רכישת דירה להשקעה

 

רכישת דירה להשקעה הפכה ללא כל ספק לאחד מאפיקי ההשקעה האטרקטיביים מאוד הקיימים  בשנים האחרונות. הדבר נובע ככל הנראה כתוצאה מהתשואה האפסית אותה ניתן לקבל באמצעות אפיקים סולידיים אחרים. כיום דירות נחשבות לנכס בטוח ויציב. כזה השומר על ערכו אשר לא פעם מצליח להשיג תשואה ריאלית. הרווח מדירה הוא כפול איפוא מאחר והיא גם משביחה את ערכה, וגם מייצרת תשואה ראויה באמצעות דמי השכירות שמקבלים עבורה.

משכנתא כן או לא רכישת דירה להשקעה 

משכנתא לדעתם של מומחים רבים היא הפתרון האידיאלי לצורך רכישת דירה להשקעה במיוחד כשאין בידכם את סכום הכסף הדרוש לכך. כאשר אתם נוטלים משכנתא, אתם למעשה דואגים להעביר את נטל מימון הדירה מכתפיכם לכתפיו של הבנק ובעצם חוסכים לעצמכם שנים רבות של חיסכון וצמצום. ברוב המקרים, דמי השכירות שלתשיגו מהנכס ישלמו את תשלומי משכנתא, ולכם המשכירים לא תהיה כל עלות נוספת עבור המשכנתא.

לדעתם של השוללים את לקיחת המשכנתא, רצוי שהדירה אותה אתם קונים תרכש עם הון עצמי כמה שיותר גבוה.

מחיר רכישת דירה להשקעה

המחיר על דירה אינו בהכרח המחיר בפועל, כי במחיר הסופי וכי יש לקחת בחשבון את השינויים והתוספות בתשלומים. קחו לדוגמה את העובדה שאם מחיר הרכישה צמוד למדדים כמו מדד תשומות הבנייה או מדד המחירים לצרכן, או אם לקחתם משכנתא, הרי שאלו הוצאות שיש לקחת בחשבון. גם הריבית  על המשכנתא המצטברת היא למעשה חלק מההוצאות השוטפות שמייקרות את מחיר הדירה, וכמובן קיים גם מס הרכישה המוטל על משקיעים.

היכן להשקיע

המיקום של הדירה הוא מאוד חשוב. והוא מביא אותנו לשאול שאלה אסטרטגית לגבי ההשקעה שלכם, והסתכלות שלכם לטווח הארוך. חשוב לבדוק היכן להערכתכם מחירי הדירות יעלו בשיעור משמעותי יותר, ולא להסתפק בשאלת התשואה במצב הנוכחי. לפי מומחים קיימים אם כן מספר פרמטרים שיכולים נבא פוטנציאל השבחה גבוה לנכס במרבית המקומות ומומלץ לבדוק פרמטרים אלו בטרם הרכישה. ביניהם, תכניות קיימות להתחדשות עירונית או תוכניות לשדרוג ופיתוח התשתיות בסביבת הנכס. בנוסף כדאי לשלב בין שיקולי הרכישה את ההוצאות השוטפות הצפויות, למשל הוצאות תפעול העשויות לגדול ככל שהדירה שרכשתם היא ישנה יותר ובמצב פחות טוב.

מעבר לנושא מחיר בעת רכישת דירה להשקעה רצוי להתחשב במספר שיקולים נוספים שיש לתת עליהם את הדעת. כמו לדוגמה המרחק הפיזי שלכם מהדירה שרכשתם. אם מדובר בשוכר סביר אולי לא תצטרכו להשקיע הרבה זמן, אך שוכר "בעייתי", יהפוך את ההשקעה "לכאב ראש" מאוד גדול עבורכם.

בנוסף, הפיתוי לרכוש דירה להשקעה בשכונה חלשה הוא רב כי מדובר בהשקעה "זולה", אך לעיתים אנו עשויים לגלות שהזול הוא יקר כי יהיה עליכם להתמודד עם אוכלוסיה שייתכן ואינה כה יציבה, ועתידה להעמיד את התשואה בספק.

 

רכישת דירה להשקעה

 

 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

מידע מקצועי למשקיעים

משכנתא הפוכה לגיל הזהב

הלוואת משכנתא הפוכה, בדיוק כמו משכנתא רגילה, מאפשרת לבעלי בתים ללוות סכום של כסף באמצעות הבית שבבעלותם בתור ביטחון להלוואה. בנוסף לכך, כמו במקרים של

קרא עוד »