השקעות נדל"ן באתונה – המדריך המלא לאיתור נכסים אטרקטיביים באתונה

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

אתונה היא אחד היעדים האטרקטיביים ביותר בעולם להשקעות נדל"ן לטווחי זמן ארוכים לדעתם של לא מעט משקיעי נדל"ן מכל רחבי העולם. רוצים לדעת למה? בשורות הבאות נגע בכל הסיבות בגינן משקיעים רבים בוחרים להגיע מכל רחבי העולם דווקא לאתונה שביוון. אך קודם לכן, חשוב שתכירו את הסיבה לכך שאתם חייבים למשוך את כל כספי החיסכונות שלכם שיושבים בתוכניות חיסכון בנקאיות או גרוע מכך, בחשבון העו"ש. אנשים רבים לא מודעים לעובדה שהדרך הבטוחה יותר להפסיד לא מעט כסך מידי שנה היא להפקיד אותו בבנק. לא מעט אנשים סבורים כי עולם ההשקעות מסכן את כספם ובמטרה להגן עליו הם בוחרים לשמור אותו בכספות הבנקאיות. איך ריכוז כל כספי החיסכון בפק"מ או בעו"ש גורם לכם להפסיד כסף? במילה אחת, אינפלציה.

האינפלציה בישראל בשיעור של כ 2% מידי שנה גורמת לערך הכסף שלכם להישחק. במילים פשוטות יותר, האינפלציה היא עליית מחירים תמידית שמאפשרת לכסף שלכם לקנות פחות. אם עד לפני עשור יכלתם לרכוש סל מוצרים בסיסי מלא בכ 180 שקלים, כיום תידרשו לשלם יותר מכפול מהסכום הזה על אותו סל מוצרים בדיוק. הכסף שנשאר בחשבון העו"ש או בתוכניות החיסכון נטולי הריבית של הבנקים השונים אמנם מספרית לא משנה, אך ערכו יורד באופן קבוע מידי שנה. החלופה הטובה ביותר לתוכניות החיסכון השונות היא השקעה בעולם הנדל"ן, אבל למה דווקא אתונה? רגע לפני שנגע בכל היתרונות הגדולים של אתונה, חשוב שתכירו את הכוחות המשפיעים על תנועות מחירי הדיור בכל רחבי העולם.

כך תדעו להעריך את מחירי הדיור באזורים שונים בכל רחבי העולם בהווה ובעתיד – שיטות שחייבים להכיר!

כל משקיעי הנדל"ן בוחנים את מחירי הדיור באזור ההשקעה שלהם על ידי בחינת מאזן הכוחות בין הביקוש להיצע. הכוחות המשפיעיםהשקעת נדל"ן מניב באתונה שביוון ביותר על תנועות מחירי הדיור הם הביקוש וההיצע כך שככל שהביקוש גבוה מההיצע הקיים, מחירי הדיור עולים וכן להיפך, ככל שההיצע הקיים גדול יותר מהביקוש, מחירי הדיור יורדים. כלל חשוב זה יאפשר לכם לבחון את מחירי הדיור בכל שווקי העולם ולהבין האם המחירים באזור צפויים לעלות או שמא הם עומדים לפני בלימה ואף ירידה בשנים הקרובות. נקודה נוספת המסייעת למשקיעים להעריך את מחירי הדיור בעתיד הרחוק באזורים שונים בכל רחבי העולם היא קצב גידול הביקושים לעומת קצב גידול התחלות הבנייה. ככל שקצב גידול הביקושים מהיר יותר מקצב התחלות הבנייה, מחירי הדיור ימשיכו לעלות בקצב עולה גם בשנים הבאות. מנגד, ככל שקצב התחלות הבנייה מהיר יותר מקצב גידול הביקושים, מחירי הדיור צפויים להתחיל להיבלם בשנים הקרובות ואף להתחיל לרדת. כעת חשוב שתכירו את הסיבות בגינן אתונה סומנה על ידי משקיעים רבים כאחד היעדים האטרקטיביים בעולם.

היתרונות הגדולים של אתונה

ריכזנו עבורכם את כל היתרונות שיש לאתונה להציע למשקיעיה, והם:

  1. ביקוש גבוה מההיצע – מאזן הכוחות בין ההיצע לביקוש באתונה בפרט ובכל יוון בכלל משחק לטובת המשקיעים. רמות הביקוש באתונה גבוהות משמעותית מההיצע הקיים באזור, מה שגורם למחירי הנכסים לעלות. גם הבחינה השניה שמתמקדת בקצב עליית הביקוש לעומת קצב התחלות הבניה החדשות במטרה לנסות ולנבא את תנועת המחירים בשנים הבאות נראית חיובית. קצב גידול הביקושים מהיר יותר מקצב התחלות הבנייה מה שמעיד על המשך עליות מחירים משמעותיות לאורך לא מעט שנים. משקיעי נדל"ן מכל רחבי העולם ישמחו שערך הנכסים שלהם יעלו בעשרות אחוזים בשנים בודדות, מה שנראה לגמרי הגיוני בנכסים הממוקמים באזורי הביקוש של אתונה.
  2. קרבה גאוגרפית לישראל – חוששים להשקיע מעבר לים בשל המרחק והקושי לתקשר עם השוכרים או הרשויות המקומיות? אתונה שביוון היא התשובה הטובה ביותר עבורכם. הקרבה הגאוגרפית לישראל מאפשרת למשקיעים רבים להגיע לדירתם תוך כ 45 דקות טיסה בלבד. נסיעה בין קצוות העיר תל אביב בשעות העומס תקח לכם יותר מ 45 דקות.
  3. מחירים דיור נמוכים בעשרות אחוזים ממחירי הדיור בישראל – אחת הסיבות המרכזיות בגינן משקיעי נדל"ן רבים בישראל בוחרים בשנים האחרונות להתחיל להשקיע את כספם מעבר לים היא מחירי הגיור היקרים. מחירי הדיור בישראל עולים באופן כמעט רציף במשך כשני עשורים. המחירים היקרים כוללים שני חסרונות, האחד הוא הקושי של משקיעים קטנים עם הום עצמי נמוך לאתר נכסים אטרקטיביים באזורי הביקוש והשני הוא כמובן פגיעה ישירה באחוזי התשואה השנתיים. מנגד, מחירי הנכסים באתונה מאפשרים גם למשקיעים קטנים עם חיסכון של כמה עשרות אלפי שקלים בלבד למצוא נכסים אטרקטיביים להשקעה באזורי הביקוש. כמו כן המחירים הזולים מגלמים פוטנציאל רווח גדול יותר בעתיד הקרוב ומאפשרים למשקיע ליהנות מאחוזי תשואה גבוהים הנעים בין 5% ל 10% מהשכרת הנכס מידי שנה.
  4. אחת הערים התיירותיות בעולם – יוון בכלל ואתונה בפרט מצליחות למשוך מיליוני תיירים מידי שנה. על אף שהתיירים הרבים לאמה היתרונות של השקעת נדל"ן באתונה צריכים בית קבע באזור, הם צריכים קורת גג לגור בה לכל תקופת הטיול שלהם. נתון זה מעלה משמעותית את רמות הביקוש על דיור ביוון. כמו כן חשוב לדעת שהתיירים הרבים מאפשרים למשקיעים לשווק את דירות המגורים שלהם בתור דירות נופש לטווחי זמן קצרים. דירות נופש לטווחי זמן קצרים מצליחות להניב לבעליהן אחוזי תשואה גבוהים משמעותית מאחוזי התשואה המתקבלים מהשכרת נכסים לטווחי זמן ארוכים. השכרת דירת נופש לתקופות זמן קצרות יכולה להניב למשקיעים כ 10% ומעלה מידי שנה.
  5. מגמת עלייה מתמדתמחירי הדיור ביוון בכלל ובאתונה בפרט נמצאים במגמת עלייה מתמדת מזה לא מעט שנים. מגמת עלייה זו מאפשרת למשקיעים רבים מכל רחבי העולם להרגיש מספיק בטוחים בהמשך המגמה. מחירי הדיור ביוון עלו בכ 9.5% בשנה שעברה, עליה משמעותית שצפוייה להמשיך גם בשנים הבאות.

עידוד משקיעים זרים – בשונה ממדינות רבות המנסות להרחיק משקיעים זרים ממחוזותיה, ביוון דווקא מעודדים משקיעים רבים עם שלל הטבות. אחת מההטבות הגדולות ביותר שמשקיעים זרים מקבלים היא מעמד של תושב לכל משקיע מסכומים של 250,000 אירו ומעלה. הטבה זו ועוד רבות אחרות הופכות את יוון כולה כיעד אטרקטיבי במיוחד למשקיעים זרים הרוצים ליהנות הן מאחוזי תשואה גבוהים מהשכרת דירתם והן מעליית ערך משמעותית במרוצת השנים.

הכירו את מצבה הכלכלי של יוון – על אך המהלומות, בשנים האחרונות יוון חווה התייצבות והתבססות

אתונה כיעד אטרקטיבי להשקעה בנדל"ן בשנת 2022מעבר ליתרונות הגדולים של אתונה, חשוב שתכירו גם את מצבה הכלכלי של יוון. משקיעי נדל"ן רבים בוחנים את המצב הכלכלי של הממשל המקומי במטרה להבטיח שההשקעה שלהם בטוחה ואינה חשופה לממשל דיקטטורי או חסר יציבות כלכלית. ואכן, ההיסטוריה הכלכלית יוון אינה מרשימה במיוחד ומצליחה להרתיע לא מעט משקיעים. משנת 2008 ועד שנת 2017 יוון הייתה המצוקה כלכלית של ממש. במהלך כל השנים הללו היא ספגה מכות כלכלית קשות שכמעט והצליחו להכניע אותה. הממשל המקומי היה פסע מהכרזה על פשיטת רגל וכל תושביה מלאו את הרחובות בהפגנות גדולות במיוחד. אחוזי האבטחה נסקו לממדים אדירים והכל היה נראה מורכב ומאתגר במיוחד. אך מאז ועד היום כל מדינות האירו סייעו לכלכלה היוונית לעמוד שוב על רגליה והחל משנת 2017 המצב נראה שונה בתכלית. הסיבה המרכזית בגינה יוון נקלעה למצב כלכלי מורכב כל כך שליווה אותה במשך שנים ארוכות היא המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008. המשבר הגדול גרר קריסה של עשרות אחוזים במחירי הדיור ביוון ובעוד לא מעט שווקי דיור בכל רחבי העולם. ליוון לא היו הכלים להתאושש מהמכה הקשה עד שבשנת 2015 נחתמו לא מעט הסכמים על כל נושיה במטרה לסייע לה להתחיל לעמוד על רגליה ולהתאזן מבחינה כלכלית.

כך מאתרים נכסים במחירי מבצע – המחירים התחילו לעלות רק ב 2017!

ואכן כך קרה, החל משנת 2015 נרשמה התמתנות בירידות מחירי הנדל"ן באזור ועד מהרה מחירי המחירים נבלמו לחלוטין. כשנתיים של דשדוש מחירים הביאו לפריצה חיובית ושינוי מגמה בשנת 2017. משנת 2017 מחירי הדיור ביוון התחילו במגמת עלייה יציבה ואנשי מקצוע רבים מעריכים שמכאן פני המחירים צפונה בלבד. ההתאוששות הכלכלית של יוון מרשימה וצפוייה להמשיך בקצב מסחרר גם בשנים הקרובות. חוששים להשקיע במדינה שיציבותה הכלכלית החלה רק לפני כארבע שנים? משקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם רואים בכך הזדמנות שבכלל לא בטוח שתחזור בעתיד. המשבר הכלכלי בשנת 2008 גרם למחירי הנדל"ן בכל רחבי העולם לרדת באחוזים רבים וכל מי שהיה מספיק חכם לקנות אז, כנראה שהספיק להכפיל ואף לשלש את השקעתו. יוון נמצאת במצב די דומה, היציאה מהמשבר הכלכלי שלה החלה לפני שנים בודדות ולכן מחירי הדיור באזור עדיין זולים במיוחד. ירידות המחירים ביוון נעות בין 30% ועד 50% מערך הנכסים טרם פרוץ המשבר, מה שמאפשר למשקיעים להכפיל את כספם תוך שנים בודדות.

בירת יוון היא אחת הערים המתויירות ביותר – הוקמה לפני 4,000 שנה ומושכת מיליוני תיירים בכל שנה

אחד היעדים האטרקטיביים ביותר שמשקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם מסמנים ביוון הוא אתונה. העיר אתונה היא עיר הבירה של יווןמה היתרונות שמציעה אתונהלמשקיעי הנדל"ן והיא הוקמה לפני כ 4,000 שנה. ההיסטוריה הארוכה והמפוארת של העיר מצליחה למשוך תיירים רבים מכל רחבי העולם כך שמעבר לעיר הבירה של יוון, אתונה היא גם אחת הערים המתויירות ביותר. מחירי הדיור באתונה מעט יקרים יותר בהשוואה לערים קטנות ופחות מפותחות, אך בכל זאת משקיעי נדל"ן רבים רואים בעיר פוטנציאל גדול לצמיחה ושגשוג. מעבר להיותה עיר היסטורית ותיירותית במיוחד, כיום בירת יוון משמשת גם כמרכז תרבותי, עסקי ופוליטי של המדינה כולה. כלל היתרונות הללו גורמות לעליית ביקוש משמעותית בעיר הבירה, מה שצפוי להוביל לעליות מחירים בקצב גבוה יותר בהשוואה לכל שאר ערי יוון. בעוד אחוזי התשואה השנתיים מדירה באזורי ביקוש בישראל עומדים על כ 2.5% עד 4% לכל היותר, אחוזי התשואה שתקבלו מהשקעה באתונה עומדים על לא פחות מ 6% עד 10%. התשואה הגבוה, פוטנציאל הפיתוח והתיירים הרבים גורמים לכך שמשקיעים רבים נושאים את עיניהם דווקא לעיר אתונה.

כל המיסים שאתם חייבים להביא בחשבון

לאחר שהכרנו את ההיסטוריה הכלכלית של יוון וכן את כל הסיבות בגינן משקיעי נדל"ן רבים סבורים שבנסיבות אלה מחירי הדיור באתונה מגלמים מזדמנות של ממש, חשוב להכיר את תשלומי המיסים שתידרשו לשלם על עסקאות נדל"ן באתונה בפרט וביוון בכלל. ראשית, חשוב לדעת שבשונה מממשלות רבות בכל רחבי העולם, יוון מחבקת את המשקיעים הזרים ומסייעת להם בהטבות רבות. המיסים המקומיים על משקיעים זרים נמוכים בהשוואה למדינות רבות בכל רחבי העולם. אך בכל זאת, חשוב מאוד להביא בחשבון את כל המיסים וההוצאות הנלוות במטרה לוודא שהעסקה שלכם אכן תשתלם. משקיעים רבים בתחילת דרכן לא מביאים בחשבון את כל ההוצאות הנלוות, לרבות תשלומי מיסים, תשלומי עורך דין, תשלומי רישום, שיפוץ במידת הצורך ועוד. בדיוק לשם כך ריכזנו עבורכם את כל תשלומי המיסים וההוצאות הנוספות שתידרשו להוציא עם רכישת נכס להשקעה באתונה. נתחיל מהמיסים, מס הרכישה עומד על כ 8% משווי הנכס בלבד. ישנן לא מעט מדינות בכל רחבי העולם שגובות מיסים גבוהים הרבה יותר.

יוון מקבלת משקיעים זרים בזרועות פתוחות!

כמו כן יוון מעניקה לכל המשקיעים הזרים פטור מלא ממס שבח. לשם ההשוואה בישראל תידרשו לשלם 25% מסך הרווחים שלכם בעת מכירת הדירה. המס שתידרשו לשלם על הרווחים השוטפים מההשקעה משתנים בהתאם לגובה הרווח ועומדים על כ 7.5% בממוצע. מס נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא מס העברה. מס העברה הוא מס על פעולת העברת הבעלות על שם המשקיע והוא עומד על כ 3.1% משווי העסקה. מס בעלות הנכס אף הוא חייב להיכלל בחישובים שלכם ושיעורו נע בין 0.1% ל 1.15% משווי העסקה. חשוב לדעת שהממשל היווני חתם הסכם אמנה עם ישראל המבטיח לכל משקיעי הנדל"ן הישראלים הגנה מלאה תשלומי כפל מיסים. במדינות רבות בכל רחבי העולם ללא אמנה חוקית, משקיעים בתחילת דרכם נאלצים לשלם כפל מיסים ללא ידיעתם. מעבר לכך, חשוב להביא בחשבון את הוצאות עורך הדין שעומדות על כ 1% משווי הנכס וכן שיפוץ קוסמטי לשיפור מראה הדירה במידת הצורך.

לסיכום הדברים בצורה מיטבית ערכנו טבלה הכוללת את כל ההוצאות הנלוות והמיסים שחשוב שתביאו בחשבון כשאתם מחשבים את רווחיות העסקה.

מיסים והוצאות נלוות עלויות
מס רכישה 8% משווי הנכס
מס שבח בעת המכירה פטור מלא
מס רווח שוטף פרוגרסיבי, כ 7.5% בממוצע
תשלום לעורך דין כ 1% משווי העסקה
מס העברה כ 3.1% משווי הנכס
מס בעלות הנכס נע בין 0.1% ועד 1.15% משווי הנכס
שיפוץ כמה עשרות אלפי שקלים נוספים

אלה הפרמטרים שאתם חייבים לבדוק לפני שאתם בוחרים את השכונה המנצחת באתונה!

רוצים לדעת לבחור נכון את השכונות האטרקטיביות ביותר באתונה? המדריך המלא להשקעות נדל"ן ביוון בכלל ובאתונה בפרט בחר עבורכם את כל הדגשים החשובים ביותר שיעזרו לכם להתמקד עם השכונות המנצחות. חשוב להבין שהעובדה שרמות הביקוש לדיור ביוון גבוהות מרמת ההיצע הקיימת בשוק היא יתרון משמעותי שחשוב להביא בחשבון, אך חשוב לבחון לעומק את מצב הביקוש וההיצע בשכונות השונות. למרות שהעיר אתונה נחשבת למבוקשת במיוחד, עדיין ישנם אזורים עם רמות ביקוש גבוהות לעומת אזורים אחרים שאינם מבוקשים כלל. ריכזנו עבורכם את כל הדגשים החשובים ביותר שיעזרו לכם לאתר את השכונות המנצחות בלב ליבה של בירת יוון, אתונה.

 

  • קרבה לנתיבי תחבורה ציבורית ראשיים – משקיעים רבים בוחרים נכסים באזורים הסמוכים לנתיבי תחבורה ציבורית ראשיים מתוך הנחה שהביקוש לאזורים אלה גבוה במיוחד. אנשים רבים רוצים לגור במרחק הליכה מנתיבים ראשיים של תחבורה ציבורית שיוכלו להוביל אותם לכל פינה בעיר בקלות, בנוחות ובמהירות. מבדיקות רבות שנערכו בלא מעט מדינות עולה כי ערך הנכסים הסמוכים במרחק של מספר דקות הליכה מנתיבי תחבורה ציבורית ראשיים עלו בכ 10% עד 20% עם תחילת פעילות התחבורה הציבורית. רוצים פריים לוקיישן? וודאו שהנכס שלכם סמוך לאוטובוסים, רכבות או לכל הפחות צירי תנועה ראשיים.

 

  • קרבה ליעדים תיירותיים – כפי שציינו לעיל, יוון היא אחת המדינות המתויירות ביותר בעולם. בירתה אתונה, מצליחה למשוךהיכן כדאי להשקיע בפרויקטים של נדל"ן באתונה שביוון מיליוני תיירים מידי שנה שמגיעים לבקר באתרים ההיסטוריים באזור. כפי שהסברנו מעלה, על אף שהתיירים מגיעים לאתונה לתקופות זמן קצרות, בכל זאת הם צריכים קורת גג לגור בה, מה שמגדיל משמעותית את רמות הביקוש באזור. יתרון נוסף שיש לקרבה לאתרים תיירותיים הוא האפשרות להשכיר את הדירה לטווחי זמן קצרים. דירה שמניבה כ 7% מהשכרתה לתקופות זמן ארוכות יכולה להניב בין 10% ל 15% מהשכרה לתקופות זמן קצרות. העובדה שיוון נהנת מתנאי מזג אוויר מצויינים במשך רוב ימות השנה מאפשרת לתיירים לבקר בה באופן רציף כך שדירה טובה בפריים לוקיישן תוכל להיות מושכרת לטווחי זמן קצרים במהלך רוב ימות השנה.

 

  • קרבה למרכזי קניות, פנאי ובידור – משקיעי נדל"ן רבים מגדירים פריים לוקיישן על בסיס הקרבה למרכזי קניות, פנאי ובידור שימצאו את כל צרכיו של המתגורר באזור. מי מאיתנו לא היה רוצה ללכת מספר דקות בודדות לקניונים, סופרים, מסעדות ומקומות פנאי שונים? הקרבה לאזורים הללו הופכת כל דירה למבוקשת במיוחד כך שגם תוכלו ליהנות מעליית ערך גבוהה ומהירה יותר וגם תצליחו להשכיר את דירתכם ללא כל בעיה.

כלל הפרמטרים הללו מסייעים למשקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם לסמן פריים לוקיישן בו רמות הביקוש גבוהות במיוחד. אז לפני שאתם ממהרים לרכוש נכסים שונים באתונה על סמך הנהירה של המשקיעים הרבים מכל רחבי העולם, חשוב לזכור שלא כל אתונה אטרקטיבית להשקעה. אתם חייבים לאתר את האזורים החמים ביותר המוגדרים על ידי משקיעים רבים פריים לוקיישן. כעת נעבור לאפשרויות המימון השונות המסייעות למשקיעי נדל"ן רבים מכל רחבי העולם למנף את כספם וליהנות מאחוזי מימון גבוהים לכל עסקה.

הכירו את עיקרון המינוף – מפחדים ממשכנתא? משקיעי נדל"ן מקצועיים דווקא מחבקים אותה!

לפני שניגע באפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר שיש ליוון להציע למשקיעיה, חשוב להבין את החשיבות של מינוף כספיכם. אנשיםכיצד לבחור את השכונה המתאימה להשקעה מניבה בנדל"ן באתונה רבים חוששים מהלוואת המשכנתא ושואפים לקחת הלוואות קטנות ככל הניתן. לעומתם, משקיעי נדל"ן רבים חושבים בדיוק ההפך ושואפים לקבל את המימון הגבוה ביותר לכל עסקה. מדוע? במטרה להבהיר את הנקודה בחרנו דוגמה פשוטה. שני אנשים עם חיסכון של 500,000 שקלים רוצים להתחדש עם דירה להשקעה. האדם הראשון בוחר לקנות דירה בשווי 500,000 שקלים ללא הלוואה כלל כך שהוא נהנה מהיום הראשון מהשכרת הנכס. לעומתו, המשקיע שבוחר להיעזר בהלוואת המשכנתא כמינוף, בוחר לרכוש שתי דירות במחיר של 500,000 שקלים כל אחת ( 250,000 שקלים הון עצמי + 250,000 שקלים הלוואת משכנתא על כל נכס). המשקיע אמנם ידרש לשלם החזרי משכנתא אך הנכסים שברשותו יכסו את כל ההחזר החודשי ואף ברוב המקרים ישאירו לו עודף של כמה מאות ואף אלפי שקלים מידי חודש. לאחר תום שנות ההחזרים המשקיע שבחר לעשות שימוש בהלוואת המשכנתא יהיה בעלים של שתי דירות בעלות כוללת של 1,000,000 שקלים והכנסה פסיבית של כ 5,000 שקלים מידי חודש מהשכרתם, בעוד המשקיע הסולידי שבחר להימנע מהלוואת המשכנתא ישאר בעלים של נכס אחד בלבד בשווי 500,000 שקלים והכנסה פסיבית מהשכרתו בשווי 2,500 שקלים.

הכירו את אפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר

אז אפשרויות המימון האטרקטיביות ביותר הן הלוואת משכנתא, הלוואה קצרת מועד, משכון נכס קיים והכנסת משקיע משלם לעסקה. נתחיל מהאפשרות הגדולה והאטרקטיבית ביותר, הלוואת המשכנתא.

משכנתא

הלוואת המשכנתא היא האפשרות הטובה ביותר למימון נדל"ן. הלוואת המשכנתא מאפשרת ללווה ליהנות מריביות נמוכות במיוחד, סכומי כסף גדולים ופריסה לתשלומים רבים על פני עשרות שנים. כלל הנתונים הללו הפכו את הלוואת המשכנתא לאפשרות המימון הגדולה ביותר לרכישת נכסים. חשוב להדגיש ולומר כי הלוואת המשכנתא כוללת לא מעט מסלולים שונים המתאימים לצרכיו האישיים של כל לווה. אם אתם לא עוסקים בתחום ולא מכירים לעומק את כל האפשרויות הקיימות, מומלץ להסתייע ביועץ משכנתאות פרטי ומקצועי שעבר הכשרה מלאה ומכיר את כל המסלולים הקיימים. גם הבנקים יעמידו לרשותכם יועצים, אך ברוב המקרים צורכי הבנק יעמדו לנגד עיניהם הרבה לפני הצרכים האישיים שלכם. באשר לאחוזי המימון, חשוב לקבל הצעות אישיות מהבנקים המקומיים על בסיס ההכנסה החודשית של כל משקיע, התחייבויותיו השונות, משך שנות ההלוואה ועוד. הבנקים בישראל מעמידים לרשות הציבור עד 75% מימון לדירה ראשונה ועד 50% מימון לדירה שניה ומעלה. לסיכום אפשרויות המימון השונות:

סוג ההלוואה מאפייני ההלוואה
משכנתא סכומי כסף גדולים, טווחי זמן ארוכים, ריביות נמוכות
הלוואה קצרת מועד סכומי כסף קטנים, טווחי זמן קצרים עד בינוניים, ריביות גבוהות
משכון נכס קיים סכומי כסף גדולים, טווחי זמן ארוכים, ריביות נמוכות
משקיע משלם ללא תנאים מוגדרים

מסלול השקעה מבוקש באתונה – נדל"ן מניב

כל שנותר זה להכיר לעומק את מסלולי ההשקעה האטרקטיביים ביותר באתונה. מסלול ההשקעה הראשון הוא המסלול הגדול בעולם הנקרא השקעות נדל"ן מניב. השקעות נדל"ן מניב הן השקעות ארוכות טווח במסגרתן המשקיע קונה נכס ומשכיר אותו לטווחי זמן ארוכים. ישנן לא מעט יתרונות למסלול השקעה זה כאשר המרכזיים שבהם הם: מסלול השקעה בטוח למדי, מסלול השקעה פשוט למשקיע המתחיל, מסלול השקעה המבטיח למשקיעיו הכנסה חודשית המעוגנת בחוזה, מסלול השקעה הכולל רווחים משני אפיקים שונים, הראשון הוא השכרת הנכס והשני הוא עליית ערכו. משקיעים רבים מכל רחבי העולם הבוחרים באתונה כיעד אטרקטיבי להשקעה בוחרים במסלול נדל"ן מניב ונהנים מכ 7% תשואה מהשכרת הנכס ומעליית ערך משמעותית תוך זמן קצר. לסיכום המסלול:

יתרונות חסרונות/סיכונים
מסלול השקעה בטוח אחוזי תשואה יחסית נמוכים
מסלול השקעה פשוט התעסקות עם שוכרים
מסלול השקעה עם הכנסה חודשית קבועה סכנה בבחירת שוכרים מפוקפקים שלא משלמים בזמן
מסלול השקעה עם שני אפיקי רווח – השכרת הנכס ועליית ערכו במרוצת השנים סכנה בבחירת שוכרים מפוקפקים שלא מפנים את הדירה במועד הנקוב בחוזה

מסלול השקעה נוסף – דירות נופש

מסלול השקעה נוסף המתאים לאתונה הוא רכישת דירות נופש והשכרתן לתקופות זמן קצרות. משקיעים רבים בוחרים להשקיע בדירות נופש באתונה במטרה ליהנות מכמות התיירים הגדולה במהלך רוב ימות השנה. מזג האוויר במקום מאפשר לתיירים להגיע במהלך רוב ימות השנה כך שישנם שוכרים פוטנציאליים רבים שישמחו לשכור את דירות הנופש של המשקיעים. מסלול השקעה זה מאפשר למשקיע להגדיל משמעותית את אחוזי התשואה אך מנגד הוא נחשב להרבה פחות בטוח ממסלול השקעות נדל"ן מניב. לסיכום המסלול:

 

יתרונות חסרונות/סיכונים
אחוזי תשואה גבוהים – בין 10% ל 15% בשנה רמת בטיחות נמוכה
תיירים רבים המהווים שוכרים פוטנציאליים נכסים יקרים

לסיכום, אתונה, בירת יוון מספקת למשקיעיה הזדמנויות השקעה רבות ואטרקטיביות במיוחד. לא סתם משקיעי נדל"ן רבין מכל רחבי העולם בוחרים דווקא את אתונה. רוצים להתחדש עם נכסים במחירי מבצע ובמרחק 40 דקות טיסה מישראל? אתונה היא התשובה הטובה ביותר עבורכם!

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
SANTAI VILLAS
SANTAI VILLAS
תאילנד – קופנגן

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

הפשרת קרקעות

קרקע חקלאית היא נכס נדל"ן הכי זול ביותר שניתן לרכוש, כיוון שישנן הגבלות רבות על השימוש בקרקע, כך שלא ניתן להפיק רווחים משמעותיים מהשימוש בקרקע.

קרא עוד »
נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!