קרקעות למכירה בצפון – ההזדמנות הצפונית שלך

אזור הצפון הוא האזור הקסום בישראל. ההרים הנישאים, הירוק השולט בכל פינה, הנחלים והיובלים הזורמים לאורכו ולרוחבו ובייחוד הפסטורלייה, השלווה והשקט. ככל שמתרחקים צפונה מגוש דן וככל שמצפינים גבוה יותר לעבר הגליל התחתון ולאחריו הגליל העליון והמערבי, מתגלה לנו עולם שונה ומקסים. כמו בכל מקום בישראל ישנם גם קרקעות למכירה בצפון. אלא שלקרקעות אלו יש יתרון ברור ומובחן. האופי של האזור וסגנון הבניה המאפיין אותו – בתים פרטיים רחבי ידיים, מביא אנשים רבים המחפשים שקט ושלווה ונחלה פרטית, טובלת בירוק הצפוני. אלו משפחות צעירות הרוצות לבנות את ביתם הרחק מהמולת העיר או אנשים מבוגרים, שמחפשים קצת שקט ופחות רעש.

כתוצאה מכך, קרקעות למכירה בצפון מאוד מבוקשות. זהו נתון מאוד חשוב עבור משקיע הרואה באותן קרקעות למכירה בצפון פתח להשקעה מניבה מאוד ובטחו ובטח עבור מי שרוצה להקים את ביתו במקום או להשכיר מבנה על הקרקע לאנשים אחרים.

סוגי קרקעות למכירה בצפון

ישנם כמה סוגים של קרקעות למכירה בצפון. הראשונה היא קרקע רגילה המיועדת למגורים. לרוב היא תהיה ממוקמת בתוך אזורי מגורים, סמוכים לעיר, או בתוך

ככל שמתרחקים צפונה מגוש דן וככל שמצפינים גבוה יותר לעבר הגליל התחתון ולאחריו הגליל העליון והמערבי, מתגלה לנו עולם שונה ומקסים. כמו בכל מקום בישראל ישנם גם קרקעות למכירה בצפון.
קרדיט תמונה: freepik

הערים עצמם בקרבת מתחמים שכבר בנויים. רכישת קרקע כזו, מאפשרת לבנות עליה מיידית בית להשקעה, אותו ניתן להשכיר או לבנות עליו בית מגורים ולעבור לגור בו. איש לא יכול למנוע מכם לבנות על הקרקע הזו (בהתאם לתוכניות והאישורים). מנגד, מחירה של קרקע כזו, באזור מבוקש כל כך יהיה גבוה מאוד, דבר שהופך את ההשקעה לכזו שלא מתאפשרת לכולם.

הקרקע השנייה והמעניינת יותר היא קרקע חקלאית. אלו קרקעות שהיעוד שלהן הוא עבור שימושים חקלאיים בלבד. אי אפשר לעשות דבר אחר עליהם ואי אפשר לבנות עליהן. קרקעות אלו יהיו בסבירות גבוהה לא בתוך הישובים, המושבות או הערים שבצפון אלא בסמוך אליהם. אולי קרקעות שחקלאי האזור שגרו במושבות ובכפרים והישובים עבדו בעבר וכעת הם מוצעות למכירה. לכאורה, אין למי שאינו חקלאי מה לחפש בהן. בפועל, קרקעות למכירה בצפון אלו הטובות ביותר ובעלות פוטנציאל הרווח הגבוה ביותר, הרבה מעבר לכל השקעה אחרת.

הייעוד של המגרש

קרקעות למכירה בצפון שהן קרקעות חקלאיות, הן בעלות ייעוד מוגדר לשימוש חקלאי בלבד. אבל הסטטוס הזה הוא לא תמידי. פעמים רבות, מסיבות שנזכיר עודקרקעות למכירה בצפון אלו הטובות ביותר ובעלות פוטנציאל הרווח הגבוה ביותר, הרבה מעבר לכל השקעה אחרת. מעט, הסטטוס והיעוד שלהם משתנים והן מופשרות על ידי המדינה או גופים מוסמכים, כך שהן הופכות לקרקעות המיועדות למגורים. ההבדל בין השניים הוא עצום ובייחוד בגזרת השווי. קרקע חקלאית אינה שווה הרבה. ניתן לרכוש אותה במחיר נמוך מאוד. קרקע המיועדת למגורים היא בעלת מחיר עצום, בייחוד עבור קרקעות למכירה בצפון המבוקש, שכן קרקע מאושרת לבניה שווה כסף רב. ההפרש בשווי בין מחיר הרכישה של קרקע חקלאית לבין מחיר המכירה בעת המימוש של קרקע זו כאשר היא מיועדת לבניה, יכול לשלש עצמו. זו גם הסיבה מדוע רכישת קרקעות המיועדות לחקלאות נחשבת להשקעה בעלת פוטנציאל הרווח הגבוה ביותר, הן בשוק הנדל"ן והן בכלל.

רבותי, מהפך

איך הופכות קרקעות למכירה בצפון שיעודן חקלאי לקרקעות שיעודן מגורים. כזכור, קרקעות אלו נמצאות לרוב בסמוך למושבות וערים שהיו בעבר חקלאיות וכיום, מספר העוסקים בהם בחקלאות הולך ופוחת ואילו אנשים בעלי מקצועות חופשיים, מהייטק ועד תעשייה או סתם אנשים המחפשים שקט וירוק עוברים אליהם. דוגמאות: למשל, ראש פינה, כפר תבור, יסוד המעלה, יקנעם ועוד הרבה. לצידם, גם ערים היושבים בסמוך לטחים חקלאיים מהווים פוטנציאל גדול. הסיבה  היא כי מקומות יישוב אלו מתפתחים במהירות אך השטח שלהן צר מלהכיל. הן חייבות להתרחב.

על מנת להתרחב, הן חייבות שטחים נוספים שישמשו לבניה ושטחים כאלו, שיעודן המקורי הוא לבניה אינן בנמצא. לכן הם פונים לבצע הפשרה של שטחים חקלאים סמוכים ובעצם מבקשים לספח אותם לעיר על ידי אפשרות לבנות עליהן. הפשרת הקרקעות הא עניין סבוך. היא מלאה מהמורות ותמיד ניתן למצוא מתנגדים. מנגד, יש גם בעלי אינטרסים שרוצים להפשיר את הקרקעות. בסבך הזה, חשוב לדעת מתי קיים סיכוי סביר שהקרקע תופשר ולכן ההשקעה היא בעלת פוטנציאל ממשי, גם אם המימוש יהיה עוד שנים רבות ומתי היא חסרת סיכוי.

נכון ובחוכמה

יש הרבה קרקעות למכירה בצפון אבל רק חלקן יבואו בסופו של דבר לכדי הפשרה. חלקן לא יופשרו לעולם. חלקן יופקעו עבור סלילת דרכים או הצבת תשתיות

קרקעות למכירה בצפון המבוקש, שכן קרקע מאושרת לבניה שווה כסף רב. ההפרש בשווי בין מחיר הרכישה של קרקע חקלאית לבין מחיר המכירה בעת המימוש של קרקע זו כאשר היא מיועדת לבניה, יכול לשלש עצמו.
קרדיט תמונה: freepik

ואומנם תקבלו עליהן כסף אבל הרבה פחות מאשר אם תוכלו למכור אותה למישהו שיבנה עליה. כדי לנסות ולהוריד את הסיכון ולעלות את הסיכוי, צריך לבחור בחוכמה אלו קרקעות למכירה בצפון, כדאי לקחת. צריך לפעול לא רק על פי תחושת בטן אלא בעיקר על פי נתונים ועבודת מחקר מעמיקה על מצבה של הקרקע. יש לבחור גם את הקרקע בחכמה. כזו שאי תהיה פוטנציאל למכירה לבניה. אם אנו מבינים שאנשים המחפשים קרקעות למכירה בצפון מחפשים שקט ושלווה, לא נרכוש קרקע בסמוך למחלף סואן.

את כל הבדיקות האלו וההכוונה יכולות לעשות עבורכם חברות מקצועיות המתמחות בתחום הקרקעות. חברות אלו מכירות את הקרקעות את התוכניות לגביהן את תוכניות המתאר, הבעלויות ומצויות בנבכי החשיבה של קברניטי המדינה והאזור לגבי תוכניות התרחבות עתידיות. צריך להביא בחשבון גם את ממד הזמן. אתם רוצים לראות את השקעתכם מתממשת במהרה, דבר שיגדיל את הרווח שלה. כאמור, תהליך הפשרת קרקעות יכול להתחיל רק שנים רבות לאחר הרכישה וגם אז לוקח זמן לא מבוטל. במקרה כזה, רווחיות ההשקעה פוחתת.

חברה מקצועית, תדע להביא בפניכם הזדמנות לרכישת קרקע שצפויה להיות מופשרת בטווחי זמן קרובים יחסית. היא תוכל לזהות עבורכם את הזדמנויות ההשקעה המניבות ביותר וכאלו שיש בכוחן להתממש ולגרום לכם להרוויח בגדול.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

פרויקטים חמים נוספים

גינה בכפר
גינה בכפר
גבעת עדה – בנימינה
מתחם 4TECH
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה
East גליל ים
East גליל ים
גליל ים – הרצליה
THALASSA BEACH RESORT
THALASSA BEACH RESORT
קפריסין – באפרה
קרקע חקלאית
קרקע חקלאית
באר יעקב
המשולש החקלאי
המשולש החקלאי
אשדוד
OLIVE HILL
OLIVE HILL
קפריסין – קירניה
WEST PARK
WEST PARK
קפריסין – קירניה
GREEN PARK
GREEN PARK
קפריסין – קירניה
DELUXIA
DELUXIA
קפריסין – קירניה
POINT
POINT
קפריסין – קירניה
AURELIA RESORT
AURELIA RESORT
קפריסין – לרנקה
QCC2
QCC2
קפריסין – לרנקה
קרקע חקלאית להשקעה
קרקע חקלאית להשקעה
פרדס חנה
קרקע חקלאית למכירה
קרקע חקלאית למכירה
בנימינה
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
בן אליעזר 20
RIVER SIDE LIFE
RIVER SIDE LIFE
צפון קפריסין – איסקלה
4TECH – המרכז של הצפון
4TECH – המרכז של הצפון
מחצבת נשר, חיפה
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
לב חיפה, מרכז הצפון
ההרחבה החדשה
ההרחבה החדשה
אליכין
שביל התפוזים
שביל התפוזים
הוד השרון
בבלי הירוקה
בבלי הירוקה
תל אביב
וילה ליד חוף מדהים
וילה ליד חוף מדהים
יוון- אטיקה (Attica)
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
יצחק רבין 1, פתח תקווה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!