רכישת קרקעות – המדריך השלם לבחירה נכונה של קרקעות חקלאיות להשקעה

רכישת קרקעותחושבים על רכישת קרקעות למטרות השקעה? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל מה שאתם חייבים לדעת אודות קרקעות להשקעה. לרבות הסיבות המרכזיות בגינן משקיעים רבים מעדיפים רכישת קרקעות על פני רכישת דירות, הסכנה המרכזית בבחירה לא נכונה של קרקעות להשקעה, פוטנציאל הרווח הגדול, הליך ההשבחה המיוחל וכמובן מספר טיפים שיעזרו לכם להשלים את הליך רכישת קרקעות בהצלחה. משקיעים רבים שבוחרים להשקיע את מיטב כספם ברכישת קרקעות ללא כל היכרות מעמיקה עם התחום בוחרים קרקעות שאינן כדאיות להשקעה, מה שגורם ללא מעט משקיעים למכור את הקרקע במחירי עלות ואף פחות מכך. אז אם אתם רוצים להתחיל להשקיע נכון את כל החיסכונות שלכם וליהנות מאחוזי תשואה גבוהים, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. רגע לפני שנצלול לכל התוכן המקצועי אודות רכישת קרקעות, חשוה שתכירו את הסיבה בגינה אסור לכם להשאיר את כל כספי החיסכונות שלכם בחשבון העו"ש.

 

חוסכים בבנק? האינפלציה השנתית גבוה יותר מהריבית שאתם מקבלים – אתם מפסידים כסף מידי שנה!

האינפלציה בישראל עומדת על כ 3% בממוצע בכל שנה. האינפלציה היא הגורם המרכזי לשחיקה של כוח הקנייה, מה שאומר שכל שנה החיסכונות שלכם נשחקים בכ 3%. בטוחים שהדרך היחידה לשמור על החיסכונות שלכם מפני הפסדים היא להשאיר את הכסף בבנק? האמת היא שזאת הדרך הבטוחה ביותר ללא מעט הפסדים. חשוב להדגיש שגם תוכניות החיסכון שהבנקים מציעים לא יעזרו לכם לשמור על החיסכונות שלכם מפני הפסדים. הריביות האפסיות בתוכניות החיסכון נמוכות מאחוז האינפלציה מידי שנה, מה שאומר שגם אם תבחרו בתוכניות חיסכון בנקאיות תפסידו לא מעט כסף בכל שנה. אז מה עושים? הדרך הבלעדית לשמור על ערך הכסף שלכם מפני שחיקה היא השקעות נבונות שיניבו אחוזי תשואה גבוהים מאחוזי האינפלציה השנתיים. אחת הדרכים הטובות ביותר לכך היא רכישת קרקעות חקלאיות להשקעה.

לפני שאתם רוכשים כל קרקע המוצעת למכירה, חשוב שתכירו בהבדלים החשובים שבין קרקעות חקלאיות לבין קרקעות מופשרות.

קרקעות חקלאיות – ללא היתרי בנייה כלל

קרקעות חקלאיות הן קרקעות המיועדות לצורכי חקלאיות בלבד. כלומר, לא ניתן לעשות דבר בקרקע מלבד צורכי חקלאות. חולמים על בניית בית החלומות שלכם? קרקע חקלאית היא לא התשובה עבורכם. לא מעט משקיעים לא מודעים לנקודה מהותית זו ורוכשים קרקעות חקלאיות במטרה לבנות עליהן את בית החלומות שלהם. לכן, לפני שאתם רוכשים את הקרקע המתאימה ביותר עבורכם, חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים נכון קרקע המיועדת לצורכי בנייה (במידה ואתם אכן חולמים לבנות עליה את בית החלומות שלכם).

 

קרקעות מופשרות – מיועדות לבנייה

בשונה מהקרקעות החקלאיות, קרקעות מופשרות מאפשרות לכם לבנות עליהן את בית החלומות בהתאם להיתרי הבנייה. קרקע מופשרת היא קרקע מוכנה לבנייה. אז אם מטרת הרכישה שלכם היא לבניית בית, קרקעות מושפרות הן התשובה עבורכם. חשוב להדגיש כי גם בתחום הקרקעות המופשרות, לא כל קרקע תתאים לכל בנייה. ישנן קרקעות המיועדות למטרות בניית מגורים, ולעומתן ישנן קרקעות המיועדות לבנייה מסחרית. כמו כן ישנן קרקעות המיועדות לבנייה רוויה, וישנן קרקעות המיועדות לבניית צמודי קרקע. רוצים לבחור נכון את הקרקע המתאימה ביותר לצרכים שלכם? הסתייעו בעורך דין מקצועי בתחום המקרקעין.

 

הסיבות המרכזיות שגורמות לרבים כיום לבחור להשקיע דווקא בקרקעות חקלאיות

חשוב להדגיש שרוב המשקיעים בוחרים דווקא בקרקעות חקלאיות למטרות השקעה. מדוע? ישנם לא מעט יתרונות לקרקעות חקלאיות על פני קרקעות מופשרות, בחרנו עבורכם את שני היתרונות המרכזיים.

 

  • מחירים נמוכים במיוחד

מחירי קרקעות חקלאיות נמוכים משמעותית ממחירי קרקעות מופשרות. הסיבה לכך ברורה – קרקע חקלאית מיועדת לצורכי חקלאות בלבד ולא ניתן לבנות עליה דבר. אז מדוע בכל זאת מרבית המשקיעים בוחרים קרקעות חקלאיות? מהסיבה הפשוטה שעלות הקרקעות החקלאיות נמוכה בעשרות אחוזים. משקיעים רבים עם הון עצמי נמוך בוחרים להשקיע בקרקעות חקלאיות. קרקעות אלה נמכרות במחירים נמוכים במיוחד, החל מכמה עשרות אלפי שקלים בלבד. אפשרות זו פותחת בפני לא מעט משקיעים קטנים את האפשרות להשקיע את כל החסכונות שלהם באפיק השקעה גדול ומבוסס גם ללא הון עצמי של כמה מאות אלפי שקלים.

 

  • פוטנציאל רווח של מאות אחוזים

סיבה נוספת בגינה מרבית המשקיעים מוותרים על הקרקעות המופשרות לטובת הקרקעות החקלאיות היא פוטנציאל הרווח הגדול. רכישת קרקעות חקלאיות במחירים נמוכים מגלמת אפשרויות רווח גדולות הרבה יותר בהשוואה לחלופה. קרקע חקלאית יכולה להסב למשקיעים בה עשרות ואף מאות אחוזי תשואה על כספי ההשקעה. איך קרקע חקלאית שלא ניתן לעשות בה דבר מלבד צורכי חקלאות תשביח את עצמה כל כך? בעזרת הליך ההפשרה. הליך ההפשרה הוא הליך במסגרתו הקרקע משנה את ייעודה. הקרקע הופכת מקרקע חקלאית לקרקע מופשרת שניתן לבנות עליה בהתאם להיתרי הבנייה השונים. לאחר הליך ההפשרה, עלות הקרקע מזנקת במאות אחוזים ומבטיחה למשקיע רווחים גדולים במיוחד.

 

הכירו את הסיכון המרכזי בהשקעה בקרקע חקלאית

אז למה לא כולם בוחרים רכישת קרקעות חקלאיות? חשוב שתכירו גם את הסיכון המרכזי בהשקעה בקרקע חקלאית. הסיכון המרכזי הוא בחירת קרקע חקלאית שלא עוברת את הליך ההפשרה המיוחל במשך שנים ארוכות. לא כל קרקע יכולה לעבור את הליך ההפשרה, מה שיכול לגרום למשקיע לחכות שנים ארוכות להליך המיוחל. כמו כן, אף אדם לא יכול להבטיח למשקיע הפשרה של הקרקע. ישנן קרקעות שעומדות במצבן החקלאי במשך עשרות שנים, וישנן כאלה שאף לא מופשרות כלל. לכן, לפני שאתם ממהרים לרכוש קרקע חקלאית להשקעה, חשוב להביא זאת בחשבון.

 

הנה לכם מספר דגשים חשובים שאתם חייבים להכיר טרם בחירת קרקעות חקלאיות להשקעה

רוצים בכל זאת לרכוש קרקע חקלאית למטרות השקעה? חשוב שתדעו לבחור נכון את הקרקע הטובה ביותר. אנשי מקצוע רבים מכירים את כל השיטות לזהות את הקרקעות הכדאיות ביותר להשקעה. ריכזנו עבורכם מספר דגשים חשובים שיעזרו לכם לבחור נכון.

 

  • מיקום הקרקע

מיקום הקרקע משפיע רבות על סיכויי ההצלחה שלה בהליך ההפשרה. רשויות מקומיות לא אוהבות להפשיר קרקעות שאינן סמוכות לקרקעות מופשרות. הפשרה נקודתית יוצרת מעין מובלעות הפוגעות בנוחות ובנראות של חלקי העיר. מעבר לכך, ישנן קרקעות הממוקמות לצידי אתרים שעתידים לפגוע בהליך ההפשרה, לרבות בתי קברות, פארקים ציבוריים, נתיבי תחבורה עתידיים או בסיסים צבאיים. לכן, חשוב לבדוק היטב את מיקום הקרקע טרם הבחירה.

  • מחיר הקרקע

מחיר הקרקע אף הוא מעיד רבות על סיכויי ההפשרה של הקרקע בשנים הקרובות. ככל שמחיר הקרקע נמוך יותר, כך היא כנראה רחוקה יותר מתום שלבי ההפשרה. מצאתם קרקע חקלאית שנמכרת במחירים נמוכים משמעותית ממחירי השוק? חשוב לבדוק היטב את מצבה. יתכן שבעלי הקרקע יודעים שהיא לא צפויה לעבור את הליך ההפשרה המיוחל בשנים הקרובות ולכן הם בוחרים למכור אותה במחירים נמוכים.

 

  • תוכנית המתאר של הקרקע

תוכנית המתאר היא מעין תעודת זהות של הקרקע. לפני שאתם בוחרים את הקרקע שלכם, חשוב מאוד לבדוק את תוכנית המתאר. בחינה מעמיקה תאפשר לכם לגלות האם הקרקע מיועדת להפשרה או שמא היא צפויה להישאר במצבה החקלאי לעוד שנים ארוכות.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

פרויקטים חמים נוספים

גינה בכפר
גינה בכפר
גבעת עדה – בנימינה
מתחם 4TECH
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה
East גליל ים
East גליל ים
גליל ים – הרצליה
THALASSA BEACH RESORT
THALASSA BEACH RESORT
קפריסין – באפרה
קרקע חקלאית
קרקע חקלאית
באר יעקב
המשולש החקלאי
המשולש החקלאי
אשדוד
OLIVE HILL
OLIVE HILL
קפריסין – קירניה
WEST PARK
WEST PARK
קפריסין – קירניה
GREEN PARK
GREEN PARK
קפריסין – קירניה
DELUXIA
DELUXIA
קפריסין – קירניה
POINT
POINT
קפריסין – קירניה
AURELIA RESORT
AURELIA RESORT
קפריסין – לרנקה
QCC2
QCC2
קפריסין – לרנקה
קרקע חקלאית להשקעה
קרקע חקלאית להשקעה
פרדס חנה
קרקע חקלאית למכירה
קרקע חקלאית למכירה
בנימינה
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
בן אליעזר 20
RIVER SIDE LIFE
RIVER SIDE LIFE
צפון קפריסין – איסקלה
4TECH – המרכז של הצפון
4TECH – המרכז של הצפון
מחצבת נשר, חיפה
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
לב חיפה, מרכז הצפון
ההרחבה החדשה
ההרחבה החדשה
אליכין
שביל התפוזים
שביל התפוזים
הוד השרון
בבלי הירוקה
בבלי הירוקה
תל אביב
וילה ליד חוף מדהים
וילה ליד חוף מדהים
יוון- אטיקה (Attica)
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
יצחק רבין 1, פתח תקווה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!