ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

נדל"ן מסחרי תל אביב – כל מה שאתם חייבים להכיר על נדל"ן מסחרי

משקיעי נדל"ן רבים בישראל בוחרים להשקיע בנדל"ן מסחרי. אם גם אתם חושבים להתחיל להשקיע את מיטב החיסכונות שלכם בענף הנדל"ן, הגעתם למקוםנדל"ן מסחרי תל אביב - הביקוש בישראל מושפע ממספר משתנים מרכזיים. גידול טבעי, הגירה חיובית, כמות גדולה של מתגרשים וכמות גדולה של משקיעים. הנכון. בפסקאות הבאות נגע בהבדלים המשמעותיים בין נדל"ן למגורים לנדל"ן מסחרי, נכיר את היתרונות הגדולים בגינן משקיעים רבים בוחרים נדל"ן מסחרי דווקא בתל אביב, נכיר את החלופה המרכזית בישראל להשקעות נדל"ן וננסה להעריך בעזרת בדיקות מקצועיות האן מחירי הדיור בישראל מנופחים או שמא הם צפויים להמשיך לעלות גם בשנים הבאות. גם אם אתם כלל לא מתעניינים בענף השקעות נדל"ן, הפסקאות הבאות יוכלו לחסוך לכם לא מעט הפסדים. אז לפני שאתם ממהרים לשלול את האפשרות של השקעות נדל"ן, חשוב שתכירו לעומק את החלופה המרכזית – תוכניות חיסכון בנקאיות.

חוששים להפסיד את החיסכונות שלכם? חשוב שתכירו את הדרך הבטוחה להפסיד לא מעט כסף מידי שנה

רבים מהחוששים בעולם ההשקעות בוחרים לשכן את כספי החיסכונות שלהם בתוכניות חיסכון בנקאיות. תוכניות חיסכון בנקאיות מבטיחות לכלל הבוחרים בהםנדל"ן מסחרי תל אביב -ההיצע בישראל מושפע ממשתנה אחד מרכזי. קצב התחלות הבנייה החדשות. הגנה מלאה מפני הפסדים. תוכניות החיסכון אינן חשופות כלל לאפיקי השקעה שונים, מה שמאפשר לכלל החוששים מעולם ההשקעות לבחור במסלולי החיסכון ללא כל חשש. אך מה שהבנקים לא ממהרים לספר ללקוחותיהם זה שהאינפלציה הממוצעת במדינת ישראל (כ 2% בכל שנה), גבוהה משמעותית מהריבית החיובית המוענקת לכלל הבוחרים בתוכניות החיסכון. איך האינפלציה קשורה לתוכניות החיסכון אתם שואלים?

כך תצליחו להגן על החסכונות שלכם מפני שחיקת האינפלציה

האינפלציה פירושה עליות מחירים כלליות הגורמות לשחיקת כוח הכסף. אם עד לפני עשור הייתם יכולים להגיע לסופר השכונתי מצויידים בשטר בודד של 100 שקלים ולמלא בעזרתו עגלת קניות מלאה במוצרים בסיסיים, כיום אותו שטר בדיוק לא יצליח למלא אף לא חצי מאותה עגלה הכוללת את אותם המוצרים. על אף שערכו המספרי של הכסף נותר זהה (100 שקלים), כוח הקנייה שלו נפגע. במילים אחרות, כל עוד הריבית מאפיק החיסכון שלכם נמוכה מהאינפלציה הממוצעת במדינת ישראל, אתם מפסידים כסף מידי שנה. אנשים רבים שבוחרים במסלולי החיסכון הסולידיים ביותר במטרה להבטיח שמירה מיטבית על כל חסכונותיהם,נדל"ן מסחרי תל אביב -משקיעי נדל"ן רבים בישראל בוחרים להשקיע דווקא בנכסים מסחריים. בוחרים באפיק החיסכון שמבטיח להם הפסדים משמעותיים מידי שנה. אז גם אם מעולם לא חשבתם להשקיע בענף הנדל"ן, חשוב שתכירו כמה פרטים חשובים אודות מסלולי ההשקעה השונים.

ענף הנדל"ן מציע לכל הבוחרים בו מגוון רחב של מסלולי השקעה שונים

ראשית, חשוב להדגיש ולומר כי ענף הנדל"ן אינו מסתכם ברכישת דירת מגורים והשכרתה לטווחי זמן ארוכים. ענף הנדל"ן כולל מספר מסלולי השקעה שונים, כאשר המרכזיים שבהם הם:

 1. נדל"ן מניב
 2. נדל"ן מסחרי
 3. נדל"ן על הנייר
 4. אקזיט בעסקאות נדל"ן
 5. קרקעות חקלאיות להשקעה

שנית, חשוב שתכירו את הגורמים המשפיעים על תנועות מחירי הדיור בישראל. אנשים רבים שחוששים להשקיע בענף הנדל"ן טוענים כי מחירי הדיור בישראלהמחירים של נכסים מסחריים נמוכים בעשרות אחוזים בהשוואה למחירים של נכסי מגורים לכן רבים מעדיפים להשקיע בנדל"ן מסחרי בתל אביב מנופחים. מחירי הדיור בישראל עולים במשך למעלה מעשור והספיקו להשלים עליות בנות מאות אחוזים. זה הזמן לרכוש נדל"ן? בשביל לענות על כך חייבים להכיר את המשתנים המשפיעים על תנועות המחירים, והם:

 • ביקוש – הביקוש בישראל מושפע ממספר משתנים מרכזיים. גידול טבעי, הגירה חיובית, כמות גדולה של מתגרשים וכמות גדולה של משקיעים.
 • היצע – ההיצע בישראל מושפע ממשתנה אחד מרכזי. קצב התחלות הבנייה החדשות.

כל עוד הביקוש גדול מההיצע, מחירי הדיור עולים וכן להיפך, כל עוד ההיצע גדול מהביקוש, המחירים יורדים. בדיקה מקצועית מעלה כי רמות הביקושים בישראל גבוהות משמעותית מההיצע הקיים, מה שאומר שהמחירים אינם בועתיים. יתרה מכך, כל עוד לא יחול שינוי משמעותי במאזן הכוחות, מחירי הדיור צפויים להמשיך לעלות.

כל היתרונות והחסרונות הגדולים של נדל"ן מסחרי

ומה באשר לנכסים המסחריים? בפסקאות הבאות נגע בכל ההבדלים שחשוב שתכירו בין נדל"ן למגורים לבין נדל"ן מסחרי ונבחן את היתרונות והחסרונות של

היתרון השני בגינו משקיעים רבים נוהרים להשקעות נדל"ן מסחרי בתל אביב הוא אחוזי התשואה הגבוהים.

מסלולי הדגל.

 • נדל"ן מסחרי -משקיעי נדל"ן רבים בישראל בוחרים להשקיע דווקא בנכסים מסחריים. הסיבה המרכזית לכך היא אחוזי התשואה הגבוהים מהשכרת הנכסים. בעוד דירות מגורים בישראל מניבות בין 2.2% תשואה מידי שנה באזור תל אביב ועד 5.5% תשואה בשנה באזורי פריפריה, נכסים מסחריים רבים בישראל מניבים אחוזי תשואה דו ספרתיים בכל שנה. נדל"ן מסחרי הוא נדל"ן שלא נועד לצורכי מגורים. המשקיעים בתחום בוחרים להשקיע בחנויות, משרדים, אזורי מסחר שונים ועוד. אז מדוע לא כולם משקיעים בנדל"ן מסחרי אתם שואלים? ריכזנו עבורכם את כל היתרונות והחסרונות של נדל"ן מסחרי בתל אביב.

היתרונות הבולטים של השקעות נדל"ן מסחרי:

 1. מחירים נמוכים המחירים של נכסים מסחריים נמוכים בעשרות אחוזים בהשוואה למחירים של נכסי מגורים. מחירי הדיור בישראל הרקיעו שחקים בעשורמבחינת נדל"ן מסחרי בתל אביב, רמות הביקוש לנכסים מסחריים אינן קשיחות. ישנם לא מעט סוגים של נכסים מסחריים החשופים לתנודתיות ביקוש בהתאם לתקופה. האחרון וכיום המחיר הממוצע בישראל עומד על למעלה מ 1,500,000 שקלים לדירה ממוצעת. מחיר זה מחייב את המשקיעים להביא מהבית הון עצמי גבוה ויכולת להתמודד עם משכנתא מנופחת לשנים ארוכות. לעומת זאת, נכסים מסחריים מאפשרים למשקיעים רבים ליהנות מהשקעות אטרקטיביות בעלות של כמה מאות אלפי שקלים בודדים בלבד. נתון זה מאפשר גם למשקיעים קטנים עם הון עצמי מוגבל ליהנות מהשקעות אטרקטיביות באזורי פריים לוקיישן.
 2. אחוזי תשואה גבוהים – היתרון השני בגינו משקיעים רבים נוהרים להשקעות נדל"ן מסחרי בתל אביב הוא אחוזי התשואה הגבוהים. כפי שציינו לעיל, אחוזי התשורה המתקבלים מנכסים מסחריים גבוהים משמעותית מאחוזי התשורה המתקבלים מדירות מגורים. אחוזי התשואה הממוצעים מהשכרת דירה בישראל עומדים על כ 3% מידי שנה בעוד אחוזי התשואה הממוצעים מהשכרת נכסים מסחריים בישראל עומדים על כ 8% מידי שנה. רוצים ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים? ייתכן שמסלול השקעות מסחרי יכול להתאים לכם.

משתי הנקודות שהובאו מעלה ניתן ללמוד כלל אצבע שמנחה משקיעים רבים בבחירת השקעותיהם – ככל שמחיר הנכס נמוך יותר, כך אחוזי התשואה שיתקבלו מהשכרתו יהיו גבוהים יותר, וכן להיפך. ככל שמחיר הנכס גבוה יותר, כך אחוזי התשורה שיתקבלו מהשכרתו יהיו נמוכים יותר.

החסרונות הבולטים של השקעות נדל"ן מסחרי:

 1. ביקוש שאינו קשיח – רמות הביקושים לדירות מגורים קשיחות. ביקוש קשיח פירושו ביקוש שאינו נתון לשינויים גדולים. במילים אחרות, דירות מגורים הןחיסרון שני להשקעות נדל"ן מסחרי בתל אביב הוא רמת הסיכון בהשקעה. מעבר לחשיפה לתנודתיות ביקושים, השקעות נדל"ן מסחרי נחשבות להשקעות בעלות רמת סיכון גבוהה מוצר שתמיד ירצו, מה שמוריד את רמות הסיכון בהשקעה. לעומת זאת, רמות הביקוש לנכסים מסחריים אינן קשיחות. ישנם לא מעט סוגים של נכסים מסחריים החשופים לתנודתיות ביקוש בהתאם לתקופה. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא תקופת נגיף הקורונה. עם פרוץ המגיפה, משרדים רבים הוציאו את כלל העובדים לעבודה מהבית, מה שהקריס את רמות הביקושים למשרדים.
 2. רמות סיכון גבוהות -חיסרון שני להשקעות נדל"ן מסחרי הוא רמת הסיכון בהשקעה. מעבר לחשיפה לתנודתיות ביקושים, השקעות נדל"ן מסחרי נחשבות להשקעות בעלות רמת סיכון גבוהה. אחת הסיבות לכך היא תנועות מחירי הנכסים המסחריים במרוצת השנים. חשוב להדגיש כי תנועות מחירי נכסים מסחריים אינן מקבילות לתנועות מחירי הדיור. כלומר, ייתכן שמחירי הנכסים המסחריים ירדו עקב גידול מהיר של הניצע הקיים או ירידה משמעותית בביקושים. בשונה מנכסי מגורים, הגדלת ההיצע המסחרי נחשב לפשוט ומהיר יותר, מה שעלול להשפיע על מחירי הנכסים.

אם גם אתם חושבים להתחיל להשקיע בנדל"ן מסחרי, המסלול המרכזי של נדל"ן מסחרי הוא רכישת נכס והשכרתו לטווחי זמן ארוכים. במסגרת מסלול זה המשקיע רוכש משרד, חנות או מרכז מסחרי ומשכיר אותו לבעלי עסקים לתקופות זמן ארוכות ככל הניתן. לסיכום כלל היתרונות, החסרונות והסיכונים במסלול זה:

יתרונות חסרונות וסיכונים
אחוזי תשואה גבוהים רמות סיכון גבוהות – הביקושים אינם קשיחים
מחירים נמוכים מחירי הנכסים המסחריים אינו עולה בקצב זהה למחירי הדיור
הכנסה פסיבית מובטחת מידי חודש ניתן להגדיל במהירות את היצע הנכסים המסחריים, מה שעלול להשפיע על מחירם

הכירו את מסלול הדגל של השקעות בנדל"ן למגורים

לעומת זאת, מסלול הדגל בהשקעות של דירות מגורים כולל יתרונות וחסרונות שונים. מסלול נדגל הוא מסלול נדל"ן מניב הכולל רכישת דירה והשכרתה לטווחי זמןלעומת נדל"ן מסחרי בתל אביב, מסלול נדגל הוא מסלול נדל"ן מניב הכולל רכישת דירה והשכרתה לטווחי זמן ארוכים. ארוכים. מסלול זה נחשב למסלול בעל רמת בטיחות גבוהה, פשוט לתפעול ומתאים למשקיעים פסיביים שרוצים ליהנות מהכנסה חודשית קבועה. אחד היתרונות הגדולים ביותר של מסלול נדל"ן מניב הוא העובדה כי המשקיעים בו נהנים משני אפיקי רווח שונים. הראשון הוא מהשכרת הנכס והשני הוא מעליית ערכו. אז אם גם אתם חושבים להתחיל להשקיע בענף ומתלבטים האם כדי לבחור בנדל"ן מסחרי או בנדל"ן למכורים, ריכזו עבורכם טבלה נוספה הכוללת את כל היתרונות, החסרונות והסיכונים בהשקעות נדל"ן למגורים.

יתרונות חסרונות וסיכונים
מסלול גדול, פשוט ופסיבי הכולל הכנסה חודשית מובטחת מחירים גבוהים – אחוזי תשואה נמוכים מאלה שניתן לקבל מהשכרת נכסים מסחריים
רמות ביקושים קשיחות ללא תנודתיות גבוהה התעסקות עם כל צורכי השוכרים במהלך כל תקופת שהותם בדירה
שני אפיקי רווח שונים – מהשכרת הנכס ומעליית ערכו סיכון בבחירת שוכרים שלא עומדים בתשלום החודשי או לא יודעים לשמור על פנים הדירה

חשוב להדגיש כי מעבר למסלול המסחרי ולמסלול המניב ענף הנדל"ן מציע לכלל הבוחרים בו עוד מבחר מסלולי השקעה שונים. בין כלל מסלולי ההשקעה הגדולים ביותר ניתן למנות את:

 1. נדל"ן על הנייר – במסגרת מסלול השקעה זה המשקיע רוכש דירת מגורים על הנייר במחירי פריסייל המגלמים הנחה של בין 10% ל 30% ממחירי השוק.לסיכום, השקעות מסחריות בתך אביב יאפשרו גם לכם ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים במיוחד. לאחר תום שלבי הבנייה המשקיע יכול למכור את הנכס במחירי שוק וליהנות מהדלתא שבין מחיר הרכישה למחיר המכירה.
 2. אקזיט בנדל"ן – מסלול אקזיט בנדל"ן כולל רכישת נכסים במחירים נמוכים ממחירי השוק, השבחתם על ידי שיפוץ קוסמטי זול ומהיר ומכירתם במחירי שוק. מסלול השקעה זה מחייב את המשקיעים להשקיע שעות ארוכות של עבודה באיתור נכסים הנמכרים מתחת למחירי שוק, כך שאם אתם מחפשים מסלול השקעה פסיבי, לא בטוח שזה המסלול המתאים עבורכם.
 3. קרקעות חקלאיות להשקעה – משקיעים רבים בוחרים לרכוש קרקעות חקלאיות לפני הפשרה. חשוב להדגיש כי לא ניתן לעשות בקרקעות חקלאיות דבר, מלבד צורכי חקלאות. לאחר הליך הפשרה שישנה את ייעוד הקרקע ויאפשר לבנות עליה, ערכה עולה במאות אחוזים ומאפשר למשקיעים להכפיל ואף לשלש את השקעתם. חשוב להדגיש כי מסלון השקעות זה נחשב למסלול בסיכון גבוהה וחייבים להכיר לעומק את כל המאפיינים של קרקעות חקלאיות כדאיות להשקעה.

לסיכום, השקעות מסחריות בתך אביב יאפשרו גם לכם ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים במיוחד. באזור תל אביב הביקוש לנכסים מסחריים גבוהה, וגם אחוזי התשואה שתוכלו לקבל גבוהים בהתאם.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

פרויקטים חמים נוספים

גינה בכפר
גינה בכפר
גבעת עדה – בנימינה
השקעות נדל״ן בדטרויט
השקעות נדל״ן בדטרויט
מישיגן – ארה"ב
מגדלי בריטניה ישראל – צ'ק פוסט
מגדלי בריטניה ישראל – צ'ק פוסט
מתחם המשרדים החדש בחיפה
אורות בדורות
אורות בדורות
קרקע להשקעה בשומרון
מתחם 4TECH
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
רוטשטיין באיינשטיין
רוטשטיין באיינשטיין
נתניה צפון
מגרש פרטי
מגרש פרטי
פרדס חנה-כרכור
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
East גליל ים
East גליל ים
גליל ים – הרצליה
שדות ורבורג
שדות ורבורג
עתודת הקרקע בצפון ורבורג
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
DELUXIA
DELUXIA
קפריסין – קירניה
POINT
POINT
קפריסין – קירניה
WEST PARK
WEST PARK
קפריסין – קירניה
AURELIA RESORT
AURELIA RESORT
קפריסין – לרנקה
QCC2
QCC2
קפריסין – לרנקה
OLIVE HILL
OLIVE HILL
קפריסין – קירניה
GREEN PARK
GREEN PARK
קפריסין – קירניה
המשולש החקלאי
המשולש החקלאי
אשדוד
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
יצחק רבין 1, פתח תקווה
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
בן אליעזר 20
THALASSA BEACH RESORT
THALASSA BEACH RESORT
קפריסין – באפרה
בבלי הירוקה
בבלי הירוקה
תל אביב
שביל התפוזים
שביל התפוזים
הוד השרון
ההרחבה החדשה
ההרחבה החדשה
אליכין
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
לב חיפה, מרכז הצפון

מידע שימושי למשקיעים

פרויקטים חמים

מידע מקצועי למשקיעים

דירה להשקעה בדימונה

רבים שואלים אותנו, האם כדאי לקנות דירה להשקעה בדימונה? השאלה לא סתם עולה לחלל האוויר, שכן כל העת  ישנו דיבור מאוד חם על כך שהשקעה

קרא עוד »
מדריך לרכישת דירה

מעטים הם ההחלטות או הפעולות שאנו עושים שיש בהם משמעות כל כך גודלה על תחומים רבים כל כך בחיינו. רכישת דירה היא אחת מהן. זוהי

קרא עוד »

פרויקטים לפי מדינות

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!