יזמות נדל"ן

 

 

אם פעם, באמצע המאה הקודמת, האמא היהודיה קיוותה שהבן שלה יהיה רופא כעתיד קרייריסטית, ומקור לגאווה. ואם בתחילתה של המאה הזו, החלום אולי התחלף לכך שיהיה סטארטפיסט.

יזמות נדל"ן – טוב או רע

הרי שסיכויים טובים הם כי בעתיד הנראה לעין האמא היהודיה תבקש לעצמה שבנה יהיה יזם נדל"ן. אומנם כמה מהשמות הלוהטים בתחום מצאו עצמם מאחורי סורג ובריח בשנים האחרונות (ולא רק בשל התעסקותם בתחום הנדל"ן חלילה), אבל עדיין לא מעטים מהם חיים, בועטים ומצליחים בקרבנו. אז מה צריך מי שחולם ונגוע בחידק יזמות נדל"ן, על מנת להצליח, ומהן המשמעויות של המקצוע הזה.

מקצוע עם פנים רבות

למקצוע יזמות נדל"ן פנים רבות. ישנן החברות הגדולות, כמה מהבולטות במשק בתחום הנדל"ן. אלו קונות קרקע, מפשירות אותה, מגישות בקשות בנייה לרשיות השונות, ובונות עליה פרוייקטים רחבי היקף, של שכונות ומתחמים. אחרות פונות לרשויות מקומיות ומשכנעות אותן לפעול לשם שידרוג איזור מסויים שהיה כבר ירוד וסבל מחוסר פיתוח. באותו איזור לעיתים מוקמות בעזרת אותם יזמים מתחמי בילוי, קניות ואף מגורים. בשביל להצליח כאן צריך כיסים עמוקים וכן גם לא מעט קשרים. אבל ישנם סוגים נוספים, כאלו שעושים את זה יותר ב"קטן", אבל בלא פחות הצלחה.

דרך אחת להתחיל היא לרכוש נכס במצב ירוד, שיפוצו ומכירתו הלאה.

אפשרות נוספת להגדלת הרווח היא לבדוק את זכויות הבניה שיש לנכס. במקרה הזה ניתן להוסיף עוד בנייה על זו הקיימת, ואז להציע את הנכס למכירה בתום השיפוץ והבנייה. כדי להצליח כאן יש צורך להבין בתמחור נכסים. כמובן שיש להכיר את תחום הנדל"ן, ובעיקר לדעת מהם עלויות השיפוץ. מומלץ להכיר אנשי מקצועי מהימנים וצריך לדעת כיצד להניע אנשי מקצוע מתאימים. אולם אם בעיקרון אתה בעל חוש אסתטי מפותח וחזון, ואתה דואג להעזר באנשי המקצוע המתאימים, תוכל להצליח מאוד בתחום הזה.

אפשרות אחרת היא לאתר מגרש שמיועד לבנייה כשהמגרש הוא במחיר אקטראקטיבי, ולבצע השקעות  השקעות נדלן  אקטיביות לבנות עליו בניין, או בית ולהציע אותו למכירה. הדרך כאן לעשות רווח היא רק באמצעות מחיר הקרקע. במידה ורוכשים קרקע במחיר זול הרי שהרווח מובטח, משום שעלויות הבנייה נותרות בעיינן. צריך לזכור כי במקרה הזה יש צורך בהון עצמי להשקעה וזמן קבלת התשואה הוא מעט רחוק יותר.

יזמות נדל"ן ורכישת דירות להשקעה

יזמות נדל"ן אינה מחוייבת להיות רק בתחום הרכישה והמכירה של בתים וקרקעות. יש מי שעושים זאת אחרת. רכישת דירה להשקעה משמעה רכישת דירה שאותה אנו מתעתדעים להשכיר. לכאורה מדובר ביזמות הבסיסית ביותר. נכון להיום זה הפך לסוג ההשקעה המועדף על פני השקעות אחרות. יתרה מכך, במידה והדירה שנרכשה היא באיזור העתיד לעבור שינוי, הרי שרווח נוסף עתיד להגיע אליכם מעצם השבחת הנכס בעתיד. שהרי שוק הדירות בשנים האחרונות גואה במיוחד. בנוסף, כמובן, הדירה תייצר עבורנו רווח חודשי מעצם השכירות.מה שמספק לנו יציבות רבה בכל הקשור להפקת רווחים מההשקעה.

 

בנוסף יש גם מי מאלו שעוסקים בתחום יזמות נדל"ן אשר רוכשים נדל"ן להשקעה

 

כאשר המטרה היא להשכיר את הדירה באופן מזדמן כמקום לאירוח, כדוגמת דירות אייר בי אנד בי. רובם של היזמים במקרה כזה מצליחים להרוויח אף יותר ממחיר השכירות הרגיל, למרות שמדובר בעיסוק רב יותר. נכון להיום ישנן חברות המייעצות ליזמים מהסוג הזה, ובנוסף הן לוקחות על עצמן את היכולת לנהל עבור היזמים השונים את נושא השכרת הדירה, תמורת עמלה מסויימת כמובן, אך עדיין מדובר ברווח ראוי למדי.

מה צריך לשם כך? ובכן יש צורך להכיר את תחום הנדל"ן. כדאי להעזר במי שהינו בעל נסיון והבנה בתחום כדי שיוכל לכוון אותנו להשקעה הנכונה. כמובן שיש צורך בהון עצמי, לא גדול במיוחד, לשם השקעה. אך בהחלט ובעיקר יש צורך בסבלנות, כדי לגרום להשקעה שלכם לצבור עבורכם את הרווח הרצוי. החלק היפה כאן הוא שיש סיכוי כי יום בהיר אחד תתעוררו בבוקר ותגלו שהפכתם לאנשים הרבה יותר עשירים ממה שהייתם מבלי לעבוד על זה יותר מדי קשה. בכל מקרה ההשקעה בנדל"ן מותירה בידכם נכס, זאת בניגוד להשקעה בכל תחום אחר בו ניתן להפסיד את הרווחים והקרן יחד.

יזמות נדל"ן

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

מידע מקצועי למשקיעים

משכנתא הפוכה לגיל הזהב

הלוואת משכנתא הפוכה, בדיוק כמו משכנתא רגילה, מאפשרת לבעלי בתים ללוות סכום של כסף באמצעות הבית שבבעלותם בתור ביטחון להלוואה. בנוסף לכך, כמו במקרים של

קרא עוד »