לא להחמיץ: השקעת נדל"ן בבודפשט

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

תחום השקעות בנדל"ן הוא התחום הצומח ביותר מבין אפיקי ההשקעות השונים. ואכן, אין זה פלא, השקעות נדל"ן, בייחוד באירופה ובייחוד במדינות ספציפיות ביבשת – מהוות את אפיק ההשקעה האטרקטיבי ביותר ובעל והתשואה הגבוהה ביותר מבין כל אפיקי ההשקעות, סולידיות וספקולנטיות ומסוכנות כאחד.

אך גם בתוך עולם השקעות הנדל"ן יש את "הנסיכים" . אלו שנחשבים לעוד יותר אטרקטיביים. תוצאה של שילוב מכירי רכישה נוחים מאוד ותשואה גבוהה, מובטחת ויציבה. לרוב, מציינים בין המדינות הללו את גרמניה, קפריסין, יוון, בולגריה, גאורגיה, פולין והונגריה. אך למען האמת, כל מדינה ומדינה אינה מקשה אחת ובתוך המדינה יש שונות רבה. יש אזורים שמבוקשים יותר, תיירותיים יותר, מרכזיים יותר ונחשקים יותר, כך שהשקעה בהם אטרקטיבית יותר. כזו היא עיר הבירה של הונגריה. ולכן, אם חפצה נפשכם בהשקעות נדל"ן בבודפשט – אתם בכיוון הנכון.

למה בודפשט?

נתחיל רגע ברמת המאקרו – הונגריה כמדינה. הונגריה היא חלק ממה שנחשב למדינות מזרח אירופה. אומנם היא לא הייתה חלק מברית המועצות אבל היסטורית ובעיקר תפיסתית – היא הייתה שם. מדינה יפיפייה עם היסטוריה עשירה אבל עםיש אזורים שמבוקשים יותר, תיירותיים יותר, מרכזיים יותר ונחשקים יותר, כך שהשקעה בהם אטרקטיבית יותר. כזו היא עיר הבירה של הונגריה. ולכן, אם חפצה נפשכם בהשקעות נדל"ן בבודפשט – אתם בכיוון הנכון. מנטליות שלא עודדה השקעות זרות ועם כלכלה בעייתית. אלא שכל זה הינו נחלת העבר. בעקבות המשברים שפקדו אותם ואת כל הגוש, היו ההונגרים הראשונים להשכיל לצאת מהם ובכל הכוח. הם פעלו ללא לאות לשפר את הכלכלה ובעיקר לנצל את משאבי הטבע ואת היופי המקומי, כדי להפוך את המדינה לאבן שואבת לתיירים אבל גם לאנשי עסקים.

תוך פרק זמן קצר מאוד, הכלכלה שוקמה. תוצאה של מדיניות ממשלתית והטבות רבות. כיום, הונגריה היא חברה בנאט"ו וחשוב מכך היא חברה גם באיחוד האירופי. ולרות שהיא עדיין משתמשת במטבע המקומי שלה – פורינט ולא תמיד יסכימו לקבל מכם שם תשלום באירו, הרי שההשתייכות לגוף הכלכלי החזק שהוא האיחוד האירופי, מקנה לה אטרקטיביות רבה. יתרון נוסף של הונגריה הוא המרכזיות שלה. עוזרים לה בנושא הן המיקום הגיאוגרפי, המאפשר לה גבולות בטוחים עם 7 מדינות אחרות והן שכיות החמדה הרבות שבה וביניהן הנהר האדיר וחוצה המדינות – הדנובה.

ומה שמתקיים בהונגריה, מתקיים ביתר שאת בבודפשט והוא זה שהופך השקעות נדל"ן בבודפשט לכל כך אטרקטיביות. העיר היפיפייה משלבת חדש וישן ולצד מבנים קסומים מהעבר המפואר נמצאים בנייני משרדים והייטק חדישים , מהם נשקף הנוף הירוק והפארקים הרבים. האוכלוסייה בבודפשט וסביבתה עצומה בגודלה. כ-2.5 מיליון אנשים ועוד לא דיברנו על התיירים הרבים הפוקדים אותה (בשל המחירים הזולים במקום, לצד היופי) והקהל הצעיר, שרואה בעיר הבירה ההונגרית גם את עיר הבירה של הלימודים האקדמיים במזרח אירופה.

לא רק לתיירים

אבל אנחנו לא באנו בשביל טיול מפעים בהונגריה. אנחנו באנו ללמוד כיצד ניתן לעשות רווח גדול מהשקעות נדל"ן בבודפשט. למעשה, אנחנו לא לבד. משקיעים רבים נוהרים לעיר הבירה של הונגריה מתוך הבנה עד כמה היא יעד אטרקטיבי להשקעה ועד כמה היא מאפשרת תשואה גבוהה להשקעה זו. הבסיסים לכל השקעה טובה היא שניים: הראשונה היא מחיר רכישה נוח מאוד, כך שניתן להתחיל את ההשקעה בסכום נמוך יחסית ונגיש אך שעד מהרה, השוק המחיר יעלה וההשקעה שלנו תהיה שווה הרבה יותר. השני הוא היציבות והביטחון שבהשקעה. לא לשים כסף על קרן הצבי אלא להיות בטוח שהכסף שלנו בטוח.

יש אפיקי השקעה רבים אחרים. אך הם אינם אטרקטיביים בשל העובדה כי הם אינם נותנים מענה בשני הסעיפים שציינו. למשל השקעה בבנק ישראלי דרך פקדון וכד'. הכסף אומנם יציב אבל הוא אנו מסוגל לייצר רווח, כיון שהוא אינו נושא כמעט תשואה עם ריבית אפסית שתקבלו עליו. אפשר ללכת על משחק בשוק המניות אלא שבמשחק, כמו במשחק – לפעמים אתה מפסיד. הסיכון וההימור בשוק ההון יכול להניב רווחים גבוהים יחסית אבל הוא רחוק מיציבות. וכמובן אפשר להשקיע בנדל"ן. שם כפי שאנו רואים ושומעים בחדשות – יש בהחלט רווח, כאשר מחירי הדירות לא מפסיקים להאמיר. אלא שאליה וקוץ בה: מכיוון שהמחירים גבוהים – גם סף הכניסה להשקעה גבוה. אם תרצו לרכוש נדל"ן להשקעה, תצטרכו לשלם סכומים מטורפים בישראל. אז אומנם תרוויחו אבל פחות- שכן ההון ההתחלתי שתצטרכו לשים יהיה גבוה ואם אין לכם אותו כלל – גם לא ישתלם לכם להיכנס.

ופה בדיוק טמון הסוד בתחום של נדל"ן בבודפשט. המחירים בבירת הונגריה נמוכים מאוד. למעשה, אין זה מופרך למצוא דירה בסכום של 200,000 ₪, במונחי המטבע שלנו, כזו שבישראל הייתה עולה פי 4 או 5. ולא זו בלבד אלא שההשקעה נחשבת יציבה וכדאית מאוד משום שבמדינה מתפתחת ומבוקשת כזו, השוק נמצא בעליה מתמדת. כך שהתשואה שלכם תהיה גבוהה מאוד, גם בטווחי זמן קצרים. ועוד לא דיברנו על הטבות מס וכד'.

היתרונות בהשקעות נדל"ן בבודפשט

אז אם נבקש לסכם את היתרונות הגדולים של השקעות נדל"ן בבודפשט, ניתן לתמצת אותם בכמה נקודות:ומה שמתקיים בהונגריה, מתקיים ביתר שאת בבודפשט והוא זה שהופך השקעות נדל"ן בבודפשט לכל כך אטרקטיביות.

הכלכלה. הכלכלה ההונגרית נחשבת לצומחת ויציבה יחסית. גם כאשר היא חווה משברים, היא יוצאת מהם במהרה. תקופת הקורונה למשל הייתה אבן בוחן גדולה והונגריה נחשבה לאחת המדינות שכלכלתן כמעט לא נפגעה. יתרה מכך, דווקא העובדה שהונגריה סבלה פחות מהמגיפה, הביאה צעירים רבים לבחור להשתקע דווקא בה, דבר שגרם לעליות נוספות בעולמות של נדל"ן בבודפשט, הן בתחום הנדל"ן למגורים והן בתחום הנדל"ן המסחרי.

המחירים. כבר אמרנו, המחירים בבודפשט זולים מאוד וזה לא רק עוזר בהפיכת בודפשט ליעד אטרקטיבי עבור חובבי שופינג אלא גם מאפשר לרכוש נכס נדל"ן להשקעה במחירים זולים מאוד יחסית לבירות אחרות בעולם.  כתוצאה מכך שהמחירים זולים, מתאפשר כמעט לכל אחד לרכוש נדל"ן איכותי במחירים שווים לכל כיס. העובדה שהשוק עולה כל העת – מאפשרת להרוויח גם כן. במחרים כאלו, תוכלו לרכוש אפילו כמה נכסי נדל"ן בבודפשט במקביל ולהגדיל את הרווחים.

הרווחים. מכיוון ששוק הנדל"ן ההונגרים נמצא בעליה ובמיוחד בבודפשט, הרי שהתשואה שלכם מובטחת, במידה ותנהגו נכון. מדובר בתשואה גבוהה ויציבה ותשואה זו נחשבת לגבוהה יותר גם אל מול שוק הנדל"ן בישראל ומול שווקים אחרים במזרח אירופה, אירופה כולה ובשאר העולם.

ביקוש וקהל יעד. העובדה שהונגריה, בכלל ובודפשט בפרט, מרכזיות כל כך ומהוות אבן שואבת לאוכלוסייה רבה, הופכת את הרכישה של נדל"ן בבודפשט לאטרקטיבית. הביקוש, גורם ליציבות ובהמשך לעלית מחירי הנכסים (או מחירי השכירות, כשהפעם אתם אלו שמרווחים). כזכור, היופי הרב של המדינה גם מושך תיירים רבים וניתן להציע את הנכס לקהל זה כמו גם לסטודנטים הרבים הפוקדים את העיר והופכים אותה למרכז חייהם למשך שנים ספורות. למעשה, אנליסיטים בכירים צופים כי שוק הדיור בבירה הונגרית לא אמר את המילה האחרונה ונדל"ן בבודפשט צפוי להניב רווחים גבוהים יותר בשנים הבאות.

הטבות מס. מסי רכוש גבוהים, הם בד"כ חסם מוכח בשבירת שוק ההשקעות בנדל"ן. אפקט דומה קורה כעת בישראל עם הגדלת מס הרכישה וצינון שוק המשקיעים בדירות. בהונגריה מס הרכישה נמוך יחסית. גם על הרווח לא תצטרכו לשלם כפל מס, שכן לישראל והונגריה ישנה אמנה למניעת כפל מס, כך שלא תצטרכו לשלם מס גם בהונגריה וגם בישראל.

נדל"ן בבודפשט בליווי מקצועי

רכישת נדל"ן בבודפשט להשקעה, כמו כל השקעת נדל"ן בעולם יכולה להניב רווחים יפים אבל רק אם תבצעו אותה בצורה חכמה ומושכלת. מכיוון שרובנו איננו גרים בבודפשט או דוברים את השפה המקומית, תמיד רצוי להיות מלווים בתהליך על ידיהביאה צעירים רבים לבחור להשתקע דווקא בה, דבר שגרם לעליות נוספות בעולמות של נדל"ן בבודפשט, הן בתחום הנדל"ן למגורים והן בתחום הנדל"ן המסחרי. חברה מתווכת שזו מומחיותה. חברה כזו צריכה להכיר את המגמות הרווחות בשווקי הנדל"ן לצד היכרות עם נכסים קיימים, כאלה שפוטנציאל הרווח שלהם גבוה. לעיתים, זיהוי הנכסים הוא המשימה הקשה. רק אנשים המעורים בשוק המקומי, יכולים להצביע על נכס עם תשואה פוטנציאלית גבוהה, כמות שהוא או שיהפוך לכזה לאחר שדרוג קל.

מעבר להיות חברה כזו החוט המקשר ביניכם היושבים בארץ, לבין בעלי נכסים בחו"ל והועבדה כי היא יכולה לאתר עבורכם נכסים בהתאם לתקציב שלכם ולבדוק את הנכס למענכם, החברה גם מלווה אתכם בכל תהליך הבחינה הכלכלית של העסקה ובשלבי הרכישה השונים.  היא מהווה את הקשר שלכם מול הרשויות השונות בהונגריה וכן מסייעת בתהליך החידוש שיתכן ותעבירו את הנכס, על ידי התקשרות עם בעלי מקצוע מקומיים. גם הניהול השוטף של הנכס, הקשר עם השוכרים וההתמודדות התקופתית עם רשויות המס (כולל הפעולות החשבונאיות הנדרשות על ידי אנשי מקצוע) הבירוקרטיה והרשויות ההונגריות – מוטלים על החברה. כך שאתם יכולים להיות שקטים ובטוחים לגבי ההשקעה שלכם. הכסף הולך וגדל מעבר לים.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

פרויקטים חמים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!