נדל"ן מניב

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

נדל"ן מניב

מהו נדלן מניב? נדלן מניב הוא רכישת נכס אשר מאפשרת הכנסה קבועה, שטח נדל"ן  בעל ערך גבוה ויקר.  נדל"ן מניב הינו למעשה נכס יקר  בעל ערך כספי גבוה שניתן ליצור ממנו מרגע ההשקעה בו תזרים מזומנים גבוה בזמן קצר נכס שמביא תשואה טובה. נדל"ן מניב יכול להיות כל סוג של נכס  לדוגמא נדל"ן מניב בתחום  המשרדים, נדל"ן מניב בדירות, מחסנים, קרקעות, מסחרי חנויות, חניונים, תחנות דלק , אולמות קניונים, מפעלים נדל"נים מניבים הם השקעות שאפשר להנות מבעתיד עם החזר כספי חודשי וקבוע . נדל"ן מניב הם נכסים אשר בנוסף לערכם הם מייצרים תזרים הכנסות מדמי שכירות ומניבים תשואה לאורך זמן. כל תחום מתאפיין בנכסים הייעודיים לו,  בדמי שכירות למ"ר שונים ובתשואה שונה למשקיע. כך למשל, תחום הנדל"ן המסחרי הכולל קניונים, מרכזים מסחריים וחנויות, מתאפיין בדרך כלל בהשקעה גבוהה יותר בנדל"ן ובדמי שכירות למ"ר גבוהים יותר בהשוואה לתחום הנדל"ן למשרדים, ותחום הנדל"ן למשרדים מתאפיין בדרך כלל בהשקעה גבוהה יותר בנדל"ן ובדמי שכירות למ"ר גבוהים יותר בהשוואה לתחום הנדל"ן למרכזים לוגיסטיים ולתעשייה.

האם כל אחד יכול להשקיע בנדלן מניב?

השקעות בנדל"ן מניב מתבצעות לרוב בעזרת מנוף פיננסי, שמאפשר למשקיע לצבור מספר נכסים שהוא מוציא על כך הון עצמי קטן יחסית, ובאופן יחסי כמובן לגודל ההשקעה עצמה. הרעיון הוא שלאורך זמן התשואה שמקבלים מהנכס גבוהה מעלות הריביות שהבנק מחייב עבור מימון העסקה. השקעות בנדל"ן מניב עם מינוף פיננסי יכול לאפשר לך לצבור הון ורכוש נדל"ני בשימוש התחלתי בהון עצמי מועט. היתרון הכי מובהק בנדל"ן המניב
הוא שאפשר לצבור איתו עוד ועוד נכסים מניבים תוך תקופה קצרה וכך להגדיל את העושר שלך, ללא השקעה עצמית גדולה. גם משקיעים שאין להם הון עצמי גבוה יכולים להשקיע בנדל"ן מניב, כי לא צריך לקנות את הנכס, אלא אפשר לקנות את הקרן המתאימה, כמו קרנות שהן קרנות להשקעה בנדל"ן שמקבלות כספים ממשקיעים, לוקחות הלוואות, רוכשות נכסים ומשכירות אותן השקעות נדלן.

אז איך בוחרים נדל"ן מניב להשקעה?

כאשר אנו מתעניינים בביצוע השקעה ברכישת נכס מניב עלינו להבדיל בין סוגי הנכסים ולהכיר את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם: השקעה בנכסים למגורים – נכסים מניבים למגורים. כלומר, דירות מגורים, בנייני מגורים, בתים צמודי קרקע וכל אופן אחר של מגורים הוכיחו את עצמם לאורך השנים כהשקעה בטוחה במיוחד. כאשר בוחרים בקפדנות להשקיע בנדל"ן למגורים הרי שיודעים שכל עוד יש גידול באוכלוסייה וכל עוד יש ביקוש למגורים הרי שאתם תוכלו ליהנות מתשואה יפה על הנכס שברשותכם.

השקעה בנכסים לעסקים

– נכסים מניבים לעסקים. כלומר, כל אותם בנייני תעשייה, בנייני מסחר וחנויות, שטחי משרדים ומגוון רחב של השקעות נוספות בהם אנו צריכים לפעול לתחזוקה ושיווק הנכס כדי לאתר מגוון שוכרים שיאכלסו את ההשקעה. בשונה מנדל"ן למגורים, נדל"ן מסחרי מורכב מאוד וכרוך בסיכונים לא קטנים ובהשקעה גדולה בהרבה מזו למגורים. הסיכון כמובן נובע מתקופות מיתון או תחרות על שטחי הנדל"ן שברשותכם בהם עליכם להוריד את עלויות השכירות ואו להחזיק בנדל"ן יקר שמחייב תחזוקה אך אין שוכרים.

בנדל"ן למגורים יש צורך גם בתקופות  מיתון ומאחר ואנשים לא נוטים לעבור דירות בתדירות גבוהה מידי אתם יכולים ליהנות מיציבות רבה. בנדל"ן מסחרי בהחלט ייתכן שבניין חדש יאוכלס בקרבת מקום על חשבונכם או שיקום קניון או שיקימו  מרכז בילוי שיתחרה על לבם של הצרכנים וכך בעצם ישאיר אתכם עם שטחי מסחר פנויים עליהם אתם עדיין משלמים ארנונה.

בסופו של דבר מה צריך לקחת בחשבון בהשקעות בנדל"ן מניב ?

אנו נבחר את השקעתנו בנדלן מניב בהתאם לרמת ההון הקיים לנו ולרמת הסיכון שאנו מוכנים לקחת על עצמנו כדי להרוויח תשואה גבוהה יותר. כלומר, כל אחד למעשה בוחר אילך לפעול בצורות שונות בהתאם לאופי שלו לעסקאות. במידה ואנחנו משתמשים בהון שלנו ללא מינוף פיננסי אנחנו מגדילים את הסיכון.

 

נדלן מניב למכירה

 

השקעה באמצעות רכישת נכס הינה תופעה חדשה יחסית שהפכה לנפוצה למדי בקרב משקיעים פרטיים, במיוחד כאלו המחזיקים בהון קטן משלהם, והמחליטים להשקיע בנוסף כך שיוכלו להניב רווחים נוספים. במונח נדל"ן מניב אנו מתייחסים לנכס נושא תשואה, המספק הכנסה כספית קבועה. נכסים מניבים מייצרים איפוא תזרים מזומנים לאורך תקופת החזקתם. נדל"ן מניב למכירה מהווה אם כן הזדמנות טובה להשקעה,  מאחר ומדובר ברכישתו של נכס אותו ניתן להשכיר ולקבל עבורו החזר הכנסה קבוע בצורת דמי שכירות. אולם, ישנם כמה כללי אצבע שמומלץ לפעול לפיהם בטרם הכניסה לסוג כזה של השקעה.

מאיפה לוקחים וכמה מחזירים

אי אפשר להתעלם מהעובדה כי השקעה בנדל"ן מניב מתבססת על עקרון השימוש במנוף פיננסי, כלומר מנגנון המאפשר למשקיע לצבור נכסים אך תוך שימוש בהון עצמי מועט יחסית לגודל ההשקעה. את המינוף הפיננסי עימו ניתן להתחיל את פרויקט הנדל"ן המניב, ניתן לקבל על ידי הון ממקור אחר, כמו הלוואות או משקיעים נוספים, ולרוב נעשה בו שימוש לשם שיפוץ הנכס.

פרמטר חשוב במערכת השיקולים לרכישת נדל"ן מניב למכירה כהשקעה הוא היחס בין עלות הקנייה לשכר הדירה שצפוי להתקבל מהשכירות, כלומר מהי התשואה להשקעה שתתקבל מהנכס. המטרה היא ליצור תשואה שתאפשר לכם את החזרת ההלוואה וההשקעה מחד, ויצירתם של רווחים מאידך.

נדל"ן מניב למכירה

נדל"ן מניב למכירה – תיאום ציפיות

לפני שפונים לרכוש נדל"ן מניב למכירה כמטרת השקעה, רצוי שנכיר בראשית את עצמנו ואת יכולתנו הכלכלית לעמוד בהוצאות בלתי-צפויות, או לחילופין מה יקרה במצב בו הנכס אינו מניב כצפוי. כלומר, יש להתאים את סוג ההשקעה וסוג הנכס המניב לאופי ויכולת המשקיע, בבחינת תיאום ציפיות. בנוסף, מומלץ לבדוק  עד כמה נהיה מסוגלים לעמוד בניהול נכס מניב כזה שהוא בעל רמות סיכון גבוהות, ואולי נשקול להשקיע בנכס סולידרי יותר. כמו-כן כדאי לשקול מול אילו אוכלוסיות נוכל להתמודד בעת השכרת הנכס.

נדל"ן מניב למכירה איננו דבר שקל למצוא, במיוחד כשמדובר בנדל"ן איכותי. לכן מומלץ להעזר באיש מקצוע המכיר את השוק ועדיף שיהיה בעל יכולת הסתכלות לטווח ארוך. המלצה נוספת היא ללמוד היטב את עולם המושגים בתחום, ולהגיע להחלטה בהסתמך על מדדים מקובלים.

איפה כדאי להשקיע

בעולם הנדל"ן נהוג לדבר על שתי קטגוריות כשמתייחסים אל נדל"ן מניב למכירה. הראשונה היא של  נדל"ן למגורים והשניה, נדל"ן עסקי מסחרי. ובעוד נכס למגורים מהווה סוג של השקעה סולידית יותר, כזה המניב תשואה יציבה ומכובדת, המאפשר השכרה ארוכת טווח, שלא לדבר על השבחה נאה לאורך זמן. הרי שאין ספק כי השקעה בנכס מניב למטרות דיור היא השקעה מתאימה למי שמעוניין להשקיע באופן סולידי, ולהשיג תשואה סבירה בשילוב עם יציבות וביטחון.

לעומת זאת, השקעה בנכס מסחרי

כגון משרדים, חנויות, קניונים, חניונים, בתי מלון ועוד. תתאפיין בתשואה גבוהה יותר אך מלווה ברמות סיכון גבוהות יותר, מאשר השקעה בנכס מניב המיועד לדיור. היתרון כמובן ברכישת נדל"ן מסחרי מניב הוא בתשואה הגבוהה יחסית שלו. אולם יחד עם יתרון זה מגיע החיסרון של רמת הסיכון הגבוהה, שכן ברור לכולנו כי השקעה זו תלויה בעליות ומורדות הכלכלה. יש לזכור כי בתקופות של מיתון, חנויות ומשרדים עלולים להיסגר, מה שעשוי למנוע מהמשקיע השגת  רווח כתוצאה מאי-קבלת דמי השכירות.

לכן, סוג השקעה כזה של נדל"ן מסחרי מניב מתאימה יותר למשקיעים מתוחכמים, המחפשים תשואה גבוהה ביותר, כאלו המסוגלים להתמודד עם אי- וודאות אפשרית בתקופות של תנודות וחוסר יציבות בכלכלה.

 

 

צריכים לקחת בחשבון: מיקום, את גובה ההשקעה שאנחנו יכולים לעמוד בה, ואמצעי מימון..

לבחון את הדברים טוב  לצורך ביצוע ההשקעה נעדיף ללכת על השקעה בטוחה יותר למגורים וזאת כל עוד נוכל להרוויח לאחר החזר ההלוואה בכל חודש.

 

נדל"ן מניב

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

פרויקטים חמים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!