נדל"ן להשקעה

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

אם יש לכם כסף בו אין לכם צורך כרגע ותרצו למנף אותו על ידי השקעתו, האופציות המונחות לפניכם הינן מגוונות ולכל אחת מהאופציות תורה משלה. אפיקי ההשקעה המרובים קיימים בתחומים שונים כמו שוק ההון, נדל"ן, מטבעות וירטואלים, יזמות ועוד… נדל"ן להשקעה הופך את הבחירה שלכם להרבה יותר יציבה אם אפשר לומר, מכיוון ששוק הנדל"ן בארץ ובעולם תמיד היה נמצא מאוזן (לפחות החל מהמשבר הכלכלי העולמי ב-2008).

נדל"ן להשקעה – למה דווקא להשקיע בנדל"ן?

אם נחזור רגע לתחילת משבר הקורונה אשר התרחש לפני כמה חודשים בודדים אפשר לראות שכל הכלכלה למעשה קיבלה זעזוע, אך אם נסתכל עמוק יותר נראה שהשוק אשר נותר הכי יציב הוא שוק הנדל"ן. נדל"ן להשקעה היא בחירה עבור אנשים אשר מחפשים להיאחז בדברים מוחשיים יותר בשונה ממטבעות וירטואלים לדוגמא. כמו כן, שוק הנדל"ן מוכר באופן כזה או אחר לכל אזרח בגיל בגרות כמעט ולכן זאת הדרך הנכונה ביותר להיכנס אל עולם ההשקעות.

נדל"ן להשקעה – מהו הזמן הנכון ביותר להשקעה?

"הזמן הנכון ביותר להשקיע הוא אתמול", משקיע ותיק אמר לי זאת בעבר. אין זמן נכון להשקעה אם אתם שואלים אותי, הכל עניין של מחשבה ומחקר. יש כאלו אשר בוחרים להיאחז בגורל בבחירות שלהם ולקחת סיכונים שהם די גדולים, אם עמדתם בסיכון כנראה שהרווחתם לא מעט כסף, אך בעיניי הבחירה הזו פחות שקולה. כאשר מדובר על נדל"ן להשקעה למחקר הראשוני יש כובד רב בהחלטה שלנו, עלינו לחשוב כמה צעדים קדימה ולראות איך יראה אזור ההשקעה בעוד כמה שנים. מי חשב שבאר שבע בבת אחת תהפוך לכל כך פופולרית בקרב הדור הצעיר? ממש תל אביב של הנגב. מי שצפה את ההתפתחות של באר שבע לפני כמה שנים והשקיע, היום הוא רואה תוצאות מדהימות מבחינת תשואה והחזרי השקעה.

כיצד להשקיע בנדל

נדל"ן להשקעה – סוגי ההשקעה השונים

נדל"ן להשקעה הוא מונח די כללי, נדל"ן להשקעה הוא תחום מאוד נרחב אשר תחתיו עומדים סוגי השקעה מכל הסוגים, השקעות קטנות, גדולות, השקעות בעלות סיכון רב, השקעות יחסית בטוחות (אין דבר כזה בטוח לגמרי). ריכזנו בשבילכם את רוב סוגי ההשקעות בתחום הנדל"ן:

קרקערכישת קרקעות הפכו לפופולריים מאוד בקרב ציבור המשקיעים הישראלי, אפשר לומר שהרכישה בעלת רווח די משתלם כל עוד בחרתם קרקע בצורה חכמה. יש סוגי קרקעות שונים, קרקעות אשר מיועדות לבנייה, קרקעות שעדיין בתהליכים לקבלת אישורים וקרקעות שכלל לא התחילו בתהליך לבקשת אישור בנייה וייתכן וגם לא יאושר. מומלץ להגיע לראות את הקרקע, את כל האזור מסביב ולברר עבור הפיתוחים העתידיים בקרבת מקום ההשקעה. כמו כן, יש קרקעות אשר ייעודן אינו רק לבנייה וגם הם בעלי תשואה נמוכה יותר. יש לקחת בחשבון שעסקאות אלו דורשות ברוב המקרים מעורבות של אנשי מקצוע כמו עורכי דין, שמאים וחברות מקרקעין.

דיור – ההשקעה הפופולרית ביותר בישראל היא השקעה על דיור. כיום בשביל לרכוש דירה בישראל אתם חייבים הון התחלתי של כמה מאות אלפי שקלים בשביל משכנתא. יש לשים דגש על עניין בו יש הרבה טועים, מחיר דיור גבוה אינו מניב תשואה גבוהה בהכרח. עליכם לחפש מקום אטרקטיבי, לאו דווקא במרכז הארץ אשר יכול לצבור תאוצה בעוד כמה שנים, שם תהיה ההשקעה החכמה ביותר. לדוגמא, כאשר שמעו על תוכניות הרכבת בנתיבות משקיעים רבים החליטו להשקיע בדיור בסמוך לאזור הרכבת, כיום האזור מאוד מתפתח שם והרווחים של אותם משקיעים הכפילו את ההשקעה הראשונית פי כמה וכמה. 

נכס מסחרי –  כפי שאתם בוודאי מבינים לא כל אחד יכול להשקיע סכום כל כך גבוה עבור נכס כמו דירת מגורים. בדיוק בשביל זה יש אזורי השקעה שונים גם בתחום הנדל"ן בלבד. אחת הדרכים לחסוך לעצמכם הוצאות גדולות ועדיין לזכות בתשואה מכובדת היא על ידי רכישת נכס מסרחי – משרד, מחסן, חנות וכו'… בדרך כלל סכום ההשקעה יהיה נמוך יותר והתשואה הינה גבוהה. אך החיסרון הוא שקשה למצוא בישראל נכסים מסחריים משתלמים, עליכם יהיה להשקיע זמן רב בחיפוש אחר הנכס המסחרי המתאים.

פרויקטים – עוד דרך בה אתם לא צריכים לקחת משכנתא או להוציא סכומי עתק עבור השקעות היא על ידי השתתפות בפרויקטים. כאשר יש יזם אשר בוחר להקים שורה של בניינים באזור מסוים הוא לרוב לוקח את ההון עצמי שלו, הלוואה מהבנק והלוואה ממשקיעים, כאן אתם נכנסים לתמונה. ברגע שהפרויקט מעניין אתכם והסיכון בו נמוך ואתם סומכים על אותו יזם תוכלו להשקיע סכומים שונים אשר מתחילים מאלפי שקלים ויכולים להגיע למיליוני שקלים. את התשואה אתם תקבלו בהתאם לפרויקט ובהתאם לסכום אותו השקעתם. דוגמא להשקעה משתלמת: יזם החליט לבנות שורה של בניינים בירושלים בסך 50 מיליון שקלים, אותו יזם הגיע עם הון התחלתי של 30 מיליון ש"ח ולווה עוד 10 מיליון ש"ח מהבנק, נותר לו להשיג עוד 10 מיליון ש"ח ממשקיעים. משקיע אשר שמע על הפרויקט החליט להשקיע 400 אלף שקלים בתמורה ל 1.04% בתשואה חודשית, אותו משקיע מרוויח למשך שנה כ-4 אלף שקלים עבור השקעה של 400 אלף שקלים בלבד. 

כיצד לחשב תשואה מנדלן להשקעה

נדל"ן להשקעה – האם מדובר על השקעות בסכומים גבוהים רק?

כפי שציינו שוק הנדל"ן מחולק להרבה סוגי השקעות שונים, זהו יתרון גדול עבורכם מצד אחד אך מצד שני קצת מבלבל. אם נפנה למשקיעי הנדל"ן הגדולים בענייני השקעות קטנות הם יחשבו שאנו מדברים על סכומים של חצי מיליון בתור השקעה קטנה – סכום זה אכן נחשב להשקעה קטנה בתחום הנדל"ן. אם אין ברשותכם סכומים כאלה אין לכם ממה לחשוש, ישנן קרנות נדל"ן, חברות השקעה, קבוצות השקעה ועוד אשר עובדות בסכומים נמוכים יותר. תוכלו להשקיע סכומים מגוונים, החל מכמה אלפי שקלים ועד מאות אלפי שקלים בתור קבוצה, למעשה אתם מצטרפים למיזם כלשהו ולאו דווקא רוכשים נכס. 

שימו לב, זה שאתם משקיעים סכום קטן זה לא אומר שאתם לא יכולים להרוויח בגדול בהתאם להשקעה שלכם. הרווח הראשוני שלכם הוא הסיכון הנמוך והשיתוף פעולה שיש ביניכם ובין משקיעים שונים בקבוצה – ככה ניתן לבחון טיב עסקה (לפי כמות המשקיעים). מלבד לכך, אתם מקבלים אחוזים ממיזם גדול ויתכן ובהחלט תוכלו להרוויח יחסית להשקעה סכומים יפים בסופו של דבר – ממש כמו בעסק מניב. 

נדל"ן להשקעה – השקעה בחו"ל או בארץ?

בדיוק כמו שוק ההון, גם שוק הנדל"ן פתוח לכל אזרח להשקיע בנכסים הנמצאים מחוץ לגבולות הארץ. למעשה, כיום משקיעים רבים בוחרים להשקיע את כספם בנכסים במדינות אירופה וארצות הברית מאשר ישראל. מבחינת תשואה, מדינת ישראל מציעה לרוב תשואות נכבדות אשר מאופיינות למדינות שונות באירופה. האזרח הישראלי בוחר להשקיע ברכישת נכסים בחו"ל משתי סיבות:

  1. היצע – מדינת ישראל היא מדינה קטנה וכמות המשקיעים יחסית גדולה, ישראל נחשבת למדינה אטרקטיבית לעסקאות נדל"ן. לכן, היצע העסקאות אשר תוכלו לבצע בארץ כבר אינו רחב כמו שהיה בעבר. למעשה מומחים רבים כבר טוענים שקשה מאוד למצוא נכס אטרקטיבי בארץ במחיר הגון. מצד שני, כאשר אנו מסתכלים על מדינות פחות מפותחות או יותר גדולות פי כמה וכמה מישראל, אנו מוצאים שם נכסים רבים אשר מציעים לנו תשואה מעולה והמחיר נמוך בהרבה ממחירי הנכסים בארץ. המשקיע הישראלי לרוב יפנה למדינות באירופה מכיוון שהן נגישות יותר מאשר ארצות הברית, המדינות הפופולריות הן גרמניה, רומניה, פולין וכמו כן יוון וקפריסין. 
  2. מחיר – היצע הנכסים העומדים למכירה בישראל כמובן משפיע על המחיר של עסקאות נדל"ן. לצערנו המחיר בארץ הוא די גבוה, ולרוב קשה מאוד למצוא עסקאות של רכישת דירות במחיר "שפוי" בהשוואה למדינות אחרות מסביבנו. אמנם התשואה בסופו של דבר כן משתלמת, אבל לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לעמוד בסכומים כאלה ולקחת את הסיכון להפסיד את הכסף. חלק טוענים שלקיחת משכנתא עבור השקעה היא טעות, חלק טוענים שמדובר על צעד חכם אשר יכול לבחון את טיב העסקה מצד הבנק לפני שהוא מאשר את ההלוואה. הבחירה בסופו של דבר היא בידיים שלכם.

חיסרונות ויתרונות בהשקעת נדלן בחוץ לארץ

נדל"ן להשקעה – אל תעשו את זה לבד

נדל"ן להשקעה הוא תחום יחסית יציב אך יש להכיר את כל המונחים בתחום וכמו כן לדעת איך להתנהל נכון ולעשות בחירות מושכלות. בכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר עליכם לקבל ייעוץ ממקום מקצועי אשר יכול להדריך אתכם ולהראות לכם אופציות שלא נראות לכולם. אם זאת פעם ראשונה שאתם פוגשים בתחום של נדל"ן להשקעה אתם חייבים שיהיה לכם מישהו לעזר. כן, הייעוץ הוא כמובן לא בחינם, אך זה עדיף מאשר ללכת כעיוור בתחום שאתם כלל לא מכירים. בדרך כלל חברות להשקעה יציעו לכם את שירותן, אתם תשקיעו את הכסף שלכם ותדרשו נתיב מסוים ואילו החברות הן אלו שימצאו בשבילכם את כל הדילים המשתלמים ביותר. בסופו של דבר גם לכם וגם לחברה איתה אתם עובדים יש אותו אינטרס והוא להשיג את התשואה הטובה ביותר מתוך ההשקעה הנמוכה ביותר.

נדל"ן להשקעה – מסקנות 

תחום הנדל"ן הוא מבין אפיקי ההשקעה המגוונים והמעניינים ביותר. היתרון באפיק השקעה זה הוא היציבות שיש בשוק,  שהיא די מתונה ביחס לאפיקי השקעה אחרים. כאשר אנו מדברים על השקעה בתחום הנדל"ן יש עוד תתי קטגוריות אשר עליכם להכיר כמו נדל"ן מסחרי, נכס יזמי, פרויקטים להשקעה, קרקעות וכן הלאה… תחום הנדל"ן אמנם יציב אך נדרש מחקר מסוים בכדי להגיע לתוצאות גבוהות. הסוד של השקעה בנדל"ן הוא המחקר הראשוני, מציאת פרויקטים עתידיים אשר נמצאים באזורים המיועדים לפיתוח, ככה תוכלו למצוא קרקע או דירה במחיר נמוך יחסית וברגע בו הפיתוח יתבצע שווי הנכס יעלה בעשרות ומאות אחוזים.

כמו כן, משקיעים רבים בוחרים לרכוש דיור אשר מיועד לפינוי בינוי או תמ"א 38, זאת גם השקעה חכמה שכן אתם יכולים להכפיל את שווי הנכס ולקבל במקום דירה ישנה דירה חדשה מהניילון באותו מחיר. מלבד לכך, עליכם לשים לב להיתרי בנייה אשר נמצאים בנכס בו אתם רוצים להשקיע, לדוגמא אם אתם רוכשים דירת חדר ללא היתר בנייה היא פחות משתלמת מאשר דירת חדר עם היתר בנייה לעוד קומה, ככה תוכלו להרחיב את הנכס וכמו כן את שוויו. כל העניין בהשקעות נדל"ן הוא לחשוב כמה צעדים קדימה לפני כולם.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
קרקעות להשקעה בת ים

השקעות נדל"ן נחשבות לאפיק ההשקעות הבטוח ביותר כיום. תוכלו לבחור בין סוגי השקעות שונים בתחומי הנדל"ן, השקעה בקרקעות חקלאות, השקעה בקרקעות לצורך תיירות, מגורים ועוד.

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!