קבוצת רוכשים

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

בשנים האחרונות אנו שומעים את המושג קבוצת רכישה או קבוצת רוכשים יותר ויותר. מדובר בתהליך בו קבוצת רוכשים מתארגנת במטרה לבצע קנייה של קרקע, עליה ייבנה פרויקט, ללא קשר או תלות בקבלן או יזם כזה או אחר. כחלק בלתי נפרד מהתהליך, קבוצת הרוכשים מאתרת את הקרקע, מגייסת את האנשים הפוטנציאליים לרכישה, בודקת ומשווה בין הצעות מחיר הניתנות על ידי קבלנים המעוניינים לבנות פרויקטים על אותה קרקע ובעזרת עורך דין ורואה חשבון הממומנים לדאוג לפרויקט, מוציעה אותו לביצוע.

 

כל מה שחשוב לדעת על קבוצת רוכשים

אנשים רבים שואלים מדוע בעצם כדאי להם להתאגד ולהפוך ולהיות חלק מקבוצת רוכשים. ובכן, היתרון המרכזי של קבוצת רוכשים הוא בכך שבצורה כזו אנו מוזילים בעשרות אחוזים את תהליך הבנייה וחוסכים בעיקר בכל מה שקשור למס רכישה ותשלומים למע“מ.

 

איך מתבצע תהליך הקנייה והוצאת הפרויקט לפועל?

חשוב לזכור שבכדי שאכן ניתן יהיה להנות מכל הטבות המס הנלוות לקבוצות רכישה בישראל, עלינו לבצע את התהליך באופן פרטי ולא באופן עסקי או כחלק מאגודה או חברה.

שני התהליכים המרכזיים מתבצעים בנפרד, כלומר הקבוצה משלמת על רכישת הקרקע ולאחר מכן בוחרת קבלן ומזמינה ממנו את שירותי הבניה על הקרקע שנרכשה ואין קשר בין שתי העסקאות. לכן, בפועל, על פי החוק אסור שיהיה כל קשר בין יזם הקבוצה, האדם שמציע את הקרקע למכירה לבין הקבלן שמבצע את הבנייה בפועל עבור קבוצת הרוכשים. במקרים בהם רשויות המס יזהו כי קיים קשר, הסיכוי שהעסקה תחויב במס יעלה.

 

קבוצת רכישה – יתרונות

יש מספר יתרונות בולטים המעודדים אנשים רבים לצאת ולהצטרף לקבוצת רכישה במטרה לרכוש נכס נדלנ“י.

  1. חסכון ברווחים של היזם – קבוצת רוכשים המתאגדת ורוכשת קרקע יכול לחסוך מאות אלפי שקלים.
  2. בטחונות- בתהליך של רכישת קרקע דרך קבוצת רוכשים, כל אחד מהם קונה חלק מסוים בקרקע ישירות מבעל הקרקע ורשום כבעליה עוד לפני שמתחילים לבנות, דבר שלא קיים בתהליך רכישת נכס מקבלן.
  3. חיסכון בעלויות תקורה ושיווק – בקבוצת רכישה מוכרים את כל הדירות מראש ולכן הוצאות התקורה שוליות בהשוואה לרכישת דירה מקבלן.
  4. מימון – תהליך פשוט יותר וגם זול בהשוואה לרכישת דירה מקבלן.

 

קבוצת רכישה חסרונות

למרות שמדובר בתהליך משתלם במיוחד מבחינה כלכלית, עדיין קיימים כמה חסרונות בתהליך של רכישת נכס דרך קבוצת רכישה. ראשית כל לעתים הדברים נוטים להסתבך, בעיקר כאשר בוחרים בעלי מקצוע שאינם מנוסים בביצוע תהליכים מהסוג הזה. שנית, בשונה מרכישת דירה מקבלן בה הקבלן מתחייב על תהליך כניסה לדירה, כאן אין התחייבות מה שיכול לעלות את רמת הסיכון לכניסה לפרויקט. דבר נוסף קשור לתלות שאנו יוצרים כשאנו חוברים לרוכשים נוספים, כי מישהו יכול פתאום להיכנס לקשיים כלכליים כאלה ואחרים מה שיכול לעכב את הפרויקט.

 

קבוצת רוכשים

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
SANTAI VILLAS
SANTAI VILLAS
תאילנד – קופנגן
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

הפשרת קרקעות

קרקע חקלאית היא נכס נדל"ן הכי זול ביותר שניתן לרכוש, כיוון שישנן הגבלות רבות על השימוש בקרקע, כך שלא ניתן להפיק רווחים משמעותיים מהשימוש בקרקע.

קרא עוד »
נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!