מהי קבוצת רכישה

 

אחד הנושאים המעניינים שצצו להם בשנים האחרונות בתחום הנדל“ן הוא כל מה שקשור לקבוצות רכישה. הקונספט של קבוצת רכישה החל להתפתח בכלל מעמותות רכישה של צה“ל משנות ה-60. מה זה אומר?

 קבוצת רכישה

אנשי קבע רבים שמו לב שהם מעוניינים לרכוש דירה חדשה, ישירות מהקבלן על הנייר אבל היה שם איזשהו פחד. הפחד הזה נבע מחוסר הוודאות לגבי מי יהיו השכנים שלהם. הרי שכנים זה דבר חשוב והם משפיעים ללא כל ספק על איכות החיים שלנו בבניין.

 

אותם אנשי קבע התחילו לחפש אנשים שהם מכירים במטרה לקנות איתם דירה באותו בניין שהם יגורו וכך הסירו את החשש הזה מעל ליבם ופתרו בקלות את הבעיה. אותה קבוצת רוכשים שמעוניינים לגור בשכנות החלה לחפש מגרש פוטנציאלי להשקעה. בשלב הבא קבוצת הרכישה הזו בדקה וניתחה את זכויות הבנייה על המגרש, כלומר מה ואיך הם יכולים לבנות בפועל.

 

למעשה, קבוצת רכישה היא התארגנות של כמה אנשים פרטיים בין אם באופן עצמאי ובין אם בעזרת גורם חיצוני מארגן שמטרתה לבנות בשותפות מלאה על קרקע קיימת.

 

יתרונות מול חסרונות של עסקת נדל“ן דרך קבוצת רכישה

קבוצת רוכשים לוקחות סוג של סיכון, על כך אין עוררין והיתרון הבולט של רכישת דירה בצורה כזו בא לידי ביטוי במחיר שזה יתרון לא מבוטל. הרווח הקבלני של רכישת דירה או נכס דרך קבוצת רכישה נע בין 20-25 אחוזים.

 

מדובר בתהליך אטרקטיבי שמשרת אותנו באחת ההחלטות הכי חשובות שאנחנו עושים בחיים שלנו, אך לפני שנכנסים לקבוצת רכישה, חשוב להבין לאן אנחנו נכנסים, מה אנחנו קונים בפועל, מה גודל הסיכון שאנחנו לוקחים לעומת גודל הסיכוי.

 

כדי להפחית בצורה משמעותית את הסיכונים בתהליך של קניית דירה דרך קבוצת רכישה, כדאי לבדוק את הדברים לעומק ויחד עם זאת להיעזר בבעלי מקצוע מהתחום.

 

תפקידו של היזם בקבוצת הרכישה

תפקידו של היזם בקבוצת הרכישה הוא תפקיד ארגוני. עליו לשבת עם בעל הקרקע במטרה לרכוש אותה ולקשר בין בעל הקרקע לקבוצת הרכישה. בנוסף, היזם צריך למנות עורך דין נדל“ן שיהיה אחראי על כל הפרויקט מרגע רכישת הקרקע והפשרתה ועד לגמר הפרויקט בפועל. בנוסף עליו לבחור רואה חשבון ואדריכל שיקחו חלק בפרויקט. היזם אחראי בין השאר גם על המפרט הטכני של כל הבניין ותפקידו לקשר בין כל הגורמים על מנת שהפרויקט ייצא לפועל בצורה הטובה והמקצועית ביותר.

 

לסיכום, כניסה ולקיחת חלק בקבוצת רכישה איננה עניין של מה בכך וחשוב להייועץ בכל הגורמים המקצועיים.

לקבלת פרטים נוספים לגבי קבוצות רכישה בישראל, השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם עם מענה לכל השאלות.

 

מהי קבוצת רכישה

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

פרויקטים חמים נוספים

No data was found

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!