השקעות נדלן למתחילים

השקעות נדלן למתחיליםהשקעות נדלן למתחילים – כספי החסכונות שלכם יושבים בפק"מ ללא תנועה או גרוע מכך בחשבונות העו"ש? ערכנו בדיוק עבורכם מדריך למשקיע המתחיל! 

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מבינים שחיסכון כספם בחשבון העו"ש או אף בתוכניות חיסכון המוצעות על ידי הבנקים השונים גורמים להם להפסיד לא מעט כסף מידי שנה. האינפלציה הקבועה בישראל שעומדת על כ 2% מידי שנה גורמת לכלל המוצרים בשוק להימכר במחירים גבוהים יותר מידי שנה, בעוד הכסף שיושב בתוכניות החיסכון של הבנקים נשאר ללא כל שינוי. גם תוכניות החיסכון האטרקטיביות ביותר לא יניבו לכם יותר מכמה עשיריות האחוז מידי שנה, מה שגורם להפסד של למעלה מאחוז מידי שנה. למה מפסידים אם הסכום נשאר אותו סכום? פשוט כי הוא קונה פחות. כל שקל שיושב בחיסכון בחשבון העו"ש יצליח לקנות הרבה פחות בעוד שנה, מה שבעצם שוחק את ערכו. אז נכון שמספרית סכום החיסכון שלכם לא ירד מידי שנה ולעיתים אף יעלה מעט, אך ערך הכסף יורד ואיתו כח הקנייה האמיתי של כל שקל בתוכנית החיסכון שלכם. 

אז אם גם אתם מבינים שכל תוכניות החיסכון שהבנקים מציעים לא מספיק טובים אפילו בשביל לשמור על ערך הכסף שלכם (כבר לא מדברים על רווחים, אלא על שמירת ערך הכסף בלבד), החלופה הטובה ביותר עבורכם היא השקעות בעולם הנדל"ן. השקעות נכונות בעולם הנדל"ן לא רק ישמרו על ערך הכסף שלכם אלא גם יאפשרו לכם ליהנות מתשואה חיובית של בין 2.5% ל 10% מידי שנה רק מכספי השכרת הדירה ומעוד אחוזים לא מבוטלים של עליית ערך הנכס. אז איך תדעו לבחור את השקעת הנדל"ן הטובה והמשתלמת ביותר עם רמות סיכון נמוכות במיוחד? ערכנו עבורכם מדריך מפורט שידריך אתכם שלב אחר שלב מרגע ההחלטה למשוך את כספי החיסכון שלכם מתוכניות הבנקים השונות ועד למועד החתימה על עסקת הנדל"ן הראשונה שלכם. 

 

מה משפיע על תנועת מחירי הדיור? הכירו את מאזן הכוחות בין הביקוש להיצע 

השלב הראשון שאתם חייבים להכיר הוא השפעת משחק הביקוש וההיצע על תנועת מחירי הדיור בישראל בפרט ובעולם בכלל. בדומה לכל מוצר שנמכר כיום, כאשר הביקוש אליו גבוה יותר מההיצע הקיים, מחירו יעלה ויעלה ללא הפסקה. מנגד, כאשר ההיצע גדול מהביקוש, מחיר המוצר יחל לרדת. נתון בסיסי זה מסביר את כל המתרחש בשוק הדיור בישראל. בישראל הביקוש לדיור גדול משמעותית מההיצע הקיים ואף ממשיך לגדול בקצב מהיר יותר מקצב התחלות הבנייה, קצב הגדלת ההיצע. המצב הזה הביא את השוק המקומי לעליות רצופות המתפרסות על פני למעלה משני עשורים. מחאות הדיור, תוכניות ממשלה שונות כדוגמת מחיר למשתכן, מחיר מטרה, מחיר מופחת או הערמת קשיים על ציבור המשקיעים (על ידי העלאת מס הרכישה ל 8% לדוגמה) במטרה לצמצם ביקושים, לא הצליחו להביא לתוצאה הרצויה של הורדת מחירי הדיור. לא רק שמחירי הדיור לא ירשו הם אפילו לא נבלמו וממשכים לעלות בקצב מסחרר בעקבות הביקוש הגדול. מה אתם חייבים ללמוד מכך בתור משקיעי נדל"ן מתחילים? כל עוד הביקוש גדול מההיצע פני השוק תמיד יהיו צפונה. גם אם תוכנית ממשלתית כזו או אחרת תדרבן רוכשים רבים לשבת על הגדר, הדבר יכול להשפיע על תנועת המחירים בעיקר לטווח הקצר, בטווח הארוך התנועה תמשיך כטבעה על פי רמות הביקוש וההיצע באזור. 

התמקדו באזורים בהם רמות הביקוש גבוהות הרבה יותר מההיצע הקיימת בשוק – כך תוכלו להיות בטוחים שערך הנכס שלכם ימשיך לעלות!

איך הנתון הזה עוזר לכם בצעדים הראשונים של בחירת נכסים להשקעה? כבר בתחילת הדרך תצטרכו לבחור אזור בו תמקדו את חיפושכם אחר ההשקעה המנצחת. בחירה נכונה של אזור בו הביקוש גבוה יותר מההיצע תאפשר לכם ליהנות מעליות ערך הנכס שלכם במרוצת השנים. אם בבחירת אזורים אטרקטיביים להשקעה עסקינן, האם משקיעים ישראלים חייבים להישאר בגבולות ישראל? התשובה היא ממש לא. שוק הדיור הישראלי נמצא בשיאי כל הזמנים לאחר שנים ארוכות של עליות רצופות חסרות כל רסן. מחירי הדיור באזורי הביקוש האמירו עד כדי מצב בו אנשים רבים לא מצליחים לרכוש דירת מגורים גם לאחר שנים ארוכות של חסכונות. 

מנתונים אלה ישנן שתי נקודות פרקטיות שחשוב שתבינו. האחת היא מחירי הדיור הגבוהים מקשים על אנשים רבים להצליח לרכוש נכסים להשקעה כך שאם בכל זאת תבחרו להתחדש בדירת מגורים להשקעה באזורי הביקוש, תצטרכו להביא מהבית כ 400,000 שקלים עד 1,000,000 שקלים, מה שממש לא מתאים לכל משקיע בתחילת דרכו. הנקודה השניה שחשוב להבין ממחירי הדיור היקרים באזורי הביקוש בישראל היא כלל אצבע שמנחה משקיעי נדל"ן רבים בבחירת הנכסים שלהם. הכלל הוא ככל שמחירי הנכסים יקרים יותר, כך התשואה שתתקבל מהשכרתם תהיה נמוכה יותר. דירות בעלויות של כ 1,500,000 שקלים עד כ 2,500,000 שקלים באזורי הביקוש יניבו בממוצע כ 2.5% עד 3% תשואה מידי שנה מהשכרתם. לעומת זאת, דירות בצפון ובדרום הארץ שנמכרות במחירים זולים יותר של בין 400,000 שקלים ל 1,000,000 שקלים יניבו תשואות גבוהות הרבה יותר של בין 4.5% ל 5.5%. ריכזנו עבורכם מספר דוגמאות לערים דרומיות וצפוניות עם אחוזי תשואה גבוהים לעומת ערים באזורי המרכז עם אחוזי תשואה נמוכים. באזורי הדרום והצפון הערים המנצחות הן:

 

עיר  אחוזי תשואה שנתיים משכירות 
חיפה  4.07% 
אילת  4.45% 
באר שבע  4.75% 

 

לעומת זאת בערי המרכז הערים המנצחות הן:

עיר אחוזי תשואה שנתיים משכירות 
ראשון לציון  3.3%
גבעתיים  2.58% 
רמת גן  2.52% 
תל אביב  2.2% 

 

השקעות נדלן למתחילים: ככל שהמחירים נמוכים יותר כך אחוזי התשואה גבוהים יותר וכן להיפך, ככל שהמחירים גבוהים יותר כך אחוזי התשואה נמוכים יותר 

כלל האצבע שהוצג מעלה מוכח בצורה מובהקת מהנתונים שטבלאות. ככל שמחירי הדירות יקרות יותר, כך אחוזי התשואה שהן מניבות לבעליהן מידי שנה נמוכים יותר. אז האם כדאי להתחדש בדירת מגורים להשקעה בישראל? אם כן, כנראה שבערים צפוניות או דרומיות בלבד. אחוזי התשואה הנמוכים והמחירים היקרים מביאים משקיעי נדל"ן רבים בישראל להתחיל לחפש נכסים מעבר לים במדינות רבות בהן ניתן לקבל אחוזי תשואה גבוהים במיוחד הנעים בין 7% ל 12% מידי שנה, עם תנאי מימון נוחים, מיסים זולים משמעותית מאלה שמשלמים בישראל וכמובן עלויות זולות בעשרות אחוזים. נשמע מעניין? בחרנו עבורכם מספר יעדים אטרקטיביים במיוחד בכל רחבי העולם שמצליחים למשוך את תשומת ליבם של משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם. 

השקעות נדלן למתחילים: הכירו את היעדים החמים ביותר מעבר לים 

  • טורקיה

היעד הראשון שמצליח למשוך משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם הוא טורקיה. הכלכלה הטורקית ספגה מכה קשה במשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008 ועד היום לא הצליחה להתאושש לגמרי. המשבר הכלכלי הביא לצניחה במחירי הדיור המקומיים בכ 30% עד 50%, מה שמאפשר למשקיעים רבים להתחמש בדירות במחירי מבצע. אך מה אם המשבר הכלכלי עדיין לא הגיע לסיומו ומחירי הדיור ימשיכו לרדת או לדשדש במקום ללא עליות? שאלה זו הצליחה להטריד משקיעים רבים בטורקיה ולכן חשוב שתכירו כמה נקודות אודות התאוששות הכלכלה המקומית בשנים האחרונות. בשנים האחרונות הממשל הטורקי מצליח להתבסס מבחינה כלכלית בעזרת סיוע של האיחוד האירופי. ההתבססות הכלכלית משליכה באופן ישיר על מחירי הדיור באזור. הממשל המקומי עמל רבות שיקום הנדל"ן מה שמתחיל לתת את אותותיו בשנים האחרונות. מחירי הדיור בטורקיה החלו לעלות ועל פי הערכותיהם של משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם מגמת העלייה צפוייה להמשיך בקצב מהיר גם בשנים הבאות. אחוזי התשואה מהשכרת נכסים בטורקיה עומדים על כ 7%-9% וזאת מבלי להביא בחשבון את עליית ערך הנכסים, מה שיכול להסב למשקיע עוד עשרות אחוזים תוך מספר שנים בודדות.

קרא עוד: השקעות נדל"ן בטורקיה

  • פולין 

הכלכלה הגרמנית נחשבת לאחת הכלכלות היציבות ביותר בעולם, מה שמאפשר למשקיעי נדל"ן רבים באזור ליהנות מעליות תמידיות, קבועות וכמעט בטוחות. אם גם אתם מחפשים יעד אטרקטיבי להשקעה מעבר לים וחשוב לכם לשמור על רמת בטיחות גבוהה במיוחד בהשקעה שלכם, פולין היא אפשרות מצויינת עבורכם. מחירי הדיור באזור נמצאים בעלייה תמידית מזה לא מעט שנים ועל סמך רמות הביקוש העולות, לא נראה שזה עתיד להשתנות בקרוב. אחוזי התשואה מהשקעות נדל"ן בפולין עומדות על כ 5% עד 9% מהשכרת הנכסים. 

קרא עוד: השקעות נדל"ן בפולין

  • יוון 

בדומה לטורקיה, גם יוון עברה תקופה קשה מבחינה כלכלית עד כדי עמידתה על סף פשיטת רגל. בשנים האחרונות הכלכלה היוונית מצליחה להתגבר על לא מעט קשיים בסיועם של מדינות רבות. המצב הכלכלי החמור שהביא לכמות מובטלים חסרת תקדים ולירידה משמעותית במחירי הדיור, מאפשר למשקיעים רבים ליהנות מהזדמנות שלא מגיעה כל יום. הירידה במחירי הדיור מאפשרת גם לכם לרכוש נכסים ביוון במחירי מבצע שלא צפויים לחזור עוד בשנים הקרובות. איך תדעו שזה הזמן להשקיע ביוון על אף מצבה הכלכלי הרעוע? ישנן מספר תשובות לכך. הראשונה היא התבססות כלכלית רציפה בשנים האחרונות וירידה ניכרת ברמות האבטחה. השניה היא התייצבותם של מחירי הדיור בשנת 2017 ותחילתה של עלייה מתונה ורציפה מאז. העליות המתונות צפויות להמשיך בקצב מהיר יותר בשנים הקרובות עד כדי חזרת מחירי הדיור למחירים שהיו טרם המשבר. 

קרא עוד: השקעות נדל"ן ביוון

 

  • צ'כיה 

צ'כיה אף היא נכללת ברשימת האזורים המומלצים ביותר להשקעה מעבר לים בשל לא מעט יתרונות שיש באזור. ראשית, חשוב לדעת שבצ'כיה ישנם אזורים תיירותיים רבים שמצליחים למשוך מיליוני תיירים מידי שנה. השכרת נכסים לתיירים מאפשרת למשקיעים ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים הרבה יותר בהשווה להשכרת דירת מגורים למשפחה לטווחי זמן ארוכים. מעבר לכך, הביקוש לשכירויות באזורים החמים של צ'כיה גבוה במיוחד כך שאתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שתצליחו להשכיר את הנכסים שלכם. כמו כן ישנם אזורים גדולים בצ'כיה המרכזים לא מעט סטודנטים שרוצים לגור בסמוך למקום הלימודים שלהם, מה שפותח בפני משקיעים רבים אפשרות נוספת של השכרה לשותפים. השכרת דירה לשותפים יכולה להניב בין 9% ל 13% מידי שנה ללא כל קשר לעליית ערך הנכס. 

קרא עוד: השקעות נדל"ן בצ'כיה

 

השקעות נדלן למתחילים: חושבים על נכס להשקעה? כך תגייסו את הסכום הנדרש – כל אפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר

נשמע מעניין? חשוב שתכירו שלב נוסף וחשוב במיוחד בשלבי רכישת נכסי נדל"ן להשקעה – אפשרויות המימון. אנשים רבים סבורים כי במטרה להתחדש עם דירת מגורים להשקעה הם חייבים לצבור הון עצמי גבוה במיוחד של כמה מאות אלפי שקלים לכל הפחות. כבר בפתיחת הדברים ננפץ מחשבה זו ונאמר שישנם משקיעי נדל"ן רבים שמצליחים להשקיע בנכסים בכל רחבי העולם ללא הון עצמי כלל! נשמע מוזר? ריכזנו עבורכם את כל אפשרויות המימון הקיימות להשקעות בנכסי נדל"ן. 

 

  • משכנתא 

האפשרות השכיחה והכדאית ביותר היא הלוואת משכנתא לתקופות זמן ארוכות ובריביות אטרקטיביות במיוחד. הבנקים בישראל מעמידים לרשות הציבור הלוואות משכנתא בסכומים גדולים, לתקופות זמן ארוכות ובריביות נוחות. תקופת הזמן הארוכה ביותר שהבנקים בישראל מאפשרים ללווה לפרוס את סך תשלומיו החודשיים היא עד 30 שנה לכל היותר. כמו כן אחוזי המימון המירביים שניתן לקבל מהלוואת המשכנתא הם עד 75% משווי הנכס. חשוב להדגיש שבמידה ואתם מעוניינים להתחדש בדירה להשקעה (דירה שאינה הדירה הראשונה שבבעלותכם), תהיו זכאים לקבל עד 50% משווי הנכס בלבד. להלוואת המשכנתא ישנם מסלולים רבים שחשוב לבחור בהתאם לצרכיו של מקבל ההלוואה. לשם כך הבנקים מעמידים לרשות הלווים יועצי משכנתאות חינמיים שמסבירים אודות כל מסלולי ההלוואה ומסייעים ללווה להרכיב תמהיל משכנתא מסודר הכולל את המסלולים המתאימים לו ביותר. חשוב לדעת שכיום ישנם יועצי משכנתאות פרטיים המשרתים את מלוא האינטרסים של מקבל ההלוואה. רבים מהבוחרים להצטייד ביועצי משכנתאות פרטיים טוענים שיועצי הבנקים משרתים בראש ובראשונה את צרכיו של הבנק ולכן לא חושפים בפני הלקוחות את כל מסלולי ההלוואה האטרקטיביים ביותר. עלות היועץ הפרטי עומדת על כ 4,000 שקלים עד 10,000 שקלים לכל היותר. 

 

  • הלוואות קצרות מועד 

הלוואות קצרות מועד מתאימות להשלמת ההון העצמי של משקיעי נדל"ן רבים. במידה ואתם רוצים לרכוש דירה בכ 1,000,000 שקלים, הלוואת המשכנתא תכסה כ 75% משווי הנכס, כלומר 750,000 שקלים בלבד. את השאר המשקיע ידרש להביא מהבית כהון עצמי. הלוואות קצרות מועד יכולות להשלים משקיע את ההון העצמי שהוא נדרש להביא מהבית וכך ניתן יהיה להשלים עסקאות נדל"ן רבות עם אחוזי מימון גבוהים במיוחד. חשוב להדגיש שהלוואות קצרות מועד ידרשו מהלווה לשלם ריביות גבוהות יותר בהשוואה לריביות הניתנות בהלוואת המשכנתא ולכן הלוואות אלה נחשבות להרבה פחות אטרקטיביות. 

  • חילוץ כסף מקירות דירתכם 

אפשרות מימון נוספת בעזרתה משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם מצליחים להשלים עסקאות ללא הון עצמי כלל היא חילוץ כסף מקירות דירתכם. במידה ויש ברשותכם דירת מגורים, תוכלו לקבל עד 50% משוויה בתור הלוואה בתנאי משכנתא. פעם שאלתם את עצמכם מדוע ריביות המשכנתא זולות יותר מריביות של הלוואות קטנות לטווחי זמן קצרים? הרי הסיכון הגבוה יותר הוא במתן הלוואות גדולות במיוחד לתקופות זמן ארוכות (בהן מקבל ההלוואה עתיד לעבור לא מעט קשיים במקומות העבודה, במצבו הבריאותי או במישורים שונים שעלולים לפגוע ביכולתו להחזיר את מלוא תשלומיו החודשיים). אז הסיבה בגינה הבנק מעמיד לרשות הציבור הלוואות משכנתא בתנאים אטרקטיביים כל כך היא שהוא ממשכן את הנכסים לטובתו. הנכס מהווה בטוחה לבנק כך שגם אם הלווה לא יצליח לעמוד בכל שנות החזריו, תמיד הבנק יוכל למשכן את הנכס, למכור אותו ולהשיב אליו את כל כספו בחזרה. 

גם בשיטת חילוץ כספים מקירות הדירה הבנקים משעבדים לרשותם חלק יחסי בדירה בהתאם לסך ההלוואה שתידרשו. האפשרות המקסימלית היא לשעבד לרשות הבנק 50% משווי הדירה ולקבל בהתאמה 50% משוויה. יש לכם נכס בשווי של כ 1,000,000 שקלים? תוכלו לקבל כ 500,000 שקלים מהבנק לטובת רכישת נכס נוסף. חוששים מהתשלומים החודשיים להחזרי ההלוואה? השכרה של הנכס החדש תכניס לכם הכנסה קבועה שתלך ישירות לסגירת ההלוואה כך שתצטרכו להוסיף עוד כמה מאות שקלים בודדים מידי חודש. במידה ותבחרו להשקיע בנכס באזורים בהם התשואה גבוהה יחסית, תוכלו לכסות את כל ההחזר החודשי מכספי השכירות, כך שבעצם לא תידרשו להוציא שקל נוסף מכיסכם.    

  • משקיע שותף

משקיעי נדל"ן רבים שמצליחים לאתר עסקאות טובות מכניסים משקיע משלם יחד איתם לעסקה. אפשרות זו של הכנסת משקיע תאפשר לכם לנצל את ידיעותיכם באיתור דירות מגורים כדאיות להשקעה ולקבל על כך אחוזי בעלות על הדירה. ישנם מקרים בהם המשקיעים מביאים מהבית 50% כל אחד מההון העצמי שנדרש וכך הבעלות על הדירה מתחלקת באופן שווה וישנם מקרים בהם אחד המשקיעים הוא המשקיע המשלם ואחוזי הבעלות על הדירה מתחלקים בהתאם. אז גם אם הצלחתם לחסוך בצד כמה עשרות אלפי שקלים בלבד, אל לכם להתייאש – אתם יכולים ליהנות מלא מעט השקעות נדל"ן מניבות בכל רחבי העולם ללא הון עצמי גבוה ואף ללא הון עצמי כלל. אז רגע לפני שאתם יוצאים לחרוש את שווקי הדיור באזורים שונים בעולם, חשוב שתכירו את כל מסלולי ההשקעה האטרקטיביים ביותר שמצליחים למשוך משקיעי נדל"ן רבים.

 

השקעות נדלן למתחילים: נדל"ן מניב – הכירו את מסלול ההשקעה הפשוט והבטוח ביותר 

מסלול ההשקעה הראשון הוא המסלול הגדול ביותר בו רוב ככל המשקיעים בוחרים הנקרא נדל"ן מניב. השקעות נדל"ן מניב הן השקעות ארוכות טווח הכוללות רכישת נכס למגורים והשכרתו לאורך שנים. היתרונות הבולטים של מסלול זה הם: רמת בטיחות גבוהה במיוחד, רווחים כפולים מהשכרת הנכסים ועליית ערכם, מסלול פסיבי שאינו מצריך התעסקות תדירה, מסלול פשוט שמתאים גם למשקיעים שרק התחילו את דרכם בעולם השקעות הנדל"ן. הרעיון הגדול של מסלול השקעה זה הוא לאתר דירת מגורים במחיר טוב ובאזור טוב ולהשכיר אותה לטווחי זמן ארוכים. כך ניתן ליהנות מעליית ערך משמעותית במקביל להכנסה הקבועה מהשכרת הדירה. 

הסיכונים המרכזיים עליהם המשקיע ידרש להתגבר הם: בחירת שוכרים שלא יכולים לעמוד בתשלום החודשי, בחירת שוכרים שהורסים את פנים הדירה, בחירת שוכרים שלא מפנים את הבית במועד הקבוע בחוזה ועוד. כלל הסיכונים מסתכמים בבחירה שגויה של שוכרים לא טובים. יש דרך להתגבר על כך? התשובה היא חד משמעית כן. משקיעי נדל"ן מקצועיים בודקים לעומק את תלושי השכר האחרונים של השוכרים הפוטנציאליים במטרה לוודא שהם אכן יצליחו לעמוד בכל התשלומים החודשיים, בודקים האם יש לשוכרים נכסים משועבדים או הוצאה לפועל ומדברים עם המשכיר הקודם. כלל הבדיקות הללו יאפשרו גם לכם להכניס לדירתכם שוכרים טובים שישמרו על הדירה, ישלמו את מלוא התשלומים החודשיים ויצאו בזמן בתום החוזה. לסיכום המסלול:

 

יתרונות  חסרונות
השקעה במסלול בטוח  בחירת שוכרים שלא מצליחים לשלם
השקעה פסיבית כמעט ללא התעסקות  בחירת שוכרים שהורסים את הדירה
רווח כפול מהשכרת הנכס ועליית ערכו  בחירת שוכרים שלא מפנים את הדירה

 

השקעות נדלן למתחילים: קנייה על הנייר – כך אפשר להתחדש עם דירה חדשה במחירים זולים ממחירי השוק ב 10% עד 30%! 

מסלול ההשקעה הבא חוסך לכם כל התעסקות עם שוכרים – מסלול קנייה על הנייר. לא מעט קבלנים מציעים מספר דירות למכירה מוקדמת בכל פרוייקט במטרה להכניס כסף לשלבים הראשוניים של התחלת הבנייה. כל יזם וקבלן חייבים להביא הון עצמי בשביל שהבנקים יסכימו להעמיד לרשותם לווי בנקאי והלוואות גדולות להשלמת הבנייה. לשם כך, קבלנים רבים מוכרים דירות על הנייר בשלבים מוקדמים מאוד עוד טרם החלה בנייתן. המשקיעים שמוכנים לשלם ממיטב כספם עבור דירה שאינה בנויה לוקחים סיכון מסויים (שהרי אם הקבלן יפשוט רגל במהלך הפרוייקט, ייתכן שהשלמת בניית הדירה תתעכב משמעותית או אף לא תושלם לעולם). במטרה למשוך משקיעים רבים לרכוש דירות על הנייר למרות הסיכון שבכך, הקבלנים מציעים מספר דירות למכירה מוקדמת במחירי הנחה של בין 10% ל 30% ממחירי השוק באזור. הנחה זו מושכת משקיעים רבים למסלול האטרקטיבי שמאפשר לרבים להרוויח לא מעט כסף מהמתנה בלבד. אז איך משקיעים בדירות על הנייר? פשוט רוכשים דירות מוזלות שאינן בנויות, ממתינים בין שנה וחצי לשנתיים וחצי עד להתקדמות משמעותית בשלבי הבנייה ומציעים את הדירה למכירה במחירי השוק באזור. ככל ששלבי הבנייה מתקדמים, כך הסיכון יורד ומאפשר למשקיעים למכור את הדירות במחירי שוק. השקעה זו אינה כוללת התעסקות עם שוכרים כלל מה שבעיני משקיעים רבים נחשב ליתרון משמעותי. לסיכום המסלול:

 

יתרונות  חסרונות/סיכונים
ללא התעסקות עם שוכרים סיכון ברכישת דירה שאינה בנויה
רכישת דירות מוזלות בעשרות אחוזים ממחירי השוק  המתנה ארוכה ללא הכנסה חודשית קבועה
רווחים גדולים תוך זמן קצר

 

השקעות נדלן למתחילים: נדל'ן מסחרי – אחוזי תשואה גבוהים אך עם רמות סיכון גבוהות יותר בהשוואה לנדל"ן המניב 

מסלול השקעה נוסף שמצליח למשוך לא מעט משקיעים מכל רחבי העולם הוא מסלול השקעה בנדל"ן מסחרי. משקיעים רבים בוחרים להשקיע את כספם בנכסים מסחריים כמו חנויות שכונתיות, קניונים או משרדים המניבים אחוזי תשואה גבוהים יותר בהשוואה להשקעה בדירות מגורים. אחוזי התשואה הממוצעים על דירת מגורים בישראל נעים בין 2.2% ל 4.7% בעוד אחוזי התשואה הממוצעים על נכסים מסחריים נעים בין 5% ל 9% מידי שנה. אך חשוב להבהיר שערכם של הנכסים המסחריים לא עולה באותו קצב של הנכסים למגורים. ההיצע של הנכסים המסחריים גדול יותר ולכן מחירי הנכסים הללו עולים בקצב איטי יותר. כמו כן הביקוש לנכסים המסחריים אינו יציב וקשיח כמו הביקוש לדירות מגורים. ראינו דוגמה לכך בתקופת פרוץ נגיף הקורונה שהצליח להכניס עובדי משרדים רבים לבתים והוריד את הביקוש למשרדים בעשרות אחוזים תוך זמן קצר. לעומת זאת, הביקוש לדירות מגורים הינו ביקוש קשיח שלא ניתן לערעור, שהרי בכל מצב אנשים יצטרכו קורת גג לגור בה. אז אם אתם מוכנים להעלות מעט את רמת הסיכון בהשקעה לכם לטובת אחוזי תשואה גבוהים יותר מהשכירות החודשית, מסלול ההשקעה המסחרי יכול להתאים לכם. 

 

יתרונות  חיסרונות/סיכונים 
אחוזי תשואה גבוהים  רמת סיכון מעט גבוהה יותר בהשוואה לנדל"ן מניב
עלויות נמוכות בהשוואה לדירות מגורים  היצע גדול 
עליית ערך איטית 

 

 

לסיכום, עולם הנדל"ן מאפשר לכל משקיע לבחור את ההשקעה המתאימה ביותר עבורו הן מבחינת הסיכונים, הן מבחינת התקציב והן מבחינת הרווחים 

לסיכום, עולם הנדל"ן מאפשר לכל המעוניין להשקיע בו מבחר מסלולי השקעה שונים המתאימים לכל פרופיל משקיע. ישנם מסלולים בטוחים עם אחוזי תשואה נמוכים ולעומתם מסלולים עם רמות סיכון גבוהות יותר ואחוזי תשואה עודפים. נגענו בכל הדגשים החשובים שידריכו כל משקיע בתחילת דרכו להשקעה נכונה ומקצועית ללא סיכונים מיותרים. זכרו, אתם לא חייבים לגייס הון עצמי גבוה של מאות אלפי שקלים בשביל להשקיע בנדל"ן, ישנן לא מעט אפשרויות מימון שיאפשרו לכם לבצע עסקאות עם הון עצמי נמוך או אף ללא הון עצמי כלל. 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
מה היתרונות והחסרונות של רכישת נדל"ן בנווה צדק

לפרסום כתבה, השאירו פרטים

כל מה שרציתם לדעת ולא היה מי לשאול אודות קבוצות רכישה נדל"ן

הכל על מס שבח ירושה

לאחר ימי האבל העצובים על לכתו של קרוב המשפחה מדרגה ראשונה, יתכן ותצטרכו להתעסק עם דבר מורכב וסבוך לא פחות: הדירה אשר ירשתם. ודאי תשאלו:

קרא עוד »
מה היתרונות שמציעה יוון למשקיעי הנדל"ן

השקעות נדל"ן ביוון

השקעות נדל"ן ביוון מי מאיתנו לא חולם לעיתים על רכישת נכס בחו"ל, דירה, בית או דירת נופש במדינה עם איים וחופי ים עוצרי נשימה? לא

קרא עוד »
כל המידע אודות לימודים בקורס תיווך נדל"ן אונליין

מס שבח – המדריך המלא

'מס שבח' אותו מושג שמחולל אצל רבים מאיתנו סיוטים חוזרים ונשנים, בוודאי החל משנת 2014, הוא אחד מהמסים המשמעותיים ביותר ובעל חשיבות עצומה בכל הקשור

קרא עוד »
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כל מה שרציתם לדעת ולא היה מי לשאול אודות קבוצות רכישה נדל"ן
הכל על מס שבח ירושה

לאחר ימי האבל העצובים על לכתו של קרוב המשפחה מדרגה ראשונה, יתכן ותצטרכו להתעסק עם דבר מורכב וסבוך לא פחות: הדירה אשר ירשתם. ודאי תשאלו:

קרא עוד »
מה היתרונות שמציעה יוון למשקיעי הנדל"ן
השקעות נדל"ן ביוון

השקעות נדל"ן ביוון מי מאיתנו לא חולם לעיתים על רכישת נכס בחו"ל, דירה, בית או דירת נופש במדינה עם איים וחופי ים עוצרי נשימה? לא

קרא עוד »