נדל"ן מסחרי – כל מה שחשוב שתכירו אודות ההבדלים בין נדל"ן למגורים לבין נדל"ן מסחרי

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

עולם הנדל"ן מציע לכלל המשקיעים בו לא מעט מסלולי השקעה השונים זה מזה הן בעלויות העסקה, הן באחוזי התשואה שהיא מניבה מידי שנה והן ברמות הסיכון השונות. בניגוד למקובל לחשוב, השקעות נדל"ן אינן מסתכמות ברכישת נכס מגורים והשכרתו לטווחי זמן ארוכים, ישנם עוד מסלולים רבים כמו השקעות נדל"ן מסחרי המבטיחות למשקיעים אחוזי תשואה גבוהים הנעים בין 4% ל 10% מידי שנה, עסקאות אקזיט המאפשרות לבוחרים בהן להגדיל את ההון העצמי תוך זמן קצר, עסקאות על הנייר המבטיחות לבוחרים בהן הנחות של בין 10% ל 30% ממחירי השוק, מה שמכונה מחירי "פריסייל" ועוד. אזם אם גם אתם רוצים להתחיל להשקיע בעולם הנדל"ן, חשוב שתכירו לעומק את פרופיל המשקיע שלכם, תציבו מטרות ברורות בכל השקעה, תגדירו סיכונים שאתם מוכנים לקחת ותבחרו את המסלול המתאים ביותר. נדל"ן מניב שנחשב למסלול ההשקעות הגדול ביותר בענף הנדל"ן, אינו מתאים לכל משקיע. בשורות הבאות נגע בכמה נקודות מרכזיות אודות נדל"ן מסחרי וכלל האפשרויות שהמסלול מציע לכלל המשקיעים בו.

כל היתרונות של נדל"ן מסחרי על פני נדל"ן למגורים

מסלול השקעות נדל"ן מסחרי הוא המסלול המקביל לנדל"ן מניב, רק בתחומי המסחר. השקעה בנדל"ן מסחרי כוללת רכישת נכס מסחרי והשכרתו לתקופות זמן ארוכות. משקיעים רבים הבוחרים במסלול השקעות נדל"ן מסחרי מתמקדים בעיקר במשרדים או בחנויות להשכרה. מסלול השקעות זה כולל מספר יתרונות משמעותיים על פני המסלול המקביל בעולם המגורים, אך גם חיסרון אחד שחשובהשקעה בנדל"ן מסחרי כוללת רכישת נכס מסחרי והשכרתו לתקופות זמן ארוכות שתביאו בחשבון טרם בחירת מסלול ההשקעה המתאים ביותר עבורכם. היתרונות הגדולים ביותר של נדל"ן מניב שחשוב שתכירו הם:

  • אחוזי תשואה גבוהים מהשכרת הנכסים

מסלול ההשקעות המרכזי של נדל"ן מסחרי דומה מאוד למסלול השקעות נדל"ן מניב בדירות מגורים. רכישת משרד, חנות, מתחם עסקים, קניונים והשכרתם תניב למשקיע הכנסה חודשית קבועה מהשכרת הנכס לטווחי זמן ארוכים. אחת הסיבות המרכזיות בגינה אנשים רבים בוחרים להשקיע במסלול מניב דווקא בעולם המסחרי ולא בעולם המגורים היא אחוזי התשואה הגבוהים. לאחר עליות רצופות במחירי הדיור בישראל לאורך למעלה משני עשורים, אחוזי התשואה הממוצעים מהשכרת דירה בישראל עומדים על פחות מ 3%. באזורי מרכז הארץ ישנן ערים בהן אחוזי התשואה יעמדו על כ 2.2% בשנה ואילו באזורי פריפריה ניתן למצוא נכסים המניבים עד כ 4.5% תשואה מידי שנה. לעומת זאת, נדל"ן מסחרי מאפשר לבוחרים בו ליהנות מ 4% עד 10% תשואה מידי שנה. יתרון משמעותי זה גורם לרבים לנתב את כל כספם דווקא לנדל"ן מסחרי למטרת השקעה מניבה.

  • עלות הנכסים זולה בעשרות אחוזים בהשוואה לדירות מגורים

אם לא די באחוזי התשואה הגבוהים שניתן לקבל מהשקעה בנדל"ן מסחרי מניב, חשוב שתכירו יתרון נוסף הגורם לרבים לוותר על נדל"ןהחיסרון שחשוב להביא בחשבון לפני שבוחרים להשקיע במסלול נדל"ן מסחרי מניב למגורים לטובת נדל"ן מסחרי. עלות נכסים מסחריים זולה בעשרות אחוזים בהשוואה לדירות מגורים, מה שמאפשר למשקיעים קטנים עם הון עצמי נמוך להתחדש עם משרדים המניבים תשואה גבוהה במחירים נמוכים. נשמע לכם מעניין? כפי שציינו לעיל, לפני שאתם ממהרים להשקיע בנדל"ן מסחרי על סמך היתרונות הגדולים הללו, חשוב שתכירו גם את אחד החסרונות הבולטים של מסלול זה על פני מסלול השקעה בנדל"ן מניב למגורים.

החיסרון שחשוב להביא בחשבון לפני שבוחרים להשקיע במסלול נדל"ן מסחרי

  • ביקוש פחות קשיח מנדל"ן למגורים

אחד היתרונות הגדולים ביותר של נדל"ן למגורים הוא הביקוש הקשיח שלו. ביקוש קשיח אומר שלא משנה מה יקרה, הביקושים לדירות מגורים לא יפגעו. אנשים תמיד יצטרכו קורת גג לגור בה ולכן רמות הביקוש תמיד ישארו יציבות ללא תנודתיות שיכולה להשפיע על רווחיות העסקה. בשונה ממסלול נדל"ן למגורים, מסלול נדל"ן מסחרי כולל ביקושים הרבה פחות קשיחים. דוגמה טובה לכך ניתן לראות בתקופת פרוץ נגיף הקורונה. על אף שטרם הגעת הקורונה לעולם נדמה היה שהביקוש למשרדים יציב וקשיח, הגעת הקורונה שינתה את כללי המשחק בנדל"ן המסחרי. משרדים רבים ולא מעט חנויות וקניונים בכל רחבי העולם נותרו ריקים והביקוש אליהם צנח. ויתור על שימוש במשרדים, בחנויות או בקניונים לא רק מסב למשקיעים בהם הפסדים גדולים בגים חוסר ההצלחה להשכיר אותם, אלא גם מוריד בשיעור חד את ערכם. נכסים שאינם מבוקשים עולים פחות ולכן על תנועה ברמות הביקוש יכולה להסב למשקיע הפסדים גדולים, מה שכמעט לא קיים בנדל"ן למגורים.

נדל"ן מסחרי כהגנה מפני האינפלציה התמידית בישראל – כך תשמרו על כוח הקנייה של הכסף שלכם ותימנעו מהפסדים רבים

רגע לפני שאתם בוחרים את מסלול ההשקעה המתאים ביותר עבור מלוא הצרכים שלכם, חשוב שתכירו עוד שתי נקודות מרכזיות אודותמשקיעי נדל"ן למגורים וכן משקיעי נדל"ן מסחרי יודעים לבחון את הביקוש וההיצע שצפויים להיות לשוק בעוד שנים ארוכות. האינפלציה בישראל ואודות הגורמים המשפיעים ביותר על מחירי הנכסים, הן למגורים והן לצורכי מסחר. ראשית, חשוב להדגיש שהאינפלציה בישראל שעומדת על כ 2% מידי שנה שוחקת את ערך הכסף שלכם. לא מעט אנשים סבורים שהדרך הבטוחה ביותר לשמור על כל חסכונותיהם מפני הפסדים היא להשאיר אותם בתוכניות חיסכון בנקאיות שונות, אך האמת הפוכה לגמרי. תוכניות חיסכון בנקאיות ונטולות ריבית גורמות לכם להפסיד לא מעט כסף מידי שנה. זה נכון שתוכניות החיסכון ישמרו על ערך הכסף שלכם ללא כל שינוי, אך כוח הקנייה שלו ירד מידי שנה בקצב מהיר יותר מעלייתו בעקבות הריבית האפסית שהבנק מציע, מה שאומר שאתם מפסידים כסף.

אחת הדרכים הטובות ביותר להבין את ירידת כוח הקנייה על אף שאין כל ירידה מספרית בסך החיסכון היא דוגמת סל המזון. אם עד לפני עשר שנים הייתם מצליחים למלא סל קניות שלם ב 100 שקלים בלבד, כיום אותם 100 שקלים בדיוק לא יצליחו למלא אף לא שליש מאותו סל קניות בדיוק. הסיבה לכך היא האינפלציה, עליות מחירים כלליות שגורמות לכסף שלכם לאבד מכוח הקנייה שלו ולקנות הרבה פחות. איך מגנים על הכסף מפני שחיקת האינפלציה? אחת הדרכים הטובות, המתגמלות והבטוחות ביותר היא רכישת נדל"ן.

חוששים שהמחירים בישראל עומדים בפני תקרת זכוכית שתמנע המשך עליות? כך תבדקו האם החשש שלכם מוצדק

הנקודה השניה שחשוב שתכירו לפני שאתם בוחרים להצטרף לרכבת הנדל"ן בישראל שדוהרת ללא מעצורים במשך למעלה משני עשורים היא מאזו הכוחות בין הביקוש להיצע והשפעתו על מחירי הנכים בישראל. לא מעט אנשים סבורים כי לאחר שני עשורים רצופים של עליות, מחירי הדיור בישראל מנופחים ועומדים בפני תקרת זכוכית שתגרום להתמתנות מחירים או אף לירידה בשנים הקרובות. אך בדיקה מעמיקה ומקצועית של הכוחות המשפיעים על תנועות מחירי הדיור מוכיחה אחרת. הכוחות המשפיעים על תנועות מחירי הדיור הם כמובן הביקוש וההיצע. כלל חשוב שאתם חייבים לזכור גם מתוך שינה הוא: ככל שהביקוש גבוה מההיצע הקיים, מחירי הדיור עולים ולא משנה כמה הממשלות השונות ינסו לבלום אותם וכן להיפך, ככל שההיצע הקיים בשוק גדול מהביקוש, מחירי הדיור יורדים. ומה המצב בישראל? כמובן שרמות הביקוש גבוהות משמעותית מההיצע הקיים.

הדרך להעריך את מחירי הדיור בעוד שנים ארוכות – קצב גידול הביקוש לעומת קצב גידול ההיצע

משקיעי נדל"ן למגורים וכן משקיעי נדל"ן מסחרי יודעים לבחון את הביקוש וההיצע שצפויים להיות לשוק בעוד שנים ארוכות. השיטה הפשוטה שתאפשר גם לכם להעריך את תנועות מחירי הדיור לעוד שנים ארוכות קדימה היא לחשב את קצב התקדמות הביקוש לעומתמעבר למסלולי השקעה בנדל"ן מניב למגורים או נדל"ן מניב במבנים מסחריים קצב התקדמות התחלות הבנייה החדשות. הביקושים בישראל נגזרים מהגידול הטבעי, מהגירה חיובית, מכמות גבוה של גירושים וכמובן מהמשקיעים הרבים בישראל. ההיצע בישראל נגזר מריבוי הנכסים בעזרת התחלות בנייה חדשות.

הסיבה המרכזית בגינה מחירי הדיור בישראל עולים במשך למעלה משני עשורים רצופים היא גידול מהיר של הביקושים לעומת גידול איטי של ההיצע הקיים. הבירוקרטיה הארוכה והמייגעת שהקבלנים והיזמים נדרשים לעבור בישראל גורמת לעיכובים רבים בהתקדמותם של פרוייקטים, מה שגורם לקצב גידול ההיצע להישאר בפער תמידי מקצב התקדמות הביקוש. נתונים אלה מבטיחים כי עליות המחירים בישראל כאן בשביל להישאר. אז אם עד היום חששתם להצטרף לרכבת הנדל"ן בישראל במחירי שיא, חשוב שתדעו כי בסבירות גבוהה מחירי הדיור של היום יראו זולים מאוד בהשוואה למחירי הדיור בעוד מספר שנים קדימה.

הכירו את מסלול ההשקעה הגדול ביותר – נדל"ן מניב

החלטתם להצטרף לעולם השקעות נדל"ן? חשוב שתכירו כמה ממסלולי ההשקעה האטרקטיביים ביותר. כפי שציינו לעיל, עולם השקעות הנדל"ן אינו מסתכם ברכישת דירה להשכרה לטווחי זמן ארוכים. בחרנו עבורכם את מסלולי ההשקעה הטובים ביותר שמצליחים למשוך כמות גדולה של משקיעים מכל רחבי העולם.

מעבר למסלולי השקעה בנדל"ן מניב למגורים או נדל"ן מניב במבנים מסחריים, ישנו מסלול נוסף של רכישת דירות על הנייר במחירי "פריסייל". מסלול השקעות זה מאפשר לבוחרים בו ליהנות מרכישת דירות חדשות על הנייר בהנחות גדולות של בין 10% ל 30% ממחירי השוק. למה שקבלנים יסכימו למכור נכסים בהנחות כה משמעותיות? מהסיבה הפשוטה שרכישת דירה על הנייר כוללת כמה חסרונות ברורים. הראשון הוא רמת הסיכון בהשוואה לרכישת דירה קיימת והשני הוא חוסר אפשרות ליהנות מהשכרת הנכס ומהכנסה חודשית עד שהדירה תיבנה. החסרונות הללו מחייבים את הקבלנים להציע דירות למכירה על הנייר במחירים מוזלים. המשקיעים הרבים רוכשים את הדירות המוזלות ונהנים מהדלתא שבין מחיר הקנייה למחיר המכירה. עם קבלת המפתח, המשקיעים מוציאים את הדירה למכירה במחירי שוק. לסיכום כל היתרונות והחסרונות של מסלול השקעה זה:

יתרונות חסרונות וסיכונים
רכישת דירות חדשות בהנחה של בין 10% ל 30% ממחירי השוק סיכון בבחירת קבלן מפוקפק שלא יצליח לעמוד בכל התחייבויותיו
ללא התעסקות עם שוכרים אפיק רווח אחד בלבד (בהשוואה לנדל"ן מניב המבטיח למשקיעיו תשואה קבועה מהשכרת הנכס ומעליית ערכו)
רווח נזיל שהמשקיע מקבל בתום כל שלבי הבנייה

אפשרות השקעה נוספת שרבים בוחרים בשנים האחרונות היא קרקעות להשקעה. לא מעט אנשים בוחרים לרכוש קרקע חקלאית להשקעה במחירים נמוכים במיוחד במטרה ליהנות מהכפלת ואף שילוש ערכה עם השלמת כל שלבי ההפשרה. מסלול השקעה זה נחשב למסלול בעל רמת סיכון גבוהה יחסית לענף הנדל"ן, אך מנגד הבוחרים בו צפויים ליהנות ממאות אחוזי תשואה על כספם בעסקה מצליחה. הרעיון הגדול הוא לקנות את הקרקע בעודה חקלאית (כך שלא ניתן לעשות בה דבר מלבד עבודות חקלאות), ולמכור אותה לאחר שהיא עברה תהליך הפשרה המאפשר לבנות עליה. לסיכום, יש לא מעט מסלולי השקעה אטרקטיביים בעולם הנדל"ן שיוכלו להתאים גם לצרכים ולציפיות שלכם. בחרו נכון ושמרו על מיטב חסכונותיכם מפני שחיקת האינפלציה!

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
SANTAI VILLAS
SANTAI VILLAS
תאילנד – קופנגן
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה
גינה בכפר
גינה בכפר
גבעת עדה – בנימינה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
קרקעות להשקעה בת ים

השקעות נדל"ן נחשבות לאפיק ההשקעות הבטוח ביותר כיום. תוכלו לבחור בין סוגי השקעות שונים בתחומי הנדל"ן, השקעה בקרקעות חקלאות, השקעה בקרקעות לצורך תיירות, מגורים ועוד.

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!