מכרז קרקעות

תוכן עניינים

 

קניית מגרש יכולה להיעשות במספר דרכים כאשר אחת מהן הינה השתתפות במכרז שמנוהל על ידי מנהל מקרקעי ישראל שמתרחש אחת לתקופה מסוימת. מכרז קרקעות הוא דרך בטוחה מאוד לקניית קרקע, המכירה היא על פי חוקים ותקנות ומתחילה במחיר מינימום שכולל גם את עלות הפיתוח. בדרך כלל מי שיציע את המחיר הגבוה ביותר יזכה במכרז ויקבל את הזכויות החוקיות על השטח. כל מי שמעוניין יוכל להשתתף במכרז ואין ממש מגבלות על כך. בנוסף לא תמיד מי שיציע את המחיר הגבוה ביותר במכרז יזכה בו, ולמנהל המכרז עומדת הזכות לבחור מציע אחר.

האם ניתן לתקן את הצעת המחיר מכרז קרקעות ?

אין אפשרות לתקן את הצעת המחיר שהצעתם ועל כן אם לא זכית לא תהיה לך אפשרות להגיש הצעה משופרת. השתתפות במכרז קרקעות עשויה להיות מלחיצה ולעיתים הלחץ שבו אתם נמצאים במהלך המכרז עלול להיות מנוצל על ידי המשתתפים. כדאי להיות שלם לחלוטין עם ההצעה שהצעת

מכרז קרקעות – מה היתרון ברכישת קרקע

ישראלים רבים מחליטים לרכוש קרקע לבניה אך לא תמיד יודעים מה הן האופציות שעומדות לפניהם. רכישה של מגרש למגורים הוא לא עניין פשוט ולרב מדובר על מגרשים אשר מיועדים לבניה פרטית. היות וכיום קיים מחסור בשטחים פתוחים לבניה באזור המרכז, ניתן למצוא שטחים למכירה במקומות מרוחקים יותר, בפריפריה. קניית קרקע ממכרז קרקעות מדבר בדרך כלל על קרקע שעדיין לא הופשרה לבניה ועל כן יתכן שהמחיר שלה יהיה יותר זול. מאידך מומלץ לבצע את כל הבדיקות בשביל לוודא שהקרקע עומדת להיות מופשרת בקרוב.

אמנם מדובר על מכרז  מסודר אך עדיין כדאי להיות בטוחים ורצוי לברר מי הם הבעלים של הקרקע והאם היא נמכרת ישירות מהבעלים או בדרך עקיפה. מומלץ להגיע למקום ולראות אותו בעיניים כך שלא תהיינה הפתעות בעתיד. ההפתעות יכולות להיות חוות גז שנמצאת באזור, קן מתח גבוה או אפילו אתר ארכיאולוגי בסמוך. כל אלו יהפכו את הרכישה לכדאית פחות.

איפה הקרקע ממוקמת

אמנם בדרך כלל יהיה מדובר על קרקעות למכירה שממוקמת באזור מרוחק מהמרכז אך עדיין כדאי מאוד לברר מה הוא המיקום המדויק ולא לסמוך רק על מפות ותרשימים. קרקע שנמצאת בסמוך לעיר גדולה תהיה בעלת פוטנציאל השבחה גבוה יותר וככל שהיא מתרחקת מהערים כך הסיכוי להפשרה ירד.

אם זכיתם במכרז כמו מכרז קרקעות אז יהיה עליכם לקחת בחשבון את מס השבח שעומד כיום על 50% וזהו סכום גדול למדי. ישנם מיסים והיטלים נוספים שכרוכים ברכישת קרקע חקלאית וכדאי להכיר אותם לפני שנכנסים לתהליך על מנת להימנע מהפתעות.

מתי כדאי להשתתף במכרז קרקעות

במידה ואתם מחזיקים בהון פנוי להשקעה ומעוניינים להחזיק נכס פיזי ביד ניתן להשתתף במכרז. אמנם לא בטוח שמיד תוכלו להרוויח עליה או לבנות אך בינתיים תוכלו לעשות בה שימוש חקלאי. לא כדאי לבצע את ההשקעה בעזרת הלוואה גדולה. חשוב לבדוק את השוק ולא לפעול על פי גחמה רגעית, חישוב כלל העלויות הוא בגדר חובה.

 

 

מכרז קרקעות

לפרסום כתבה, השאירו פרטים

איך לשלם פחות על הביטוח שלכם

גיליתם להפתעתכם כי אתם משלמים מאות שקלים כל חודש על הביטוחים השונים? הסיטואציה הזאת היא כמובן לא סיטואציה אידיאלית. אף אחד לא ירצה למצוא את

קרא עוד »

קידום באינסטגרם

אינסטגרם יכול להיות אמצעי שיווקי מעולה, במיוחד בעידן של היום בו כמעט לכל אחד יש אינסטגרם. קיימות דרכים רבות לקידום באינסטגרם שרובן חינמיות. כמו כן,

קרא עוד »