השקעות נדל"ן ללא הון עצמי – המדריך השלם לרכישת דירה להשקעה ללא הון עצמי !

מרגישים שחלום הדירה מתרחק מכם? מנסים לצבור חסכונות גדולים לרכישת דירה אך קצב עליית המחירים מהיר יותר מקצב החיסכון? הגעתם למקום הנכון. מדריך השקעות נדל"ן ללא הון עצמי יכיר לכם את כל הדגשים החשובים אודות אפשרויות המימון השונות, הדרך הפשוטה לבחור מיקום אסטרטגי שערך הנכסים בו צפוי לעלות בעשרות אחוזים, בועת שוק מחירי הנדל"ן בישראל, איתור שכונות מנצחות בערים עם פוטנציאל צמיחה גבוה וכמובן כל מסלולי ההשקעה השכיחים והאטרקטיביים ביותר בישראל. אז ראשית, חשוב להכיר את אחת הסיבות המרכזיות בגינן אנשים רבים מנסים לחסוך במשך שנים ארוכות לרכישת דירה ובכל זאת מרגישים שהחלום רק מתרחק. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא האינפלציה. מעבר לעליות מחירי הדיור בישראל (בהם נעסוק מטה בהרחבה), גורם נוסף ומשמעותי לא פחות להתרחקות תמידית של החלום הוא שחיקת ערך הכסף שלכם.

בטוחים שהכסף בבנק שמור היטב? חשוב שתדעו שערכו נשחק בכ 2% מידי שנה!

לא מעט אנשים לא מודעים לעובדה שהאינפלציה התמידית העומדת על כ 2% מידי שנה בישראל פשוט שוחקת את ערך הכסף שלהם.

מדריך השקעות נדל"ן ללא הון עצמי ריכז עבורכם את כל המאפיינים החשובים ביותר של שכונות שערל הנכסים בהן צפוי לעלות בקצב מהיר יותר בהשוואה לאזורים אחרים בכל רחבי העיר
קרדיט תמונה: freepik

משאירים את כל חסכונותיכם לדירה בתוכנית חיסכון בנקאית או גרוע מכך, בחשבון העו"ש? דעו כי כל חסכונותיכם מאבדים כ 2% מערכם מידי שנה. האינפלציה משמעותה עליות מחירים כללית המאפשרות לכסף שלנו לקנות פחות. אם עד לפני עשור הייתם יכולים למלא סל קניות שלם למשפחה ממוצעת ב 50 שקלים בלבד, כיום לא תצליחו למלא עם אותם 50 שקלים אף לא רבע מאותו סל קניות הכולל את אותם מוצרים בדיוק. אז נכון, אם תשאירו את כל חסכונותיכם בבנק, הערך המספרי של הכסף שלכם לא ישתנה, אך כוח הקנייה שלו ירד משמעותית במרוצת השנים. אז מה עושים? איך מגנים על כל החסכונות מפני שחיקת האינפלציה? משקיעים את הכספים במוצרים שונים שמחירם עולה בקצב האינפלציה לפחות (מה שיבטיח שמירה על ערך הכסף) או אף בקצב מהיר יותר מעליית האינפלציה (מה שיאפשר לכם ליהנות מרווחים).

אז הבנו שלא כדאי להשאיר את החסכונות בעו"ש או בתוכניות חיסכון בנקאיות נטולות ריבית, אבל למה דווקא נדל"ן?

אפשרות ההשקעה הטובה ביותר כיום היא השקעות נדל"ן. השקעות נדל"ן כוללות לא מעט יתרונות משמעותיים על פני כל אפיק השקעה אחר. היתרונות הבולטים ביותר של השקעות נדל"ן הם:

 1. רמות סיכון נמוכות – השקעות נדל"ן מתאפיינות ברמות סיכון נמוכות באופן משמעותי מכל שאר אפיק השקעה אחר. מחירי הנכסים נעים באחוזים בודדים מידי שנה כך שכמעט ואין סיכוי שתפסידו אחוזים משמעותיים מסך ההשקעה שלכם.
 2. אפשרויות מימון אטרקטיביות – השקעות נדל"ן מאפשרות לרבים ליהנות מאפשרויות מימון אטרקטיביות וזולות במיוחד למימון של אחוזים רבים משווי העסקה. נתון זה מאפשר לכם למנף את הכסף שלכם ולקנות נכסים בסכומים גבוהים משמעותית מהסכום שיש לכם להשקיע (בהמשך המאמר נגע באפשרויות המימון השונות וביתרונות המינוף).
 3. עליות מחירים במשך למעלה משני עשורים רצופים – מחירי הדיור בישראל עולים באופן קבוע במשך למעלה משני עשורים. כל ניסיונות הממשלות השונות לבלום את עליות המחירים עלו בתוהו ואיפשרו לערך הנכסים לזנק במאות אחוזים בעשורים האחרונים. אך האם ניתן למנות את הנתונים הללו בתור יתרונות? איך נדע שמחירי הדיור בישראל הם לא מחירי בועה שיכולים להתפוצץ בכל רגע? לשם כך חשוב שתכירו את הכוחות המרכזיים השולטים במחירי הדיור ותבחנו את המצב בעצמיכם.

כך תדעו להעריך את מחירי הדיור – הכירו את מאזן הכוחות המשפיע על תנועות המחירים

הכוחות הגדולים המשפיעים על תנועות מחירי הדיור בישראל בפרט ובעולם כולו בכלל הם ביקוש לעומת היצע. כלל אצבע חשוב שאתם

מדריך השקעות נדל"ן ללא הון עצמי ריכז עבורכם את כל המאפיינים החשובים ביותר של שכונות שערל הנכסים בהן צפוי לעלות בקצב מהיר יותר בהשוואה לאזורים אחרים בכל רחבי העיר
קרדיט תמונה: pexels

חייבים להכיר מתוך שינה הוא: ככל שרמת הביקוש גבוהה יותר מרמת ההיצע הקיים בשוק, מחירי הדיור עולים וכן להיפך, ככל שרמת ההיצע הקיים בשוק גבוה יותר מרמת הביקוש הקיים מחירי הדיור יורדים. אז מה המצב בישראל והאם אנחנו באמת בעיצומה של בועה שעתידה להתפוצץ בשנים הקרובות? התשובה נמצאת בבחינה מעמיקה ברמות הביקוש לעומת רמות ההיצע הקיים בשוק. בחינת המשתנים הללו מובילים להבנה ברורה שהמצב בישראל אינו בועתי כלל ויתרה מכך, מחירי הדיור צפויים להמשיך בדרכם צפונה לעוד מספר שנים לפחות. רמות הביקוש בישראל גבוהות במיוחד בהשוואה לכמות ההיצע הקיים בשוק. הביקושים הגבוהים גורמים לעליות מחירים משמעותיות ללא אפשרות בלימה. כל תוכניות המחיר למשתכן, העלאת מס הרכישה למשקיעים והטלת סנקציות נוספות אחרות לא הצליחו להביא לתוצאה הרצויה של בלימת מחירי הדיור בישראל. המילה האחרונה של תנועות המחירים היא של מאזן הכוחות בין הביקוש להיצע הקיים ונכון להיות המילה האחרונה היא המשך עליות.

גידול טבעי, הגירה חיובית, אחוזי גירושים גבוהים וכמובן לא מעט משקיעים – בחינת הביקוש לדיור בישראל

השקעות נדל"ן בישראל נשמעות מבטיחות? חושבים להתחיל להשקיע את כל חסכונותיכם בעולם הנדל"ן ולעצור את שחיקת ערך החיסכונות שיושבים בתוכניות חיסכון בנקאיות ונטולות ריבית? חשוב שתכירו את השיטה של המשקיעים להעריך את מחירי הדיור לעוד שנים ארוכות קדימה כך שרמת בטיחות ההשקעה שלכם תהיה גבוהה במיוחד. הביקושים בישראל מורכבים מהגידול בילודה הטבעית, מהגירה חיובית, מעליית אחוזי הגירושין בישראל (זוג שהסתפק בדירה אחת נדרש לפצל כוחות ולצרוך דירה נוספת), מכניסתם של משקיעים רבים לשוק ועוד. מנגד, ההיצע הקיים מורכב בעיקר מכמות התחלות הבנייה החדשות. בחינה מעמיקה של קצב גידול הביקושים לעומת קצב גידול התחלות הבנייה החדשות תאפשר לכם להעריך מה יהיה מאזן הכוחות בין השניים בעוד מספר שנים קדימה.

במידה וקצב גידול הביקושים מהיר יותר מקצב התחלות הבנייה החדשות, כנראה שההיצע לא יעמוד בקצב הביקוש לעוד שנים ארוכות מה שיוביל לעליות מחירים ארוכות טווח. מנגד, במידה וקצב התחלות הבנייה מהיר יותר מקצב עליית הביקושים, ייתכן שבעוד מספר שנים נראה בלימה של מחירי הדיור ואף התחלה של ירידה. נכון לכתיבת שורות אלה, קצב גידול הביקושים בישראל מהיר יותר מקצב התחלות הבנייה החדשות והגדלת ההיצע, מה שצפוי לגרום לעליות מחירים לעוד שנים ארוכות.

הכירו כמה מהערים האטרקטיביות ביותר להשקעה בישראל

רוצים להתחיל להשקיע בנדל"ן בישראל? חשוב שתכירו כמה מהערים האטרקטיביות ביותר עליהן משקיעים מקצועיים רבים מצביעים בשנים האחרונות. חשוב להדגיש שבחינה כוללת של כוחות הביקוש לעומת ההיצע בכל ישראל תאפשר לכם לראות את התמונה הגדולה של צפי תנועות המחירים. אך בשביל לבחור רת העיר האטרקטיבית ביותר להשקעה, אתם חייבים לבחון את מאזן הכוחות בין הביקוש להיצע ברזולוציות קטנות ונקודתיות יותר. על אף העובדה שרמות הביקוש גבוהות מההיצע הקיים בישראל, ישנן ערים בהן הביקוש לא גבוה במיוחד מה שצפוי להוביל לחוסר תנועתיות במחירים באזור. לעומתן, ישנן ערים בהן הביקוש גבוה מהביקוש הממוצע בכל ישראל והן הערים האטרקטיביות ביותר שמחירי הנכסים בהן צפויים לעלות בעשרות אחוזים בשנים הקרובות. ריכזנו עבורכם כמה מהערים האטרקטיביות ביותר להשקעה בישראל בצירוף הסיבה המרכזית בגינה רמות הביקוש לאזור גבוהות במיוחד.

 • חיפה

העיר חיפה משנה את פניה בשנים האחרונות וצפויה להמשיך בשינויים ובחידושים רבים באזורים נרחבים בכל רחבי העיר. הסיבות השכיחות ביותר בגינו משקיעים רבים נוהרים להשקיע את מיטב כספם בחיפה הן:

 1. שיקום של שכונות צפוניות וצמודות קרקע – שכונת קריית אליעזר שבחיפה צפויה לעבור חידושים רבים בשנים הקרובות. הרשות המקומית מתכננת לשכונה פרוייקטים רבים של התחדשות עירונית ושדרוג המבנים צמודי הקרקע באזור, מה שצפוי להרים את רמות הביקושים ולהעלות את ערך כלל הנכסים באופן משמעותי.
 2. פינוי חוות מכלי הגז ובית הזיקוק – גם בצידה המערבי של חיפה לא חסרים שינויים חיוביים לעתיד הקרוב. אחד הגורמים המרכזיים שפוגע ברמות הביקושים לשכונת קריית חיים מערבית שבחיפה הוא זיהום האוויר. הרשות המקומית מתכננת להעביר את חוות מכלי הגז ואת בית הזיקוק הממוקמים בקרבת מקום, מה שצפוי להוביל לשיפור ניכר ברמות זיהום האוויר באזור. שינוי זה אף הוא יגדיל משמעותית את הביקושים לאזור ויאפשר לרבים לנהור לחיפה וליהנות משלל היתרונות שיש לה להציע.

השינויים הללו הם מעין מתיחת פנים לשכונות ותיקות בעיר חיפה שצפויות ליהנות מעליות ערך משמעותיות עם ביצוע התוכניות השונות בשנים הקרובות. ומה עם המחירים ואחוזי התשואה הממוצעים באזור?

המחירים לדירת שלושה חדרים בשכונות שהצגנו מעלה נעים בין 750,000 שקלים ל 800,000 שקלים. אחוזי התשואה מהשכרת דירה ממוצעת באזור עומדים על כ 3.9% מידי שנה.

 • באר שבע

העיר באר שבע אף היא כוללת הזדמנויות השקעה רבות המאפשרות לרבים ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים ומעליית ערך של עשרותשכונות הממוקמות בקרבה למוסדות לימוד להשכלה גבוהה כוללות יתרונות רבים על פני שכונות מרוחקות ונהנות מביקוש גבוהה במיוחד, אחוזי תשואה גבוהים אחוזים. אם גם אתם רוצים להתחיל להשקיע בעולם הנדל"ן, באר שבע היא אחת האפשרויות הטובות ביותר עבורכם. מדוע באר שבע כל כך אטרקטיבית לדעתם של משקיעי נדל"ן רבים? משלוש סיבות מרכזיות.

 1. שכונות ישנות לפני פיתוח מסיבי – בעיר באר שבע, העיר המרכזית של אזור דרום הארץ, ישנן שכונות ישנות רבות שעומדות לפני פיתוח מסיבי. הרשות המקומית באזור מראה נכונות לביצוע שינויים ושיפורים רבים לשכונות הישנות, מה שכמובן צפוי לגרום למחירי הדיור באזור לזנק.
 2. שיפור דרכי ההגעה לעיר – בשנים האחרונות כל ישראל עומלת רבות על קישור אזורי הצפון, הדרום והמרכז בעזרת תחבורה ציבורית נוחה ומהירה. כל שיפור באפשרות ההתניידות בין באר שבע למרכז הארץ יוביל לעליית ביקוש משמעותית לעיר ולעליית מחירים של אחוזים רבים.
 3. מרכז לימודים להשכלה גבוהה –  אוניברסיטת בן גוריון ממוקמת בסמוך לשכונה ד' בבאר שבע, מה שמעלה משמעותית את הביקוש לשכונה. שכונות הממוקמות בקרבה למוסדות לימוד להשכלה גבוהה כוללות יתרונות רבים על פני שכונות מרוחקות ונהנות מביקוש גבוהה במיוחד, אחוזי תשואה גבוהים ועליות ערך הנכסים בקצב מהיר יותר בהשוואה לשאר השוק המקומי.

כלל היתרונות הללו שהעיר באר שבע מציעה למשקיעיה גורמים לרבים לנהור לשכונות הסמוכות לאוניברסיטה המקומית. נשמע לכם מעניין? חשוב שתכירו את מחירי הדיור באזור ואת אחוזי התשואה הממוצעים.

המחירים לדירת שלושה חדרים באזור שכונה ד' בבאר שבע נעים בין 700,000 שקלים ל 770,000 שקלים ומניבים כ 3.6% תשואה מידי שנה.

 • בת ים

לאחר שנגענו בשתי ערים באזורי צפון ודרום הארץ, חשוב שתכירו גם את הזדמנויות ההשקעה הקיימות באזורי המרכז. בבת ים יש לא מעט שכונות ישנות המציעות נכסים במחירים נמוכים משמעותית בהשוואה לממוצע מחירי הדיור במרכז הארץ. מיקומה של העיר אסטרטגי ומשקף פוטנציאל צמיחה גבוה במיוחד. הקרבה לתל אביב, חוף הים המפואר ושיפור התדמית שדבקה בעיר במשך שנים ארוכות מובילים משקיעים רבים להגדיר את בת ים כאחת הערים האטרקטיביות ביותר בישראל. הסיבות המרכזיות לכך הן:

 1. שיפור התדמית שדבקה בעיר במשך שנים ארוכות – העיר בת ים סבלה מתדמית רעה במשך לא מעט שנים, מה שפגע בגידול הביקושים ומנע עליות מחירים משמעותיות כמו ששכנותיה של העיר חוו בעשורים האחרונים. התדמית מתחילה אט אט להשתנות מה שיעזור לעיר להדביק את הפער ולזנק בעשרות אחוזי עליה השנים הקרובות.
 2. מסלול הקו האדום של הרכבת הקלה – מסלול הקו האדום של הרכבת הקלה צפוי לחבר בין בת ים לתל אביב תוך מספר דקות בודדות. חיבור זה צפוי לגרום לפיזור העומס מתל אביב ולעליית ביקוש משמעותית לעיר.

מחירי הדיור בעיר עדיין נמוכים בהשוואה לכל שכנותיה ובשכונת שיכון ותיקים המתפתחת (והסמוכה לפסי הרכבת), תוכלו למצוא דירותלמי מתאים להיעזר בשירותי נדל"ן על מנת להשקיע בנדלן ללא הון עצמי שלושה חדרים במחירים הנעים בין 1,400,000 שקלים ל 1,450,000 שקלים. דירות אלה יניבו תשואה שנתית של כ 3.5% מידי שנה.

 • תל אביב

עיר נוספת במרכז הארץ הכוללת מספר שכונות אטרקטיביות להשקעה היא כמובן העיר תל אביב. העיר תל אביב נהנת מרמות ביקושים גבוהות במיוחד בשל אזורי התעסוקה הרבים ושלל האפשרויות שהיא מציעה לתושביה, ולכן מחירי הנכסים בה טיפסו במאות אחוזים בשנים האחרונות. אך בכל זאת ישנן שכונות שעדיין מאפשרות למשקיעים להתחדש בנכסים זולים וליהנות מעליית ערך מהירה בשנים הקרובות. הסיבות לאטרקטיביות שכונות בתל אביב הן:

 1. שכונות מוזנחות בדרום תל אביב – בדרום העיר תל אביב ישנן לא מעט שכונות שהוזנחו לאורך שנים ארוכות. שכונות אלה מספקות הזדמנות השקעה ומאפשרות לרבים ליהנות ממחירים שלא נראו למעלה מעשר שנים בחלקה הצפוני של העיר. לאחרונה, תוכננו פיתוחים רבים לשכונות בדרום העיר שצפויים להוביל לאיזון בין מחירי הדרום למחירי הצפון.
 2. הדבקת מחירים – משקיעים רבים מבינים כי כאשר ישנו פער מחירים גדול באזורים הסמוכים זה לזה, בסבירות גבוהה האזור הזול ידביק את הפער תוך זמן קצר. בשכונות רבות כמו נווה עופר שבתל אביב נדמה שזה מה שהולך לקרות בשנים הקרובות.

 

מחירי הדיור בשכונות מוזנחות באזור דרום תל אביב נע במחירים של בין 1,500,000 שקלים ל 1,780,000 שקלים. באזורים רבים בצפון העיר מחירי הדיור כפולים ומכופלים מכך. אחוזי התשואה על דירת שלושה חדרים במחירים הללו צפויה להניב כ 3.3% תשואה מידי שנה.

לסיכום הערים האטרקטיביות להשקעה בישראל:

 

עיר מחיר תשואה שנתית
חיפה 750,000 – 800,000 כ 3.9% תשואה מידי שנה
באר שבע 700,000 – 770,000 כ 3.6% תשואה מידי שנה
בת ים 1,400,000 – 1,450,000 כ 3.5% תשואה מידי שנה
תל אביב 1,500,000 – 1,780,000 כ 3.3% תשואה מידי שנה

 

איך תדעו לזהות את השכונות המנצחות בערים האטרקטיביות? כמה טיפים שחשוב שתכירו!

רוצים לבחור נכון את השכונה המנצחת בכל הערים האטרקטיביות ביותר להשקעה בישראל? ישנם מספר דגשים חשובים שאתם חייבים להכיר. מדריך השקעות נדל"ן ללא הון עצמי ריכז עבורכם את כל המאפיינים החשובים ביותר של שכונות שערל הנכסים בהן צפוי לעלות בקצב מהיר יותר בהשוואה לאזורים אחרים בכל רחבי העיר. המאפיינים החשובים ביותר אליהם אתם חייבים להתייחס לפני שאתם בוחרים שכונה מנצחת הם:

 

 • קרבה לצירי תחבורה ראשיים – שכונות הממוקמות בקרבה לנתיבי תחבורה ראשיים או תחבורה ציבורית נוחה ומהירה לאזוריםהנקודות הללו יסייעו לכם לאתר את השכונות הטובות ביותר להשקעה בערים המבוקשות ביותר בישראל להשקעה ללא הון עצמי רבים בכל רחבי הארץ נחשבות למבוקשות הרבה יותר. רבים מוכנים לשלם יותר עבור נוחות ההתניידות משכונות הסמוכות לצירים תחבורתיים ראשיים.
 • קרבה למרכזי תעסוקה – שכונות הממוקמות בקרבה למרכזי תעסוקה מבטיחות לכל הגרים בהן מקומות תעסוקה בקרבת מקום. ישנם לא מעט אזורים בישראל ללא מרכזי תעסוקה כלל כך שכל המתגוררים באזור נדרשים להיות על הכבישים שעות ארוכות מידי יום.
 • קרבה למרכזי קניות – מרכזי קניות אף הם הופכים את השכונות הסמוכות לאטרקטיביות יותר. אנשים רבים מוכנים לשלם יותר עבור דירה הממוקמת בסמוך לקניון גדול, לסופרים ולכלל החנויות הנצרכות ליומיום.
 • קרבה למוסדות לימוד אקדמיים – שכונות הממוקמות בסמוך למוסדות לימוד אקדמיים נחשבות למבוקשות במיוחד. משקיעים רבים בוחרים אך ורק שכונות במרחק הליכה ממוסדות לימוד אקדמיים וזאת בגין מספר יתרונות שחשוב שתכירו. ראשית, הסטודנטים הרבים שמגיעים ללמוד באזור מגיעים מכל רחבי הארץ ומגדילים באופן משמעותי את הביקושים לדיור בקרבת מוסד הלימודים. שנית, סטודנטים נחשבים לשוכרים טובים שיודעים לשמור על הדירה ומקפידים לשלם בזמן. שלישית, סטודנטים רבים לא יכולים להרשות לעצמם לשכור דירה לבד ולכן הם שוכרים עם שותפים. דירת שותפים מניבה אחוזי תשואה גבוהים משמעותית בהשוואה לדירת מגורים המושכרת למשפחה.

הגענו לדובדבן שבקצפת – אפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר שיאפשרו גם לכם לרכוש דירה להשקעה ללא הון עצמי כלל!

כלל הנקודות הללו יסייעו לכם לאתר את השכונות הטובות ביותר להשקעה בערים המבוקשות ביותר בישראל. כעת, רגע לפני שאתם מתחילים להשקיע את מיטב חסכונותיכם בעולם הנדל"ן, חשוב שתכירו את אחד הדברים החשובים ביותר שמסייע למשקיעים רבים לרכוש דירות רבות להשקעה – אפשרויות המימון. כיום יש לא מעט אפשרויות מימון אטרקטיביות עם ריביות נוחות להשקעות נדל"ן בכל רחבי ישראל. אנשים רבים בטוחים שבשביל להתחיל להשקיע בעולם הנדל"ן, הם נדרשים להביא מהבית הון עצמי גבוה של כמה מאות אלפי שקלים לפחות. האמת היא שלא כל הדבר, אפשרויות מימון שונות יאפשרו לכם להתחיל להשקיע בעולם הנדל"ן עם הון עצמי נמוך או אף ללא הון עצמי כלל. איך עושים את זה? ריכזנו עבורכם את כל אפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר.

 • משכנתא

אפשרות המימון הגדולה והאטרקטיבית ביותר בישראל היא כמובן הלוואת המשכנתא. הלוואת המשכנתא מאפשרת לאנשים רבים ליהנותהאם אפשרי לקחת משכנתא ולרכוש נכס ללא השתתפות הון עצמי מסכומי כסף גדולים, מפריסה לשנים ארוכות של תשלומים (עד 30 שנה) ומריביות נמוכות במיוחד. הלוואת המשכנתא היא הדרך המרכזית בעזרתה משקיעים רבים רוכשים עוד ועוד נכסים להשקעה בריביות זולות שהופכות את כל ההשקעה לכדאית. איך הבנקים מעמידים לרשות הציבור הלוואת גדולות כל כך, לתקופות זמן ארוכות במיוחד ובריביות נמוכות? השם של ההלוואה הוא התשובה לשאלה. הבנקים ממשכנים את הנכס שנרכש בעזרת ההלוואה שלהם כך שהם בעצם שותפים חלקיים בשווי הנכס. במילים אחרות, הנכס שנרכש משמש כבטוחה לבנק שהוא יוכל לקבל את מלוא כספו חזרה בכל עת שיחפוץ במידה והלווה יקלע לקשיים כלכליים ולא יצליח לעמוד בכל החזריו החודשיים.

אחוזי המימון ומסלולי ההלוואה

הבנק תמיד יכול למשכן את הנכס, למכור אותו ולהשיב לעצמו את כל כספי ההלוואה כך שעל אף תנאי ההלוואה, רמת הסיכון של הבנק נמוכה במיוחד. הבנקים מעמידים לרשות הציבור הלוואת משכנתא על סך 75% משווי נכס ראשון ועד 50% משווי נכס שני והלאה. אחוזי מימון גבוהים אלה מאפשרים לכם להביא מהבית רק רבע מעלות הנכס בתור הון עצמי בשביל שתצליחו להשלים את הרכישה. אין לכם 25% משווי הנכס שאתם רוצים לרכוש להשקעה? אל חשש, אפשרות המימון הבאה שנגע בה תאפשר לכם להשלים את ההון העצמי. חשוב להדגיש ולומר שהלוואת המשכנתא כוללת מסלולים רבים כך שאם אתם לא מתעסקים בתחום, מוטב שתסתייעו ביועץ משכנתאות פרטי מטעמכם שיסייע לכם להרכיב תמהיל משכנתא מיטבי הכולל את כל המסלולים האטרקטיביים ביותר. יועצי המשכנתאות שהבנקים מעמידים לרשות הציבור יוכלו לסייע לכם להבין פחות או יותר מה אתם מקבלים ועל מה אתם חותמים אך לא הרבה מעבר, ולכן אל לכם לוותר על יועץ משכנתאות פרטי ומקצועי.

 • הלוואה חוץ בנקאית

כיום ישנם גופים רבים המעמידים לרשות הציבור הלוואה חוץ בנקאית לכל צורך. תנאי הלוואה זו פחות טובים מתנאי הלוואת המשכנתא, אך משקיעים רבים בוחרים להיעזר בה בשביל להשלים את ההון העצמי הנדרש לקבלת הלוואת המשכנתא. מאפייני ההלוואה הם: הלוואות לטווחי זמן בינוניים, בסכומי כסך יחסית קטנים ובריביות גבוהות. מתכננים לרכוש נכס בשווי 800,000 אלף שקלים? תידרשו להביא מהבית כ 200,000 שקלים הון עצמי. אם אין לכם את ההון העצמי הנדרש, הלוואה חוץ בנקאית תאפשר לכם לקבל הלוואה לכל מטרה כך שתוכלו להציג אותה בתור הון עצמי במטרה לקבל הלוואת משכנתא על שארית הסכום.

 • משכון נכס קיים

אפשרות מימון נוספת ואטרקטיבית במיוחד שרבים כלל לא מכירים היא משכון נכס קיים. יש ברשותכם נכס? אתם יכולים לחלץ מקירותיו לא מעט כסף. בנקים בישראל מאפשרים לרבים למשכן נכסים לטובת קבלת הלוואה בתנאי משכנתא. אם יש ברשותכם נכס בשווי 1,000,000 שקלים, תוכלו לקבל עד 50% מערכו שהם 500,000 שקלים הלוואה בתנאי משכנתא. משקיעים רבים בוחרים למשכן נכסים קיימים ועם כספי ההלוואה הם רוכשים נכסים נוספים. לא רוצים לחזור ולשלם משכנתא לעוד שנים נוספות? חשוב לחדד כי הנכס הבא שתרכשו בעזרת משכון הנכס שלכם יניב לכם הכנסה חודשית מהשכרתו. במידה ותדעו לבחור נכון את השכונות המנצחות בערים האטרקטיביות ביותר על בסיס המידע שהובא מעלה, ניתן להניח שההכנסה מהשכרת הנכס החדש תכזה לגמרי את ההחזר החודשי מההלוואה החדשה. במילים אחרות, כל שאתם נדרשים לעשות זה למשכן נכסים קיימים ולרכוש נכסים להשקעה. הכסף שיכנס מהשכרת הנכסים יכסה את ההלוואה כך שלא תידרשו להוציא שקל נוסף מכיסכם תמורת נכסים נוספים שבעוד מספר שנים יהפכו לשלכם ויניבו לכם הכנסה קבועה מידי חודש.

 • משקיע משלם

אפשרות נוספת בעזרתה משקיעים רבים מצליחים לרכוש נכסים ללא הון עצמי כלל היא הכנסת משקיע משלם לעסקה. איתרתם עסקה משתלמת אך אין לכם את הכסף בשביל לממן אותה? צרפו משקיע משלם. לא מעט משקיעים כיום מוכנים להתחלק ברווחים עם משקיע יזם שמאתר עסקאות נדל"ן רווחיות. אפשרות מימון זו תאפשר לכם להתחדש בנכסים רבים להשקעה גם ללא הון עצמי כלל.

לסיכום כלל אפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר שיאפשרו גם לכם להתחדש עם נכסים להשקעה ללא הון עצמי כלל:

 

ההלוואה מאפייניה
משכנתא הלוואת סכומים גדולים לטווחי זמן ארוכים ובריביות אטרקטיביות במיוחד. לרכישת נכס ראשון ניתן לקבל עד 75% משווי הנכס ולרכישת נכס שני והלאה ניתן לקבל עד 50% משווי הנכס
הלוואה חוץ בנקאית הלוואת סכומי כסף קטנים לטווחי זמן קצרים ובריביות גבוהות. אפשרות זו מסייעת לרבים להשלים את ההון העצמי הנדרש לקבלת הלוואת המשכנתא
משכון נכס קיים ניתן לקבל עד 50% משווי הנכס שברשותכם. הלוואה זו ניתנת בתנאי משכנתא ונחשבת לאטרקטיבית במיוחד
משקיע משלם ללא תנאים מוגדרים. ניתן לצרף לכל עסקה משקיע משלם ולהתחלק ברווחים בהתאם לחלוקת התשלום ולאופי העסקה

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

מידע מקצועי למשקיעים

משכנתא הפוכה לגיל הזהב

הלוואת משכנתא הפוכה, בדיוק כמו משכנתא רגילה, מאפשרת לבעלי בתים ללוות סכום של כסף באמצעות הבית שבבעלותם בתור ביטחון להלוואה. בנוסף לכך, כמו במקרים של

קרא עוד »