פיצול נחלה – מה זה ואיך לבצע פיצול נחלה נכון

תוכן עניינים

פיצול נחלה הוא מושג המתאר תהליך של הפרדת מגרש מגורים מחלקת המגורים בנחלה. כאשר בנחלה שלפני הפיצול יש זכות ל2 בתי מגורים בגבולות חלקת המגורים, לאחר הפיצול, נקבל נחלה עם זכות לבית מגורים אחד ומגרש נפרד עם זכות לבית מגורים משלו. המגרש החדש שהתקבל הוא בגודל של כ-500 מ"ר, עם זכות לבית מגורים של 160 מ"ר (זכות שניתן להגדיל), ומהווה חלק נפרד מהנחלה. הנחלה נשארת עם זכויות בניה למגורים, חקלאות ופל"ח כפי שהייתה לפני הפיצול.

איך הפיצול מתבצע?

ראשית יש לגשת להיוון המשק, שכן לא ניתן לבצע פיצול ללא היוון (כניסה להחלטה) אם זה במסלול דמי רכישה (33%) או במסלול דמי חכירה (3.75%).

לאחר ההיוון או במקביל, יש לבצע שינוי תב"ע , שינוי התב"ע מפצל את מגרש המגורים החדש מהנחלה, ושם יתוארו זכויות הבניה הניתנות למגרש המפוצל. לאחר שהתב"ע מאושרת על ידי רשות מקרקעי ישראל וועדת התכנון, נשאר לגשת לרישום המגרש החדש – תצ"ר, ולביצוע העסקה מול רמ"י שם יועבר התשלום לרכישת הזכות של המגרש המפוצל.

איך לבצע זאת נכון?

בכדי לבצע פיצול נחלה כראוי, יש לדעת עוד לפני התחלת התהליך את מצב המשק מבחינת חריגות, מיקום המבנים הקיימים והשטח שמיועד לפיצול. יתרה מכך, חשוב מאוד לדעת את המחיר שאנחנו עתידים לשלם עבור פיצול המגרש בכדי שנדע שאכן התהליך מתאים עבורנו ושנוכל להיערך לכך בהתאם מבחינה מימונית ותזרימית. מומלץ גם להבין את הכדאיות הכלכלית שבפעולה שכן לפעמים במקרים מיוחדים עדיף לנתב את הסכומים לרכישת מגרש חדש שלא קשור לנחלה. 

לפרסום כתבה, השאירו פרטים

איך משקיעים בנדל"ן בחו"ל

השקעות נדל"ן בחו"ל

כל מי שקרא מאמר או שניים בנושא נדל"ן יודע שרכישת נכסים מניבים או הצטרפות לפרויקט בתחום הנדל"ן אינו נמצא בין גבולות הארץ בלבד. להפך, רבים

קרא עוד »
מהן השקעות בנדלן בחול

נדל"ן להשקעה

אם יש לכם כסף בו אין לכם צורך כרגע ותרצו למנף אותו על ידי השקעתו, האופציות המונחות לפניכם הינן מגוונות ולכל אחת מהאופציות תורה משלה.

קרא עוד »
דירות להשקעה - איפה כדאי לקנות?

נדל"ן בחו"ל השקעה מניבה

כולנו יודעים שהשקעה בנדל"ן היא השקעה חכמה מכיוון שתחום הנדל"ן הינו יציב בהשוואה לתחומים אחרים. אך מה אנחנו כבר יודעים על נדל"ן בחו"ל? מסתבר שלמשקיעים

קרא עוד »
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו