מדריך השקעות נדל"ן ללא הון עצמי

השקעות נדלן ללא הון עצמימדריך השקעות נדל"ן ללא הון עצמי – בטוחים שאתם חייבים לגייס הון עצמי של מאות אלפי שקלים בשביל לרכוש דירה להשקעה? טעות בידכם! 

לא מעט אנשים עם חסכונות בפק"מ או בעו"ש לא מודעים לעובדה שערך הכסף שלהם נשחק בכ 2% מידי שנה. האינפלציה גורמת לכך שכל מה שתרצו לרכוש עם הכסף שיושב בעו"ש יהיה יקר יותר בעוד ערך הכסף נשאר ללא תנועה. מסיבה זו אנשים רבים בוחרים להשקיע את כספם בנכסים שינועו יחד עם האינפלציה ואף מהר ממנה, כך שלא רק שערך הכסף ישמר אלא גם יסב למשקיע רווחים יפים. נשמע לכם מעניין? ערכנו עבורכם מדריך השקעות נדל"ן מקוצר שיגע בכל הטיפים החשובים ובדגשים שאתם חייבים להכיר לפני שאתם בוחרים את דירת ההשקעה הראשונה שלכם. 

בטוחים שבשביל להשקיע בנדל"ן חייבים כיסים עמוקים וחסכונות של מאות אלפי שקלים? טעות בידכם. ישנם משקיעי נדל"ן רבים שמצליחים לרכוש דירות מגורים להשקעה עם הון עצמי נמוך של כמה עשרות אלפי שקלים בלבד או אף ללא הון עצמי כלל. במדריך נגע בכל אפשרויות המימון הקיימות כיום, בשווקי הנדל"ן המעניינים ביותר שמצליחים למשוך משקיעים רבים מכל רחבי העולם, באחוזי התשואה הממוצעים על נכסים באזורי המרכז לעומת אחוזי התשואה הממוצעים על נכסים באזורי פריפרייה וכמובן על כל מסלולי ההשקעה הגדולים והבטוחים ביותר. אם החלטתם שאתם מושכים את כל חסכונותיכם מהפק"מ ומהעו"ש ועוצרים את שחיקת כספיכם, הגעתם למקום הנכון. 

 

המנוע של מחירי הדיור – מאזן הכוחות בין הביקוש להיצע 

תחילה חשוב שתכירו את המנוע המרכזי שמניע את מחירי השוק לשני הכיוונים, לעליות מחירים או לירידות מחירים. המנוע הוא מאזן הכוחות בין הביקוש להיצע – ככל שהביקוש גבוה יותר מההיצע הקיים, המחירים עולים וכן להיפך, ככל שההיצע גדול יותר מהביקוש הקיים המחירים יורדים. מאזן הכוחות בין הביקוש להיצע הוא הכלי הבסיסי ביותר של משקיעי נדל"ן מקצועיים לבחון את שוק הנדל"ן בו הם מתעניינים להשקעה. ישנם אזורים רבים בכל רחבי העולם בהם שוק הדיור נמצא במצב בו הביקוש גבוהה משמעותית מההיצע הקיים ואף ממשיך לגדול בקצב מהיר יותר מהגדלת ההיצע, מה שמבטיח המשך עליות מחירים בקצב עולה. גם שוק הנדל"ן בישראל נמצא כבר למעלה משני עשורים בעליות חסרות רסן בדיוק מהסיבה הזאת. שוק הדיור בישראל נמצא במחירי שיא כל הזמנים וממשיך לייצר שיאים חדשים מידי חודש עם עליות בלתי נגמרות. הביקוש בישראל גדול משמעותית מההיצע הקיים מה שגרם למחירי הדיור להאמיר ולעלות בעשרות ואף במאות אחוזים תוך כעשר שנים. לכן, משקיעי נדל"ן רבים מישראל מתחילים לרעות בשדות זרים ולהשקיע את כל כספם בנדל"ן מעבר לים. 

מעדיפים להשקיע מעבר לים במטרה ליהנות מרווחים גדולים יותר? במדינות רבות באירופה תוכלו לקבל תנאי מימון טובים יותר מאלה שתקבלו בישראל! 

הסיבות המרכזיות בגינן משקיעי נדל"ן רבים בוחרים להשקיע את כספם במדינות רבות מעבר לים הן: קלות ביצוע ההשקעה ללא צורך בביטול ימי עבודה רבים או תשלומים גבוהים על טיסות, מחירי הדיור היקרים בישראל וכמובן אחוזי תשואה עודפים במדינות רבות מעבר לים. כיום, הליך ההשקעה בחו"ל הפך פשוט הרבה יותר מבעבר. ישנם אנשי מקצוע רבים המסייעים למשקיעים הזרים להכיר את כל תנאי המימון במדינה, המיסים שנדרשים לשלם בעת רכישת דירה, ניהול הנכס מרחוק בעזרת חברה מקצועית לכך ועוד. מעבר לכך, מחירי הדיור במדינות רבות בכל רחבי אירופה נמוכים משמעותית (בעשרות אחוזים) בהשוואה למחירי הדיור בישראל. מדוע כדאי לרכוש נכסים במחירים נמוכים? 

אחד מכללי האצבע החשובים ביותר שמנחים כל משקיע נדל"ן מקצועי באיתור נכסיו הוא: ככל שהנכס זול יותר, כך התשואה מהשכרתו תהיה גבוהה יותר וכן להיפך, ככל שהנכס יקר יותר, כך התשואה מהשכרתו תהיה נמוכה יותר. כלל זה גורם למשקיעי נדל"ן רבים להבין שלאחר גל עליות מתמשך של למעלה משני עשורים בישראל, שוק הדיור המקומי הפך לפחות אטרקטיבי להשקעה. לעומת שוק הדיור הישראלי ישנם שווקים רבים בכל רחבי העולם שעד לפני מספר שנים בודדות היו במשבר כלכלי של ממש שהפיל את מחירי הדיור בכ 30% עד 50% לכל היותר, מה שמאפשר למשקיע ליהנות מכ 60% עד 100% עלייה במחירי הנכס רק בשביל להגיע למחירים שהיו טרם תחילת המשבר. בהמשך המדריך נגע בכמה יעדים אטרקטיביים במיוחד שמצליחים למשוך אליהם משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם.  

 

ריכזנו עבורכם את כל אפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר שאתם חייבים להכיר לעסקת הנדל"ן הבאה שלכם!

כעת נעבור לכל אפשרויות המימון שיאפשרו גם לכם להתחיל להשקיע בעולם הנדל"ן ללא הון עצמי גבוה של מאות אלפי שקלים או אפילו ללא הון עצמי כלל. ישנן אפשרויות מימון רבות, בחרנו עבורכם את האפשרויות המקובלות והאטרקטיביות ביותר. 

 

השקעות נדל"ן ללא הון עצמי: הלוואת משכנתא – טווחי זמן ארוכים, סכומים גדולים וריביות נמוכות 

אפשרות המימון הראשונה היא כמובן הלוואת המשכנתא. הלוואת המשכנתא בישראל מוגבלת עד ל 75% משווי הנכס במידה ומדובר בדירה ראשונה ובמדיה ומדובר בדירה שניה והלאה, הלוואת המשכנתא תינתן על סך 50% משווי הנכס בלבד. הלוואה זו נחשבת לאפשרות האטרקטיבית ביותר לכל משקיע בשל מספר יתרונות משמעותיים על פני כל הלוואה אחרת. ראשית, הלוואה זו מאפשרת למשקיע ליהנות מהלוואה ארוכת טווח, עד 30 שנה לכל היותר. הלוואה ארוכת טווח תסתכם בהחזר חודשי נמוך יחסית, מה שפותח בפני אנשים רבים את האפשרות לעשות שימוש בהלוואה. כמו כן הלוואת המשכנתא מתאפיינת בריביות נמוכות משמעותית מהריביות המתקבלות מכל מסלול הלוואה אחר. הסיבה המרכזית לכך היא רמת הסיכון הנמוכה של הבנקים במתן ההלוואה. בשונה מהמקובל לחשוב, דווקא הלוואת המשכנתא ארוכת הטווח על סך מאות אלפי ולעיתים אף מיליוני שקלים, נחשבת להלוואה הבטוחה ביותר. הבנקים משעבדים לרשותכם את הנכסים הנקנים בעזרת ההלוואה, מה שאומר שיש להם בטוחה ממשית כנגד הכסף. במקרה הכי גרוע בו הלווה לא מצליח לעמוד בכל החזריו החודשיים, הבנק יכול למכור את הדירה, לקחת את חלקו היחסי ולהחזיר את הכספים שהלווה. חשוב להדגיש שהלוואת המשכנתא תחייב את המשקיע להעמיד לטובת ההשקעה כ 25% משווי הנכס כהון עצמי. 

 

השקעות נדל"ן ללא הון עצמי: קבלו טיפ להלוואת משכנתא מנצחת: אל תסתפקו ביועץ משכנתאות מטעם הבנק! 

רוצים לקחת הלוואת משכנתא למימון הנכס שלכם? בחרנו עבורכם טיפ וחשוב במיוחד אחד שיעזור לכם לעשות זאת נכון. כיום יש מבחר עשיר של מסלולי הלוואה אפשריים המרכיבים תמהיל משכנתא מלא. אדם מן השורה שאינו עוסק בתחום המשכנתאות צפוי להתבלבל מכל השמות והמסלולים הקיימים, מה שיוביל להרכבה שגויה של תמהיל לא מותאם לצרכיו. לשם כך הבנקים מעמידים לרשות כל לווה יועץ משכנתאות מטעמם שיסביר על המסלולים המרכזיים ויסייע בהרכבת התמהיל המלא. אך האם כדאי לסמוך על היועץ הבנקאי? הדעות חלוקות. היועץ הבנקאי משרת את הגוף בו הוא עובד – בנק, ולכן פעמים רבות שהוא נמנע מלהציג ללקוחותיו את כל המסלולים האטרקטיביים ביותר (שהרי כל הנחה בסך ההחזרים תביא להקטנת ההכנסה של הבנק). לכן, משקיעי נדל"ן רבים בוחרים להצטייד ביועץ משכנתאות פרטי המכיר היטב את כלל המסלולים הקיימים, עורך היכרות מעמיקה עם כל צורכי המשקיע ובונה תמהיל משכנתא מותאם במדוייק למידותיו. היועצים הפרטיים גובים עבור שירותם בין 4,000 שקלים ועד 10,000 שקלים לכל היותר. לדעת משקיעים רבים מדובר בהשקעה כדאית שיכולה להביא להורדה של עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים בסך כל ההחזרים. 

 

הלוואות קצרות מועד – טווחי זמן קצרים, סכומים קטנים וריביות גבוהות  

אפשרות מימון נוספת היא כמובן הלוואות קצרות מועד המוצעות כיום כמעט לכל דורש. הלוואות קצרות מועד אינן כוללות שעבוד נכסים בשווי סך ההלוואה (בשונה מהלוואת המשכנתא) ולכן על אף שמדובר בהלוואה קטנה ולטווחי זמן קצרים, עדיין רמת הסיכון של הבנק נחשבת לגבוהה. רמת הסיכון הגבוהה מחייבת את כל הלווים לשלם על ההלוואה ריביות גבוהות יותר מאלה המוענקות בהלוואת המשכנתא ולכן אפיק מימון זה נחשב לפחות אטרקטיבי. למה בכל זאת משקיעי נדל"ן רבים בוחרים להיעזר בהלוואת קצרות מועד בריביות גבוהות? כפי שהזכרנו לעיל, הלוואת המשכנתא יכולה לכסות עד 75% משווי הנכס לכל היותר (ובמקרים של רכישת דירה שנייה עד 50% בלבד). לכן המשקיעים נדרשים להביא מהבית הון עצמי להשלמת העסקה. הלוואות קצרות מועד אלה יכולות לסייע למשקיעים רבים עם הון עצמי נמוך להשלים את ההון העצמי ל 25% משווי הדירה. 

 

לדוגמה משקיע שיש ברשותו חיסכון של 25,000 שקלים בלבד ורוצה לרכוש דירה בשווי כ 500,000 שקלים באזורי פריפרייה. בהנחה ומדובר בדירה הראשונה שלו, הוא יוכל לקבל הלוואת משכנתא עד 75% משווי הנכס כלומר, 375,000 שקלים. אותו משקיע ידרש להביא מהבית את כל השאר, 125,000 שקלים. בעזרת הלוואה קצרת מועד הוא יוכל לקבל 100,000 שקלים ובתוספת חיסכונו הוא יגיע בדיוק להון העצמי הנדרש בשביל להשלים את העסקה. חשוב להבהיר שלא כל אדם יוכל לקבל הלוואות מקסימליות מהבנק, הדברים תלויים בכל התנהלותו הכלכלית בשנים האחרונות. הבנק רוצה לבחון את הסיכויים של כל לווה לעמוד בכל החזריו, במידה והוא מתרשם שהלווה יצליח לעמוד בהחזריו החודשיים בכבוד (בהתבסס על מצבו הכלכלי, עבודתו, סך הכנסתו החודשית ועוד) הוא יוכל לקבל הלוואות מקסימליות. 

 

השקעות נדל"ן ללא הון עצמי: שיעבוד נכס קיים – חילוץ כספים מהקירות

רוצים להתחיל להשקיע בעולם הנדל"ן ללא הון עצמי כלל? אפשרות מימון זו יכולה להתאים לכם. במידה ויש ברשותכם נכס שיותר מ 50% ממנו ברשותכם, אתם יכולים לחלץ מקירותיו לא מעט כסף. הבנקים בישראל מאפשרים לאנשים רבים עם נכסים לקבל הלוואות בתנאי משכנתא על סך 50% משווי הנכס שלהם. במילים פשוטות יותר, אם יש לכם נכס בשווי 1,000,000 שקלים, אתם יכולים לקבל עד 500,000 שקלים לטובת רכישת נכס נוסף. איך הלוואה גדולה כל כך ניתנת בתנאי מימון אטרקטיביים כל כך? מאותה סיבה שהלוואות המשכנתא ניתנות בריביות נמוכות – רמת בטיחות גבוהה במתן ההלוואה. בעצם קבלת 50% משווי הדירה שלכם, אתם משעבדים 50% משווי הנכס שלכם לטובת הבנק, כך שהוא מקבל בטוחה להלוואה. משקיעים רבים ששומעים על אפשרות זו נבהלים מעצם העובדה שהם צריכים שוב לשעבד את דירתם לבנק ולהתחיל לשלם משכנתא מחדש, ולכן חשוב להדגיש נקודה חשובה. אמנם זה נכון ששיטה זו תשעבד את הנכס שלכם לבנק ושתידרשו לשלם מידי חודש את החזרי ההלוואה, אך אל לכם לשכוח שיש ברשותכם נכס נוסף שניתן להשכיר אותו. משקיעים רבים מושכים את כספי השכירות ומעבירים אותם באופן ישיר להחזרים החודשיים בשלושה אופנים: 

 • במידה ואחוזי התשואה שאתם מקבלים מהשכרת הדירה החדשה נמוכים, סביר להניח שתידרשו להוסיף עוד כמה מאות שקלים מידי חודש לטובת כיסוי ההחזר כולו. 
 • במידה ואחוזי התשואה שאתם מקבלים מהשכרת הדירה החדשה ממוצעים, ייתכן שכספי השכירות יכסו את מלוא ההחזר החודשי כך שלא תידרשו להוסיף כלום מכיסכם.
 • במידה ואחוזי התשואה שאתם מקבלים מהשכרת הדירה החדשה גבוהים, לא רק שלא תידרשו להוסיף כסף מכיסכם, אלא גם תוכלו ליהנות מהכנסה חודשית קבועה בת כמה מאות שקלים לאחר קיזוז של ההחזרים החודשיים. 

כלומר, גם על הצד הגרוע ביותר, כל שתידרשו לשלם עבור הדירה החדשה שלכם זה חלק קטן מסך ההחזר החודשי. 

השקעות נדל"ן ללא הון עצמי: דירה נוספת ללא הוצאה נוספת – כך עושים את זה נכון

בשביל לקבל תמונה בהירה יותר, בחרנו להציג את הדברים בדוגמה פשוטה. בדוגמה ישנם שני אנשים עם נכס בשווי כ 1,000,000 שקלים לכל אחד. האחד בחר למשכן 50% מדירתו לטובת רכישת דירה נוספת בכספי ההלוואה שיקבל בעוד השני מעט שמרן יותר ובחר להישאר בבעלות מלאה על כל שווי הנכס. בדוגמה זו נביא את האפשרות הגרועה ביותר שצויינה מעלה, במסגרתה הדירה החדשה של האדם הראשון מניבה לו אחוזי תשואה נמוכים שלא מכסים את סך החזרי ההלוואה. האדם הראשון יקבל 500,000 שקלים מהבנק וירכוש דירה באזורי פריפרייה שתניב לו 2,100 שקלים בלבד. סך ההחזר החודשי שלו עומד על כ 2,500 שקלים כך שהוא נדרש להוציא מכיסו 400 שקלים נוספים מידי חודש לכיסוי החזרי ההלוואה. בתום שנות ההחזרים אותו אדם שבחר למשכן 50% מדירתו ולשלם 400 שקלים מידי חודש יהיה בעל שני נכסים בשווי כולל של 1,500,000 שקלים + הכנסה חודשית קבועה של 2,100 שקלים (מהדירה החדשה). ולעומתו, האדם השמרן ישאר בעל נכס אחד בלבד בשווי 1,000,000 שקלים וללא הכנסה חודשית פסיבית כלל. לסיכום הדברים: 

 

אדם שמישכן 50% משווי הנכס שלו  אדם שבחר להישאר הבעלים הבלעדי על הנכס
קיבל 500,000 שקלים לרכישת דירה חדשה לא קיבל הלוואה ולא רכש דירה נוספת
משלם מכיסו 400 שקלים מידי חודש להחזר ההלוואה (הפרש בין הכנסת השכירות מהדירה החדשה להוצאות ההחזר החודשי) לא נדרש להוציא מכיסו 400 שקלים מידי חודש
בתום שנות ההחזרים – בעל 2 נכסים בשווי כולל של 1,500,000 שקלים + הכנסה חודשית ופסיבית מהשכרת הדירה החדשה לאחר מספר שנים – אמנם חסך 400 שקלים יותר מידי חודש, אך בעלים של נכס אחד בלבד בשווי 1,000,000 שקלים וללא הכנסה חודשית קבועה

 

השקעות נדל"ן ללא הון עצמי: הכנסת שותפים משלמים לעסקה

 

אפשרות נוספת שמסייעת למשקיעים רבים לרכוש נכסי נדל"ן גם ללא הון עצמי היא הכנסת שותפים לעסקה. כיום יש לא מעט משקיעים שרוצים להשקיע את כספם בעסקאות נדל"ן טובות ומניבות אך ללא ידע מקצועי לאתר את העסקאות הללו. משקיעים אלה ישמחו להעניק את כל כספם לאיש מקצוע מיומן שידע לזהות עבורכם את העסקאות הטובות ביותר וכמובן יהנה יחד איתם מהרווחים. אז אם גם אתם יודעים לאתר אזורים עם רמות ביקוש גבוהות במיוחד (מה שעתיד להעלות את מחירי הנכסים באזור עם השנים) וכן נכסים ספציפיים עם הזדמנות גדולה, אתם יכולים ליהנות מכספם של משקיעים רבים שרק מחכים לאנשים כמוכם. משקיעי נדל"ן רבים נעזרים בשותפים בעסקאות רבות המסייעים להם בכל שלבי המימון. בעזרת כלל אפשרויות המימון הללו גם אתם תוכלו להתחדש בדירה להשקעה עם הון עצמי נמוך או אף ללא הון עצמי כלל. 

 

החלטתם להיעזר בפתרונות המימון ולהתחיל להשקיע? חשוב שתכירו את כל מסלולי ההשקעה האטרקטייבים ביותר!

 

 • המסלול הבטוח ביותר – נדל"ן מניב 

 

אז רגע לפני שאתם מתחילים את מסע החיפושים אחר הנכס הטוב ביותר עבורכם, חשוב שתכירו את כל מסלולי ההשקעה האטרקטיביים ביותר. לא מעט משקיעי נדל"ן כיום לא מכירים את כלל המסלולים הקיימים ובוחרים במסלול השקעה שלא תמיד מתאים להם רק בגין חוסר היכרות נרחבת עם האפשרויות הרבות שענף הנדל"ן מציע למשקיעיו. אז המסלול הראשון והמוכר ביותר בעולם השקעות הנדל"ן הוא כמובן השקעות מניבות. השקעה מניבה כוללת רכישת דירת מגורים והשכרתה לטווחי זמן ארוכים. היתרונות של מסלול השקעה זה רבים, ולכן הוא נחשב למסלול ההשקעה הגדול ביותר. בין כלל היתרונות ניתן למנות את רמת הבטיחות הגבוהה בהשקעה, את עליות הערך של הנכסים, את ההכנסה הקבועה ועוד. אך רגע לפני שאתם בוחרים את דירת המגורים המתאימה ביותר להשקעה שלכם, חשוב שתכירו את כל הדגשים שיעזרו לכם לבחור נכון דירה מתאימה למסלול השקעה מניבה. בין כלל היתרונות הגדולים ביותר של מסלול זה, נמצא יתרון הכפילות. יתרון הכפילות מאפשר למשקיע ליהנות מרווח כפול, הראשון הוא מהשכרת הנכס והשני הוא מעליית ערכו. לכן, אם גם אתם רוצים להשקיע במסלול נדל"ן מניב ברמת בטיחות גבוהה ועם הכנסה פסיבית קבועה, חשוב שתבחרו נכון אזור עם רמות ביקוש גבוהות שיאפשר לכם ליהנות מעליית ערך משמעותית של הנכס במרוצת השנים. אז לסיכום מסלול השקעה שנחשב בעיני רבים למסלול הבטוח ביותר:

 

יתרונות  חסרונות/סיכונים 
מסלול השקעה בטוח ויציב  אי הצלחה להשכיר את הנכס
הכנסה חודשית קבועה ופסיבית  השכרת הנכס לדיירים שלא עומדים בתשלום החודשי
רווח כפול מאפיקים שונים – השכרת הדירה ועליית ערכה  השכרת הנכס לדיירים שלא מפנים את הדירה בתום החוזה

 

אם מסלול השקעה זה מתאים לפרופיל המשקיע לכם, חשוב שתדעו שישנן דרכים פשוטות להתגבר על כל החסרונות והסיכונים שהובאו מעלה. באשר לחשש להיכשל בניסיונות השכרת הנכס – חשוב לדעת לבחור נכון את הנכסים להשקעה באזורי פריים לוקיישן. אזורי פריים לוקיישן הם האזורים החמים ביותר בסמיכות למסעדות, קניונים, בתי קפה, אתרי תרבות ומסחר. דירות באזורים אלה מושכרות בקלות תוך זמן קצר. באשר לשוכרים הבעייתיים, חשוב לבחון לעומק כל שוכר פוטנציאלי שרוצה לגור בדירה שלכם. 

 

איך עושים את זה? בשלושה צעדים פשוטים:

 

 • בדיקת תלושי שכר אחרונים – בדיקה זו תאפשר לכם לוודא שהשוכרים הפוטנציאליים שלכם יצליחו לעמוד בכל התשלומים החודשיים. 
 • בדיקת הוצאה לפועל – בעזרת שיקים פשוטים תוכלו לבדוק האם לשוכרים הפוטנציאליים יש הוצאה לפועל על נכסיהם. 
 • בדיקה עם המשכיר הקודם – משקיעים רבים בוחרים לערוך בדיקה נוספת עם המשכיר הקודם של השוכרים הפוטנציאליים. בדיקה זו נועדה בכדי לוודא שהשוכרים יודעים לשמור על הדירה ומוכנים לפנותה במועד הכתוב בחוזה. 

 

 • מסלול ללא התעסקות עם שוכרים – רכישת דירות על הנייר במחירי פריסייל

 

מסלול השקעה נוסף בו משקיעים רבים בוחרים בשנים האחרונות הוא מסלול של רכישת דירות על הנייר. משקיעי נדל"ן רבים רוכשים דירות על הנייר במחירי פריסייל במטרה ליהנות מהנחות של בין 10% ל 30%  בהשוואה למחירי השוק. למה שקבלנים יסכימו למכור דירות בפרוייקטים שלהם בהנחות גדולות כל כך? הרעיון הגדול העומד מאחורי עסקאות פריסייל פשוט. הקבלנים והיזמים נדרשים להביא מהבין הון עצמי גבוה שלא תמיד עומד לרשותם. בעזרת ההון העצמי הקבלנים והיזמים מקבלים ליווי בנקאי והלוואות נדרשות להשלמת כל שלבי הפרוייקט. מסיבה זו, הקבלנים מציעים למכירה מספר דירות על הנייר במחירי פריסייל זולים במטרה למשוך משקיעים לרכוש את הדירות. גם המשקיעים וגם האנשים שבוחרים לרכוש דירה על הנייר לטובת מגורים מבינים שרכישת דירה שעדיין לא בנויה מגלמת רמת סיכון גבוהה יותר בהשוואה לרכישת דירה קיימת. רמות הסיכון הגבוהות הופכות כל דירה על הנייר להרבה פחות אטרקטיבית ולכן בעליה חייבים להציע אותה למכירה במחירים נמוכים ממחירי השוק בכ 10% עד 30%. במילים אחרות, משקיעים שמוכנים לרכוש דירות על הנייר מסייעים לקבלן להמשיך להתקדם להשלמת הפרוייקט ובתמורה לכך הם מקבלים אחוזי הנחה משמעותיים על הדירה. אז איך בדיוק מנהלים השקעת פריסייל אתם שואלים? 

ככל שהעסקה מתקדמת והבניין מתחיל לרקום עור וגידים, מחירי הדירה עולים. ככל שמתקרבים למועד קבלת המפתח, כך רמות הסיכון שהבנייה לא תושלם יורדות ולכן המחיר עולה בהתאם. משקיעים רבים שלא רוצים להתעסק עם שוכרים כלל בוחרים לרכוש דירות על הנייר במחירי פריסייל, להמתין עד לשלב קבלת המפתח ולמכור את הדירה במחירי השוק. מכירת הדירה במחירי שוק מגלמים בין 10% ל 30% רווח שהשקיע עשה בשל הקנייה הזולה. לסיכום מסלול השקעות על הנייר:

 

יתרונות  חסרונות/סיכונים 
רכישה במחירי פריסייל – כ 10% עד 30% מתחת למחיר שוק רמות סיכון גבוהות יחסית 
ללא צורך בהתעסקות עם שוכרים כלל תשלום מס רווח הון בשיעור של 25% על הרווחים

 

 • המסלול המהיר והנזיל ביותר – עסקאות אקזיט בנדל"ן 

 

מסלול השקעות נוסף בו משקיעים רבים בוחרים הוא מסלול השקעות אקזיט. מסלול זה כולל קניית נכסים במחירים נמוכים ממחיר השוק, השבחתם ומכירתם תוך מספר חודשים בודדים. כיום יש לא מעט נכסים שמוצעים למכירה במחירים נמוכים ממחירי השוק בגין סיבות שונות. הסיבות השכיחות ביותר לכך הן:  

 • דירת ירושה
 • דירה נטושה
 • דירה מכונס נכסים
 • דירה הרוסה

משקיעים רבים שבוחרים במסלול עסקאות אקזיט מוצאים דירות ירושה, דירות נטושות, דירות מכונס נכסים או דירות הרוסות במחירים נמוכים ממחירי השוק. רכישת הנכסים במחירים מוזלים מאפשרת לקונה להעביר את הדירה השבחה מהירה ולהציע אותה למכירה לאחר מספר חודשים בודדים במחירי שוק ואף למעלה מכך. היתרונות הגדולים ביותר של מסלול זה בגינן משקיעים רבים בו הוא רווחים גדולים תוך זמן קצר, נזילות תמידית והגדלת הון עצמי. אם גם אתם רוצים להגדיל את ההון העצמי שלכם תוך זמן קצר, מסלול זה הוא המסלול המתאים ביותר עבורכם. אך חשוב להדגיש ולומר שלא כל משקיע בתחילת דרכו יכול לעמוד בכל הדרישות של המסלול. מסלול השקעות זה דורש מהמשקיע לחרוש את השטח במטרה לאתר את הדירה המנצחת שנמכרת במחירים מוזלים. לעיתים החיפושים יארכו תקופות ארוכות של שבועות וחודשים ארוכים ללא מציאת הדירה המיוחלת, מה שיכול לשבור את רוחם של לא מעט משקיעים שאינם מתאימים לתנאי המסלול. לכן, אם אתם רוצים להגדיל את ההון העצמי שלכם ומוכנים להשקיע לשם כך שעות ארוכות של חיפושים מידי יום לתקופת זמן לא ידועה ולא מוגבלת, ייתכן שאתם פסע לפני האקזיט הנדל"ני הראשון שלכם. לסיכום מסלול השקעות אקזיט:

 

יתרונות  חסרונות/סיכונים 
הגדלת ההון העצמי תוך זמן קצר  ללא הכנסה חודשית קבועה
רווחים נזילים  צורך בעמל רב לאיתור נכס מנצח 
איתור נכסים במחירים נמוכים  רמת סיכון גבוהה 

 

לסיכום, אתם ממש לא חייבים להביא מהבית מאות אלפי שקלים בשביל להתחדש עם דירה נוספת להשקעה! 

לסיכום, כלל מסלולי ההשקעה בעולם הנדל"ן בישראל בפרט ובעולם כולו בכלל מאפשרים גם לכם להתחיל להשקיע עם הון עצמי נמוך או ללא הון עצמי כלל. משקיעים שינצלו את מלוא אפשרויות המימון שהוצגו מעלה יצליחו לבצע עסקאות רבות ללא צורך בהבאת כסף מהבית. לפני שאתם מתחילים לחרוש את שוק הדיור במטרה לאתר את ההשקעה הבאה שלכם, חשוב שתכירו את פרופיל המשקיע האישי שלכם ואת מסלול ההשקעה המתאים לו ביותר. בחרנו עבורכם שלושה מסלולי השקעה שונים עם רמות סיכון שונות כך שתוכלו לבחור בקלות את המסלול הטוב ביותר עבורכם. 

 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
איך לבחור את השכונה להשקעת נדל"ן כמו נווה צדק

לפרסום כתבה, השאירו פרטים

מה עוד חשוב לקחת בחשבון כשמחפשים בנושא נדל"ן בנהריה

נדל"ן נהריה

ישראל היא מדינה אשר מכילה בתוכה ערים אשר נמצאות בצמיחה מתמדת. אם בשנים עברו מקומות מסוימים בארץ זאת היו ידועים כפחות כדאיים למגורים הרי שכיום

קרא עוד »
מה עוד חשוב לקחת בחשבון כשמחפשים בנושא נדל"ן בנהריה

נדל"ן חדרה

מדינת ישראל היא כזאת המכילה בתוכה אפשרויות רבות לתושבים הגרים בה על מנת שיוכלו להרוויח כסף מתחום הבנייה. אנחנו מדברים על מצב מעניין בו מצד

קרא עוד »
העברת נכס נדל"ן במתנה

נדלן נווה צדק

המקום בו אתם יכולים למצוא רווחים כספיים איכותיים למדי הוא תחום הנדל"ן. אבל יש לדעת כי זהו תחום רחב למדי ועל מנת שתוכלו לקבל תוצאות

קרא עוד »
איך לזהות שטח נדל"ן מומלץ בנהריה

עורך דין נדלן מומלץ

כעת אנחנו מבקשים לעצור לרגע ולבקש להמליץ לכם על אי אילו אנשי מקצוע אשר יוכלו להיות שם בשבילכם לטווח הארוך והקצר. הרי שהאפשרות של מומחים

קרא עוד »

נדל"ן רעננה

עולם הנדל"ן הפך להיות מנת חלקם של אנשים רבים אשר רוצים מצד אחד למצוא מקום טוב לגור בו ומצד שני רוצים למצוא עוד אפיק הכנסה

קרא עוד »
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מה עוד חשוב לקחת בחשבון כשמחפשים בנושא נדל"ן בנהריה
נדל"ן חדרה

מדינת ישראל היא כזאת המכילה בתוכה אפשרויות רבות לתושבים הגרים בה על מנת שיוכלו להרוויח כסף מתחום הבנייה. אנחנו מדברים על מצב מעניין בו מצד

קרא עוד »
העברת נכס נדל"ן במתנה
נדלן נווה צדק

המקום בו אתם יכולים למצוא רווחים כספיים איכותיים למדי הוא תחום הנדל"ן. אבל יש לדעת כי זהו תחום רחב למדי ועל מנת שתוכלו לקבל תוצאות

קרא עוד »
איך לזהות שטח נדל"ן מומלץ בנהריה
עורך דין נדלן מומלץ

כעת אנחנו מבקשים לעצור לרגע ולבקש להמליץ לכם על אי אילו אנשי מקצוע אשר יוכלו להיות שם בשבילכם לטווח הארוך והקצר. הרי שהאפשרות של מומחים

קרא עוד »