השבחת קרקע

תוכן עניינים

 

השקעה וסחר בקרקעות נחשבים כיום לאחד מאפיקי ההשקעה היותר מבוקשים ופופולאריים ורבים נוטים לעסוק בנושא זה בשנים האחרונות. העלויות הנמוכות באופן יחסי והפוטנציאל שגלום בעליית המחירים בעתיד הן ללא ספק הסיבות העיקריות להפיכתה של השבחת קרקע לאטרקטיבית ביותר. המשמעות של המושג השבחה הוא ביצוע של פעולות אשר היעד שלהן הוא הגדלה של שווי הקרקע כך שהיא תימכר ביותר כסף בעתיד.

השבחת קרקע – האם זה משתלם?

כל מי שמשקיע בהשבחה מסוג זה ידע לאתר קרקעות שנמכרות במחיר אטרקטיבי, יקנה אותה ויעשה כל מה שנדרש על מנת להשביח אותה כך שהוא יוכל למכור אותה ברווחים גדולים. ישנם סוגים שונים של השבחת קרקע וכל אחד מהם ידרוש הבנה בתחום והשקעה שונה. במקרים רבים מדובר על שינוי היעוד של הקרקע או שיפור של הזכויות שנמצאות בידי הבעלים. בכל מקרה לא מדובר על משימה פשוטה ועל כן כדאי להכיר את כל השיטות ולעבוד באופן מסודר.

השבחת קרקע – שיטות עיקריות

כאמור ישנן כמה שיטות שבעזרתן ניתן לבצע השבחה. וכדאי לפנות ולקבל את כל המידע בנושא זה מאנשים שמבינים בתחום, מהאינטרנט ועל ידי קריאה של חומר מקצועי בנושא. שיטה אחת לביצוע השבחת קרקע היא שינוי של הייעוד שלה. מדובר על אחת השיטות הנפוצות ביותר והיא גם יעילה מאוד ומאפשרת את העלאת מחירה באופן דרמטי. הכוונה בשינוי יעוד הוא למשל קניה של קרקע חקלאית שאמורה לשמש רק לגידול חקלאי ולהפוך אות לקרקע שמותרת לבניה כך שניתן יהיה לבנות עליה בתי מגורים, מגדלים ובתי עסק אותן אפשר יהיה למכור או להשכיר. אי לכך אחד התהליכים הנפוצים ביותר הוא השבחה של שינוי יעוד מקרקע לחקלאות לקרקע למסחר או מגורים.

ויש עוד שיטה

שיטה נוספת שניתן לנקוט בה היא הוספה של זכויות לקרקע או שיפור שלה. הכוונה היא שעדיף כמובן להחזיק בקרקע שעליה ניתן לבנות בניין בן 9 קומות על פני קרקע בעלת אפשרויות בניה מוגבלות. הוספת זכויות יעלה את ערך הקרקע גם כאשר מדובר על זכויות על הנייר. מצב זה ישפר גם את המהלכים העתידיים כמו למשל חולקת הדירות שיבנו, השטח של הדירות ועוד פרמטרים רבים חשובים.

מה היתרונות והחסרונות של השבחת קרקע

התהליך של השבחת קרקע הוא אמנם מאוד פופולארי ורבים נוטים לאתר קרקעות חקלאית פרטית זולות ולנסות לשפר את המצב ולהרוויח כסף רב. מאידך כדאי להכיר את כל היתרונות והחסרונות שמגיעים עם התהליך כך שתוכלו לבצע אותו בצורה מסודרת תוך הבנה של כל הצעדים הנדרשים מבלי לעשות טעויות שיעלו לכם כסף רב בעתיד. היתרונות המשמעותיים ביותר ככל שמדובר על השבחה של קרקע הם השווי הרב שייווצר לקרקע כאשר יסתיים תהליך ההשבחה הארוך. התשואה על השקעתכם תהיה ללא ספק אטרקטיבית מאוד ועל כן מומלץ לבחון את האפשרות הזו.

החסרונות שבהשבחת קרקע

לעומת זאת ישנם גם חסרונות בשיטה ואחד מהם הוא כמות המשאבים והזמן שדרושים על מנת להוציא את התכנית לפועל. לצורך כך יהיה עליכם לפנות למומחים מסוגים שונים, ומימון של כל מה שכרוך בנושא זה. עוד בטרם החל התהליך יהיה עליכם לאסוף חומר רב ולהסתייע באנשי מקצוע רבים. ההשקעה הכלכלית עשויה להיות כבדה ודרוש ניסיון רב בתחום זה על מנת לפעות נכון ולא לבצע טעויות.

ואם נסכם

בסופו של דבר מדובר על תהליך משתלם במיוחד וכדאי לכל מי שיכול להרשות לעצמו לעסוק בתחום. יש לקחת החשבון את היטל ההשבחה שמתפקד בתור מס שמוטל על הקרקע המושבחת. ההיטל הוא בגובה 50% מגובה ההשבחה ומדובר על סכום גדול אך עדיין ההשבחה תניב רווח נאה מאוד ותקפיץ את ערכה של הקרקע.

 

השבחת קרקע

לפרסום כתבה, השאירו פרטים

איך לשלם פחות על הביטוח שלכם

גיליתם להפתעתכם כי אתם משלמים מאות שקלים כל חודש על הביטוחים השונים? הסיטואציה הזאת היא כמובן לא סיטואציה אידיאלית. אף אחד לא ירצה למצוא את

קרא עוד »

קידום באינסטגרם

אינסטגרם יכול להיות אמצעי שיווקי מעולה, במיוחד בעידן של היום בו כמעט לכל אחד יש אינסטגרם. קיימות דרכים רבות לקידום באינסטגרם שרובן חינמיות. כמו כן,

קרא עוד »