הזדמנות נדל"ן באי השכן שאסור לכם להחמיץ

האי הקפריסאי מוכר לישראלים רבים כייעד תיירותי מועדף בעבור חופשות בטן-גב. לצד זאת, מהווה קפריסין יעד נדל"ני אטרקטיבי, כשמשקיעים ישראלים רבים מגלים בשנים  האחרונות עניין דווקא בצד הטורקי של האי. 

חברת הנדל"ן הישראלית Handsoff, בבעלותו של אנליסט הנדל"ן טוביה "נדלנומטר" מרמרלי, הפכה בשנים האחרונות לחברה המובילה בכל הנוגע להשקעות נדל"ן בקפריסין הטורקית, כשאלו מציגות אפשרות להשקעות בנכסים החל מ-335 אלף ש"ח. 

חברת Handsoff מתאימה  לישראלים רבים נכסים מוכנים ונכסים חדשים מקבלן, זאת תוך היכולת להתאים כל השקעה למאפיינים הייחודיים של המשקיע ולאפשר לו לסייר בנכסים ולבחון מקרוב פרויקטים הרלוונטיים עבורו.

קפריסין הטורקית – רקע היסטורי

רבים מהישראלים מכירים את האי קפריסין כמקשה אחת, כשבפועל, האי השכן מחולק משנת 1974 לשתי ישויות מדיניות נפרדות – קפריסין הטורקית וקפריסין היוונית. 

קפריסין הטורקית, המוכרת גם בשם קפריסין הצפונית, מהווה מדינה עצמאית הנמצאת בחלקו הצפוני של האי, כששטחה מהווה כ-37% מהאי. על פי נתונים עדכניים, נכון ל-2020 מתגוררים בקפריסין הטורקית כ-300 אלף תושבים

מ-2003, על אף מורכבות היחסים בין הצדדים, קיימים מעברי גבול מוסדרים בין המדינות, כשחלק מהרצון הוא לאפשר תנועה חלקה ונוחה עבור תיירים ומשקיעים המגיעים לאי, כשאלו מעוניינים להכיר ולהעמיק אודות שני צידי המתרס. 

השפעה רבה למתרחש באי, תלויה גם ביחסים המתמשכים בין יוון לטורקיה. לצד המחלוקות הקיימות, פועלות שתי המדינות זו לצד זו באופן המאפשר לכל צד למקסם את שאיפותיו, ברמה המדינית והכלכלית ובתוך כך להצליח ולקדם בו את שוק הנדל"ן והתיירות. 

רישומי הבעלות על דירות בצפון קפריסין

ב- Handsoff מודעים לחשש של ישראלים רבים בכל הנוגע לרישומי הדירות בקפריסין הטורקית ומעמדן החוקי, זאת בשל העובדה כי נכון להיום ממשלת קפריסין היוונית איננה מכירה בחלק מרישומי הבעלות המתבצעים בחלק הטורקי של האי. 

אותה מחלוקת הובילה להקמת ועדה משותפת הנוגעת לעניין הקרקעות בצפון קפריסין. אותה ועדה, ביצעה מיפוי מסודר של קרקעות, כשישנן קרקעות המוכרות כקרקעות בבעלות טורקית וקרקעות אחרות, שהיו תחת מחלוקת והוסדרו באותה ועדה, מוגדרות כקרקעות מוסדרות גם כן ומתויגות כקרקעות Exchange. 

כלל הקרקעות והנכסים המוצגים על ידינו, הינם בבעלות טורקית או כאלו שמעמדם הוסדר באותה ועדה משותפת. לצד זאת, עו"ד מטעמו של הלקוח בוחן את מעמדו של כל נכס לפני השקעה. 

לפרטים נוספים השאירו פרטים

מה ההזדמנות הנדל"נית? למה להשקיע דווקא בקפריסין הטורקית ולא בישראל או בקפריסין היוונית? 

אנו ב- Handsoff שואפים לאפשר ללקוחותינו לבצע עסקאות כדאיות ומכניסות, זאת בכדי שיוכלו ליישם בצורה הטובה ביותר את הרצון שהכסף שלהם יעבוד עבורם. ועם מעטפת ליווי כוללת מהרכישה ועד התחזוקה הניהול וההשכרה, כדי לעשות זאת עם הרבה שקט נפשי.

עבור לא מעט ישראלים, השאיפה להגיע ליכולת לרכוש דירה שתשמש אותם כנכס בישראל, מהווה שאיפה שירדה מהפרק. כיום, שוק הנדל"ן בישראל נחשב לשוק שהמחירים בו מונעים מנתח רחב של ישראלים לרכוש דירה להשקעה, כיוון שמחיר הרכישה גבוה ומשכך התשואה אינה עוברת ברוב המקרים את ה 3% לשנה. 

מנגד, במרחק טיסה של 40 דקות בלבד, מאפשרת קפריסין הטורקית לישראלים רבים להחיות ולהגשים את חלומם ולרכוש לעצמם נכס במחירים נמוכים משמעותית מהמחירים בישראל, כשנכס זה יניב להם תשואה גבוהה יותר  (כפולה ויותר מהארץ), בין אם יבחרו להשכירו לתקופות ארוכות וקצרות ולבטח אם ירצו למכור אותו בעתיד בסכום גבוה יותר. 

מה שמבדיל בין קפריסין הטורקית ליוונית. גם ביוונית המחירים גבוהים בין פי שתיים לפי שלוש לנכסים דומים.  והתשואות משכך – בהכרח נמוכות יותר. יתירה מזו – השוק שואף לאזן בין המחירים בשני חלקי קפריסין. ולכן מחירי הנכסים בטורקית עולים בהתמדה. זו ההזדמנות הנדלנית האמיתית עכשיו. כי עוד שלוש שנים המחירים כנראה יהיו כבר דומים. 

חתך הלקוחות הישראלים המגיעים אלינו, כולל לא מעט ישראלים שהבינו כי רכישת נכס בקפריסין הטורקית, מהווה עבורם הזדמנות חד פעמית. בין אם מדובר, למשל, על פנסיונרים המעוניינים ליצור לעצמם הכנסה קבועה, זאת בכדי לשמר לעצמם רמת חיים והכנסה לה היו רגילים בהיותם שכירים. 

הניסיון שצברנו בליווי של ישראלים המעוניינים לרכוש נכס בחלק הטורקי של האי, מאפשר לנו לקדם תוכניות רכישה מותאמות גם לישראלים רבים שגילו את הנוחות והכדאיות הכלכלית כנוודים דיגיטליים, רווקים ורווקות בני +40 שיכולים להרשות לעצמם רכישה של נכס מעבר לים ואף ברכישה של נכס על ידי משפחה ישראלית, כשנכס זה ממוקם במרחב תיירותי ובעצם מאפשר לאותה משפחה להגיע לחופשות מרוכזות באי לאורך כל השנה – בהחלט זול יותר למול העלות והמימון של חופשות קיץ בישראל. 

למה דווקא לבחור ב-Handsoff?

כל ישראלי המביע עניין התחלתי ברכישה של נכס בקפריסין הטורקית, יגלה מספר חברות ישראליות העוסקות בקידום וליווי של משקיעים באותו אי. עבור כל משקיע פוטנציאלי, היכולת לברור מתוך אותה רשימה את החברה המהימנה והמקצועית ביותר יכול להיות מהלך לא קל. 

על מנת להכיר בייחודיותה של Handsoff, חשוב להכיר, קודם כל, את מייסד החברה והאיש שעומד בראשה – טוביה "נדלנומטר" מרמרלי. מרמרלי, הפועל במשך שנים כאנליסט השקעות נדל"ן, ביצע בשנים האחרונות אנליזה רחבה וממושכת אודות קפריסין הטורקית והיוונית, כשאותה אנליזה שערך בחנה אספקטים רבים וחשובים, כשאלו מאפשרים לכל משקיע מישראל לקבל תמונה רחבה יותר אודות השקעותיו. 

במסגרת פעילותו של מרמרלי וצוותו, נבחנו מספר מוקדים ושאלות, כשאלו מעניקים ללקוחות, בסופו של תהליך, תמונה ברורה ורחבה יותר. בין היתר, נבחנו השאלות מדוע כדאי להשקיע דווקא בקפריסין הטורקית? מהן שכבות ההגנה והביטחונות להם זוכים המשקיעים באותה מדינה? מהו היקף הסיכון הכלכלי הקיים במדינה? מהן התשואות האפשריות בכל נכס? ועוד. 

לא רוכשים דירה או נכס מבלי לראות אותו מקרוב

אנו ב- Handsoff שואפים לאפשר ללקוחותינו הישראלים ללמוד מקרוב אודות הנכסים הרלוונטיים להם וזאת בכדי להימנע, כפי שקורה אצל חברות אחרות, ממצבים בהם ישראלים מוצאים עצמם משקיעים בנכסים שהם חתול בשק. 

תהליך הרכישה שפיתחה חברתנו, מאפשר לכל רוכש לעבור מספר שלבים הכרחיים, כשאלו מאפשרים לו לקבל את כל המידע לו הוא זקוק בצורה מסודרת וכרונולוגית. 

השלב הראשון והמקדים יכלול איפיון שאיפותיו של הלקוח והרצון לספק לו את המידע הרלוונטי אליו. בהמשך, עוברים לפגישת מיקוד בה יוצגו למשקיע נכסים הרלבנטיים לצרכיום שאופיינו מתוך  מגוון רחב של אפשרויות (כן, יש לנו גישה שלמעל 12,000 נכסים באמצעות שותף מקומי מהחזקים במקום), ואז יוחלט אילו נכסים ייבדקו במהלך הסיור.  

אנו ב- Handsoff רואים בסיור במקום גורם דומיננטי והכרחי להמשך ביצוע ומימוש כל עסקה. זאת, כאמור, מתוך הרצון להציג בפני המשקיעים הפוטנציאליים את הנכסים הקיימים, בכדי שיוכלו לגבש החלטתם בצורה קלה ונוחה יותר, ובלי לחץ. לא קונים נדל"ן בלי לראות.  

מעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות השקעה בקפריסין הטורקית? מוזמנים ליצור עמנו קשר בהקדם ונציג החברה יחזור אליכם בעבור פגישת הכרות ראשונית.  

לפרטים נוספים השאירו פרטים

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

פרויקטים חמים נוספים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!