קניית דירה להשקעה

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

 

 

כל אחד יכול להצליח ולהגיע למצב של קניית דירה להשקעה.  נכון זה מחייב תכנון נכון ומתודולוגיה ברורה, אבל למעשה כל אחד ואחת כול לקנות דירה להשקעה או למגורים, והדבר ממש אינו מחייב משכורת גבוהה . איך עושים זאת אתם שואלים? ובכן יש צורך במימון מאוד משמעותי, אך מצד שני יש לזכור כי מימון כזה יכול, אם יהיו ירידות מחירים להפיל אתכם למטה. בקיצור מדובר בשיטה עם סיכונים.

איך משיגים מימון קניית דירה להשקעה בתנאים מעולים

התשובה מאוד פשוטה – פשוט מתמקחים. בקשו הלוואה מהבנק וקבלו. לפעמים זה לא היה קל. כי פקידי הבנק עתידים לסרב לכם בהתחלה, אבל לא מומלץ להיבהל ולא להתקפל. במקום כדאי לפנות אל מנהל הסניף  כדאי שתזכירו לו שאם הוא לא יסכים לתת לכם את ההלוואה לשם קניית דירה להשקעה, הרי שהבנק המתחרה כן נתן לכם אותה, וכי זו כרוכה בהעברת הפעילות שלכם אליו. וכי מכיוון שקיבלתי סירוב ממנו, אתם נאלצים לסגור את החשבון ולעבור לבנק אחר. רוב הסיכויים שתענו בחיוב במקרה כזה, ויציעו לכם הלוואה. עצתנו לכם – התמקחו שוב על תנאיה וגובהה. ותזכרו הבנק רוצה וצריך אתכם כלקוח, גם אם אינכם עשירים במיוחד.

אז איך בעצם אפשר לבצע קניית דירה להשקעה בלי הון עצמי. פשוט נצלו באופן יעיל את מסגרת המשכנתא. נניח שיש לכם בית ששווה מיליון וחצי שקל, ויש לכם על הנכס משכנתא של חצי מיליון שקלים. הרי שאתם יכולים ללוות מהבנק עוד כסף בכדי לקנות דירה נוספת. החישוב הוא פשוט מאוד: חצו את שווי הנכס לשנים והורידו את סכום המשכנתא, הסכום שנותר, הוא הסכום שניתן לקבל כהלוואת משכנתא מהבנק.

קניית דירה להשקעה איך משיגים הון ??

קיימת לכם תמיד האפשרות להגדיל את ההון העצמי על ידי הלוואה רגילה מהבנק, או על ידי משכון הבית שכבר בבעלותכם. גם אם יש על הנכס משכנתא, אפשר להגדיל את המשכנתא עד 50% מערך הנכס. ברוב המקרים תמצאו כי שווי הנכס נמצא בעליה, או לפחות כך היה בשנים האחרונות, כך שגם החלק היחסי שתקבלו  מהבנק תחת המשכנתא הקיימת, עולה גם הוא.

לאחר קניית דירה להשקעה – איך לחשב תשואה

מצאתם את הדירה שחיפשתם, איך תוודאו שאכן תקבלו את התשואה שתרצו. ובכן בואו נבדקו איך מחשבים תשואה באופן הנכון. מאוד פשוט, הכפילו את שכ"ד החודשי במספר החודשים בשנה (12) וחלקו את המספר שיצא בסכום הכסף הכולל שהשקעתם ברכישתה של הדירה.

לדוגמה אם רכשתם דירה בסכום כולל של 1.5 מיליון ₪ ואתם משכירים אותה בסכום חודשי של 6000 ₪, הכפילו את השכ"ד החודשי ב-12 חודשים בשנה וקבלו 72,000 ₪. את המספר שקיבלתם חלקו בסכום הכולל שהושקע (מיליון וחצי ₪) וקבלו תשואה של 4% משכירות בשנה. כמובן שתשואה זו אינה כוללת את התשואה הנוספת הצפויה להתקבל כתוצאה מהשבחתו של הנכס שרכשתם.

אם לקחתם משכנתא על הנכס בעת קניית דירה להשקעה, הרי שסכום המשכנתא החודשי ינוכה מסכום שכר הדירה החודשי, והסכום שיוותר בידכם לאחר קניית דירה להשקעה הוא התשואה מהדירה.

שימוש בנכסים אחרים

מסתבר כי רבים מאיתנו יש נכסים אחרים שיכולים לשמש אותם בעת קניית דירה להשקעה גם ללא הון עצמי, ולא אין כאן כוונה לכסף שנותר מתחת לבלטה. כמו מכשירי חיסכון פנסיוניים שונים שיסייעו לכם לקבל הלוואות בתנאים אטרקטיביים, ולצבור הון עצמי. לדוגמה, קרן השתלמות נזילה שיכולה לאפשר קבלת הלוואה בגובה של עד 80% מהסכום בקרן בריבית אטרקטיבית, לתקופה של שבע שנים.

קניית דירה להשקעה

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
בית מרווח מול החוף
בית מרווח מול החוף
יוון- קמנה וורלה (Kamena Vourla)
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
SANTAI VILLAS
SANTAI VILLAS
תאילנד – קופנגן

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!