קרקעות חקלאיות להשקעה

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

הביקוש לקרקעות חקלאיות הולך וגובר מדי שנה. משקיעים רבים רואים את הפוטנציאל שיש בהשקעה בנדל"ן בארץ ובעולם. ישנם אפיקי השקעה שונים ובתור משקיעים אנחנו בוחרים את גובה הסיכון שאנחנו מוכנים לשאת, אך צריכים גם לדעת מה תהיה התשואה המשוערת של העסקה. קרקעות חקלאיות להשקעה היא השקעת נדל"ן עם סיכון גבוה יחסית אשר משתנה בהתאם למיקום הקרקע. הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת על קרקעות חקלאיות להשקעה:

איפה הכי נכון להשקיע?

המחיר של קרקעות חקלאיות יהיה נמוך יותר מאשר המחיר של כל סוג אחר של קרקעות. הבחירה שלנו להשקיע בקרקע חקלאית מחייבת אותנו להיות משקיע סבלני ומצד שני, השקעה זאתקרקעות חקלאיות להשקעה היא השקעת נדל"ן עם סיכון גבוה יחסית אשר משתנה בהתאם למיקום הקרקע. אינה דורשת מאיתנו סכום גבוה להשקעה. יש אזורים שונים המיועדים להשקעה, אך אנחנו לא רוצים לחלק את הבחירה שלנו בהתאם לצפון, מרכז ודרום. הדרך הנכונה ביותר לבחור את המיקום הנכון עבור קרקעות חקלאיות להשקעה יהיה בהתאם לבחינת המקום. עליכם לבדוק את הצפי העתידי של המקום וכיצד הוא עומד להתפתח.

לדוגמא, כאשר אנחנו מסתכלים על השקעה בקרקעות חקלאיות בבנימינה, אנחנו יכולים לראות שהמקום עומד מול שינוי מהותי בו גודל האוכלוסייה סביר להכפיל את עצמו בשנים הקרובות. ענף התיירות עומד להתחזק במקום וכמו כן, תחבורה ציבורית. כאשר יש לנו צפי כל כך אופטימי לגבי אזור כלשהו, יהיה עלינו להגיע לאזור ולבחון את המקום בעצמנו. יש מקרים רבים בהם האזור באמת הוא נכון להשקעה, אבל הקרקע המוצעת אינה עומדת על פי הדרישות שלנו.

הסכנה הממשית שיש בקרקע חקלאית היא שאנחנו לא נוכל באמת ליישם את תהליך הפשרת הקרקע בשל סיבות כאלה ואחרות. לכן, ככל שאנחנו נבדוק היטב יותר האם הקרקע מתאימה לבנייה, ככה אנחנו נהיה בטוחים יותר. אנחנו רוצים לבדוק שבסביבת הקרקע אין שום דבר שיכול לגרום לדחיית הבקשה שלנו לשינוי ייעוד הקרקע, כמו מתקן צבאי, שמורת טבע ועוד.

עוד דבר חשוב שאנחנו רוצים לבחון הוא המחיר המקסימלי שיהיה עלינו לשלם. המחיר אותו אנחנו עומדים לשלם אינו עבור הקרקע בלבד, אלא עבור אגרות, מיסוי, שכר טרחה, אישורים וכן הלאה. ברגע שאנחנו יודעים את המחיר הכולל אותו נשלם, ככה אנחנו נבין האם ההשקעה משתלמת. אף אחד לא יכול לנבא את התשואה אותה תקבלו, יכולים להיות השערות של אנשי מקצוע בהתאם למה שקרה בעשור האחרון. הביקוש לדירות הולך וגובר, אנשים רבים עוזבים את תל אביב ומחפשים מקומות אחרים במחיר הגון יותר שעדיין נגיש למרכז. עם התפתחות התחבורה הציבורית ועם הבנייה המחודשת בערים הסמוכות לתל אביב אנחנו יכולים להבין כי יותר קרקעות חקלאיות עומדות להיות מאושרת לשינוי ייעודן.

מושגים שחשוב לכל משקיע להכיר:הדרך הנכונה ביותר לבחור את המיקום הנכון עבור קרקעות חקלאיות להשקעה יהיה בהתאם לבחינת המקום. עליכם לבדוק את הצפי העתידי של המקום וכיצד הוא עומד להתפתח.

תקן 22

תקן 22 הינו תוקן אשר מטרתו לקבוע כללים לעריכת שומות מקרקעין עבור קרקעות חקלאיות. המטרה היא להעניק לרוכש את כל המידע העובדתי לגבי אותה קרקע בכך המשקיע יכול לבחון את טיב העסקה. לא כל הקרקעות החקלאיות בעלות סיכון שווה ובאמצעות תקן 22, אנחנו נוכל לבחון את הסיכון שיש לנו כאן. הסיכון הוא למעשה שלא נוכל לשנות את ייעוד הקרקע (להפשיר את הקרקע). באמצעות תקן 22 אנחנו גם יכולים לבדוק האם המחיר המשווק שווה ערך למחיר השוק. שווי הקרקע יהיה בהתאם לתכנון העתידי שיש באזור.

מה זה היטל השבחה?

היטל השבחה הוא חיוב של בעלי קרקע לוועדה מקומית. החיוב הוא לאחר שהקרקע "הושבחה". זאת אומרת, הקרקע הייתה קרקע חקלאית ולאחר תהליך שינוי ייעוד הקרקע, היא כעת כשירהקרקעות חקלאיות להשקעה אינן מחייבות אותנו להוציא מיליוני שקלים, אלא סכומים נמוכים יותר. המחיר אותו נשלם תלוי בעיקר בסכום שיש לנו להשקעה לבנייה. כמו כן, גם במקרה בו קיבלתם אישור להרחיב מבנה קיים, גם אז תצטרכו לשלם היטל השבחה. כל דבר אשר מעלה את ערך הנכס שלכם מחייב אתכם בהיטל השבחה. החוק נקבע בשנת 1981 תחת חוקי תכנון ובניה. במקרים רבים אנחנו נוכל למצוא איך להפחית את היטל ההשבחה ובשל כך אנחנו צריכים ליווי של אנשי המקצוע מתחום הנדל"ן ועריכת דין.

כמה זה עולה לנו?

קרקעות חקלאיות להשקעה אינן מחייבות אותנו להוציא מיליוני שקלים, אלא סכומים נמוכים יותר. המחיר אותו נשלם תלוי בעיקר בסכום שיש לנו להשקעה. יהיו אזורים שנחשבים לאזורים חמים יותר ואף בטוחים יותר. במקרים כאלה המחיר אותו נשלם יכול להתחיל מכ-200,000 ש"ח ועד 700,000 ש"ח. מצד שני, כאשר אנחנו רואים יישובים כמו בנימינה והסביבה, שם נוכל להשקיע סכומים נמוכים יותר והתשואה אף תהיה גבוהה יותר. מוטב לציין, לא כל קרקע באזור חם היא קרקע נכונה להשקעה, גם כאשר מדובר על ערים מרכזיות ולכן, ליווי מקצועי הינו הכרחי.

כאשר אתם פונים לחברת נדל"ן היא יכולה להציע לכם קרקעות חקלאיות להשקעה במחיר נוח. 93% מהקרקעות כיום מוחזקות על ידי המדינה בעוד שהיתר מוחזקות על ידי משקיעים פרטיים וחברות נדל"ן. בחרו היטב מי ילווה אתכם בתהליך ההשקעה.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

הפשרת קרקעות

קרקע חקלאית היא נכס נדל"ן הכי זול ביותר שניתן לרכוש, כיוון שישנן הגבלות רבות על השימוש בקרקע, כך שלא ניתן להפיק רווחים משמעותיים מהשימוש בקרקע.

קרא עוד »
נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!