קרקעות למכירה בירושלים

עיר הקודש, העיר שחוברה לה יחדיו והעיר שכמעט לא תמצאו בה אפשרות לקרקעות לבניה של ביתכם. העובדה כי אין כמעט קרקעות פנויות בתוך העיר, הצפיפות הטבעית שלה והעובדה כי בעיר ובסביבתה גרים למעלה ממיליון איש ועוד רבים רואים בה כיעד המרכזי שלהם למגורים, הופכים את שוק הנדל"ן בה לתזזיתי עם מחירים המנפצים כל שיא. למען האמת, גם אם תרצו לרכוש דירה קטנה בבניין מט ליפול, תשלמו סכומי עתק, אפילו ביחס לערים אחרות פופולאריות שגם בהם גדול הביקוש על ההיצע. ואם זה המצב בתחום הדירות שכבר בנויות, נסו לשער בנפשכם מה המצב לגבי קרקעות למכירה בירושלים, כאלו הפנויות להשקעה או כאלו המיועדות כבר לבניה.

קרקעות למכירה בירושלים למגורים או לחקלאות

ניתן בגדול לחלק קרקעות למכירה בירושלים לסוגים שונים. קרקעות המיועדות לבניה למגורים, בין אם בניה פרטית או רוויה של רבי קומות, קרקעות לשימושיםואם זה המצב בתחום הדירות שכבר בנויות, נסו לשער בנפשכם מה המצב לגבי קרקעות למכירה בירושלים, כאלו הפנויות להשקעה או כאלו המיועדות כבר לבניה. ציבוריים, קרקעות למסחר ושירותים וקרקעות לחקלאיות. אותנו, כמשקיעים, מעניינים 2 סוגים: קרקעות שיעודן הוא בניה וקרקעות עם יעוד חקלאי. קרקע המיועדת לבניה – היא קרקע ששווה המון. ניתן לממש את ההשקעה באופן מידי ובכמה אפיקים. או לבנות עליה בית מגורים או למכור אותה ליזמים וקבלנים שיבנו הם את המבנה וישווקו אותו. בשני המקרים, הרווח הוא גבוה לבעל הקרקע, משום שכאמור, קרקעות למכירה בירושלים הן די נדירות.

וכאן גם הבעיה. קרקעות למכירה בירושלים הו נדירות כי הן פשוט כמעט ולא קיימות. ודאי לא כאלו שיעודן הוא לבניה. כבר לא נשארו כאלו ומה שנשאר נחטף. הרווח של מי שמחזיק באחת כזו גדול אבל כדי להפוך לבעליה של קרקע כזו, כמעט בלתי אפשרי והעלות של רכישתה עצום, כך שגם לאחר המכירה, הרווח גדול אבל לא גדול מאוד. לעומת זאת, קרקעות למכירה בירושלים, שיעודן חקלאי, נמצאות בסביבות העיר. הן זולות לרכישה ופוטנציאל הרווח מהן הוא עצום. למעשה, רוב הקרקעות בשטחים הפתוחים אינם שייכים לאנשים פרטיים אלא למדינה. אם נמצא קרקע חקלאית פרטית ונרכוש אותה – נוכל בקונסטלציה מסוימת להיות עשירים מאוד.

קרקע חקלאית ופוטנציאל ההשקעה

קרקע חקלאית בבעלות פרטית היא קרקע אשר ביעוד שלה מוגדר כי היא משמשת אך ורק לצרכי חקלאות. זאת אומרת, שבשלב זה היא אינה זמינה לבניה. ניתןאבל חלק מן קרקעות למכירה בירושלים אשר מוגדרות כעת חקלאיות, יכולות ביום מן הימים לשנות ייעוד. לגדל בה רק יבול חקלאי ולא בניינים. אבל חלק מן קרקעות למכירה בירושלים אשר מוגדרות כעת חקלאיות, יכולות ביום מן הימים לשנות ייעוד. הפשרה- בפי החוק. במסגרת ההפשרה משונה היעוד של הקרקע והיא הופכת לזמינה למגורים. באותו הרגע, מחיר הקרקע מזנק במאות אחוזים. כעת חשבו על קרקע בת דונם שאתם רוכשים בירושלים ב-300 אלף דולר. לאחר ההפשרה – המחיר שלה יכול לזנק גם פי 10. החוכמה לפיכך היא להשקיע בקרקע כאשר היא אינה זמינה לבניה. כאשר מחירה נמוך ולפיכך, הרווח לאחר הפשרתה- יהיה גבוה יותר. החוכמה היותר גדולה, היא להצליח ולאתר את הקרקעות האלו.

איתור וזיהוי מוצלח

אז לפני שכולם רצים לקנות קרקעות למכירה בירושלים ולממש השקעה חלומית, חובה לעצור רגע ולהציב תמרורי אזהרה. לא כל קרקע חקלאית תהיה בסופו של דבר קרקע מופשרת. אפילו רובם לא. כדי להבין מדוע, חשוב להבין כיצד פועל המנגנון. לכל עיר יש את תוכנית המתאר שלה ואת התכנון להיכן וכמה על העיר להתפתח. בירושלים הצפופה – הצורך לגדול, גם מבחינת שטח – קיים תמיד. חלק הגדילה תבוא על ידי הסבת מגרשים בהם נמצאים בתים חד קומתיים ובנית רביאז לפני שכולם רצים לקנות קרקעות למכירה בירושלים ולממש השקעה חלומית, חובה לעצור רגע ולהציב תמרורי אזהרה. לא כל קרקע חקלאית תהיה בסופו של דבר קרקע מופשרת. קומות במקומם וחלק אחר, על ידי הגדלת גבולות העיר. בשולי ירושלים יש המון שטחים פתוחים. יער ירושלים, רכס הרי לבן, אזור הדסה, צפון העיר וכד'. שטחים אלו עתירים בשטחים חקלאיים. חלקם בבעלות פרטית.

כאשר קברניטי העיר ירצו להגדיל את שטחה, הם יצטרכו לבנות על שטחים אלו. אבל לא ניתן לבנות עליהם, משום שהם מיועדים לחקלאות. אזי יתחיל להיות מופעל לחץ על הרשויות המקומיות והארציות, הנוגעות בדבר, לשנות את יעוד הקרקע. במידה ואתה מחזיק בקרקע כזו וכעת היא מותרת לבניה, ערכה כאמור, יקפוץ לאין שיעור. אז למה לא להסתער על כל קרקע בסביבה. משום שכפי שציינו, לא כל קרקע תופשר. מדובר בתהליך ארוך וסבוך. שלוקח לעיתים שנים רבות. הוא מלווה בהתנגדויות והסתייגויות, למשל בירושלים על ידי שוחרי טבע. איש לא מבטיח שהבקשה לשינוי יעוד, לא תדחה. אף אחד גם לא מבטיח שהפיתוח של העיר יהיה בכיוון הקרקע שלך. וביחוד איש לא מבטיח שלקרקעות הסמוכות לזו שלך שכבר הופשרו, לא יצטרכו כביש וישתמשו בקרקע שלך כדי לסלול אותה. תקבל כסף, אבל הרבה פחות משרצית.

איך לצמצם סיכונים?

החוכמה היא לרכוש קרקע חקלאית שיש לה פוטנציאל אמיתי לעבור שינוי ייעוד. את הקרקע ניתן לרכוש רק לאחר בדיקה מעמיקה של העסקה , תוכניות המתאר,תמיד מומלץ להתעניין על קרקעות למכירה בירושלים, רק באמצעות חברות מתמחות, שזה המקצוע שלהן ומאחוריהן הצלחות רבות. הערך הכלכלי של העסקה ובייחוד נבירה והבנה של תוכניות מתאר ארציות ומקומיות, הנוגעות לשינוי ייעוד וברצון של הרשות המקומית לקדם את התוכנית. אם יש אופק תכנוני ברור ויש לכם מידע ממוקד – העסקה יכולה להשתלם, גם אם היא תארך זמן רב. מכיוון שרובנו לא אוחזים בכלים מקצועיים להבנת  פרטים חשובים אלו, איננו מכירים עתודות קרקע שיש להן פוטנציאל ואנו גם לא יודעים לקרוא נכון את המפה, גם לא במובן המטאפורי ולהיות מעורבים מעורבות בתוכניות השונות, תמיד מומלץ להתעניין על קרקעות למכירה בירושלים, רק באמצעות חברות מתמחות, שזה המקצוע שלהן ומאחוריהן הצלחות רבות.

גם אז, חשוב להתאזר בסבלנות. מדובר בתהליך שיכול להמשך שנים. פרויקט ממוצע, יכול לקחת גם עשור עד שמופשר בהצלחה ותמיד עלול להיתקע בשלבים כאלו ואחרים. לכן חשוב שהחברה שתלווה ותציע לכם את הרכישה תהיה שותפה איתכם לאורך כל התהליך, עד לסיום המוצלח והרווחי.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

פרויקטים חמים נוספים

גינה בכפר
גינה בכפר
גבעת עדה – בנימינה
מתחם 4TECH
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה
East גליל ים
East גליל ים
גליל ים – הרצליה
THALASSA BEACH RESORT
THALASSA BEACH RESORT
קפריסין – באפרה
קרקע חקלאית
קרקע חקלאית
באר יעקב
המשולש החקלאי
המשולש החקלאי
אשדוד
OLIVE HILL
OLIVE HILL
קפריסין – קירניה
WEST PARK
WEST PARK
קפריסין – קירניה
GREEN PARK
GREEN PARK
קפריסין – קירניה
DELUXIA
DELUXIA
קפריסין – קירניה
POINT
POINT
קפריסין – קירניה
AURELIA RESORT
AURELIA RESORT
קפריסין – לרנקה
QCC2
QCC2
קפריסין – לרנקה
קרקע חקלאית להשקעה
קרקע חקלאית להשקעה
פרדס חנה
קרקע חקלאית למכירה
קרקע חקלאית למכירה
בנימינה
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
בן אליעזר 20
RIVER SIDE LIFE
RIVER SIDE LIFE
צפון קפריסין – איסקלה
4TECH – המרכז של הצפון
4TECH – המרכז של הצפון
מחצבת נשר, חיפה
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
לב חיפה, מרכז הצפון
ההרחבה החדשה
ההרחבה החדשה
אליכין
שביל התפוזים
שביל התפוזים
הוד השרון
בבלי הירוקה
בבלי הירוקה
תל אביב
וילה ליד חוף מדהים
וילה ליד חוף מדהים
יוון- אטיקה (Attica)
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
יצחק רבין 1, פתח תקווה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!