ישנם שוכרים שלא מצליחים לעמוד בכל התשלומים החודשיים, מה שמצריך מהמשכיר לפתוח בהליכים משפטיים.
 3. שוכרים שלא מפנים את הדירה – ישנם שוכרים שלא מוכנים לפנות את הדירה במועד הנקוב בחוזה, מה ששוב יחייב את המשקיע לפנות להליכים משפטיים שיכולים לקחת לא מעט זמן.

לסיכום, השקעות נדל"ן נכונות יבטיחו לכם הכנסה פסיבית מידי חודש!

לסיכום, השקעות נדל"ן במסלול המניב יאפשרו גם לכם ליהנות מהכנסה פסיבית קבועה ומעוגנת בחוזה חוקי. במידה ותקפידו לבחור את הנכסים שלכם תוך התחשבות בכל הדגשים והטיפים שהובאו מעלה, תוכלו ליהנות מאפיק רווח נוסף – עליית ערך הנכסים שלכם בעשרות אחוזים במרוצת השנים. זכרו, אתם לא חייבים להביא הון עצמי גבוה מהבית בשביל להתחיל ליהנות מהכנסות פסיביות בעזרת השקעות נדל"ן.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

מידע מקצועי למשקיעים

משכנתא הפוכה לגיל הזהב

הלוואת משכנתא הפוכה, בדיוק כמו משכנתא רגילה, מאפשרת לבעלי בתים ללוות סכום של כסף באמצעות הבית שבבעלותם בתור ביטחון להלוואה. בנוסף לכך, כמו במקרים של

קרא עוד »