נדל"ן בחו"ל השקעה מניבה

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

כולנו יודעים שהשקעה בנדל"ן היא השקעה חכמה מכיוון שתחום הנדל"ן הינו יציב בהשוואה לתחומים אחרים. אך מה אנחנו כבר יודעים על נדל"ן בחו"ל? מסתבר שלמשקיעים מישראל השוק בארץ אינו מספיק וכבר נמצא מספר רב של מדינות אשר ישראלים משקיעים שם בנדל"ן. שוק הנדל"ן הישראלי אינו גדול ואף נחשב ליקר יחסית, ישנן תשואות טובות וכאלה שפחות, אך הבעיה העיקרית היא ההשקעה ההתחלתית שיכולה להגיע לסכומי עתק, סכומים שלא כל משקיע יכול להרשות לעצמו לקחת סיכון בהם. לכן, נדל"ן בחו"ל הפך לפיתרון עבור משקיעים רבים, מתחילים וותיקים כאחד.

נדל"ן בחו"ל – עד כמה ההבדל משמעותי?

כולנו יודעים שהמחייה בישראל לא קלה, לא קלה בכלל… הדירות כאן יקרות, אפילו שווי הנכסים בדרום ובצפון עולים בכל שנה בצעדים ענקיים (זה הזמן הנכון למשקיעים), השאלה היא כמה אתם מוכנים להשקיע. תוכלו לרכוש נכס בארץ בשווי של מיליון שקלים פלוס, או לרכוש קרקע שאינה מופשרת במחיר סימלי יותר, אך הבעיה שנוצרת לאחר מכן היא התשואה או הסיכון. גם בחו"ל יש סיכון, אך ההבדל העיקרי בא לידי ביטוי בהשקעה הראשונית שלנו… כאשר נכס בארץ מגיע למיליוני שקלים, ברומניה או ביוון נוכל למצוא נכס בעל אותה תשואה במחצית המחיר לעיתים. ההבדל אכן משמעותי, אך בהשקעות בחו"ל יש גם חסרונות, לא מדובר כאן על עולם ורוד.

איך משקיעים בנדל

נדל"ן בחו"ל – חסרונות

כפי שציינו, קיימים חסרונות בהשקעה בנדל"ן בחו"ל, לא ציפיתם שלא נציין אותם, נכון? לפניכם שלושה חסרונות עיקריים:

  1. מידע – אמנם אנו נמצאים בעידן שכל המידע נגיש לנו, אך הוא עדיין אינו נגיש כמו הנכסים בארץ. אפשר לומר שהכל יותר מבלבל כאשר מדובר על השקעה בחו"ל ואתם חייבים להיות מפוקסים פי 100 מאשר השקעה בארץ. הדבר הראשון שמבלבל משקיעים רבים הוא ניצול הפרשי מטבע, שימו לב לכמה אתם זכאים בדיוק.

מלבד לכך, מה אתם יודעים על רשויות המיסוי באותה מדינה? על החוקים בנושאי הנדל"ן? כיצד רשות המיסים בארץ פועלת כאשר מבוצעת רכישת נכס בחו"ל? איך אתם מתכוונים לאתר דיירים או לתחזק את הדירה? יש עוד עשרות דוגמאות, אבל הכי חשוב שתעלו כל התבלטות שצצה לכם בראש ומצאו פתרון עבורה.

  • מציאת שוק יציב – עוד בעיה של משקיעים רבים היא למצוא את המדינה עם השוק היציב ביותר. לא תמיד אפשר לצפות נפילות בשוק הנדל"ן, אך תמיד אפשר למזער סיכונים. בחירה המדינה בה אתם מתכוונים להשקיע הינה בחירה משמעותית כיוון שאין כיום חברת ניהול אחת שלא תסכים לכם להשקיע באזור מסוים, הסיכון הוא עליכם. לכן, מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום הנדל"ן בחו"ל וכמו כן לבצע מחקר אודות אותה מדינה בה תרצו להשקיע, על העבר שלה, ההווה ושאבו כל מידע שתוכלו לגבי העתיד (אזורי פיתוח, בניות חדשות באזור ההשקעה וכן הלאה). 
  • זמינות – הבעיה העיקרית של כל משקיע נדל"ן הוא הזמינות של הנכס, הרצון להיות באזור הנכס ולבחון אותו בעצמך אינו רלוונטי כאשר אנו משקיעים בחו"ל. בארץ נסיעה לנכס עורכת כמה שעות במקרה הגרוע ביותר, אך כאשר מדובר על טיסה לחו"ל, העניין הכספי נחשב להוצאה שיש לקחת בחשבון, ולרוב אי אפשר מהיום להיום למצוא טיסות, חשבו גם עם מגורים בהתאם וכן הלאה… אם הנכס שבו השקעתם נמצא בארה"ב הזמינות אף פוחתת. אך יש לכך פתרון והוא חברת ניהול נכס – חברה אשר תפקידה הוא לדאוג לטיב הנכס ולהיות זמינה אליו בכל רגע בו יש צורך.

נדל"ן בחו"ל – יתרונות

טוב, אם כבר התחלנו לדבר על חסרונות, אולי כדאי שנסיים בנימה אופטימית ונעלה מספר יתרונות בולטים בנוגע להשקעת נדל"ן בחו"ל:

  1. פחות עבודה בשבילכם – ישראלים לא אוהבים לעבוד, אבל אוהבים כסף – אנחנו בעד. כאשר אנו משקיעים בחו"ל, הנכס נמצא בטיפול של חברת ניהול נכסים, חברה אשר דואגת לטיב הנכס ולכל הטענות והבעיות שיכולות לצוץ, כמובן שאתם מקבלים את כל המידע הנדרש. עניין העלות של חברת ניהול משתנה בהתאם להרבה פרמטרים כמו גודל הנכס, סוג ההשקעה, התשואה השנתית או החודשית וכן הלאה. גם בארץ יש חברה לניהול נכסים, אך זה די נדיר, חברות אלה עובדות רק עבור המשקיעים הגדולים אשר יש ברשותם מספר רב של נכסים.
  2. מחיר – הסיבה לכך שרבים מהמשקיעים בוחרים להשקיע דווקא בחו"ל הוא בשל התשואה הגבוהה וההשקעה הנמוכה יותר. חשוב להדגיש שלא כל מדינה זולה יותר מישראל, אך התשואה לרוב משתנה. ישראל אכן נמצאת בין המדינות המובילות בעניין התשואה, אך ההשקעה הראשונית היא זו שיוצרת את הבעיה. בחו"ל ניתן למצוא נכסים בשווי של פחות מחצי מיליון, בארץ כמעט ולא תוכלו למצוא שטח המיועד לבנייה במחיר הזה.
  3. היצע – אחת הסיבות לכך שישראלים רבים בוחרים להשקיע בחו"ל הוא מכיוון שהשוק בארץ יחסית מוצף, או שרובו בעל שליטה של הכרישים הגדולים. ההיצע בחו"ל הינו רחב יותר וכמו כן גם טווח האפשרויות שיש בכל השקעה. בסיוע של חברה מוסמכת תוכלו לראות את כל הקלפים על השולחן ולבחון מה יכולה להיות הבחירה הנכונה ביותר עבורכם.

מהן השקעות בנדלן בחול

נדל"ן בחו"ל – מדינות מומלצות

ישנן מדינות בולטות אשר משקיעים רבים בוחרים להשקיע דווקא שם בנכס נדל"ני ויש סיבה לכך, ריכזנו עבורכם חמש מדינות בולטות אשר מומלצות על ידי המומחים:

ספרד – מחירי הנדל"ן בספרד נמצאים בירידה מתמדת, וזה מעולה עבור המשקיעים. השוק בספרד נמצא תמיד בירידה כיוון שעוד לא התאושש לגמרי מהמשבר העולמי של שנת 2008. ספרד הפכה למקום פופולרי עבור משקיעים רבים בשל המחירים הנמוכים של הנכסים שם וכמו כן גם המחייה במקומות מסוימים.

גיאורגיה – גיאורגיה זכתה לצמיחה מחודשת בשנים האחרונות בזכות עצמה ובזכות משקיעים רבים מכל רחבי העולם. המחירים של נכסי הנדל"ן גם בערים פופולריות נחשבים לנמוכים מאוד ביחס לרוב המדינות בעולם ולכן הבחירה בגיאורגיה כיעד מומלץ להשקעה הינו ברור מאליו.

פולין – עד לפני מספר שנים אף אחד לא תיאר לעצמו שפולין תהפוך למוקד השקעה עבור ישראלים רבים, מי יודע למה… עם זאת, פולין הינה מדינה עם היצע גבוה לנכסי נדל"ן אשר מניבים תשואה מרשימה ביותר. כעת הכלכלה של המדינה יציבה ולכן ההשקעות הינן בטוחות יותר.

גרמניה – אם כבר דיברנו על פולין, אז למה שלא נדבר על גרמניה? אמנם בחלק מהערים בגרמניה יש יוקר מחייה ממש כמו בארץ, אך עדיין בכל הנוגע לנדל"ן המחירים שם נמוכים יותר ואילו התשואה משתלמת עבור המשקיע הישראלי. כמו כן, מדובר על השקעה בטוחה יחסית בשל החוסן הכלכלי של המדינה.

ארצות הברית – לא משנה כמה ביקוש יהיה לנכסי נדל"ן בארצות הברית עדיין משתלם להשקיע שם בשל ההיצע הרחב ומגוון האפשרויות שיש לכל משקיע. על אף שארצות הברית נחשבת למדינה יוקרתית, עסקי הנדל"ן עדיין משתלמים יותר מאשר בארץ, אך לא באופן מובהק. עם זאת, היתרון המרכזי של השקעה בנדל"ן בארצות הברית הוא ההיצע הרחב.

החיסרון הופך ליתרון – המרחק שיש בהשקעת נדל"ן בחו"ל

אחד החסרונות הבולטים שיש בהשקעת נדל"ן בחו"ל הוא המרחק… כל משקיע רוצה לבחון את הכנס שלו באופן פיזי, לבקר במקרה הצורך וכמובן לראות התקדמות עבודה כאשר מדובר על שלבי הבנייה. כאשר הנכס נמצא במרחק טיסה של כמה שעות הבעיה הופכת למשמעותית יותר, אך יש פתרון מאוד פשוט! כאשר אתם משקיעים דרך חברה עתירת ניסיון לא רק שאתם לא צריכים לטוס בכל פעם לבדוק את הנכס, העבודה וההשקעה שלכם יורדת באופן משמעותי מאשר השקעה עצמאית. כמו כן, גם כאשר מדובר על השקעה בחו"ל לא כל אחד יכול להרשות לעצמו להוציא מספר מאות אלפי שקלים עבור רכישת נכס, האופציה שלכם היא לקחת הלוואה או להיות משקיע חלקי בנכס ובתמורה לקבל אחוזים מהתשואה. בסופו של דבר, מי שמשקיע בחו"ל חוסך לעצמו המון הוצאות שסביר להניח והיה מוציא עבור נדל"ן בארץ. 

חיסרונות ויתרונות בהשקעת נדלן בחוץ לארץ

נדל"ן בחו"ל – איך עושים את זה?

הדרך הטובה ביותר להשקיע בנדל"ן בחו"ל או בארץ הוא על ידי מחקר עצמאי תחילה, בחרו את סוג ההשקעה, יזמי או מניב ולאחר מכן הגיעו לחברה דרכה תבצעו את ההשקעה. חשוב להדגיש, כיום יש המון תחרות בתחום כיוון שהיצע החברות רק גדל וגדל מיום ליום. חשוב לדעת לסנן את החברות אשר אינן רלוונטיות לכם, לדוגמא חברות שאינן מתמחות בהשקעות בחו"ל או חברות אשר אין להם מספיק וותק או ניסיון בכדי לבצע השקעת נדל"ן בחו"ל. 

עוד דרך סינון היא על ידי מינימום השקעה ראשונית – כמה אתם מוכנים להשקיע? ייתכן ויהיו חברות אשר לא מוכנות לעבוד בסכומים נמוכים. אל תנסו לקחת הלוואות במקרה בו אין לכם ניסיון, אלא חפשו חברות אשר מוכנות להשקיע בסכום בו אתם מוכנים להשקיע. הדרך הפשוטה ביותר לחפש מידע אודות כל חברה היא באמצעות האינטרנט וחוות דעת – אם אתם מכירים אתם אשר ביצע עסקת נדל"ן בחו"ל צרו איתו קשר ושאלו אותו כל מה שיכול להסיר ממכם דאגות ולבטים.

נדל"ן בחו"ל – מסקנות

עכשיו כאשר יש לכם את הידע הבסיסי בכל תחום הנדל"ן הגיע הזמן להתחיל לבחון כל מקרה לגופו בשביל להגיע מוכנים אל חברות ההשקעה. עשו סדר בכל הבלגן, בחנו את התקציב שלכם ומה הוא מאפשר לכם, גם סכומים מינימליים יכולים להניב תשואה מרשימה – עדיף מכלום, לא? לאחר בחינה אישית שלכם ומציאת חברה מתאימה עליכם לחפש את המדינה המשתלמת ביותר עבור ההשקעה שלכם, ולעיתים גם תוכלו להבין משיחה פשוטה שאתם לא מוכנים להשקיע בחו"ל, וזה בסדר. 

נדל"ן בחו"ל אינו מתאים לכל אחד, אך חשוב להדגיש שזה נשמע הרבה יותר מסובך מכפי שזה באמת כל עוד אתם מנוהלים על ידי חברה מקצועית. לחברה יש רצון להוציא את המירב מכל השקעה, היא כמובן תזכה לאחוזים ולכן המניע של שניכם זהה. בסופו של דבר כל אדם בעל הון מסוים שיושב בבנק מחפש אפיקי השקעה שונים, נדל"ן הינו אפיק השקעה אשר נחשב ליציב יותר מיתר אפיקי ההשקעה, אבל הסיכון תמיד קיים ובעולם העסקים צריך לדעת לקחת סיכון ולקפוץ למים.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
SANTAI VILLAS
SANTAI VILLAS
תאילנד – קופנגן
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
קרקעות להשקעה בת ים

השקעות נדל"ן נחשבות לאפיק ההשקעות הבטוח ביותר כיום. תוכלו לבחור בין סוגי השקעות שונים בתחומי הנדל"ן, השקעה בקרקעות חקלאות, השקעה בקרקעות לצורך תיירות, מגורים ועוד.

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!