3 מכשירים פיננסיים שאתם צריכים להכיר

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

 אם אתם מעוניינים להשקיע בשוק ההון אך אין לכם מושג כיצד להתחיל ואיך, חשוב מאוד שתדעו שבשוק ההון אכן יש לא מעט מונחים מקצועיים שעליכם להכיר. אחד המונחים החשובים ביותר שעליכם להכיר הוא מכשיר פיננסי. לא מעט אנשים תוהים מהם בעצם אותם מכשירים פיננסים. במאמר הבא תקבלו את כל המידע שיסייע לכם להבין במה בדיוק מדובר.

 

מכשיר פיננסי- במה מדובר?

מכשיר פיננסי הוא למעשה כלי שמסייע לכל משקיע לייצר כסף. המכשיר המדובר מהווה סוג של חוזה בין שני צדדים, כאשר צד אחד מתחייב לגייס מספיק כסף לצורך מימון עסקה ואילו הצד השני משתמש במכשיר הפיננסי בכדי לייצר את ההון. הצד אשר מתחייב לגייס את ההון ברוב המקרים הוא הצד שנקרא מנפיק המניות. הצד השני הוא הצד שרוכש את המניה כאשר מטרתו היא לייצר את ההון. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מכשירים פיננסיים שונים וכדאי מאוד להכיר אותם, על מנת להבין איזה מכשיר הכי מתאים לכם.

 

סוגים של מכשירים פיננסיים

בין המכשירים הפיננסיים שניתן למצוא כיום:

ראשית כל, מניה: מדובר על המכשיר הפיננסי הנפוץ ביותר בשוק ההון. המניה היא נייר ערך שמי שאוחז בה הוא בעל חלק בבעלות החברה. היא מגדירה את הזכויות ואת החובות של בעליה כלפי החברה וכלפי בעלי מניות נוספים. ברוב המקרים המניה מעניקה למשקיע אשר אוחז בה זכות לקחת חלק ברווחים של החברה, זכות להצביע ועוד.

מכשיר פיננסי נוסף הוא איגרת חוב. מדובר על הסכם הלוואה ביניכן לבין גורם כלשהו שמעוניין להלוות כסף. בניגוד למניות איגרת החוב איננה מציעה להיות חלק מבעלי החברה והתשואות של הרוכשים אותה יהיו פחות משמעותיות מתשואות של בעלי מניות. יחד עם זאת, מדובר על מסלול השקעה יציב שבו אתם מהווים את הצד המלווה אשר מחזירים לו כסף במועד קבוע. לאיגרת חוב יש יתרון משמעותי והוא שהמשקיעים נועלים את אחוז התשואה ביום רכישת האיגרת והוא לא עתיד להשתנות.

בניגוד למניות שמאפשרות לכם להיות בעלים בחברה, באגרות החוב הסיפור הוא הרבה יותר סולידי. אתם לא הופכים לבעלים, סביר להניח גם שהתשואה שלכם תהיה פחות גבוהה, אך בהחלט מדובר במסלול יציב שבו אתם הצד המלווה שמחזירים לו כסף במועדים קבועים.

מכשיר פיננסי נוסף שמהווה מכשיר בתחום ההשקעות הוא פיקדון. כאשר במסגרת הפיקדון מפקידים סכום כלשהו באופן קבוע וזאת בתמורה לריבית כלשהי. לעוד מידע על פיקדון צמוד מדד, היכנסו לאתר. מדובר על מכשיר פיננסי שיש לדייק בו על מנת לראות תשואה.

בכדי לבחור מכשיר פיננסי אשר יסייע לכם להרוויח ממנו תשואה יפה, כדאי מאוד לבחון את ההיצע הקיים בשוק ובהתאם לכך, לבחור את מה שהכי נכון ומתאים לכם. ניתן להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע לבחירת המכשיר המדויק לכם. הפורטל הפיננסי – AIBANK   מציע עוד מידע חשוב על התחום המדובר.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

פרויקטים חמים נוספים

מידע שימושי למשקיעים

פרויקטים חמים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!