מהי החשיבות של ביטוח משכנתא?

יוקר המחייה במדינת ישראל הוביל לכך שלא מעט זוגות צעירים מתקשים לרכוש דירה. זוגות שכן מצליחים לרכוש דירה, מוכרחים לעשות זאת בעזרת משכנתא. נדיר מאוד לשמוע על זוגות שיכולים לרכוש דירה מבלי לקחת משכנתא. אך מה אתם צריכים לדעת לפני שאתם לוקחים משכנתא? שמדובר על צעד משמעותי מאוד שיכול להשליך על העתיד שלכם. לפיכך יהיה עליכם לעשות ביטוח משכנתא עוד לפני שתסגרו את הביטוח. מה זה בדיוק ביטוח חיים למשכנתא? ומדוע הוא כל כך חשוב? את התשובות לשאלות החשובות האלה תוכלו למצוא במאמר הבא.

 

מה זה בכלל ביטוח משכנתא?

אינכם צריכים להיות מומחים גדולים על מנת להבין את המשמעות של ביטוח משכנתא. לא סתם מתייחסים אליו בתור אחד מהביטוחים הכי חשובים שיש מבין הביטוחים הקיימים. הביטוח הזה הוא ביטוח שמטרתו היא להגן על הבנק מפני מצב שבו הלווה יתקשה להחזיר את ההלוואה. הביטוח גם אמור להגן על הלווה במקרה שבו הוא לא יהיה מסוגל להחזיר את המשכנתא. כך שמדובר על ביטוח שאמור להיות אסמכתא לכך שיש ערבים למשכנתא. אם הלווה לא מצליח להחזיר את הסכום שאותו הוא לקח, האחריות עוברת לחברת הביטוח.

 

מדוע חשוב לעשות ביטוח משכנתא לפני רכישת דירה?

הסיבה הראשונה היא שפשוט אין לכם ברירה אחרת. מה זאת אומרת? בדיוק כמו שאתם מתארים לעצמכם. החוק מחייב אתכם לעשות ביטוח חיים למשכנתא עוד לפני שתיקחו אותה. אף בנק ואף גורם חוץ בנקאי לא יספק לכם משכנתא מבלי שיש לכם ביטוח בתוקף.

יש כאלה שרואים את הביטוח הזה בתור ביטוח שנועד להגן על הבנק או הגוף שממנו לקחתם את המשכנתא. זה נכון שהביטוח הזה לא נועד בעיקר עבורכם אלא עבור הגופים הגדולים. אך עדיין הביטוח הזה יכול למנוע מכם מצב שבו תמצאו את עצמכם חסרי אונים. הרי כולנו יכולים להגיע למצב שבו נתקשה להחזיר את המשכנתא.

מה יקרה אם תחליטו שלא להפעיל את הביטוח? במקרה שבו צברתם כסף בביטוח שלא השתמשתם בו, הכסף עובר אוטומטית ליורשים החוקיים. מכאן ניתן להסיק כי ביטוח חיים למשכנתא הוא סוג של אפיק השקעה שתוכלו לנתב אותו לטובת היורשים שלכם.

 

כל הסיבות לבצע השוואת ביטוח חיים למשכנתא

 

אם שאלתם את עצמכם מדוע אתם צריכים לערוך השוואת ביטוח חיים למשכנתא, הסיבה המרכזית היא שבאמצעות השוואה פשוטה תוכלו לקבל את המחיר הכי טוב. הרי כל ביטוח משכנתא מגיע עם סכום חודשי שאותו יהיה עליכם לשלם לחברת הביטוח. בנוסף לאחר השוואה בין הביטוחים השונים תהיה לכם אפשרות לבחור את הביטוח שהכי מתאים לכם. הביטוח שאמור לכסות אתכם מכף רגל ועד ראש. לא כל ביטוח משכנתא יהיה כזה שמתאים למשכנתא שאותה אתם לקחתם לרכישת דירה.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

מידע מקצועי למשקיעים

משכנתא הפוכה לגיל הזהב

הלוואת משכנתא הפוכה, בדיוק כמו משכנתא רגילה, מאפשרת לבעלי בתים ללוות סכום של כסף באמצעות הבית שבבעלותם בתור ביטחון להלוואה. בנוסף לכך, כמו במקרים של

קרא עוד »