נכס להשקעה

 

רכישה נבונה של נכס להשקעה, בארץ או בחו"ל, עשויה להניב תשואה נאה עבורכם אך גם  לספק לכם ביטחון כלכלי לטווח הארוך. כלומר נכס כזה עשוי להוות עבורכם מנוע צמיחה שיאפשר התבססות כלכלית בשנים בהם אתם עדיין חלק ממעגל העבודה. וכמובן לשמש עבורכם  מקור הכנסה לתקופה שאחרי הפרישה לפנסיה. הבעיה היא שחלק מהרוכשים של נכסים כאלו אכן זכו לתשואה נאה, בעוד שחלקם "פספסו" בגדול הזדמנויות שפחות נחשבות כמתאימות להשקעה. אז הנה לכם מדריך מרוכז שיאפשר לכם לקבלע החלטה נבונה רגע לפני שתצאו להרפתקה הגדולה.

נגישות לתחבורה ציבורית – כלל חשוב

כאשר רוכשים נכס להשקעה, אחד הפרמטרים שמשפיעים על התשואה הוא משך הזמן שעובר עד שמשכירים את הנכס. אם רכשתם נכס זול במקום עם נגישות דלה לתחבורה ציבורית, ייתכן שבמשך חודשים ארוכים הוא יעמוד בשיממונו וזו נקודה שיש לקחת בחשבון, גם אם באזור הסמוך לו התשואה אמורה להיות גבוהה. כמובן שגם נגישות למרכז קניות ולמרכזי תעסוקה מגדילים משמעותית את גובה התשואה שלכם מהנכס.

אופי השוכרים הפוטנציאלים של נכס להשקעה

קניתם לדוגמה דירה להשקעה ליד מוסד לימוד אקדמי, לכאורה, קהל איכותי, אבל זהו שלא תמיד קהל הסטודנטים הוא הקהל האידיאלי מבחינת המשקיע. יש מקרים לא מעטים בהם דווקא משפחות מקומיות מהאזור יכולות להוות אלטרנטיבה עדיפה מבחינתכם, בשל העובדה כי הן מעוניינות להישאר בשכונה ובדירה לאורך שנים ארוכות. משפחה כזו היא קהל היעד המחפש פתרונות דיור קבועים לטווח ארוך, והוא גם בעל פוטנציאל להפגין נאמנות לאורך זמן, זאת בתנאי שתחזוקת הדירה שלכם תהיה ברמה טובה.

לשפץ את הנכס

שיפוץ נכס להשקעה הוא בהחלט קריטי כאשר מחפשים שוכרים, ויש לו השפעה רבה על התשואה לאורך כל השנים. הסיבה היא ששיפוץ הופך אותו לאטרקטיבי יותר בעיני שוכרים פוטנציאליים מאחר והוא נועד בראש ובראשונה לשפר את נוחות החיים היומיומית של השוכרים המיועדים. מטרה נוספת שלכם בעת עריכת שיפוץ היא לייצר מודרניזציה של חלל המגורים ברמה העיצובית, נושא שחשוב במיוחד לשוכרים צעירים, אך לא פחות מכך גם עבור המבוגרים.

אחת הטעויות המאוד נפוצות בעת ביצוע שיפוץ היא הכניסה לעבודת שיפוץ ללא תקציב מסודר ומטרות מוגדרות. מצב שעלול להגדיל מאוד את העלויות שלכם בעת עריכת השיפוץ. יתרה מכך, השקעה מוגזמת בשיפוץ תביא לכך שחלק גדול מהכסף שהושקע לא יקל עליכם להשכיר את הדירה.

נכס להשקעה

עלות מימון מול תשואה

נושא המימון הוא אחד החשובים ברכישת נכס להשקעה, והוא בעל השפעה ישירה על שנות החזר ההשקעה, ועל התשואה נטו שאתם עתידים לקבל מהנכס. לכן כשרוכשים דירה להשקעה, חשוב לזכור שאין ודאות כי מחיר הדירה יעלה במהלך תקופת ההשקעה, ולכן מאוד חשוב שתבחרו בדירה שהתשואה מהשכרתה בהשוואה למחיר המשולם, גבוהה מעלות המימון.

 

 

 

 

 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

מידע מקצועי למשקיעים

משכנתא הפוכה לגיל הזהב

הלוואת משכנתא הפוכה, בדיוק כמו משכנתא רגילה, מאפשרת לבעלי בתים ללוות סכום של כסף באמצעות הבית שבבעלותם בתור ביטחון להלוואה. בנוסף לכך, כמו במקרים של

קרא עוד »