קרקעות למכירה

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

יש סוגים שונים של השקעות נדל"ן, חלק מההשקעות עם סיכון גבוה וחלק עם סיכון נמוך. כמובן, עם סיכון גבוה מגיעה תשואה גבוהה, אך זה לא מתאים לכל אחד. קרקעות למכירה הינו תחום השקעה מאוד פופולרי ואהוב בקרב משקיעים רבים וכאן אנחנו יכולים לבחור בין השקעה שנחשבת בעלת סיכון גבוה ובין השקעה שנחשבת לסיכון נמוך. הסיכון משתנה בהתאם לסטטוס של הקרקע אותה אנחנו רוצים לרכוש. יש סוגים שונים של קרקעות, קרקעות חקלאיות, קרקעות מיועדות מסחור, קרקעות לבנייה ועוד… כדי לדעת איזו עסקה משתלמת לכם, עליכם להכיר את כל האפשרויות.

סוגי קרקעות

כפי שהבנו, ישנם סוגים שונים של קרקעות למכירה והשוני בא לידי ביטוי על פי ייעוד הקרקע. הנה כל הסוגים המיועדים להשקעה:

קרקעות למכירה הינו תחום השקעה מאוד פופולרי ואהוב בקרב משקיעים רבים וכאן אנחנו יכולים לבחור בין השקעה שנחשבת בעלת סיכון גבוה ובין השקעה שנחשבת לסיכון נמוך

קרקעות תיירות – קרקעות אלו מיועדות לתיירות, זאת אומרת שיהיה ניתן לקנות את הקרקע אך ורק לצורך הקמת בתי מלון, אתרים תיירותיים, צימרים וכן הלאה. לרוב יהיה מדובר על קרקעות בסדר גודל עצום, אך יהיה ניתן לקנות גם קרקעות בסדר גודל נמוך יותר באזורים השונים בארץ. המחיר של הקרקע משתנה בהתאם למיקום בו נבחר לרכוש את הקרקע.

קרקעות מסחר ופיתוח – לרוב את הקרקעות האלה נמצא באזורים הסמוכים לערים הגדולות. על קרקעות אלו יהיה ניתן להקים מפעלים, מבנים תעשייתיים, מרכזי קניות, משרדים וכן הלאה. יש מקרים בהם הקרקעות המוצעות למכירה יהיו בתוך הערים, ולרוב זה יהיה עבור הקמת מבני משרדים.

קרקעות לבניית מגורים – קרקעות אלו כשמן כן הן, מיועדות להקמת מבני מגורים. מדובר על קרקעות שכבר עברו תהליך הפשרה והן מוכנות לבניית בתי מגורים. לרוב המחיר של קרקעות אלו יהיה גבוה. על קרקעות אלו ניתן יהיה לבנות שכונות מגורים, בתים פרטיים, בניינים וכן הלאה.

קרקעות חקלאיות – קרקעות חקלאיות הן הקרקעות המועדפות על המשקיעים. מדובר על קרקע אשר הייעוד שלה הוא אך ורק למטרותכפי שהבנו, ישנם סוגים שונים של קרקעות למכירה והשוני בא לידי ביטוי על פי ייעוד הקרקע. הנה כל הסוגים המיועדים להשקעה: קרקעות תיירות - קרקעות אלו מיועדות לתיירות חקלאות. במקרים כאלה מה שרוב המשקיעים עושים הוא לרכוש את הקרקע כאשר הייעוד שלה הוא לצרכים חקלאיים, אך אותם משקיעים עוברים תהליך של שינוי ייעוד הקרקע (הפשרה). מדובר על תהליך שהוא ארוך יחסית אבל התשואה משתלמת. יש סיכונים רבים בדרך, במיוחד במקרה בו הקרקע אינה תאושר על ידי הוועדה המחוזית. המחיר אותו נשלם עבור קרקעות חקלאיות יהיה לרוב נמוך, זה כמובן תלוי בשלב בו נמצאת הקרקע. ישנן קרקעות חקלאיות אשר נמצאות בשלבים מוקדמים של הפשרה או בשלבים מאוחרים. ככל שהקרקע נמצאת בשלב מוקדם יותר, ככה המחיר שלה נמוך. קרקעות חקלאיות הן השקעה שמתאימה גם למשקיעים צעירים עם הון עצמי נמוך. ניתן יהיה למצוא קרקעות למכירה מסוג זה במחיר של כ-100,000 ש"ח. ברגע בו סיימתם את תהליך ההפשרה, ערך הקרקע עולה במאות אחוזים, לרוב הסכום מכפיל את עצמו ולעיתים גם משלש.

 

למי מיועדת ההשקעה?

קרקעות למכירה מיועדות לכל מי שרוצה להשקיע לטווח הארוך בדרך כלל. כפי שכבר ציינו, סדר גודל ההשקעה אינו גדול במיוחד ולכן, גםניתן יהיה למצוא קרקעות למכירה מסוג זה במחיר של כ-100,000 ש"ח. ברגע בו סיימתם את תהליך ההפשרה, ערך הקרקע עולה במאות אחוזים משקיעים צעירים, גם מי שרוצה שהכסף שלו יישב במקום אשר מניב לו תשואה ולא בבנק יוכל לבחור בסוג השקעה זה. עם זאת, נדגיש כי השקעה זאת, במיוחד כאשר מדובר על קרקע חקלאית, מצריכה מהמשקיע סבלנות. את התשואה הגבוהה לא תראו בעוד שנה וסביר להניח שגם לא תוך 4 שנים. נקודת האור מבחינת סבלנות היא שהיום הביקוש לקרקעות רק גדל ולכן, תהליך הפשרת קרקעות חקלאיות הפך לזריז יותר. את התשואה אתם תוכלו לראות תוך בדרך כלל כעשור ולכן, אם אתם צריכים כסף זמין עדיף לכם יהיה להשקיע יותר כסף בקרקע מיועדת לבנייה שם תקבלו אמנם תשואה נמוכה יותר, אבל אתם תראו את החזר ההשקעה מהר יותר.

 

היום לרוב הצעירים אין את הסכום הנדרש לבניית בית מגורים. אם אתם מוכנים להיכנס לתהליך ארוך, יהיה לכם יותר משתלם לרכוש קרקע, להפשיר אותה ולאחר מכן לבנות את בית המגורים. מצד שני, תוכלו לרכוש קרקע אשר כבר נמצאת בשלבים מתקדמים של שינוי ייעוד או שכבר מוכנה לבניית בית מגורים. המחיר ההתחלתי אותו תשלמו יהיה גבוה יותר, אך נמוך יותר מאשר רכישת נכס קיים. המטרה של השקעה היא להניב את התשואה הגדולה ביותר ולכן, אפקט הזמן הוא קריטי ויש לקחת אותו בחשבון.

 

מהם הדגשים לקנייה חכמה?קרקעות למכירה מיועדות לכל מי שרוצה להשקיע לטווח הארוך בדרך כלל. כפי שכבר ציינו, סדר גודל ההשקעה אינו גדול במיוחד ולכן, גם משקיעים צעירים, גם מי שרוצה שהכסף שלו יישב במקום אשר מניב לו תשואה

קרקעות למכירה מוצעות בכל הארץ ובכל עת. 93% מסך כל הקרקעות מוחזקות על ידי המדינה ואילו שאר הקרקעות מוחזקות על ידי חברות נדל"ן ומשקיעים פרטיים. יש הרבה מחשבה סביב מתי נכון לקנות את הקרקע החקלאית. המטרה שלנו בתור משקיעים היא לשלם את הסכום הנמוך ביותר ולקבל את התמורה הגבוהה ביותר. לכן, עיתוי רכישת הקרקע בעל חשיבות רבה בעיני המשקיע. עם זאת, חשוב לא לפעול בפזיזות… יש הרבה דגשים נוספים שיש לוודא לפני שאתם רוכשים את הקרקע. הדבר הראשון שאתם רוצים לבדוק  הוא את הסיכונים. בכל השקעה יש סיכונים, יש סיכונים משמעותיים שצריכים להדליק לנו נורה אדומה ויש סיכונים שאפשר לקחת בחשבון עם ההשקעה.

בתור התחלה אנחנו ממליצים לכם לבדוק את המחיר אותו תשלמו עבור הקרקע ושינוי ייעוד הקרקע – את הסכום כולו. המחיר אינו מסתכם רק ברכישת הקרקע, אלא יש תוספות נלוות הכוללות ליווי של עורכי דין, מיסוי, היטלים, אגרות וכן הלאה. לאחר מכן, בדקו את האזור בו אתם מתכננים להשקיע. הבדיקה צריכה לכלול את המחירים המוצעים באזור, את הפיתוח שיש באזור, תשתיות, כבישים, מוסדות לימוד וכן הלאה. יהיו מקומות שבתור התחלה יהיו יחסית שוממים, אבל עליכם יהיה גם לבדוק מה הצפי למקום. לדוגמא, מקום מרכזי כמו גלילות לא יישאר שומם ולכן, מי שירכוש קרקע באזור צפוי לקבל תשואה הולמת בעתיד.

קרקעות למכירה יש בכל הארץ וכאשר אנחנו בוחרים בקרקעות חקלאיות יש יותר סכנה.

חשוב לבוא ולבדוק את אזור הרכישה בעצמכם. אתם צריכים לבדוק מספר דברים אשר עלולים ליצור סכנה בהשקעה. לדוגמא, אם באזור יש בסיס צבאי או שמורת טבע כלשהי, אלו נתונים שצריכים להדליק לכם נורה אדומה לגבי ההשקעה שלכם. כמו כן, אתם צריכים לוודא האם הקרקע נמצאת בקרב שטחים ציבוריים, מה שמעלה את הסיכון. כאשר מדובר על קרקע בשיפוע או סלעית, זה כבר מעיד על כך שיהיו לכם הוצאות נוספות עבור שינוי ייעוד הקרקע ובנייה. כפי שהסברנו, קרקעות למכירה יש בכל הארץ וכאשר אנחנו בוחרים בקרקעות חקלאיות יש יותר סכנה.

שימו לב שמדובר על בעלי קרקע בנסח טאבו ושאין חובות על השטח המוצע למכירה. קרקעות למכירה בתהליכי הפשרה מחייבות אתכם לבדוק לעומק את זכויות הבניה על הקרקע. שימו לב שאין מגבלה על הבנייה מבחינת יחידות דיור, קומות וכן הלאה. כמו כן, אנחנו צריכים לוודא אם יש שיעור בו השכנים הנמצאים באזור יתנגדו לבנייה. לדוגמא, כאשר אתם רוצים לבנות בניין אשר מצד שני, בעלי הקרקעות והמבנים בשטח טוענים שהבניין פוגע בערך הדירה שלהם מסיבה כזאת או אחרת. רק לאחר כל הבדיקות האלו תוכלו לדעת האם ההשקעה משתלמת לכם.

קרקעות למכירה יכולות להיות תחת המדינה, חברת נדל"ן ומשקיעים פרטיים. היתרון שיש בהשקעה דרך חברת נדל"ן הוא שאתם מקבלים את כל החבילה במקום אחד.

איך מתחילים?

קרקעות למכירה יכולות להיות תחת המדינה, חברת נדל"ן ומשקיעים פרטיים. היתרון שיש בהשקעה דרך חברת נדל"ן הוא שאתם מקבלים את כל החבילה במקום אחד. חברות נדל"ן הינן חברות מנוסות בתחום השקעות נדל"ן והן מציעות לכל לקוח ליווי אישי מתחילת הפרויקט ועד סופו. החברות יכולות להראות לכם תוכנית מגובשת אשר כוללת את כל ההוצאות שיהיו לכם בהמשך הדרך. חשוב לבחור בחברה בעלת מוניטין ופרויקטים שכבר ביצעה בעבר. המחיר אותו נשלם עבור קרקעות למכירה משתנה בהתאם לאזור בו אנחנו בוחרים להשקיע. אצל חברות הנדל"ן המחירים בדרך כלל מתחילים מכ-90,000 ש"ח עבור קרקעות באזור צפון הארץ.

המחירים עולים ככל שאנחנו מגיעים יותר לאזור המרכז. ישנם אזורים שנחשבים לאזורים חמים אשר יש בהם פחות סיכון ובהתאם לכך המחיר. ברגע בו אתם מקבלים ליווי אישי מחברה מקצועית אתם יכולים להיות הרבה יותר בטוחים לגבי ההשקעה שלכם. החברה צריכה לשים בפניכם את כל הדגשים שציינו, להסביר לכם מה יהיו השיקולים שלכם באותה רכישה ומהו הסכום הכולל המשוער לתשלום בסוף התהליך. חשוב לזכור, השקעות נדל"ן אינן מניבות תשואות בין לילה, לוקח זמן עד שאנחנו אוספים את הרווחים, וכשזה מגיע הרווחים יהיו בעלי תשואה מרשימה. בתחום הנדל"ן, סבלנות זה שם המשחק.

 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
SANTAI VILLAS
SANTAI VILLAS
תאילנד – קופנגן
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

הפשרת קרקעות

קרקע חקלאית היא נכס נדל"ן הכי זול ביותר שניתן לרכוש, כיוון שישנן הגבלות רבות על השימוש בקרקע, כך שלא ניתן להפיק רווחים משמעותיים מהשימוש בקרקע.

קרא עוד »
נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!