מגרשים למכירה

מגרשים למכירה השקעת הנדלן הבאה שלך

אתם ניצבים בפני אחת ההחלטות המשמעותיות בחייכם, בחירת מגרש לבניה פרטית ואולי רכישת מגרש בפרויקט קבלני חדש. כיצד תדעו איזה מגרש מהמבחר המוצג לפניכם מתאים לכם?  מהם היתרונות והחסרונות של מגרשים למכירה שונים? לאחרונה לא ניתן לפספס בשלטי חוצות בטלוויזיה ובמדיה הדיגיטלית פרסומים של מכירת מגרשים וקרקעות, בעקבות מחירי הנדל"ן הגבוהים בישראל ניתן לראות בישראל בשנים האחרונות מגמה ברורה לניצול יעיל של קרקעות זמינות ומגרשים למכירה במחירים של פחות ממאה אלף שקל, העלייה במחירי הנדל"ן מעודדת את המשקיעים לחפש הזדמנויות טובות ואפקטיביות להשקעות נדל"ן, שוק הנדל"ן מציעה חלופות השקעה זולות יותר ואורכות טווח, מגרשים למכירה וקרקעות הם בהחלט הדבר החם הבא בשוק הנדל"| במיוחד ליזמים בתחילת דרכם.

מה חשוב לדעת כשרוצים למצוא מגרש למכירה?

כאשר מדברים על מגרשים למכירה שנועדו לבניה עצמית, יש לחלק את התחום לשתי סוגי הקרקעות המוצעות בשוק החופשי: מגרשים למכירה שנועדו לבניה עצמית ממוכר פרטי או מגרשים לבניה עצמית מהמדינה, יש הבדל מהותי בין שתי סוגי הקרקעות הללו עסקה פרטית תיעשה על בסיס "מכירה" לעומת זאת עסקה מול המדינה תיעשה על בסיס "חכירה" ויש לכך השלכות שונות. מגרשים למכירה מאדם פרטי, כעסקה פרטית, זהו תהליך בירוקרטיה לא פשוט צריך לבצע בדיקות מעמיקות לאימות הפרטים והבעלים של הקרקע. לעומת זאת מגרשים למכירה מהמדינה התהליך הוא הרבה יותר אמין, העלויות ברורות מהתחלה. בשלב הבא עליכם לבדוק אילו קרקעות מוצעות למכירה באזור המבוקש על ידכם ולבחור את זו המתאימה ביותר לצרכים שלכם.  לאדמות ערכי קרקע שונים ברות תכנון, ישנם מגרשים למכירה שהקרקעות שלהם אינן ברות תכנון אם אתם רוכשים קרקע כהשקעה, בדקו כי הקרקע הינה מוגדרת כברת תכנון. יש קרקעות בזוויות  ובמדידות שונות ישנם קרקעות שמופשרות ויש עדיין שלא, לרכישה שלכם צריכה להיות כזו שעונה על כל המבוקש על ידכם, הקרקע צריכה להיות בגודל הנכון, בצורה הנכונה ועם זכויות הבניה שיאפשרו לכם לבנות בית בדיוק כפי שאתם רוצים.

איך מחפשים מגרשים למכירה?

ישנם כמה שלבים כשמחפשים מגרשים למכירה זה מתחיל בבחירת אזור לחיפוש קרקע, זיהוי קרקע אפשרית לרכישה אבחון ובדיקה של קרקע מתאימה הגדרת התקציב שלנו, השגת המימון, בשלב ראשון עלינו לזהות את הסביבה בה אנו רוצים שהמגרש יהיה אם זה לצורכי בנייה או השקעה הן מבחינת המחיר ואזור ביקוש, בחשבון שכלל שהקרקע קרובה יותר לבניה מידית, ערכה עולה והמחיר המבוקש על הקרקע צפוי להיות גבוהה יותר במידה וההון העצמי שלכם מוגבל, הרי שתידרשו לקחת הלוואת משכנתא לבניית בית. יש לבדוק מול הבנקים ומול יועצי משכנתאות איך הכי משתלם לקחת את ההלוואה. הגדרת תקציב לרכישת קרקע. השגת מימון לרכישת קרקע. זיהוי קרקעות אפשריות לרכישה. אבחון ובדיקה של קרקע מתאימה. לא תמיד נמצא קרקע שעונה על כל שאיפותינו אך בהחלט ניתן לעתים קרובות להתקרב עד מאוד לחלקת קרקע שאכן צפויה לשרת את כל חלומותינו.

מצאנו מה עכשיו?

לאחר שאימתנו את הבטחת מוכר המגרש ואכן מדובר בקרקע ראויה לבניה לשימוש הרצוי על ידינו ניתן לעבור ולבדוק לסיום את המצב המשפטי של המגרש. פעלו לאט היעזרו באנשי מקצוע,  בכדי להימנע מטעויות יקרות והונאות מתוחכמות, מאחר ומדובר בשוק מורכב עסקאות מקרקעין לא נעשות על רגל אחת. לכן, אל תפעלו מתוך לחץ של המוכרים, בהחלטת רכישת מגרשים למכירה כדאי מאוד לבקש ליווי עורך דין מקרקעין לעסקאות מאין אלו הוא ינהל לכם את כלל הפרטים החשובים וידאג לכך שכספכם בטוח ומוגן עד למועד העברת הבעלות של הקרקע על שמכם. תפקידו של עורך הדין להגן עליכם ולבדוק בכל שלב שאכן הכל תקין ושניתן לראות ברישומי נסח טאבו את הבעלות המתעדכנת, כך שלבסוף העסקה מושלמת בהצלחה וזאת מאחר והם יוכלו לזהות למנוע מכם לפעול בצורה הרפתקנית ולחוצה. בעזרת אנשי מקצוע מומחים, כלל הבדיקות יעשו בצורה מקצועית ויעילה ויציגו לכם את נתוני האמת ואת הערך הראלי של הקרקע, מומלץ לשכור שמאי מקרקעין ובוחן קרקע שיבצעו בדיקות, שאמנם יעלו לכם כמה אלפי שקלים, אך יוכלו לשקף את ערך הקרקע בצורה טובה. במידה ופועלים נכון, הרי שעסקת הרכישה ואו החכירה של הקרקע אינם מורכבים במיוחד. אך, היעזרות באנשי מקצוע תהיה הכרחית אל תתפשרו קחו ליווי מקצועי בחיפוש מגרשים למכירה.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

מידע מקצועי למשקיעים

משכנתא הפוכה לגיל הזהב

הלוואת משכנתא הפוכה, בדיוק כמו משכנתא רגילה, מאפשרת לבעלי בתים ללוות סכום של כסף באמצעות הבית שבבעלותם בתור ביטחון להלוואה. בנוסף לכך, כמו במקרים של

קרא עוד »