השקעות נדל"ן בישראל המדריך המלא

השקעות נדל"ן בישראלהשקעות נדל"ן בישראל המדריך המלא – שומרים על על החסכונות בבנק? ערך הכסף שלכם נשחק בכ 2% בכל שנה

אנשים רבים שומרים על החיסכונות שלהם בתוכנית חיסכון שהבנקים מציעים עם ריביות אפסיות ללא ידיעה שערך הכסף שלהם נשחק בעקבות האינפלציה הקבועה בשנים האחרונות. כסף שיושב בבנק קונה פחות מידי שנה כך שבעליו מפסידים כ 2% מערכו באופן קבוע. אם גם לכם יש חסכונות בבנקים השונים או גרוע מכך, בחשבון העו"ש, חשוב שתכירו את אחת החלופות הטובות ביותר, השקעות בעולם הנדל"ן. בשורות הבאות נפרוס בפניכם את כל המידע החשוב ביותר אודות מסלולי ההשקעה האטרקטיביים ביותר, הסיכונים בהשקעות נדל"ן בישראל, הדרך לבחור נכון נכסים מניבים עם אחוזי תשואה גבוהים ונעניק לכם את מירב הטיפים החשובים של אנשי המקצוע למימון עסקאות, השבחת הדירות וכמובן איתור נכסים במחירים נמוכים ממחירי השוק בישראל. אך עוד קודם לכן, חשוב להקדים ולומר כי מאז המשבר הכלכלי הגדול של 2008 מחירי הדיור בישראל נמצאים בעלייה תמידית ורציפה המקשה על רבים כיום להצליח לגייס את ההון העצמי הנדרש בכדי לרכוש דירת מגורים בישראל. מחירי הדיור בישראל נחשבים לגבוהים מאוד בהשוואה למדינות רבות באירופה, אך האם זה מעיד על שוק בועתי שעתיד לחוות טלטלה שתביא לירידת מחירים? לא בדיוק. אנשי המקצוע בתחום סבורים כי נכון לכתיבת שורות אלה, שוק הדיור בישראל צפוי להמשיך את התקדמותו צפונה ומחירי דירות המגורים צפויים להמשיך לזנק. מדוע? בשתי מילים, היצע וביקוש. 

 

הכל על הביקוש וההיצע השוק הדיור בישראל – הביקוש הגדול וההיצע הקטן הביאו לעליות מחירים רצופות במשך למעלה משני עשורים! 

משקיעי נדל"ן בתחילת דרכם שהצליחו לחסוך קצת כסף (לא חייבים להגיע עם חסכונות גדולים, ישנן לא מעט אפשרויות מימון לעסקאות נדל"ן שיובאו מטה בהמשך המאמר) ומתחילים לחפש דירה ראשונה להשקעה שואלים את עצמם האם לא כדאי לחכות לירידת מחירים? הרי שוק הדיור נמצא בשיאי כל הזמנים אחרי עליות רציפות של למעלה משני עשורים. אם גם אתם שואלים את עצמכם את השאלה הזאת, חשוב שתפנו את תשומת ליבכם לנתוני ההיצע והביקוש בשוק הדיור בישראל. הסיבה המרכזית ויש הטוענים שאף הבלעדית בגינה מחירי הדיור בישראל עולים במשך יותר משני עשורים באופן כמעט רצוף היא שהביקוש גדול מההיצע. חוקי הכלכלה הבסיסיים מסבירים בפשטות – כשההיצע גדול מהביקוש, המחירים יורדים וכשהביקוש גדול מההיצע, המחירים עולים. בשוק הדיור בישראל לא רק שהביקוש גדול מההיצע, אלא הביקוש גדל בקצב מהיר יותר מגידול ההיצע, מה שבעצם מחריף את המצב וצפוי להביא להמשך עליות מחירים לעוד שנים ארוכות. בשביל לייצר שינוי בתנועת מחירי הדיור בישראל, חייבים למצוא דרכים להגדיל את ההיצע באופן משמעותי, דבר שלא קורה ברגע אחד ואם מדברים על מדינת ישראל, כנראה שגם שנה לא תספיק לחולל שינוי של ממש. לכן, אם אתם חוששים למשוך את כספיכם מתוכניות החיסכון השונות בטענה ששוק הדיור נמצא בשיאי כל הזמנים וייתכן שהוא עומד בפני קיר זכוכית שימנע ממנו להמשיך את העלייה צפונה, בהתבסס על נתוני הביקוש וההיצע בשטח, נדמה שאין לחששות הללו כל בסיס. 

 

נמאס לכם מהריביות האפסיות של הפק"מ? הכירו את החלופה הטובה ביותר – השקעות נדל"ן 

מבינים שהאינפלציה שוחקת את המזומן שיושב בפק"מ בבנק ורוצים להתחיל להשקיע בעולם הנדל"ן? ישנם מספר דגשים חשובים שאתם חייבים להכיר. ראשית, ישנם מסלולי השקעה רבים בעולם הנדל"ן בעלי רמות סיכון שונות. שנית, בניגוד למקובל לחשוב גם במדינת ישראל תוכלו למצוא נכסים מניבים במחירים נוחים לכיסו של כל משקיע. שלישית, ישנן לא מעט אפשרויות מימון כך שגם אם לא הצלחתם להגיע להון עצמי גבוה, תוכלו לבצע מבחר עסקאות נדל"ן, גם בשוק הדיור הישראלי. רביעית, עיקרון המינוף הוא אחד מעמודי היסוד של כל השקעת נדל"ן. משקיע שידע לנצל לטובתו את כל יתרונות המינוף ירוויח בכל עסקה הרבה יותר ממשקיע אחר שבוחר להיעזר באחוזי משכנתא נמוכים ככל האפשר. בשורות הבאות נגע בכלל הנקודות הללו ובעוד רבות נוספות במטרה להתוות את הדרך הנכונה למשקיעי הנדל"ן ללא ניסיון. המדריך המלא של השקעות נדל"ן בישראל אינו יכלול את כל מסלולי ההשקעה הקיימים אך בהחלט יכלול את העיקריים שבהם. מוכנים להיכרות אינטימית עם עולם השקעות הנדל"ן בישראל? רגע לפני שנצלול לכל מסלולי ההשקעה האטרקטייבים ביותר שיש לשוק הדיור המקומי להציע למשקיעיו, חשוב שנכיר את אפשרויות המימון המבוקשות ביותר להשקעות נדל"ן בישראל. 

לא כל משקיעי הנדל'ן עשירים – כך תוכלו להתחיל להשקיע עם חיסכון קטן של כמה עשרות אלפי שקלים בלבד! 

לא מעט אנשים סבורים שכל עולם השקעות הנדל"ן בישראל שייך לאנשים עשירים בלבד. לטענתם ללא הון עצמי גבוה במיוחד של כמה מאות אלפי שקלים או אף מעבר לכך, לא באמת ניתן להתחיל להשקיע ולראות רווחים אמיתיים מרגע ביצוע העסקה. אז האמת היא, שלא כך הם פני הדברים. ישנם לא מעט משקיעי נדל"ן בישראל שמצליחים להשקיע גם ללא הון עצמי גבוה במיוחד. איך? ריכזנו עבורכם את אפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר המסייעות למשקיעים רבים להפוך חיסכון קטן לדירה להשקעה. 

 

הכירו את כל מקורות המימון הטובים ביותר להשקעות נדל"ן בישראל! 

  • הלוואת משכנתא – הלוואת משכנתא היא אחת משיטות המימון הטובות והמשתלמות ביותר בישראל. הנכס לשמו הבנק מעמיד ללקוח הלוואת משכנתא מהווה בטוחה כנגד ההלוואה, וכך הבנקים יכולים להעמיד לרשות הציבור הלוואות גדולות של מאות אלפי ואף מיליוני שקלים. הבנק משעבד לזכותו את הנכס כך שאם הלקוח לא יצליח לעמוד בכל שנות החזרי ההלוואה שלו, כספי הבנק לא ירדו לטמיון אלא הוא ימשוך את הדירה מידי בעליה, ימכור אותה ויחזיר חזרה את כספי ההלוואה לכיסו. הבנקים בישראל מעמידים לרשות הציבור הלוואות גדולות המגיעות לעד 75% מימון משווי הנכס, ובמדיה ומדובר בדירה שניה, אחוזי המימון ירדו מעט ל 50% לכל היותר. שיטת מימון זו נחשבת לגדולה ולכדאית ביותר בישראל בזכות האפשרות לפרוס את החזיריה לשנים ארוכות (עד 30 שנה) וכן בגלל הריביות האטרקטיביות שהיא מציעה. חשוב לדעת שהבנקים יבחנו את יציבותו הכלכלית של הלקוח במטרה לוודא שהוא אכן יצליח לעמוד בכל שנות החזריו. סך ההחזר החודשי צריך להיות נמוך מ 33%-40% מסך ההכנסה הפנויה של הלקוח. 

 

  • הלוואה לכל מטרה – אפשרות נוספת בעזרתה משקיעי נדל"ן רבים מצליחים להתחדש עם נכסים חדשים בשוק הדיור הישראלי היא הלוואה לכל מטרה. הלוואה לכל מטרה נחשבת הרבה פחות אטרקטיבית מהלוואת המשכנתא בגין ריביות גבוהות יותר. הסיבה המרכזית בגינה הלוואת המשכנתא ניתנת כמעט לכל דורש עם ריבית נמוכה כל כך היא הנכס שמשועבד כנגד ההלוואה. הנכס מהווה בטוחה ולכן רמת הסיכון במתן ההלוואה נמוכה. הלוואות לתקופות זמן קצרות ולכל מטרה יהיו יקרות משמעותית מהלוואת המשכנתא בגין רמת סיכון גבוה יותר. 

 

  • משכון נכס קיים – רבים לא מודעים לעובדה שהנכס שלהם יכול לעזור להם לחץ כסף מהקירות לטובת השקעה בנכס נוסף. יש לכם נכס שאתם בעלים של למעלמה מ 50% ממנו? אתם יכולים לקבל כנגדו הלוואת משכנתא לטובת רכישת נכס נוסף. איך זה עובד? כל אדם עם נכס משלו יכול להגיע לבנק ולבקש הלוואה של עד 50% משווי הנכס שלו בתמורה לשיעבודו לטובת הבנק. הבנק מעניק למשקיע 50% משווי הנכס שלו ומשעבד לרשותו  אותו אחוז יחסי. לדוגמה, אדם המחזיק בדירת מגורים ששווה 1,000,000 שקלים, יוכל לקבל מהבנק הלוואה של עד 500,000 שקלים לטובת רכישת נכס נוסף תוך שיעבוד 50% משווי הנכס שלו לטובת הבנק. שיעבוד הנכס מהווה בטוחה לבנקים שישמחו להעניק לכם הלוואה בסיכון נמוך ועם ריביות אטרקטיביות. בתקופת נגיף הקורונה בישראל יצאה הוראת שעה של בנק ישראל שנודיע כי בעלי נכסים רשאים למשכן עד 70% משווי דירתם ולקבל 70% משווי הדירה לרכישת דירה נוספת. 

 

  • הכנסת משקיע לעסקה – אפשרות נוספת המתאימה בעיקר למשקיעים יזמים היא הכנסת משקיע כשותף לעסקה. משקיע יזם שהצליח לאתר נכס במחיר אטרקטיבי שמניב אחוזי תשואה גבוהים מידי שנה, יכול לפנות לשותף משקיע שיעמיד לרשותו את הסכום הנדרש להשלמת העסקה בתמורה לאחוז מסויים מסך הרווחים. משקיעי נדל"ן רבים בישראל עושים זאת ובעזרת חוזה פשוט ניתן לרכוש דירות רבות עם שותפים עסקיים וליהנות מרווחים גדולים גם ללא הון עצמי כלל. למעשה, מערכת יחסים זו דומה למערכת יחסים של כל קבלן בנייה עם יזם מבצע.   

 

לסיכום, ישנן אפשרויות מימון רבות שיאפשרו לכם להתחיל להשקיע בשוק הנדל"ן בישראל עם הון עצמי נמוך או אף ללא הון עצמי כלל. בחרנו להציג בפניכם את אפשרויות המימון הכדאיות ביותר מבין כלל האפשרויות הקיימות. חוששים לקחת הלוואות לטובת ההשקעה שלכם? שואפים לשלם את מלוא מחיר הנכס ללא צורך במשכנתא? אתם מפסידים לא מעט! משקיעי נדל"ן מקצועיים יודעים לעשות שימוש נכון בכל יתרונות המינוף ולהפוך כמעט כל עסקה לרווחית. אז אם גם אתם רוצים ליהנות מכלל היתרונות שהבנקים מעמידים לרשותכם ולהגדיל בצורה משמעותית את אחוזי הרווחיות בכל עסקה, אתם חייבים להכיר את עיקרון המינוף. 

 

כך פעולה אחת בלבד וללא הוצאות נוספות תשנה את עתידם הכלכלי – דירה נוספת והכנסה חודשית קבועה!

עיקרון המינוף הוא אחד מהיסודות היציבים והחשובים ביותר בעולמם של משקיעי נדל"ן בשוק הישראלי. אנשים שבוחרים לוותר על הלוואת המשכנתא, מפסידים את הדובדבן שבקצפת בעסקאות הנדל"ן בישראל בפרט ובכל מדינות העולם בכלל. מה יכול להיות כל כך טוב בהלוואה גדולה עם ריבית קבועה המשעבדת את המשקיע לאורך שנים ארוכות? בשורות הבאות תבינו כיצד מתנהלים משקיעי הנדל"ן הגדולים ביותר ומדוע גם אתם חייבים לקחת הלוואת משכנתא לטובת רכישת הנכס הבא. בשביל שתבינו היטב את עוצמת המינוף, נציג בפניכם דוגמה פשוטה הכוללת שני משקיעים, האחד עושה שימוש מרבי באפשרויות המינוף והשני מוותר על המינוף לחלוטין. לשני האנשים בדוגמה שלנו יש נכס למגורים בבעלותם בשווי 1,000,000. המשקיע הראשון שעושה שימוש בכל אפשרויות המינוף הקיימות לרשות, בוחר לבקש עד 50% משווי הנכס שלו לטובת השקעה בדירת מגורים חדשה בעוד המשקיע השני והשמרן בוחר לוותר על קבלת ההלוואה. המשקיע החכם מקבל כ 500,000 שקלים איתם הוא רוכש דירת מגורים באזורי צפון או דרום הארץ ונהנה מהכנסה חודשית קבועה של כ 2,400 שקלים שסוגרת לו את התשלום החודשי בגין ההלוואה. במילים אחרות, המשקיע הראשון רכש דירת מגורים נוספת מבלי להוציא שקל אחד על כך. כל שהוא נדרש לעשות זאת פעולה חד פעמית של קבלת הלוואה כנגד הנכס, רכישת דירה והשכרתה. בעוד כשני עשורים המשקיע השמרן ישאר עם נכס בודד בשווי כ 1,000,000 שקלים בעוד המשקיע השני יהנה מנכס נוסף בערך כולל של כ 1,500,000 שקלים פלוס הכנסה חודשית קבועה משכירות הדירה החדשה על סך כ 2,400 שקלים.

 

החלטתם שאתם הולכים על זה? הכירו את כל שיטות ההשקעה המקובלות בישראל 

רגע לפני שאתם רצים ליהנות מכל יתרונות המינוף, חשוב שתכירו את אפיקי ההשקעה הגדולים והאטרקטיביים ביותר בישראל. עולם השקעות הנדל"ן מלא בלא מעט מסלולי השקעה השונים זה מזה הן באחוזי התשואה שהם מניבים לבעליהם והן ברמות הסיכון השונות. כל משקיע בתחילת דרכו חייב לבנות לעצמו פרופיל משקיע המתאים לגילו, לשאיפותיו וליכולותיו הכלכלית במטרה למצוא את המסלול המאזן היטב בין אחוזי התשואה לבין רמות הסיכון. ככלל, כאשר רמת הסיכון נמוכה, כך גם אחוזי התשואה וכן להיפך, בעסקאות נדל"ן המוגדרות מעט מסוכנות יותר תוכלו ליהנות מתשואה עודפת בהשוואה לעסקאות עם סיכון נמוך. בחרנו עבורכם את שלושת מסלולי ההשקעה הגדולים ביותר בהם משקיעי נדל"ן רבים מישראל בוחרים להשקיע את כספם. 

 

רכישת דירת מגורים והשכרתה לתקופת זמן ארוכה 

מסלול ההשקעה הראשון, הגדול ביותר והבטוח ביותר הוא מסלול השקעת נדל"ן מניב. מסלול זה מאפשר למשקיעים בו ליהנות מהכנסה פסיבית ומהתעסקות מינימלית למשך שנים ארוכות. המשקיעים במסלול זה רוכשים דירת מגורים אטרקטיבית באזורים הנכונים ומשכירים אותה לתקופות זמן ארוכות. מסלול זה נחשב לפשוט ולבטוח ביותר בשל העובדה הפשוטה שההתעסקות בו היא כמעט חד פעמית. מעבר לכך, הביקושים לדיור קשיחים כך שהסיכויים שהביקושים יפגעו ויביאו לסיכון ההשקעה נמוכים למדי. מסיבות אלה רוב ככל משקיעי הנדל"ן בתחילת דרכם בוחרים דירות מגורים להשקעה במסלול המניב, הפסיבי והבטוח ביותר. מסלול השקעת נדל"ן מניב נשמע לכם טוב? חשוב שתכירו עוד כמה פרטים אודותיו. ראשית, מסלול ההשקעה בנדל"ן מניב מבטיח למשקיעים בו שני נתיבי רווח, הנתיב הראשון הוא כספי השכירות והנתיב השני הוא עליית ערך הנכס. בחירה נכונה של דירת מגורים באזור מתפתח תאפשר למשקיעים ליהנות מעליות ערך משמעותיות, באזורים מסויימים של עשרות אחוזים. כמו כן חשוב לדעת שרוב משקיעי המסלול נהנים מפטור מלא של מס רווח הון על עליות ערך הדירה. כידוע, משקיעים רבים מחוייבים לשלם מס בשיעור של 25% מסך הרווחים שלהם. משקיעי המסלול שמחזיקים בדירת המגורים שלהם יותר שנה וחצי יהיו פטורים לחלוטין ממס רווח הון בעת מכירת הדירה. 

כך תוודאו שהשוכרים שלכם ישלמו בזמן, ישמרו על הדירה ויפנו אותה בדיוק במועד הפינוי הכתוב בחוזה

נשמע טוב, מה הקאצ'? ישנם מספר סיכונים קטנים שחשוב שתכירו. הסיכון הראשון במסלול זה הוא בחירה שגויה של שוכרים לא טובים. שוכרים לא טובים יכולים להיות שוכרים שלא משלמים, שוכרים שהורסים את הנכס או שוכרים שלא מוכנים לפנות את מהדירה. טיפ הזהב מאיתנו למסלול השקעה זה הוא לערוך בדיקות מקיפות לשוכרים הפוטנציאליים שלכם. משקיעי נדל"ן רבים במסלול זה מבקשים מהשוכרים הפוטנציאליים להציג תלושי משכורת של שלושה חודשים אחרונים, בודקים שאין ברשותם נכסים משועבדים ומבקשים לדבר עם השוכר הקודם שלהם. בדיקות אלה יכולות להקטין את הסיכון בהשקעה בעשרת מונים. רוצים לבחור את האזור הטוב ביותר להשקעות נדל"ן מניב שיעלה את ערך הנכס שלכם בעשרות אחוזים תוך שנים בודדות? בחרנו עבורכם את הערים החמות והאטרקטיביות בישראל!

 

הכירו את הערים המתפתחות בישראל: 

חדרה 

היעד הראשון אליו משקיעים רבים נושאים את עיניהם – העיר חדרה. חדרה הפכה בשנים האחרונות לאחר היעדים המבוקשים בישראל בשל עליית ערך צפוייה בשנים הקרובות. בשונה מאזורי מרכז הארץ, אזורי בפריפריה באזורי צפון ודרום הארץ עדיין לא עשו את הזינוק במחירי הדיור, מה שמאפשר לרבים לרכוש שם נכסים במחירים נוחים וליהנות מעליית מחירים משמעותית. בעיר חדרה ישנה תוכנית התפתחותית סדורה הכוללת מתחמי עבודה חדשים וגדולים, אנרג'י פארק והתחדשות עירונית. כלל הנתונים הללו גורמים למומחי נדל"ן רבים להצביע על חדרה כאחת הערים המעניינות בישראל. 

 

דרום תל אביב

היעד השני שמצליח לרכז עניין רב קרב ציבור המשקיעים הוא דרום תל אביב. האזור הדרומי של תל אביב החל הליך התפתחות ושיקום שיאפשר למשקיעים בו ליהנות מעליות ערך של בין 10% ל 15% בשנים הקרובות. כמו כן, משקיעי נדל"ן מקצועיים מסבירים שאזורים מוזלים בסביבה יקרה עתידים להשלים את הפער במוקדם ובמאוחר, מה שמאפשר למשקיעים רבים לקוץ על העגלה רגע לפני יציאה לדרך. אחת השיטות הטובות ביותר לזהות שכונה או אף רחוב מומלץ להשקעה היא לבחון את הסביבה הרחבה. במידה וישנם פערי מחירים משמעותיים בין הסביבה הרחבה לאזור הספציפי בו אתם מתעניינים, בסבירות גבוהה האזור יעבור שינוי משמעותי שיעזור לו להדביק את הפער שנוצר בינו לבין שאל סביבתו. הפערים הגדולים שנוצרו בין צפון תל אביב לבין חלקה הדרומי מנבאים עליית ערך משמעותית לכל אזור הדרום. בשנים האחרונות ניכר כי האזור הדרומי מתחיל להתעורר להתחדשות ולכן משקיעים רבים ממהרים להתחמש עם דירות באזור. בדרום תל אביב ניתן למצוא דירות ישנות בנות 4 חדרים במחירים של 1,650,000 שקלים, מחירים שנראו לפני למעלה מעשור בחלקה הצפוני של העיר. 

 

אור יהודה 

יעד נוסף ומעניין במיוחד אף הוא ממוקם במרכז הארץ – אור יהודה. העיר אור יהודה סבלה במשך שנים ארוכות מתדמית מפוקפקת של אוכלוסיה חלושה ועבריינית. בשל כך, מחירי הדיור באזור זחלו לאיטם לעומת העליות המשמעותיות שראינו במחירי ערים סמוכות כמו רמת גן, תל אביב, גבעתיים או גבעת שמואל. בדומה לדרום תל אביב, גם אור יהודה תדביק את הפער מכל שכנותיה, מה שמאפשר לה לעלות עוד עשרות אחוזים בתקופת זמן קצרה. מעבר לכך, לעיר מתוכננת התפתחות משמעותית עם בנייה מאסיבית של דירות חדשות, מה שצפוי לעורר את העיר כולה לעליית מחירים. כיום ניתן למצוא דירות 4 חדרים ישנות במחירים הנעים בין 1,400,000 שקלים לבין 1,800,000 שקלים לדירות חדשות. 

 

בת ים 

בת ים אף היא מושכת לא מעט משקיעי נדל"ן במסלול הנדל"ן המניב בדיוק מאותן הסיבות. גם העיר בת ים סבלה לאורך השנים מתדמית רעה שהאיטה בעשרות אחוזים את קצב התקדמותה. כיום, לאחר שנים ארוכות בהן ערים סמוכות לבת ים הספיקו להכפיל את ערכן, בת ים נחשבת לאחת הערים בעלות פוטנציאל ההשבחה הגבוה ביותר בישראל. האוכלוסיה המקומית כבר אינה אלימה כפי שהייתה בעבר והממשלה מתחילה לקדם לא מעט פרוייקטים בעיר. הקירבה הפיזית של בת ים לתל אביב, ראשון לציון, חולון ואף רמת גן מבטיחה שהיא תדביק את הפער האדיר שנותר בין הערים. כיום דירת 4 חדרים בעיר בת ים נמכרת בכ 1,600,000 שקלים בעוד המחיר של דירה דומה בערים הסמוכות נמכרת במאות אלפי שקלים יותר. 

 

אחוזי תשואה משכירות במרכז הארץ נעים בין 2.5% ל 3% בלבד – לא מספיק לכם? הכירו את שיטת ההשקעה הבאה

אז אם המסלול הפשוט והבטוח של השקעות הנדל"ן בישראל נשמע לכם מעניין, תוכלו לבחור את אחת מהערים שצויינו מעלה וליהנות מאחוזי תשואה מהשכרת הנכס ובמקביל ליהנות גם מעליית ערך משמעותית של מאות אלפי שקלים לכל דירה. חשוב להדגיש שככל שמחיר הדירה שלכם גבוה יותר, כך אחוזי התשואה שתקבלו עליה מהשכרתה יהיו נמוכים יותר. התשואה מהשכרת נכסים במרכז הארץ עומדת על כל 2.5% – 3% בממוצע, מה שמוביל אותנו למסלול ההשקעות הבא, המסלול המסחרי. ישנם משקיעים רבים שלא מסתפקים ב 2.5% תשואה שנתית מהשכרת הנכס שלהם ולכן הם פונים לנדל"ן המסחרי. מסלול השקעות בנדל"ן המסחרי בישראל כולל שני יתרונות ברורים על השקעות נדל"ן בדירות מגורים והם: מחירים זולים ואחוזי תשואה גבוהים. אחוזי התשואה השוטפים מהשכרת נכסים מסחריים נעים בין 5% ל 10% מידי שנה, מה שהופך את המסלול לאטרקטיבי במיוחד בעיני משקיעים רבים. מעבר לכך, נדל"ן מסחרי זול בעשרות אחוזים בהשוואה לדירות מגורים, מה שפותח את אפשרויות ההשקעה בפני. משקיעים רבים עם הון עצמי נמוך. אז אם אחוזי התשואה גבוהים כל כך, למה לא כולם עוברים להשקעה בנכסים מסחריים? למסלול השקעה זה ישנם גם חסרונות שכדאי שתכירו.

 

אחוזי תשואה גבוהים מגיעים עם סיכונים גדולים 

החיסרון הראשון של מסלול זה בהשוואה למסלול הנדל"ן המניב הוא קשיחות הביקוש. אחד היתרונות הגדולים של דירות המגורים להשקעה הוא הביקוש הקשיח. ביקוש קשיח מבטיח שלא משנה מה יקרה, הביקוש לדירות מגורים תמיד ישאר. לעומת זאת, הביקוש לנכסים מסחריים עלול להתערער בגין סיבות רבות, כמו שראינו בתקופת הקורונה במהלכה עובדים רבים הוצאו לעבודה מהבית. נתון זה גורם להשקעה במסלול המסחרי להפוך למעט מסוכנת יותר, מה שלא מתאים לכל פרופיל משקיע. החיסרון השני במסלול הוא נתיב רווח אחד בלבד. שוק ההיצע והביקוש לנכסים מסחריים שונה משוק הדירות למגורים. היצע הנכסים המסחריים גדול יחסית, מה שיביא לעליות מחירים מתונות יותר בהשוואה למחירי דירות המגורים. אז נכון, מחירי המשרדים זולים יותר ממחירי הדירות וגם התשואה עליהן כפולה, אך רמת הסיכון בהשקעה בהם גדולה יותר וכן המשקיעים בהן לא יהנו מעליית ערך משמעותית. חשוב להדגיש שנדל'ן מסחרי ניתן למצוא בכל חלקי הארץ ובמטרה להבטיח שתצליחו למצוא שוכרים תוך זמן קצר, חשוב שלא תתפשרו על פריים לוקיישן – אזורים אטרקטיביים בהם הביקוש תמיד גבוה. 

מעדיפים כסף נזיל? ייתכן שעסקאות קנייה ומכירה מהירה יוכלו לעניין אתכם 

המסלול האחרון של השקעות נדל'ן בישראל הוא מסלול האקזיט. משקיעי נדל'ן רבים בישראל מעדיפים כסף נזיל מאשר השקעה שרצה לאורך שנים ארוכות (גם אם מרוצת השנים מבטיחה להם עליות ערל משמעותיות ופטור מלא ממס רווח הון). מסלול ההשקעות המהיר מתאים בעיקר לאנשים שרוצים לעסוק בתחום למחייתם ללא עבודה מרכזית שתופסת להם את מלוא שעות היום. השקעה המסלול האקזיט מחייבת את המשקיע להיות פעיל בתחום במשך שעות ארוכות מידי יום בכדי להצליח לאתר את ההשקעה הנכונה. הרעיון הבסיסי העומד מאחורי עסקאות האקזיט בנדל'ן הוא לקנות בזול ולמכור ביוקר תוך מספר חודשים ספורים. איך עושים את זה? ישנן שיטות רבות לאתר נכסים למגורים שנמכרים במחירים זולים ממחירי השוק בעשרות אחוזים, מה שמאפשר למשקיע ליהנות מהפער. המשקיע האקטיבי. ידרש לחפש דירות ירושה, דירות נטושות או סתם דירות שבעליהן מאוד לחוץ למכור אותן בשביל להצליח להגיע למחיר נמוך משמעותית ממחירי השוק. ברוב המקרים דירות המתאימות לעסקאות אקזיט יהיו ישנות וידרשו לשיפוץ מהיר מה שמחייב את המשקיע להשביח את הנכס. לאחר ההשבחה, המטרה היא למכור את הנכס במחירי שוק או אף מעבר לכך. איך משביחים ולא פוגעים ברווחיות העסקה? בוחרים בשיפוץ קוסמטי ומהיר ללא תשתיות שישמה את כל מראה הדירה תוך זמן קצר ובעלות נמוכה.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
מה השכונות המתאימות להשקעה מניבה בנדל"ן

לפרסום כתבה, השאירו פרטים

כל מה שרציתם לדעת ולא היה מי לשאול אודות קבוצות רכישה נדל"ן

הכל על מס שבח ירושה

לאחר ימי האבל העצובים על לכתו של קרוב המשפחה מדרגה ראשונה, יתכן ותצטרכו להתעסק עם דבר מורכב וסבוך לא פחות: הדירה אשר ירשתם. ודאי תשאלו:

קרא עוד »
מה היתרונות שמציעה יוון למשקיעי הנדל"ן

השקעות נדל"ן ביוון

השקעות נדל"ן ביוון מי מאיתנו לא חולם לעיתים על רכישת נכס בחו"ל, דירה, בית או דירת נופש במדינה עם איים וחופי ים עוצרי נשימה? לא

קרא עוד »
כל המידע אודות לימודים בקורס תיווך נדל"ן אונליין

מס שבח – המדריך המלא

'מס שבח' אותו מושג שמחולל אצל רבים מאיתנו סיוטים חוזרים ונשנים, בוודאי החל משנת 2014, הוא אחד מהמסים המשמעותיים ביותר ובעל חשיבות עצומה בכל הקשור

קרא עוד »
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כל מה שרציתם לדעת ולא היה מי לשאול אודות קבוצות רכישה נדל"ן
הכל על מס שבח ירושה

לאחר ימי האבל העצובים על לכתו של קרוב המשפחה מדרגה ראשונה, יתכן ותצטרכו להתעסק עם דבר מורכב וסבוך לא פחות: הדירה אשר ירשתם. ודאי תשאלו:

קרא עוד »
מה היתרונות שמציעה יוון למשקיעי הנדל"ן
השקעות נדל"ן ביוון

השקעות נדל"ן ביוון מי מאיתנו לא חולם לעיתים על רכישת נכס בחו"ל, דירה, בית או דירת נופש במדינה עם איים וחופי ים עוצרי נשימה? לא

קרא עוד »