נדל"ן מסחרי תל אביב – הכירו את כל היתרונות והחסרונות של נדל"ן מסחרי

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

משקיעי נדל"ן רבים בישראל בוחרים להשקיע במסלול נדל"ן מסחרי בעיר תל אביב. רוצים להשקיע בענף הנדל"ן וליהנות מאחוזי תשואה גבוהים? ייתכן שהמסלול המסחרי הוא המסלול המתאים ביותר עבורכם.

משקיעי נדל"ן רבים בישראל בוחרים להשקיע במסלול נדל"ן מסחרי בעיר תל אביב. רוצים להשקיע בענף הנדל"ן וליהנות מאחוזי תשואה גבוהים?

בשורות הבאות נכיר לעומק את המסלול המסחרי, נגע בכל ההבדלים בינו לבין מסלול הדגל בענף – נדל"ן מניב למכורים, נדגיש את היתרונות, החסרונות והסיכונים הקיימים במסלול ועוד. אז אם גם אתם מתכוונים להשקיע את מיטב חסכונותיכם בענף הנדל"ן, הגעתם למקום הנכון. אך רגע לפני שנצלול לתוכן המקצועי, חשוב שתכירו את החלופה המרכזית להשקעות נדל"ן בישראל. אנשים רבים שחוששים להפסיד בענף ההשקעות בוחרים במסלול הסולידי שהבנקים מציעים לכל דורש – מסלולי חיסכון בנקאיים.

הדרך הבטוחה ביותר לשמור על חסכונותיכם מפני הפסדים – לא בדיוק מה שחשבתם!

אחד מכללי האצבע שכל משקיע בענף הנדל"ן חייב להכיר הוא - כל עוד הביקוש גבוה מההיצע הקיים, המחירים עולים. נכון לכתיבת שורות אלה, הביקוש לדיור ולנכסים מסחריים בישראל

לא מעט אנשים בישראל בוחרים לשכן את מיטב חסכונותיהם בתוכניות חיסכון בנקאיות. תוכניות החיסכון הבנקאיות מבטיחות לכל הבוחרים בהן הגנה מלאה מפני הפסדים. מסלולי החיסכון הבנקאיים אינם חשופים לאפיקי השקעה כלל, אך האם הן באמת שומרים על ערך הכסף של החוסכים בהם? התשובה היא ממש לא. אמנם מסלולי החיסכון השונים אינם חשופים לאפיקי השקעה, אך גם התשואה השנתית שהם מניבים לבוחרים בהם בהתאם – אפסית. הבנקים לא ממהרים להסביר ללקוחותיהם שהאינפלציה התמידית במדינת ישראל (שעומדת על כ 2% בממוצע), גבוהה משמעותית מהריבית החיובית שהן מקבלים בתוכניות החיסכון השונים. מבולבלים? בפסקה הבאה נסביר מהי אינפלציה וכיצד היא קשורה למסלול החיסכון "הבטוח" שהבנקים מציעים.

הכירו את האינפלציה ואת השפעתה על כל החיסכונות שלכם

האינפלציה פירושה עליית מחירים כללית במשק. עליית המחירים גורמת לשחיקה ישירה בכוח הקנייה של המטבע. במילים אחרות, כל עוד אפיק החיסכון מניב תשואה נמוכה מהאינפלציה השנתית, כלל הבוחרים באפיק זה מפסידים לא מעט כסף מידי שנה. הבעיה הגדולה היא ששחיקת כוח הקנייה של הכסף לא נראית לעין. הערך המספרי של החיסכון בבנק לא יפגע, אלא רק ערכו הראלי – כוח הקנייה שלו. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא קניית סל מוצרים בסיסיים. עד לפני מספר שנים יכלתם להיכנס לסופר שכונתי מצויידים בשטר בודד של 100 שקלים, ולמלא בעזרתו סל קניות מלא במוצרים בסיסיים. כיום, עם אותו שטר בדיוק הכולל 100 שקלים, לא תצליחו למלא את אותו סל הכולל את אותם מוצרים. כלומר, הערך המספרי של הכסף נותר זהה (100 שקלים), אך ערכו הראלי, כוח הקנייה שלו, ירד במרוצת השנים.

השקעות נדל"ן – אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על מיטב החיסכונות מפני שחיקת האינפלציה

אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על הכסף מפני שחיקת האינפלציה היא השקעות נדל"ן שמניבות אחוזי תשואה גבוהים מאחוזי גידול האינפלציה. חושבים להתחיל להשקיע בענף הנדל"ן? ריכזנו עבורכם את כל המידע החיוני שחשוב שתכירו לפני שתבחרו את ההשקעה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם. הנקודות המרכזיות שאתם חייבים להכיר הן:

  • היכרות עם הגורמים המשפיעים על תנועות מחירי הדיור בישראל.
  • היכרות עם כל מסלולי ההשקעה הקיימים.
  • היכרות עם אפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר.

מחירי הדיור בישראל – האם זה הזמן הנכון להתחיל להשקיע בענף הנדל"ן?משקיעי נדל"ן רבים בוחרים במסלול השקעה בנדל"ן מסחרי. מסלול הנדל"ן המסחרי דומה למסלול המניב למגורים

תחילה חשוב לפתוח באחת השאלות החשובות ביותר שמעסיקות רבים בישראל – מחירי הנדל"ן אינם מנופחים? אנשים רבים חוששים להצטרף לענף השקעות הנדל"ן בטענה כי מחירי הנכסים בישראל בועתיים. מחירי הדיור אכן נמצאים בעיצומה של מגמת עלייה ארוכת שנים. בעשור האחרון מחירי הדיור נסקו בעשרות אחוזים וישנם נכסים שהספיקו להכפיל ואף לשלש את ערכם. אך האם מחירי הדיור צפויים להיבלם בקרוב ולהתחיל מגמת ירידה? בשביל לענות על כך חשוב להכיר את המשתנים המרכזיים המשפיעים על תנועות מחירי הדיור בישראל

ביקוש היצע
המרכיבים הביקוש בישראל מורכב ממספר משתנים מרכזיים, והם:

 

●        גידול טבעי.

●        הגירה חיובית.

●        כמות גדולה של מתגרשים.

●        כמות גדולה של משקיעים.

ההיצע בישראל מורכב ממספר משתנים מרכזיים, והם:

 

●        הפשרת קרקעות לצורכי בנייה.

●        הליכים בירוקרטיים לקבלת אישורי בנייה.

●        קצב התחלות הבנייה החדשות.

מצב נוכחי רמות הביקוש בישראל, הן לדיור והן לנכסים מסחריים גבוהות במיוחד ההיצע הקיים בישראל אינו גבוה מספיק
מצב עתידי מוערך קצב גידול הביקושים מהיר קצב גידול ההיצע איטי בהשוואה לקצב גידול הביקושים

&

מחירי הדיור אינם בועתיים ואינם צפויים לרדת בקרוב – הכירו את כל הנתונים האחראיים לנסיקת המחיריםדל"ן מסחרי בתל אביב מבטיח לכלל הבוחרים בו אחוזי תשואה גבוהים ועוד שלל יתרונות

מנתונים אלה ניתן להבין מספר דגשים חשובים. ראשית, מחירי הדיור בישראל אינם בועתיים. אחד מכללי האצבע שכל משקיע בענף הנדל"ן חייב להכיר הוא – כל עוד הביקוש גבוה מההיצע הקיים, המחירים עולים. נכון לכתיבת שורות אלה, הביקוש לדיור ולנכסים מסחריים בישראל, גבוה מההיצע הקיים. שנית, קצב גידול הביקושים מהיר יותר מקצב גידול ההיצע, מה שאומר שגם מאזן הכוחות בעתיד צפוי להישאר בעינו ללא שינוי מהותי. כל עוד הביקוש גבוה מההיצע הקיים, פני המחירים צפונה ללא בלימה או תחילתה של מגמת ירידה. אז האם זה הזמן הנכון להתחיל להשקיע בענף הנדל"ן? כל עוד לא יחול שינוי משמעותי בנתונים, התשובה היא כן. רגע לפני שאתם מתחילים, חשוב שתכירו את מסלולי ההשקעה הגדולים בענף.

כל ההבדלים בין מסלול נדל"ן מניב למגורים לבין מסלול נדל"ן מסחרי בתל אביב

ענף הנדל"ן מציע לכל משקיעיו מבחר גדול של מסלולי השקעה שונים. ההבדלים המרכזיים בין מסלולי ההשקעה השונים מתבטאים ברמות סיכון שונות, בטווחי ההשקעה וכמובן ברווח הצפוי מכל מסלול. בחרנו עבורכם שניים מהמסלולים המרכזיים – נדל"ן מניב ונדל"ן מסחרי.

  • נדל"ן מניב למגורים

נדל"ן מניב הוא מסלול הדגל הגדול ביותר בענף. במסגרת מסלול זה המשקיע רוכש דירת מגורים ומשכיר אותה לטווחי זמן ארוכים. למסלול יש לא מעט יתרונות כאשר המרכזיים שבהם הם: רמת סיכון נמוכה, השקעה פשוטה ומתאימה למשקיעים בתחילת דרכם, שני אפיקי רווח שונים – מהשכרת הנכס ומעליית ערכו ועוד. לסיכום היתרונות, החסרונות והסיכונים במסלול זה:

יתרונות חסרונות וסיכונים
מסלול השקיה פשוט ובטוח התעסקות עם שוכרים במהלך כל שהותם בדירה
מסלול השקעה הכולל הכנסה פסיבית מידי חודש סיכון בבחירת שוכרים שאינם עומדים בתשלום החודשי
מסלול השקעה הכולל שני אפיקי רווח שונים – מהשכרת הנכס ומעליית ערכו במרוצת השנים אחוזי תשואה יחסית נמוכים – בין 2.2% ל 3.4% באזורי מרכז הארץ. בין 3.5% ל 5.5% באזורי פריפריה

 

  • נדל"ן מסחרי

משקיעי נדל"ן רבים בוחרים במסלול השקעה בנדל"ן מסחרי. מסלול הנדל"ן המסחרי דומה למסלול המניב למגורים, ובמסגרתו המשקיעים רוכשים נכסים מסחריים ומשכירים אותם לטווחי זמן ארוכים. נדל"ן מסחרי בתל אביב מבטיח לכלל הבוחרים בו אחוזי תשואה גבוהים ועוד שלל יתרונות, בהם נעסוק מטה. הנכסים המסחריים השכיחים ביותר להשקעה הם: חנויות, מתחמים מסחריים ומשרדים. בפסקאות הבאות נציג בהרחבה את כל היתרונות, החסרונות והסיכונים במסלול.

יתרונות השקעה בנדל"ן מסחרינדל"ן מסחרי כולל לא מעט יתרונות על פני מסלול הדגל של הענף, נדל"ן מניב למגורים. היתרון הבולט הוא המחירים הנמוכים

נדל"ן מסחרי כולל לא מעט יתרונות על פני מסלול הדגל של הענף, נדל"ן מניב למגורים. היתרונות הבולטים ביותר הם:

  • מחירים נמוכים

מחירי נכסים מסחריים נמוכים בעשרות אחוזים בהשוואה לנכסי מגורים. נתון זה מאפשר למשקיעים קטנים עם הון עצמי נמוך להשקיע במסלול המניב וליהנות מנכסים מסחריים איכותיים בפריים לוקיישן. הביקוש לנכסים מסחריים בתל אביב גבוה במיוחד ולכן כלל המשקיעים במסלול בשטחה של תל אביב נהנים מהשכרת הנכס תוך זמן קצר, מעליית ערך הנכס וכמובן גם מעליית מחירי השכירות במרוצת השנים.

  • אחוזי תשואה גבוהים

כלל אצבע נוסף שאתם חייבים להכיר הוא – ככל שמחיר הנכס שתרכשו להשקעה יהיה נמוך יותר, כל אחוזי התשואה שהוא יניב מהשכרתו יהיו גבוהים יותר. כלומר, ככל שהמחיר נמוך, אחוזי התשואה גבוהים. כפי שציינו לעיל, מחירי הנכסים המסחריים נמוך בעשרות אחוזים ממחירי נכסי מגורים, ולכן, גם אחוזי התשואה שיתקבלו מהשכרתם יהיו גבוהים בעשרות אחוזים בהשוואה למסלול הדגל. אם נכסי מגורים מניבים בין כ 3.1% תשואה שנתית בממוצע ארצי, נכסים מסחריים מניבים כ 6% תשואה בממוצע ארצי.

אם גם המחירים נוחים יותר וגם אחוזי התשורה גבוהים יותר, למה לא כולם משקיעים במסלול המסחרי? התשובה על כך טמונה בנקודה הבא  – חסרונות השקעה בנדל"ן מסחרי.

חסרונות השקעה בנדל"ן מסחרינדל"ן מסחרי כולל לא מעט חסרונות בהשוואה למסלול הדגל. ריכזנו עבורכם את החסרונות הגדולים ביותר שאתם חייבים להביא החשבון לפני שתבחרו את מסלול ההשקעות המתאים ביותר עבורכם

נדל"ן מסחרי כולל לא מעט חסרונות בהשוואה למסלול הדגל. ריכזנו עבורכם את החסרונות הגדולים ביותר שאתם חייבים להביא החשבון לפני שתבחרו את מסלול ההשקעות המתאים ביותר עבורכם.

  • ביקוש שאינו קשיח – רמת סיכון גבוהה

רמת הביקוש לנכסי דיור בישראל קשיחה למדי. ביקוש קשיח פירושו ביקוש שאינו תנודתי ואינו צפוי להשתנות כלל. לעומת זאת, ביקוש שאינו קשיח עלול לעבור שינויים משמעותיים במרוצת השנים. הביקוש נכסים מסחריים תנודתי ויכול לרדת בעשרות אחוזים בהתאם למשתנים שונים. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא תקופת נגיף הקורונה. לפני תחילתה של המגיפה, רמות הביקושים למשרדי עבודה היו גבוהות במיוחד. עם פרוץ המגיפה, מעסיקים רבים הוציאו את עובדיהם לעבודה מהבית, מה שהוריד בעשרות אחוזים את הביקוש למשרדי עבודה. כלל מחזיקי המשרדים חוו ירידה משמעותית וחלקם הגדול נותר ללא שוכרים.

  • עליית ערך הנכס

מחירי הדיור בישראל נוסקים במשך למעלה מעשור. המחירים עלו במאות אחוזים והספיקו להכפיל ואף לשלש את ערכם במהלך השנים האחרונות. ומה קרה עם מחירי הנדל"ן המבחרי? עלו בקצב איטי הרבה יותר. קצב ההשבחה של נכסים מסחריים איטי משמעותית מקצב ההשבחה של נכסי מגורים. אמנם אחוזי התשואה גבוהים יותר, אך עליות ערך הנכסים נמוכות יותר.

חשוב להביא בחשבון את כל היתרונות, החסרונות והסיכונים טרם בחירת ההשקעה המתאימה ביותר עבורכםישנם משקיעים רבים ללא הון עצמי גבוה שרוצים ליהנות מהכנסה חודשית גבוהה, ולכן, על אף הסיכונים ייתכן שהשקעה בנדל"ן מסחרי היא ההשקעה המתאימה ביותר עבורם.

משקיעי נדל"ן רבים לא מביאים בחשבון את כלל המשמעויות בבחירת מסלול ההשקעה. רבים בוחנים את אחוזי התשואה המתקבלים מהשכרת הנכס כמשתנה הבלעדי המשפיע על איכות ההשקעה, מה שכורם להם להפסיד עליות ערך משמעותיות ולהשקיע ברמות סיכון גבוהות. מנגד, ישנם משקיעים רבים ללא הון עצמי גבוה שרוצים ליהנות מהכנסה חודשית גבוהה, ולכן, על אף הסיכונים ייתכן שהשקעה בנדל"ן מסחרי היא ההשקעה המתאימה ביותר עבורם.

הכירו מסלול השקעה נוסף – נדל"ן על הנייר

לסיום, נציג מסלול השקעה נוסף ומבוקש במיוחד – מסלול השקעת נדל"ן על הנייר. במסגרת מסלול זה המשקיעים רוכשים נכס על הנייר במחירים מוזלים. רכישת נכס על הנייר כוללת לא מעט חסרונות בהשוואה לרכישת נכס בנוי, ולכן הקבלנים חייבים לשווק את הנכסים למכירה מוקדמת במחירי הנחה של בין 10% ל 30% ממחירי השוק. לאחר רכישת הנכס, המשקיע יכול למכור אותו עם קבלת המפתח במחירי שוק, מה שיבטיח לו רווח מהדלתא שבין מחיר המכירה למחיר הרכישה. לסיכום היתרונות, החסרונות והסיכונים במסלול:

יתרונות חסרונות וסיכונים
רכישת נכסים במחירי הנחה של בין 10% ל 30% ממחירי השוק סיכון שהקבלן לא יעמוד בכל התחייבויותיו
ללא התעסקות עם שוכרים כלל ללא הכנסה פסיבית מידי חודש
מסלול השקעה לטווח זמן בינוני – עד 4 שנים שארית התשלום צמודה למדד לאורך כל שנות הבנייה

 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

הפשרת קרקעות

קרקע חקלאית היא נכס נדל"ן הכי זול ביותר שניתן לרכוש, כיוון שישנן הגבלות רבות על השימוש בקרקע, כך שלא ניתן להפיק רווחים משמעותיים מהשימוש בקרקע.

קרא עוד »
נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!