השקעות נדל"ן בחו"ל

תוכן עניינים

כל מי שקרא מאמר או שניים בנושא נדל"ן יודע שרכישת נכסים מניבים או הצטרפות לפרויקט בתחום הנדל"ן אינו נמצא בין גבולות הארץ בלבד. להפך, רבים מהמשקיעים היום בוחרים להשקיע בנדל"ן מעבר לים, יש לכך מספר סיבות אותן נציין בהמשך וכמו כן יתרונות וחסרונות. השקעות נדל"ן בחו"ל תופסות תאוצה בכל יום ויום, האם הגיע הזמן שגם אתם תקחו חלק בהשקעות נדל"ן בחו"ל? לפניכם מדריך מפורט בנושא השקעות נדל"ן בחו"ל למשקיע המתחיל והוותיק כאחד.

השקעות נדל"ן בחו"ל – 12 טיפים חשובים

קצת מלחיץ להשקיע סכומים גבוהים עבור מוצר עם סיכון כלשהו, לא? השקעות נדל"ן בחו"ל אף פעם לא היו בטוחות יותר מאשר בארץ, אבל בשביל לראות תוצאות צריך לקחת סיכונים, רמת הסיכון ורמת ההשקעה לרוב בידיים שלכם. ריכזנו לפניכם 12 טיפים אשר יקלו עליכם ויסייעו לכם בכל בחירה אליה תפנו במהלך ההכנות להשקעה:

 1. בדיקת הנכס – גם אם אתם בוחרים להשקיע בחו"ל אנו ממליצים לכם לבדוק את הנכס באופן פיזי, אם בחרתם לרכוש נכס בחו"ל כנראה שיש לכם גם כסף לטיסה, אל תוותרו על בדיקה בעצמכם, או לפחות על ידי חברת ניהול נכס. במקרה בו אין לכם אפשרות לטוס שלחו אדם אחר, בקשו סרטונים עכשוויים ובחנו את הנכס באופן בו לא יצוצו תקלות לאחר הרכישה – תקלות אלו יכולות לעלות לכם הון. 
 • אזור – גם אם הנכס שלכם נמצא במצב טוב עליכם לבדוק את השכונה עצמה, האם התשתיות בשכונה עובדות כראוי? גם את השכנים רצוי לבדוק, עליכם לבחון את הדירה כאילו אתם מתכוונים לגור שם, לראות מה האטרקציות בקרבת מקום, מה הייתם משנים ומה החסרונות של הדירה אותם ניתן לסדר. אם אתם רוצים את הפתרון הקל ביותר פשוט צרו קשר עם אחד השכנים ועשו לו מעין סקר קצר.
 • חברת ניהול – חובה על כל אדם אשר רכש נכס בחו"ל או בארץ לשכור חברת ניהול אשר תפקידה להקל עליכם מבחינת זמינות לנכס. בארץ השימוש בחברת ניהול הוא פחות פופולרי, אך כאשר הנכס שלכם נמצא בחו"ל מומלץ להיעזר בחברה שתהיה שם לסייע לכם בכל הקשור לתחזוקת הנכס.
 • הכירו את המדינה – לכל מדינה יש את החוקים התקפים לגביה בכל הנוגע לעיסוק נדלני. עליכם לדעת את החוקים בנוגע להשכרת דירה, רכישת דירה, קרקע או נכס מסחרי. עליכם להכיר את כל חוקי המיסוי השונים ואת התעריפים הנהוגים במקום לגבות עבור דמי שכירות. כמו כן יש מס שבח בעת המכירה, תשלומים לעירייה וכן הלאה…
 • ליווי מקצועי – אנו ממליצים להיעזר בליווי מקצועי בכל הנוגע לרכישת נכס גם בארץ וגם בחו"ל, אבל כאשר מדובר על השקעות נדל"ן בחו"ל אתם חייבים ליווי מקצועי שכן הכללים שונים שם. ליווי מקצועי מתאים לכל אחד והוא מתחיל החל מהחלטת סוג הפרויקט אליו אתם רוצים לפנות (נכס מניב או יזמי), ועד למציאת ההשקעה הנכונה ביותר עבורכם בהתאם למיקום שלכם, לצפי ההכנסה, לסכום ההשקעה ועוד.
 • השקעה נכונה – אם יש לכם סכום כסף גדול לא תמיד להשקיע בנכס אחד את כל הכסף שלכם הוא רעיון טוב. אם יש לכם את האפשרות להשקיע במיזמים שונים העדיפו לבחור בדרך זו, ככה הסיכון להפסד פוחת. תמיד תבחרו באזורים הנוחים והמוכרים לכם וכמובן שאם נדל"ן לא מעניין אתכם בכלל ואין לכם אפילו קמצוץ תשוקה, עליכם לשקול מחדש אם רצוי להשקיע בתחום זה.
 • יש הרבה רמאים בתחום – כסף מושך רמאים, ככה זה עובד בחיים ואתם צריכים להימנע ממפגשים כאלה. שימו לב, חברה אמיתית לא תמכור לכם חלומות אלא תמכור לכם את המציאות כפי שהיא, ובעולם ההשקעות המציאות לא תמיד ורודה ואף קשה יותר ממה שאתם מתארים לעצמכם. כל כותרת בה מבטיחים לכם תשואות, או השקעה ללא סיכון תדעו שבדיוק משם אתם צריכים להתחמק. עליכם לבחון כל הצעה לכל פרטיה, לבד או באמצעות יועץ חיצוני.
 • מיסים – מה חשבתם? שלא תשלמו מיסים? גם כאשר מדובר על השקעות נדל"ן בחו"ל יש מיסים בארץ בהם אתם חייבים. יש לציין שהמיסים וכל יתר ההוצאות חייבים להיות כרוכים בתשואה בסופו של דבר. כמו כן, עליכם לכלול גם את המיסים של אותה ארץ זרה בה אתם בוחרים להשקיע. לאחר כל החישובים האלה יש לראות אם עדיין התשואה משתלמת לכם בעבור ההשקעה.
 • מיקום הנכס – כפי שציינו יש לוודא את כל הסביבה של הנכס שלכם, החל מהדיירים ועד לתשתיות, אך יש נקודה חשובה אותה אתם גם צריכים לבחון והיא המצב הסוציו אקונומי של אותה שכונה. אתם לא רוצים להסתבך על דיירים שלא משלמים, וגם במקרה בו המצב הסוציו אקונומי בשכונה הוא טוב, עליכם לראות את המצב של הדיירים אשר רוצים להשכיר את הדירה שלכם.
 1. מימון – כולם מאוד נרתעים מלקיחת משכנתא, אך אנו דווקא חושבים שזה פתרון לא רע בשביל לחסוך לעצמכם לא מעט כאב ראש. ברגע שאתם לוקחים מימון דרך הבנק על הבנק לאשר את ההלוואה ולעשות את הבדיקות האפשריות לבדיקת טיב הנכס, זה יתרון משמעותי עבורכם כיוון שאם הבנק לא מסכים לקחת מעין ערבות על ההשקעה הזאת סימן שיש בעיה.
 1. בחירה שקולה – זכרו, לא תמיד הנכס היקר ביותר הוא זה שיניב לכם את התשואה המשתלמת ביותר, בין אם מדובר על השקעות נדל"ן בחו"ל או בארץ. לדוגמא, לעיתים משתלם אף יותר להשקיע ברכישת נכס בבאר שבע מאשר תל אביב בשל ההפרשים בין מחירי הדירות. בסופו של דבר לאחר חישוב כל ההוצאות התשואה המשתלמת יותר תהיה בבאר שבע.
 1. תוכניות עתידיות – כאן אנו מדברים על פקטור חשוב מאוד בנוגע לשווי הנכס שלכם בעתיד. עליכם לא לחשוב רק מה יש במקום בו אתם רוכשים את הנכס כעת, אלא גם בעוד 3 שנים. אזורי פיתוח עכשוויים ועתידיים הם הנכסים בעלי התשואות המשתלמות ביותר. לפני 10 שנים מי שהשקיע בבאר שבע היום הכפיל את הסכום אותו השקיע פי כמה וכמה.

מכירת משרדים קטנים להשקעה בחו

השקעות נדל"ן בחו"ל דרך קרנות נדל"ן

לא כל אדם יכול להרשות לעצמו להשקיע מאות אלפי ומיליוני שקלים בעבור נכסי נדל"ן בארץ או בחו"ל. אם אתם מחפשים השקעות נדל"ן בחו"ל שסכומם אינו גבוה תוכלו לפנות לקרנות נדל"ן אשר פועלות בשפה העברית ומשקיעות בנכסי נדל"ן מעבר לים. מלבד לכך, השקעות בסכומים נמוכים בתחום הנדל"ן אינו דבר פסול, ישנן חברות אשר מאשרות השקעות בסך עשרות אלפי שקלים בודדים ולעיתים אף פחות. תמיד תוכלו לקחת חלק בפרויקט כלשהו, להשקיע בנכס מסחרי או לפנות לקרנות נדל"ן אשר ישקיעו את הכסף בשבילכם.

השקעות נדל"ן בחו"ל – יתרונות

 • מחיר – מחירי הנכסים בחו"ל לרוב יהיו זולים יותר מאשר בארץ, מצד שני התשואות יהיו די זהות. בסופו של דבר כפי שכבר ציינו, אין חובה להשקיע סכומי עתק בכל הקשור לנדל"ן, אבל מציאות כמו שיש בחו"ל יהיה לכם הרבה יותר קשה למצוא בארץ. 
 • היצע – אין מה לומר, בהשוואה לנכסי הנדל"ן בארץ, בחו"ל יש לנו הרבה יותר אפשרויות והתחרות אינה גדולה כמו שהיא בארץ. 

השקעות נדל"ן בחו"ל – חסרונות

 • מחקר – המחקר עבור השקעות נדל"ן בחו"ל יהיה תמיד קשה יותר ומוקפד יותר מאשר נכסים אשר נרכוש בארץ.
 • זמינות – הבעיה העיקרית שכל משקיע מרגיש כאשר יש לנו נכס בחו"ל הוא הזמינות שלו לנכס. בדרך כלל יגיע המשקיע לפחות פעמיים בכדי לבדוק את הכנס לפני הרכישה, אך לאחר מכן כאשר יש תקלות הבעיה חוזרת.

לשם כך יש חברות ניהולים נכסים אשר יוכלו לעזור לכם לשמור על הנכס גם מרחוק.

בעיר קטנה או עיר גדולה? השקעות נדלן בחו

השקעות נדל"ן בחו"ל – למה לא להשקיע בארץ?

אף אחד לא פוסל את האפשרות שלכם להשקיע בארץ בנדל"ן, אפילו אפשר לומר שבישראל יש תשואה מבין המשתלמות בכל העולם. אך שוק הנדל"ן הישראלי כבר מזמן לא מגרש עבור כולם, המחירים בארץ יקרים מאוד והאופציות של המשקיעים המתחילים הולכות ומצתמצמות, כעת רוב המשקיעים המתחילים בוחרים להשקיע בנכס מסחרי, או מצד שני להשקיע בפריפריה שם המחירים גם מתייקרים, אך עדיין אפשרי לרכוש באזור נכס. 

חשוב להבין, לעיתים אנו משקיעים בנדל"ן בשביל הכנסה פסיבית ומספיק לנו נכס אחד בודד בשביל הכנסה נוספת להתייצבות כלכלית. אך ברגע שאנו לוקחים הלוואה על הלוואה ולאחר מכן גם משכנתא, ההכנסה הפסיבית אינה עולה אפילו על הריביות. השוק בארץ מאוד צפוף וקשה מאוד למצוא השקעות נדל"ן קטנות אטרקטיביות, מצד שני בחו"ל ההיצע הרבה יותר רחב והתשואות גם כן מאוד משתלמות בחלק מהמדינות. לכן ישראלים רבים בוחרים להשקיע בחו"ל ולא בארץ.

השקעות נדל"ן בחו"ל – השקעה בפרויקטים

כאשר אנו מדברים על השקעות נדל"ן אין אנו מדברים על רכישת נכס בהכרח, יש עוד סוגי השקעה שונים עבור כל אדם ואדם. במקרה בו אין לכם סכומים המספיקים לרכישת נכס תוכלו תמיד לקחת חלק בפרויקט בנייה כלשהו, אתם תקבלו אחוז מסוים לפי סכום הכסף שהשקעתם וצפי התשואה. חשוב להדגיש שרמת הסיכון כאן גבוהה כיוון שכמו שציינו יש הרבה רמאים בתחום הזה. עליכם לבחון את טיב הפרויקט לכל גווניו, להתייעץ עם מכרים ולבחון האם אתם באמת סומכים על אותו יזם.

מהן השקעות בנדלן בחול

לסיכום

השקעות נדל"ן בחו"ל בהחלט הפכו לפופולריים בשנים האחרונות, הסיבות לכך מובנות לכל אחד ואחד. ההיצע הרחב שמדינות אירופה וארצות הברית מציעות לנו לא נמצא בארץ. מבחינת תשואות יש להדגיש כי התשואות יכולות להיות די זהות בארץ ובחו"ל, ישראל היא לא ארץ ש"רע" להשקיע בה, אך יש מדינות אחרות באירופה שם ההשקעות יהיו כביכול יותר בטוחות מכיוון שההשקעה נמוכה יותר והתשואה משתלמת. 

לא משנה איפה אתם בוחרים להשקיע או כמה אתם בוחרים להשקיע, עליכם להיות מאוד קפדנים אחר כל צעד אותו אתם תעשו. השוק מלא בנוכלים, ומדובר כאן על סכומי עתק שאף אחד לא רוצה להפסיד. אל תתביישו לשאול את השאלות שלכם, היעזרו באנשי מקצוע שיכולים לתמוך בכם במהלך ההשקעה, ואם אתם חוששים התחילו בהשקעות קטנות ולאו דווקא לקנות נכס עכשיו. בכל אופן, אנו מציעים לכם תמיד להיעזר ביועץ השקעות, אל תהיו פזיזים וחפשו את ההשקעה איתה אתם הכי שלמים.

איך משקיעים בנדל"ן בחו"ל

לפרסום כתבה, השאירו פרטים

קידום באינסטגרם

אינסטגרם יכול להיות אמצעי שיווקי מעולה, במיוחד בעידן של היום בו כמעט לכל אחד יש אינסטגרם. קיימות דרכים רבות לקידום באינסטגרם שרובן חינמיות. כמו כן,

קרא עוד »