השקעות נדל"ן ביוון ובאתונה

השקעות נדלן ביוון ובאתונההשקעות נדל"ן ביוון אתונה – רוצים לעצור את שחיקת החסכונות שלכם ולהתחיל להשקיע בנדל"ן? המדריך הבא יעשה לכם סדר בכל הפרטים שאתם חייבים להכיר!

כבר למעלה מעשור שכספי הציבור הנעולים בתוכניות חיסכון בבנקים השונים או גרוע מכך, בחשבונות העו"ש מאבדים מערכם כ 2% מידי שנה. האינפלציה התמידית גורמת לכך שהשקל שקנה אתמול 2 מסטיקים, יקנה בעוד מספר שנים בודדות מסטיק אחד בלבד, כלומר הכסף קונה פחות. אם גם החסכונות שלכם יושבים בתוכנית החיסכון של הבנק שמניבות שברי אחוזים של ריבית חיובית, הגיע הזמן לעשות שינוי. אנשים רבים שמחליטים למשוך את כספם מהבנקים במטרה להשקיע אותם וליהנות מתשואה הולמת על כל חסכונותיהם בוחרים דווקא בעולם הנדל"ן. השקעות נדל"ן נתפסות בעיני רבים כהשקעות בטוחות ומניבות לאורך שנים ולכן אנשים רבים כיום בוחרים לרכוש דירות להשקעה. בשורות הבאות נרחיב אודות מסלולי ההשקעה הקיימים בעולם הנדל"ן, ביעדים החמים ביותר להשקעה בכל רחבי העולם, בהון העצמי הנדרש להשקעה בדירות מגורים מעבר לים (הרבה פחות ממה שאתם חושבים!), לסיכונים הכרוכים בהשקעה במדינות זרות ובדרך הבטוחה ביותר לבחור את ההשקעה המתאימה לפרופיל המשקיע שלכם. אז רגע לפני שאתם מושכים את כל החסכונות מתוכניות החיסכון בבנק, חשוב שתכירו את היעד האטרקטיבי ביותר בעולם בעיני משקיעי נדל"ן רבים ומקצועיים – אתונה שביוון. 

 

המשבר הכלכלי של יוון הביא לירידת מחירי הנדל"ן ב 30% עד 50% – משקיעים רבים רואים בכך הזדמנות של ממש! 

בשני העשורים האחרונים יוון מתמודדת עם לא מעט קשיים כלכליים משמעותיים שהביאו אותה לסף פשיטת רגל. היא כמעט הוצאה מגוש היורו והציבור שחי בה יצא לרחובות השקם וערב להפגנות ענק אודות ההתנהלות הכלכלית השגויה שהביאה אותה לשפל כלכלי חסר תקדים. הכל התחיל לאחר פרוץ המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008. יוון העניקה משכנתאות מנופחות לכל דורש ללא בדיקה מספיק מעמיקה ומקצועית אודות יכולת ההחזר של מבקשי ההלוואה. מצב זה גרם לכך שרוכשי דירות רבים שקיבלו הלוואות ענק מהבנקים המקומיים לא הצליחו לעמוד בכל ההחזרים וכך שלב אחר שלב, יוון החלה להיכנס לסחרור כלכלי שנגמר על סף פשיטת רגל. המשבר הביא לאחוזי אבטחה גבוהים במיוחד ולנקיטת צעדים של מדינות רבות בגוש היורו. הוצאתה של יוון ממדינות גוש היורו עתידה הייתה לפגוע בעוד לא מעט מדינות בגוש ולכן בשנים האחרונות כלל מדינות הגוש עושות כל שביכולתן במטרה לעזור ליוון להשתקם מהמשבר הכלכלי הגדול שפקד אותה. משקיעי נדל"ן רבים בתחילת דרכם שעוברים על הסקירה הכלכלית היסטורית של יוון נבהלים ובוחרים שלא להשקיע את כספם במיטה חולה שכבר הגיעה למצב של כמעט פשיטת רגל. לעומתם, משקיעי הנדל"ן המקצועיים שהצליחו להכפיל ואף לשלש את רוחב כיסם במשבר הכלכלי האחרון, רואים את התמונה באור אחר. 

 

השקעות נדל"ן ביוון ובאתונה: כך תחשבו את פוטנציאל הרווח שלכם – צפי לעליית ערך של עשרות אחוזים במחירי הדיור באתונה! 

מחירי הנדל"ן ביוון ירדו בכ 30% – 50% בעקבות המשבר הגדול. ירידה זו מוגדרת על ידי משקיעי נדל"ן מקצועיים כהזדמנות של ממש. חשוב לעמוד על נקודה חשובה שתעזור לכם לחשב נכון את פוטנציאל הרווח בהשקעות בכל תחום. ירידה של 50% בשווי הנכס מגלמת פוטנציאל רווח של 100% על הכסף, וזאת בחישוב שמרני של הגעה למחיר הדירה טרם פרוץ המשבר. לדוגמה דירת מגורים שנמכרה ביוון בכ 250,000 שקלים טרם פרוץ המשבר וכיום מוצעת למכירה במחיר של 125,000 שקלים (50% פחות), צריכה לעלות ב 100%, ממש להכפיל את ערכה בשביל להגיע למחיר שהייתה בו טרם המשבר הכלכלי (למרות שירדה רק 50%, היא תעלה ב 100% בשביל להגיע לאותו מחיר!). אך בכל זאת, מי אמר שדווקא עכשיו מחירי הדיור ביוון בכלל ובאתונה בפרט יתחילו להתאושש? אולי יקח עוד שנים ארוכות לצאת מהמשבר ואולי אף הירידה שנמשכה כמעט עשור תמשיך גם בשנים הקרובות? שאלות אלה מעסיקות משקיעים רבים ששומעים על ההיסטוריה הכלכלית ביוון. אז למה בכל זאת יוון מצליחה לרכז כל כך הרבה עיניים בקרב משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם? ישנן לא מעט סיבות לכך. 

השקעות נדל"ן ביוון ובאתונה: כל הסימנים לכך שהמשבר הכלכלי הסתיים ומכאן פני מחירי הדיור צפונה – המחירים סיימו את ירידתם ב 2017 

ראשית, חשוב לדעת שבשנת 2015 יוון וכלל נושיה הצליחו להגיע להבנות ואף חתמו על חוזה מסודר שנועד לסייע ליוון להיחלץ ממצבה הכלכלי. בחוזה מפורטות מספר רב של תוכניות סיוע שעתידות להזניק את הכלכלה היוונית למצבה טרם המשבר הגדול. מעבר לכך, בבדיקות מקיפות ומקצועיות שנערכו בנושא נראה כי מחירי הנדל"ן ביוון בכלל ובאתונה בפרט עצרו את ירידתן בשנת 2017. כלל הסיועים שהגישו מדינות הגוש ונושיה של יוון בהסכם מפורט מתחילים לעבוד. להערכתם של אנשי נדל"ן רבים, יוון בכלל ואתונה בפרט מצאו את תחתית מחירי הדיור ומכאן יש להם דרך ארוכה לעלות ולהתייצב על מחירים קרובים לאלה שהיו טרם פרוץ המגיפה. נתון נוסף וחשוב הוא עליית הביקוש לעומת ההיצע הנמוך בעיר אתונה. אתונה, בירת יוון מרכזת את מירב העניין של משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם. כידוע, אחד הגורמים המשפיעים ביותר על תנועת מחירים של נדל"ן בפרט וכל מוצרי מכירה בכלל הוא ביקוש והיצע. כאשר הביקוש גבוה מההיצע, נראה עליות מחירים וכן להיפך, כאשר ההיצע גדול מהביקוש נראה ירידות מחירים. באתונה ניתן לראות את חזרת הביקושים בשנים האחרונות כך שכיום הביקוש גדול מההיצע, מה שבהכרח יביא לעליית מחירים גם בטווח הקצר. ריכזנו עבורכם את כל היתרונות הגדולים ביותר בהשקעה בעיר אתונה שביוון כך שתוכלו לשפוט בעצמכם את כדאיות ההשקעה מעבר לים. 

 

השקעות נדל"ן ביוון ובאתונה: אז היתרונות הגדולים בגינם משקיעי נדל"ן רבים בוחרים דווקא את אתונה בפרט ויוון בכלל הם:

  • משבר כלכלי שהגיע לקיצו – כפי שהסברנו מעלה, משקיעי נדל"ן מנוסים רואים במשברים כלכליים הזדמנויות רבות המאפשרות לרכוש נכסים במחירים מוזלים וליהנות מעליית ערכם בעשרות אחוזים עם התאוששות המדינה ממצבה הכלכלי. ביוון יש את כל הסימנים להתאוששות כלכלית מואצת כך שהסיכון שהמשבר ימשיך להחריף ולהעמיק קטן. 
  • מחירים נמוכים – בשל המשבר הכלכלי הגדול ביוון, שוק הנדל"ן המקומי ירד בכ 30% – 50% באזורים השונים. נתונים אלה מאפשרים למשקיעים רבים להתחדש עם נכסים להשקעה גם אם הם הצליחו לחסוך עשרות אלפי שקלים בלבד. הנכסים הזולים כוללים שני יתרונות, הראשון הוא אחוזי תשואה גבוהים על השכרת הנכסים. אחד מכללי האצבע של משקיעי נדל"ן רבים אומר שככל שהנכס זול יותר, כך התשואה מהשכרתו תהיה גבוהה יותר. היתרון השני הוא כמובן פוטנציאל הרווח הגדול עם עליית מחירי הדיור. ככל שהנכסים נמכרים במחירים מוזלים יותר, כך פוטנציאל הרווח גדול יותר ובאזורים רבים ביוון כמו באתונה למשל, ישנם נכסים שצפויים לעלות בעשרות אחוזים תוך זמן קצר. 
  • קירבה לישראל – משקיעי נדל"ן רבים חוששים לעזוב את שוק הדיור המקומי בטענה שהם צריכים לראות את הנכסים שלהם בעיניים. השקעה במדינות מרוחקות מישראל מחייבת את המשקיעים להשקיע לא מעט כסף עבור טיסות וביטול ימי עבודה בכל פעם שהם ירצו לבקר בנכס שלהם, מה שהופך את ההשקעה כולה ליקרה ומסורבלת. יוון לעומת זאת ממוקמת בסמיכות גיאוגרפית למדינת ישראל כך שכל משקיע שבאמת רוצה לבקר בנכס שלו, יוכל לעשות זאת בקלות, במהירות וללא הוצאות גבוהות. 
  • תיירות ענפה – יוון בכלל ואתונה בפרט מושכות תיירים רבים מידי שנה. בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה מתמדת בכמות התיירים המגיעים לאזור, מה שכמובן מהווה יתרון משמעותי עבור כלל המשקיעים. התיירים הרבים מסייעים להתפתחותה של הכלכלה המקומית אך מעבר לכך, מאפשרים למשקיעים רבים להציע את הנכסים שלהם לשכירויות קצרות טווח לתיירים שהגיעו לבקר באזור. חשוב להדגיש שמסלול השכרה לטווחי זמן קצרים כולל רמות סיכון גבוהות יותר, אך מנגד הוא מתגמל את בעליו באחוזי תשואה גבוהים במיוחד. התשואה הממוצעת שמתקבלת מהשכרת דירת מגורים רגילה נעה בין 7% עד 10% לכל היותר בעוד אחוזי התשואה על השכרת דירה לתיירים לטווחי זמן קצרים נעים בין 10% ל 15%. 
  • מעמד תושב – הממשל היווני בוחר לחבק את המשקיעים הזרים ומאפשר להם ליהנות מתנאים חסרי תקדים. לעומתו, ממשלות רבות בכל רחבי העולם מקשות על משקיעים המגיעים מעבר לים וממסה אותם בשלל מיסים גבוהים ומיוחדים הקיימים רק למשקיעים זרים. הממשל ניווני מעניק מעמד של תושב לכל משקיע זר שרכש נכסים או אף נכס בודד בעלות של 250,000 אירו ומעלה. אם כבר במיסים עסקינן, חשוב לדעת שהמס על משקיעים זרים הינו מס פרוגרסיבי הנקבע בהתאם לסך ההכנסה של כל משקיע. המסיסים נעים בין 15% ל 40% לכל היותר. 

 

כל מה שחשוב שתכירו על בירתה של יוון – אתונה! 

לאחר שנגענו בהיסטוריה הכלכלית של יוון ובכל היתרונות הגדולים ביותר להשקעות נדל"ן באזור, חשוב שתכירו מספר פרטים חשובים אודות העיר שמצליחה למשוך הכי הרבה משקיעים זרים, בירת יוון – אתונה. אתונה עומדת על תילה קרוב ל 4,000 שנה וכוללת לא מעט מקומות היסטוריים ומעניינים המצליחים למשוך תיירים רבים מידי שנה. מעבר לכך, אתונה מהווה מרכז ליוון כולה וכוללת לא מעט מרכזי תרבות, בתי עסק, תיירות ועוד. כלל היתרונות הללו גורמים למשקיעים רבים לבחור דווקא באתונה כיעד ההשקעה הטוב ביותר ביוון. התשואה הממוצעת על דירת מגורים להשכרה באתונה היא בין 7% ל 10% מידי שנה בהשוואה לכ 2.5% עד 5% במדינת ישראל. אם גם אתם רוצים ליהנות מנכסים זולים להשקעה ללא צורך במשכנתאות גדולות ומנופחות עם אחוזי תשואה כפולים מאלה שתוכלו לקבל בישראל, נדמה שאתונה היא התשובה הטובה ביותר עבורכם. רגע לפני שאתם יוצאים לשטח ובוחרים את הנכס המתאים ביותר להשקעה שלכם, חשוב שתדעו שישנם לא מעט מסלולי השקעה ביוון בכל ובאתונה בפרט. בחרנו עבורכם את כל מסלולי ההשקעה הטובים ביותר שיניבו לכם אחוזי תשואה גבוהים ברמות סיכון משתנות. 

השקעות נדל"ן ביוון ובאתונה: הכירו את פרופיל המשקיע האישי שלכם והתאימו אותו למסלול ההשקעה המתאים ביותר – המסלול הבטוח 

לכל משקיע יש פרופיל משקיע אישי המתאים לסכומי השקעתו ולרמות הסיכון שהוא מוכן לקחת. בעיר אתונה שביוון יש מגוון רחב של נכסים שיוכלו להתאים לכמה מסלולי השקעה שונים. לפני שאתם ממהרים לבחור דירת מגורים להשקעה במטרה להשכיר אותה לטווח ארוך, חשוב שתכירו את כל המסלולים הקיימים כך שתוכלו לבחור את המסלול המתאים ביותר לפרופיל המשקיע האישי שלכם. אז המסלול הראשון והמוכר ביותר באתונה הוא כמובן הנדל"ן המניב. נדל"ן מניב הוא מסלול ההשקעה הגדול ביותר בעולם הנדל"ן וברוב המקרים משקיעים מתחילים בוחרים אך ורק בו. הסיבה המרכזית לכך היא רמת בטיחות ההשקעה. המסלול המניב מבטיח למשקיעים בו עסקאות סולידיות ובטוחות שיניבו להם שכירות חודשית באופן קבוע. הסיבה בגינה מסלול זה נחשב לבטוח כל כך היא הביקוש הקשיח שקיים לדיור. אנשים תמיד יצטרכו קורת גג לגור בה, מה שהופך את הנכס שלכם למוצר שהביקוש אליו קיים לנצח. מעבר לכך למסלול זה יש עוד לא מעט יתרונות משמעותיים שמצליחים למשוך משקיעים רבים לרכישת נכסי מגורים והשכרתם לתקופות זמן ארוכות. רוצים להכיר את כל היתרונות והחסרונות של מסלול השקעת נדל"ן מניב באתונה? ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב שתכירו.

יתרונות  סיכונים/חסרונות 
מסלול השקעה ברמת בטיחות גבוהה בחירת שוכרים שלא מצליחים לעמוד בתשלום החודשי
הכנסה חודשית יציבה ובטוחה בחירת שוכרים שהורסים את פנים הדירה
שני מסלולי רווח: שכירות ועליית ערך הנכס  בחירת שוכרים שלא מוכנים לפנות את הדירה בתאריך הכתוב בחוזה
השקעה פסיבית המצריכה מהמשקיע התעסקות מינימלית אחוזי תשואה נמוכים בהשוואה למסלולי השקעה אחרים. נעים בין 7% ל 10% מידי שנה

 

כך נהנים מהיתרונות ומתגברים על הסיכונים 

מסלול השקעה זה מתאים לפרופיל משקיע סולידי המעוניין לקבל הכנסה חודשית קבועה ללא התעסקות יומיומית. חשוב להדגיש שמסלול זה נהנה משני נתיבי רווח כאשר הראשון הוא מהשכירות הקבועה והשני הוא מעליית ערך הנכסים במרוצת השנים. בחירת נכסים נכונים בעיר אתונה יכולים לעלות בעשרות אחוזים בשנים הקרובות כך שעל אף אחוזי התשואה הממוצעים שמסלול זה מציע, בהתחשב בעליית הערך הצפוייה הוא יכול להתברר כרווחי יותר ממסלולים אחרים עם אחוזי תשואה שנתיים גבוהים יותר. באשר לסיכונים – משקיעי נדל"ן רבים הבוחרים במסלול השקעה זה בודקים היטב את כל השוכרים שלהם לפני שהם חותמים על חוזה. איך בודקים? ישנן לא מעט שיטות לכך. ראשית, חשוב לבחון לעומק את שלושת תלושי השכר האחרונים של השוכר הפוטנציאלי. בחינה מעמיקה של תלושי השכר תאפשר לכם להעריך האם הוא יוכל לעמוד בכל התשלומים החודשיים או לא. שנית, בעזרת שיקים של השוכרים הפוטנציאליים ניתן לבדוק האם יש להם שיקים שחזרו בשנים האחרונות. בדיקה זו אף היא תעזור לכם לוודא שהשוכרים הפוטנציאליים שלכם אכן יצליחו לעמוד בכל חודשי ההחזרים. שלישית, חשוב לוודא בנוסף שהשוכרים הם אנשים טובים שיודעים לשמור על הבית ואף לצאת ממנו בתום החוזה. מסיבה זו משקיעים רבים מבקשים מהשוכרים את מספר הטלפון של השוכר הקודם שלהם (ומוודאים שאכן מדובר בשוכר כמובן). חשוב לשאול האם השוכרים שמרו יפה על הדירה והאם הם הסכימו לפנותה בתום תקופת החוזה. 

 

רוצים להתחדש במשרד או במכולת שכונתית? אחוזי התשואה במסלול המסחרי יהיו גבוהים יותר! 

מסלול ההשקעה הבא שיכול להתאים להשקעה באתונה הוא מסלול השקעה מסחרית. לא מעט משקיעי נדל"ן בוחרים להשקיע את כספם בנדל"ן מסחרי במטרה ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים יותר. מסלול השקעה זה נחשב למעט יותר מסוכן מהמסלול המניב, אך הוא מזכה את הבוחרים בו בתשואה עודפת הנעה בין 10% ל 15%. בעיר אתונה ישנם לא מעט נכסים מסחריים שיכולים להתאים למשקיעים רבים. אם התשואה גבוהה יותר, למה לא כולם משקיעים בנכסים מסחריים? התשובה לכך נעוצה בפרופילי המשקיעים השונים. מסלול השקעת נדל"ן מסחרי נחשב למסוכן יותר בשל הביקושים שיכולים לרשת בגין שלל סיבות. כפי שהסברנו מעלה, הנדל"ן המניב מבטיח לבוחרים בו רמת בטיחות גבוהה במיוחד בעקבות הביקוש הקשיח שלא צפוי להשתנות כלל. בנדל"ן המסחרי ישנם שינויים רבים ברמות הביקוש בעקבות שינויים במשק או אף מגיפות כדוגמת מגיפת הקורונה שפרצה בסין בסוף שנת 2019. מגיפת הקורונה הורידה ביקושים רבים ללא מעט נכסים מסחריים כך שחנויות רבות נאלצו להישאר ללא שוכרים וכן עובדי משרדים רבים הוצאו לעבודה מהבית. השקעות בנדל"ן מסחרי מעניינות אתכם? עבורכם את כל היתרונות, החסרונות והסיכונים של המסלול. 

יתרונות  חסרונות/סיכונים
אחוזי תשואה גבוהים הנעים בין 10% ל 15%  רמת סיכון גבוהה יותר בהשוואה למסלול השקעה בנדל"ן מניב
מחירים נמוכים המאפשרים לכל משקיע עם חיסכון קטן להתחדש בנכס מסחרי להשקעה   רווח ממקור אחד בלבד – שכירות 
ביקושים לא יציבים שיכולים לרדת בעשרות אחוזים תוך זמן קצר

 

חשוב להדגיש ולומר כי גם ערכם של נכסים מסחריים יכול לעלות, מה שיבטיח למשקיעים בהם נתיב רווח נוסף. אך שוק הדיוק שונה בתכלית משוק הנדל"ן המסחרי ולכן מחירי משרדים או חנויות לא יעלו בקצב זהה למחירי הדיור. באתונה הביקוש לדירות מגורים. עולה בהתמדה מזה מספר שנים בעוד מחירי הנכסים המסחריים נשאר כמעט ללא תזוזה. אז אם גם אתם רוצים להתחדש בנכס מסחרי בעיר אתונה, חשוב לקחת בחשבון שרמת הסיכון בהשקעה שלכם תהיה מעט גבוהה יותר מרמת הסיכון בהשקעה בנדל"ן מניב. 

 

המסלול המהיר שישאיר אתכם נזילים – כך תגדילו את ההון העצמי בעשרות אחוזים תוך מספר חודשים 

אתונה מציעה למשקיעיה מסלול השקעות נוסף המסתכם בעסקאות אקזיט בנדל"ן למגורים. משקיעי נדל"ן רבים בוחרים לקנות ולמכור נכסים תוך זמן קצר במטרה להישאר נזילים ולהגדיל את ההון העצמי שלהם במהירות. אם גם אתם רוצים להישאר נזילים ולהגדיל משמעותית את ההון העצמי שלכם תוך זמן קצר, חשוב שתכירו את המסלול הבא. מסלול עסקאות אקזיט בנדל"ן נחשב למסלול המסוכן ביותר מבין השלושה. מעבר לכך, המשקיע במסלול זה יהיה חייב להיות אקטיבי בכל שלבי השקעתו ולחפש את הדירה המתאימה ביותר בשוק במשך ימים, שבועות ולעיתים אף חודשים ארוכים. הבסיס העומד מאחורי מסלול השקעה זה הוא קניית נכסים במחירים נמוכים ממחירי השוק, השבחתם תוך זמן קצר ובעלות מינימלית של כמה אלפי שקלים בלבד ומכירתם במחירי השוק ואף למעלה מכך. נשמע מעניין? הכירו את כל היתרונות והסיכונים במסלול השקעה זה

 

יתרונות  חסרונות/סיכונים
מסלול המשאיר את כספי המשקיע נזילים  רמת סיכון גבוהה 
רווחים גדולים תוך זמן קצר ויתור על עליית ערך הנכסים
התעסקות מעניינת ויומיומית (לאוהבי התחום)  תשלומי מיסים מהרווחים (בגין המכירה המהירה)
עבודה רציפה של שעות ארוכות מידי שבוע

 

ממה חשוב להיזהר כשבוחרים לבצע עסקאות אקזיט בנדל"ן? 

הסיכונים במסלול זה נחשבים לסיכונים הגדולים ביותר בהשוואה לשני מסלולי ההשקעה שהובאו מעלה. הסיכון המרכזי הוא בחירת דירות מגורים המוצעות למכירה במחירים זולים בגין פגיעות פיזיות או בעיות משפטיות שיש לנכס. לא מעט משקיעי נדל"ן במסלול האקזיטים מצליחים לאתר נכסים במחירים נמוכים ממחירי השוק, אך הם לא יודעים להצביע על הסיבה לכך. נכסים רבים בעיר אתונה בפרט ובכל יוון בכלל מוצעים במחירים נמוכים ממחיר השוק בגין בעיות שונות בנכס או בעיות משפטיות שונות. משקיע שלא ידע להיזהר מכך, עלול למצוא את עצמו מסתבך עם דירות שהוא לא יצליח למכור, גם במחירים נמוכים יותר מהמחיר בו הוא קנה. לכן, מסלול זה מחייב כל משקיע שבוחר בו לבדוק היטב את הנכסים שהוא מאתר במטרה לוודא שאין סיבה אמיתית לכך שהם נמכרים במחירים נמוכים ממחירי השוק. רוב ככל המשקיעים במסלול זה מצליחים לאתר מגוון נכסים מוזלים, העיקריים שבהם הם: דירות ירושה, דירות נטושות שהצליחו למצוא את בעליהן, שירות מכונס נכסים ועוד. הצלחתם לאתר נכס במחיר נמוך ממחיר השוק? אל תמהרו לקנות אותו!

 

החלטתם להשקיע באתונה בירת יוון? הכירו את כל המיסים שתשלמו על כך!

אחרי שנגענו בכל הנקודות החשובות ביותר בהיסטוריה הכלכלית של יוון ובמצבה המשתפר בהתמדה בשנים האחרונות והיכרנו את כל מסלולי ההשקעה שאתונה בירתה מציעה, הגיע הזמן שתכירו עוד מספר נתונים אודות מיסוי עסקאות נדל"ן ביוון. כפי שהזכרנו לעיל, בשונה ממדינות רבות המקשות על משקיעים זרים להשקיע במדינתם, ביוון זה בדיוק ההפך. המצב הכלכלי הקשה של יוון הביא את הממשל לחבק כל משקיע זר שמסייע להתפתחותה והתקדמותה של הכלכלה המקומית. אחד היתרונות הגדולים ביותר שיוון מעניקה לכל משקיעה הזרים היא הגדרתם כתושבים (למשקיעים שהשקיעו 250,000 אירו ומעלה). אז כמה מיסים תשלמו על עסקת הנדל"ן שלכם באתונה? הרבה פחות מהמיסים שתשלמו בישראל. כלל המיסים שתשלמו ביוון הם מס רכישה ומס שכירות. מס רכישה ביוון עומד על כ 3% אחוזים בלבד בעוד בישראל תידרשו לשלם 5% על רכישת דירה להשקעה. כמו כן גם מס השכירות נחשב לנמוך במיוחד ועומד על כ 15% בלבד. נתונים אלה מצליחים למושך משקיעים רבים ממקומות מגוריהם מכל רחבי העולם במטרה ליהנות הן ממחירי דיור זולים במיוחד, הן מאחוזי תשואה גבוהים הנעים בין 7% ל 15%, תלוי במסלולים השונים והן ממיסים נמוכים במיוחד. סיכום המיסים שתידרשו לשלם עבור רכישת דירה באתונה:

 

מס רכישה  כ 3%
מס שכירות  כ 15% 
מס שבח  0% (בעוד בישראל משלמים לא פחות מ25%!)

 

לסיכום, השקעות נדל"ן ביוון ובאתונה בפרט מצליחות לעניין משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם שרואים את הפוטנציאל הגדול באזור. לאחר משבר כלכלי גדול, נראה שהכלכלה המקומית מתחילה את תהליך השתקמותה, מה שעתיד להוביל לעליות של עשרות אחוזים במחירי הדיור. בעקבות המשבר הכלכלי ישנם אזורים בהם מחירי הדיור נחתכו ב 30% עד 50%, מה שמאפשר למשקיעים רבים כיום לרכוש דיור במחירים זולים וליהנות מעליות ערך גבוהות של עשרות אחוזים תוך זמן קצר. באתונה בפרט ובכל יוון בכלל יש נכסים המאפשרים למשקיעים לבחור בין מסלולי ההשקעה השונים: נדל"ן מניב, נדל"ן מסחרי ועסקאות אקזיט בנדל"ן. המסלולים השונים מבטיחים לכל משקיע למצוא את ההשקעה המתאימה לו ביותר הן מבחינת הרווחים והן מבחינת רמות הסיכון. המסלול הבטוח ביותר הוא המסלול המניב שמזכה את משקיעיו ב 7% עד 10% תשואה שנתיים בעוד המסלול המסוכן ביותר הוא המסלול לעסקאות אקזיט המאפשר לבוחרים בו להישאר נזילים וליהנות מרווחים גדולים תוך זמן קצר.

 

בחרו את המסלול המתאים ביותר לפרופיל המשקיע שלכם ותיהנו מהשקעה בטוחה, רגועה ומתגמלת! 

החלטתם למשוך את כספי החיסכון מהפק"מ ולהתחיל להשקיע? חשוב שתכירו את פרופיל המשקיע האישי שלכם. ישנם משקיעים המחפשים השקעות בטוחות עם מינימום התעסקות, ולעומתם ישנם רבים אחרים שמוכנים לוותר על רמת הבטיחות הגבוהה לטובת הגדלת אחוזי התשואה השנתיים משכירות הנכסים. לשם כך ריכזנו עבורכם את שלושת מסלולי ההשקעה על כלל יתרונותיהם, חסרונותיהם והסיכונים הכרוכים בהם כך שמה שאתם צריכים לעשות זה רק לבחור את ההשקעה המתאימה ביותר עבורכם. אתונה מחבקת את המשקיעים הזרים ומלאה בלא מעט הזדמנויות השקעה המאפשרות גם למשקיעים קטנים עם כמה עשרות אלפי שקלים ליהנות מנכסים מניבים.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
כיצד לבחור את השכונה המתאימה להשקעה המתאימה להשקעה בנדל"ן ביוון

לפרסום כתבה, השאירו פרטים

כל מה שרציתם לדעת ולא היה מי לשאול אודות קבוצות רכישה נדל"ן

הכל על מס שבח ירושה

לאחר ימי האבל העצובים על לכתו של קרוב המשפחה מדרגה ראשונה, יתכן ותצטרכו להתעסק עם דבר מורכב וסבוך לא פחות: הדירה אשר ירשתם. ודאי תשאלו:

קרא עוד »
מה היתרונות שמציעה יוון למשקיעי הנדל"ן

השקעות נדל"ן ביוון

השקעות נדל"ן ביוון מי מאיתנו לא חולם לעיתים על רכישת נכס בחו"ל, דירה, בית או דירת נופש במדינה עם איים וחופי ים עוצרי נשימה? לא

קרא עוד »
כל המידע אודות לימודים בקורס תיווך נדל"ן אונליין

מס שבח – המדריך המלא

'מס שבח' אותו מושג שמחולל אצל רבים מאיתנו סיוטים חוזרים ונשנים, בוודאי החל משנת 2014, הוא אחד מהמסים המשמעותיים ביותר ובעל חשיבות עצומה בכל הקשור

קרא עוד »
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כל מה שרציתם לדעת ולא היה מי לשאול אודות קבוצות רכישה נדל"ן
הכל על מס שבח ירושה

לאחר ימי האבל העצובים על לכתו של קרוב המשפחה מדרגה ראשונה, יתכן ותצטרכו להתעסק עם דבר מורכב וסבוך לא פחות: הדירה אשר ירשתם. ודאי תשאלו:

קרא עוד »
מה היתרונות שמציעה יוון למשקיעי הנדל"ן
השקעות נדל"ן ביוון

השקעות נדל"ן ביוון מי מאיתנו לא חולם לעיתים על רכישת נכס בחו"ל, דירה, בית או דירת נופש במדינה עם איים וחופי ים עוצרי נשימה? לא

קרא עוד »