5 טיפים חשובים לפני לקיחת משכנתה לרכישת דירה (אל תפספסו את מס' 4

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

רכישת בית היא אבן דרך, שלעתים קרובות מייצגת לא רק בית נוח למגורים אלא התגלמות של עבודה קשה, תכנונים והגשמת חלומות.

לקיחת משכנתה היא בדרך כלל אמצעי המימון העיקרי המאפשר אבן דרך זו ולמרות שמדובר בפעולה נפוצה, יש לה השלכות משמעותיות על ההתנהלות הכלכלית שלכם.
לכן, קטה גרופ אספה עבורכם את חמשת הטיפים הכי קריטיים, לפני לקיחת משכנתה לרכישת בית.

1.העריכו את המצב הפיננסי שלכם

הצעד הראשון בהכנה למשכנתה הוא הבנת המצב הכלכלי שלכם. בחנו את ההכנסה החודשית שלכם, החובות הקיימים, ניקוד האשראי והרגלי ההוצאות. משכנתה לא צריכה להיות נטל, אלא הוצאה ניתנת לניהול. מומחים ממליצים שתשלומי המשכנתה החודשיים שלכם לא יעלו על 28% מההכנסה החודשית ברוטו שלכם, כדי לעמוד בה בקלות ובלי להרגיש חנוקים ומשועבדים לה.

2. הבינו אילו סוגי משכנתה קיימים והחליטו על הסוג המתאים לכם

הטיפ השני של קטה גרופ הוא להכיר את סוגי המשכנתאות: עם ריבית קבועה, ריבית מתכווננת, ריבית בלבד ועוד. למשכנתה בריבית קבועה יש ריבית עקבית ותשלומים חודשיים המקנים יציבות. מצד שני, משכנתה בריבית מתכווננת מגיעה עם ריבית שעשויה להשתנות מעת לעת, בהתאם לתנאי השוק. לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות. לכן מומלץ מאוד להתייעץ עם מומחה משכנתאות שינתח את התכנון הפיננסי שלכם ואת יכולותיכם הכלכליות ויסייע לכם לבחור את המשכנתה המתאימה ביותר.

3.חפשו מקורות מימון

אל תעשו את הטעות של לחתום עם הגוף המלווה הראשון שמאשר את המשכנתה שלכם. שיעורי הריבית, עמלות העסקאות ותנאי השירות עשויים להשתנות מאוד בין מוסדות פיננסיים שונים. שאפו לקבל הצעות מחיר משלושה מלווים שונים לפחות, לצורך השוואה. זכרו, גם הבדל זניח לכאורה בריבית יכול לגרום להבדל של סכום ניכר מאוד לאורך חיי המשכנתה.

4. הבינו את העלויות מסביב למשכנתה

כחברת יזמות והבניה המובילה בארץ, אנחנו בקטה גרופ מכירים מקרוב המוני משפחות שעברו דירות ב-18 השנים האחרונות ולכן חשוב לנו לציין גם את העלויות מלבד המשכנתה: ביטוח דירה, ארנונה, הוצאות תחזוקה ועוד. גם תהליך המעבר עצמו כרוך בהוצאות ועליו עשויות להתווסף גם עלויות שיפוץ, עיצוב הבית וכו'. על אף כי רוב הפרויקטים של קטה גרופ מאופיינים במפרט פרימיום, ייתכן שתרצו לבצע שינויים פנימיים בבית ולעצב אותו בהתאם לטעם האישי שלכם.

5.חשבו לטווח ארוך

שבו עם עצמכם והחליטו על מטרות ארוכות טווח. האם אתם מתכננים לגור בבית הזה זמן רב, או שמדובר בסידור זמני? האם זוהי דירה להשקעה, או דירה שבה תרצו להשקיע את חייכם ולהיטמע בקהילה? התוכניות שלכם יכולות להשפיע על סוג המשכנתה המתאימה לכם ביותר. לדוגמה, אם אתם מתכוונים לעבור דירה בעוד מספר שנים, משכנתה בריבית מתכווננת עשויה להיות אופציה מתאימה יותר.

 

פרויקט הנחלה של קטה גרופ – משכנתה תמורת איכות חיים

פרויקט "הנחלה" של קטה גרופ הוא אחד הפרויקטים המובילים בשוק הנדל"ן הישראלי. הפרויקט מוקם במנחם רצון 6, פתח תקווה והוא נמצא סמוך לכל השירותים החיוניים, המבטיחים רמת חיים גבוהה: מוסדות חינוך איכותיים, מרכזי מסחר, מגרשי ספורט וגישה נוחה לצירי תחבורה ראשיים ולנתיבי תחבורה ציבורית.

קרדיט- יח"צ

מנחם רצון – קטה גרופ

הפרויקט כולל מערך מרשים של 38 דירות מעוצבות בקפידה עם מפרט מהשורה הראשונה, הפרוסות על פני שמונה קומות של בניין בוטיק מרהיב. מהרגע שתיכנסו לבית החדש שלכם, תרגישו שהגשמתם חלום, שהיה שווה לבדוק על משכנתה משתלמת עבורו.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

פרויקטים חמים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!