קרקע חקלאית להשקעה

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

קרקע חקלאית להשקעה

השקעות נדל"ן הוא תחום הולך וצומח, וככל שהולכים המשקיעים ומתרבים, כך גם מתגוונים ערוצי ההשקעה הזמינים בעולם זה, החל מהשקעות בנדל"ן בחו"ל וכלה ברכישת קרקע חקלאית להשקעה. ואכן, קרקע חקלאית יכולה לספק פוטנציאל השקעה גבוה במיוחד, אך לצד זאת גם להציב סיכונים לא מעטים בפני המשקיע שאינו בוחן את הדברים לעומק ובקור רוח. היתרון המשמעותי של קרקע חקלאית על פני סוגים אחרים של קרקעות, הוא הפער העצום בין עלות הקנייה שלה בהיותה קרקע חקלאית, ובין מחיר המכירה שלה אם וכאשר היא הופכת לקרקע לבנייה. יחד עם זאת, השאלה הגדולה היא אכן האם היא תהפוך לקרקע לבנייה ומתי יגיע אותו "כאשר", האם בתקופת חיינו והאם בכלל.

מדוע נחשבת קרקע חקלאית להשקעה לאטרקטיבית במיוחד?

האטרקטיביות של קרקע חקלאית להשקעה נובעת מהפוטנציאל הגלום בה לשינוי ייעוד הקרקע. קרקע חקלאית היא קרקע המיועדת לשימושים חקלאיים בלבד, קרי גידולים חקלאיים או מבנים חקלאיים כדוגמת בתי אריזה. מסיבה זו, שוויה של הקרקע הוא נמוך מאוד ביחס לקרקע המיועדת לבנייה. יחד עם זאת, כל קרקע חקלאית יכולה לעבור תהליך של הפשרה, קרי תהליך של שינוי ייעוד הקרקע מקרקע חקלאית לקרקע לבנייה לצורך מגורים, מסחר או תעשייה. במקרה כזה, עולה שווי הקרקע בבת אחת, ובעלי הקרקע יכולים להפיק רווח עצום ממכירתה. זהו למעשה מהלך ההשקעה האולטימטיבי של רכישת נכס בזול ומכירתו ביוקר, ויחד עם זאת, תמיד נותרת השאלה האם הקרקע אכן תופשר והאם ייעודה ישתנה כמצופה.

מדוע נחשבת קרקע חקלאית להשקעה מסוכנת?

כאמור, אין שום בטחון בכך שקרקע חקלאית אכן תעבור תהליך של הפשרה ושינוי ייעוד. במידה ורכשתם  שטחים למכירה קרקע חקלאית להשקעה בהנחה שהיא תעבור תהליך של הפשרה, אך תהליך זה לא קורה בתקופת חייכם, אתם עשויים לסבול מהפסד אלטרנטיבי, קרי הפסד של התשואה שיכולתם להפיק מהשקעת כספכם בערוצים רווחיים אחרים. הקרקע עצמה לא תפיק עבורכם כל רווח, ואולי אף תצטרכו לשלם עליה מיסים שונים לאורך השנים. בהתאם לכך, השקעה בקרקע חקלאית דורשת תהליך יסודי ומעמיק של בחינת כדאיות ההשקעה ובחינת ההסתברות הריאלית להפשרת הקרקע בעתיד הנראה לעין ועד תום תקופת ההשקעה שהגדרתם לעצמכם.

כיצד לבחון את הסתברות ההפשרה של קרקע חקלאית?

אי אפשר באמת לדעת האם קרקע חקלאית להשקעה אכן תופשר, אבל אפשר בהחלט למדוד את ההסתברות שכך יקרה. הסתברות זאת נבחנת על פי סמיכות הקרקע לאזור מיושב, פוטנציאל ההתרחבות של אותו אזור מיושב וההסתברות שהקרקע אכן תידרש לצורך אותה התרחבות. המימוש של תרחיש כזה תלוי בהמון גורמים כדוגמת צמיחת האוכלוסייה במקום, תכניות עתידיות של הרשויות, זמינות של קרקעות נוספות באזור וכן, גם פוליטיקה. האם יש בזה סיכון? כמובן שכן, אבל יש בזה גם המון פוטנציאל לרווח.

קרקע חקלאית להשקעה

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

הפשרת קרקעות

קרקע חקלאית היא נכס נדל"ן הכי זול ביותר שניתן לרכוש, כיוון שישנן הגבלות רבות על השימוש בקרקע, כך שלא ניתן להפיק רווחים משמעותיים מהשימוש בקרקע.

קרא עוד »
נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!