קבוצת רכישה חוק ומעשה

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

 

בניית מבנה מגורים או לכל מטרה אחרת, חייבת להיות פרי של יזמה כל שהיא. היזמה יכולה להיות של קבלן או מומחה לענייני נדל"ן, שהחליט, על סמך הניסיון והידע שלו, לרכוש חלקת אדמה ולהקים עליה מבנה, שאותו ישכיר או ימכור. ואולם הבנייה יכולה להיות גם יזמה של קבוצת אנשים, המתאגדת יחד כדי לבנות בניין מגורים או אחר. למרות שהנושא הפך עם השנים לפופולארי במיוחד, הרי שעדיין לא קיים בנושא קבוצת רכישה חוק המסדיר את הפעילות של קבוצת הרכישה. כיצד מתארגנת קבוצת רכישה? מהם היתרונות העיקריים בהתארגנות של קבוצה כזאת? בשורות להלן נעסוק בתחום שיש בו הרבה פוטנציאל.

קבוצת רכישה חוק וכיצד היא מתארגנת

קבוצת רכישה יכולה להיות יוזמה של אנשים המכירים איש את רעהו, והמעוניינים לגור יחד. לחילופין, חברי קבוצת הרכישה יכולים להיות אנשים בעלי אורח מחשבה זהה, אידיאולוגיה משותפת או תפיסת עולם הגורמת להם להרצות לחיות ביחד, במטרה ליישם את תפיסת העולם שלהם הלכה למעשה. אם לתרגם את האמור לעיל למילים ברורות יותר – קבוצת רכישה יכולה להתארגן על רקע דתי, פוליטי או אידיאולוגי אחר. חברי הקבוצה מנהלים את המשא ומתן עם כל הגורמים המעורבים בבנייה, החל מהכנת הקרקע לבנייה וכלה במסירת הדירות בסיומה. בשנים האחרונות מגבשת מדינת ישראל עבור קבוצת רכישה חוק ייחודי, האמור להסדיר את הפעילות שלה, להבהיר את תחומי האחריות של כל אחד מחברי הקבוצה ולאפשר לאחד או יותר מהחברים בה, לפרוש ממנה בשלבים מסוימים בתהליך.

היתרונות העיקריים בהתארגנות של קבוצות רכישה

ישנם שני יתרונות עיקריים בהתארגנות בקבוצת רכישה: היתרון הראשון – התארגנות על פי אידיאלים ותפיסות מסוימות, המשותפות לכלל חברי הקבוצה, כפי שכבר הוזכר לעיל. היתרון השני, והמשמעותי יותר מבחינה כלכלית ופיננסית, הוא האפשרות להקים את מבנה המגורים, או כל סוג אחר של מבנה, תוך הקטנה משמעותית של עלויות. העלויות שעשויות להיחסך באמצרות קבוצת רכישה הן עלויות התיווך השונות והרווח לכאורה, שאילולי ההתארגנות היה עובר לקבלן, תוך שהוא מגולם במחיר הדירה הסופי. בנוסף, אף שלא קיים בנושא קבוצת רכישה חוק מחייב, עדיין, יש מקרים שבהם ההתארגנות כמו התארגנות של כמה בניינים לקבוצת רכישה לפרויקט של שיפוץ בניין משותף   כאמור עשויה להביא לחיסכון גם בתשלומי המס, הן עבור רכישת הקרקע והן בשלבים נוספים בתהליך הבנייה. למעשה, ניתן למנות כיום יותר מסוג אחד של קבוצת רכישה. באופן עקרוני, ההבדל הוא בעיקר בין קבוצות המתארגנות באופן הקרוב ביותר לספונטניות, הן על רקע אידיאולוגי והן על רקע היכרות אישית. זאת, במטרה להקים בניין מגורים בעתיד. סוג אחר של קבוצת רכישה הוא קבוצה המאורגנת על ידי גורם בעל אינטרס, במטרה להוזיל עלויות מצד אחד ולפזר את הסיכונים הכרוכים בבנייה בין כל חברי הקבוצה.

 

קבוצת רכישה המאורגנת כהלכה, עשויה להביא לחיסכון כספי ניכר בבניית נכס נדל"ן חדש. לאחרונה מקודם בישראל בנושא קבוצת רכישה חוק שאמור להסדיר את הפעילות שלה ואת היחסם בין כל אחד מהמרכיבים שלה לבין השאר.

 

קבוצת רכישה חוק

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
SANTAI VILLAS
SANTAI VILLAS
תאילנד – קופנגן
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

הפשרת קרקעות

קרקע חקלאית היא נכס נדל"ן הכי זול ביותר שניתן לרכוש, כיוון שישנן הגבלות רבות על השימוש בקרקע, כך שלא ניתן להפיק רווחים משמעותיים מהשימוש בקרקע.

קרא עוד »
נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!