ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

השקעות נדל"ן באירופה – להרוויח מהיבשת הישנה

ודאי נחשפתם גם אתם לטרנד העולה ופורח בקרב משקיעים ישראלים, המבקשים למקסם את הרווחים שלהם בתוך פרק זמן קצר – באמצעות השקעות נדל"ן באירופה. למעשה, הטרנד הזה קיים לא רק אצל ישראלים אלא בקרב משקיעים רבים בעולם, הרואים בהשקעות הנדל"ן את האפיק עם התשואה הטובה ביותר. אלא שעבור הישראלים, השקעות בנדל"ן הן אפילו משתלמות יותר וזאת בשל האפיונים הייחודיים של של השוק הפיננסי הישראלי, בכלל ושל עולם השקעות בישראל, בפרט אל מול זה המתקיים באירופה.

ההנחה הרווחת כיום ובצדק, היא כי במידה ויש לך כסף מיותר, אין זה משתלם לשים אותו בבנק או בתוכנית חיסכון. הריבית הנמוכה מאוד, כמעט אפסית בשוק, לא תניב לכם תשואה כלל על אפיק השקעה שכזה.באמצעות השקעות נדל"ן באירופה. למעשה, הטרנד הזה קיים לא רק אצל ישראלים אלא בקרב משקיעים רבים בעולם, הרואים בהשקעות הנדל"ן את האפיק עם התשואה הטובה ביותר. אלא שעבור הישראלים הכסף סתם ישכב ויעלה עובש. אפשרות אחרת שיש שימליצו לכם עליה היא כניסה לשוק ההון. עם רכישת מניות, אג"חים ומשחק בבורסה. אבל שוק ההון הישראלי כמו שוקי הון רבים, טומנים בחובם סיכונים רבים. בשביל להרוויח באמת ולהיות מסוגל להתמודד בהצלחה עם ספקולנטים, צריך להכיר היטב את השוק ולהיות סבלני ועם אורך רוח, גם כאשר השוק יחווה ירידות ואתם רואים בתיק שלכם רק הפסדים. גם במידה ותרוויחו, התשואה תהיה נאה בהחלט אבל היא לא תהיה גבוהה כפי שהיא יכולה להיות בהשקעות בנדל"ן.

השקעה בנדל"ן בישראל, היא כאמור ההשקעה הרווחית ביותר, בתוך תחומי הארץ. אבל לצערנו, היא אינה אפשרית עבור כולם. כולנו אומנם יודעים ששוק הדירות בישראל עולה כל העת ובאחוזים יפים אבל לא לעולם חוסן. מדינת ישראל, ברצותה למתן מעט את העליות, מטילה ותטיל בהמשך מספר מכשולים, למשל מס רכישה גבוה וכד' דבר שהופך את עניין ההשקעה לקצת פחות אטרקטיבי. ומעבר לכך, כשם שדירה ממוצעת נמכרת במחיר יקר בישראל, הרי שגם רכישה של דירה כזו על ידכם, בשביל השקעה, תעלה הרבה מאוד. זה מביא לכך שרק בעלי ממון רב מאוד, יכולים להרשות לעצמם השקעת נדל"ן בישראל. לעומת זו, במדינות רבות באירופה, סף הכניסה להשקעה נמוך הרבה יותר משום שהעלות של הרכישה של הנכס להשקעה נמוכה יותר. זה לא אומר שהתשואה שלכם לא תהיה גבוהה, משום שהשוק עצמו מתפתח כל העת. תוכלו להגיע בהשקעה קטנה לתשואה גבוהה ביותר, בתוך פרק זמן קצר. זו גם הסיבה מדוע השקעות נדל"ן באירופה הן הדבר החם ביותר.

להגדיל את הסיכויים של השקעות נדל"ן באירופה.

כמו כל טרנד חם, אנשים טועים לחשוב שהוא נעשה מאילו ובהצלחה תמידית. להיפך. השקעות נדל"ן באירופה יכולות להיות עם תשואות גבוהות ומשתלמות ביותר אבל גם יכולות להיות תחילתו של כישלון, במידהמשום שהשוק עצמו מתפתח כל העת. תוכלו להגיע בהשקעה קטנה לתשואה גבוהה ביותר, בתוך פרק זמן קצר. זו גם הסיבה מדוע השקעות נדל"ן באירופה הן הדבר החם ביותר. ולא תעשו זאת נכון. ראשית, צריך להכיר היטב את כל ענייני הרגולציה ואת הבירוקרטיה המקומית במדינה בה אתם רוכשים את הנדל"ן. גם הצדדים המשפטיים והכלכליים, כמו למשל ענייני מס – חייבים להיות נהירים לנו.

אבל בעיקר חשוב ללמוד, לדעת ולהכיר, היכן באמת כדאי להשקיע. אירופה היא יבשת גדולה עם הרבה מדינות שלכל אחת מהן מדיניות אחרת וקצב התפתחות שונה והשפעות אחרות על שוק הנדל"ן המקומי. כאשר  מדברים על השקעות נדל"ן באירופה, מדברים על השקעה במספר מדינות נבחרות ביבשת שמתקיימים אצלם תנאים אידיאלים שיניבו לכם את התשואה הגבוהה ביותר על ההשקעה. מדינות גאלו יכולות להיות גרמניה המפורסמת בשוק הנדל"ן שלה, הונגריה, פולין, יוון, קפריסין ועוד. גם בתוך מדינות אלו יש אזורים נחשקים יותר ונחשקים פחות וכן משתנים שונים, בתוך המדינה עצמה. כל זה אומר שבכל הנוגע אל השקעות נשל"ן באירופה, לא מסתמכים רק על אינטואיציה אלא על חברות המתמחות בכך.

היתרונות של השקעות נדל"ן באירופה

מה הופך השקעות נדל"ן באירופה לאטרקטיביות כל כך? ישנן סיבות רבות אך אם עלינו להתמקד ולמנות את העיקריות, הרי שמדובר בעיקר על מחיר הרכישה האטרקטיבי לעומת רכישה דומה בישראל. לשם ההמחשה, דירות שנרכשו במדינות כמו גיאורגיה או הונגריה בפחות מ-500,000 ₪, יעלו בישראל בסביבות 2-3 מילון ₪.  לא זו בלבד שתוכל לרכוש נכסים רבים יותר להשקעה בסכומים כאלו, הרי שגם התשואה שלך תהיה גבוהה יותר משמעותית. עם כל העלייה הגדולה בשוק הנד"לן הישראלי, הצפי הוא לכ-5% תשואה. באירופה – האחוזים עשויים להכפיל את עצמם.

ישנו גם עניין המיסוי והרגולציה והבירוקרטיה. במדינות רבות באירופה חוקי מיסוי ידידותיים יותר מישראל ולרוב המדינות הפופולאריות גם קיימים הסכמי מס עם ישראל כך שניתן להימנע מכפל מס. כמובן שאין דין שווה לכל מדינה וכדאי לבדוק אילו מדינות מציעות הטבות משתלמות יותר ולשקלל את כל הנתונים לקראת ההחלטה על ההשקעה. ופה גם מגיע היתרון השלישי: מגוון ההשקעות הרחב העומד לבחירה באירופה. זה לא רק נדל"ן למגורים, מול נדל"ן מסחרי וכד', אלא זה גם אורך ההשקעה, יכולת ההתאגדות בקבוצת רכישה או לחלופין באופן פרטי וכאמור, מגוון עצום של נכנסים במתארים משתנים.

להשקיע חכם

בניגוד לרכישת דירה בישראל, שלקראת אירוע שכזה אתם יכולים להתכונן, לבקר באזור, ללמוד אודותיו ולהכיר את הסביבה ואת התוכניות שיש לוועדות השונות לגביו, בעת השקעות נדל"ן באירופה, לא תמידכאשר  מדברים על השקעות נדל"ן באירופה, מדברים על השקעה במספר מדינות נבחרות ביבשת שמתקיימים אצלם תנאים אידיאלים שיניבו לכם את התשואה הגבוהה ביותר על ההשקעה. נתונים אלו ידועים. לא תמיד נוכל להשקיע זמן ומשאבים בבדיקה וליווי הפרויקט לעומק. זו גם הסיבה מדוע מתחדדת החשיבות של חברה עם ניסיון רב בהשקעות נדל"ן באירופה, שגם תתפור לך את העסקה וגם תהיה הפה והעיניים שלך בשוק המקומי ותדע כיצד לנווט בו בהצלחה.

כל זה ידרוש מכם קצת עבודת הכנה בארץ, בעיקר ללמוד ולהכיר את הרצינות ואת המומחיות של חברת השקעות הנדל"ן שתבחרו. עליכם להיות משוכנעים שבחרתם לא רק בחברה מקצועית אל גם כזו שהיא האמינה ביותר. שכן חברה כזו תלווה אתכם הן בשלב ההתעניינות, הן בשלב הרכישה, הן בשלב השיפוצים, אם נדרש והן בשלב ההתנהלות היומיומית שבשגרה וחיבור שלכם לגורמים רלוונטיים מקומיים. לכן עליכם להיות משוכנעים שזו חברה איכותית, עם סטנדרטים גבוהים ועם יכולות גבוהות והכיכרות מעמיקה ועם ניסיון רב בתחום השקעות נדל"ן באירופה.

מלבד הניסיון, עליכם לקבל ערבויות מהחברה ולוודא שאת העסקה עימם מלווה עורך דין המתמחה בעולם השקעות נדל"ן באירופה. בסופו שך דבר, אתם רוצים להרוויח מהצעד הכביר הזה ולא להשאר עם כיסים ריקים.

לנצל את היתרונות

יתרה מזו, עליכם לברר גם בעצמכם היכן נכון יותר להשקיע. אומנם חברה איכותית תספק לכם את כל המידע בצורה שקופה אבל נכון שגם אתם תבינו בחוקי המיסוי שבאותה מדינת היעד, התשלומים שתצטרכו לשלם בתחנות השונות וערבויות ועניינים רגולטורים שתצטרכו להיות מעורבים בהם. זכרו, שהעיקרון הבסיסי של השקעות נדל"ן באירופה הוא מחיר נוח לעומת ישראל ותשואה גבוהה. עליכם לוודא כי המחיר שאתם משלמים אינו מופקע עבור נכס דומה ובוודאי שאינו גבוה מנכס זהה בישראל.

כמו כן עליכם ללמוד אילו אזורים מבוקשים יותר במדינות אירופה ובתוכן עצמן ועוד ועוד. תוכלו לערוך כמובן מחקר שוק או להתייעץ עם חברות מתמחות ולהשוות ביניהן או אפילו עם אחד מהחברים שכבר התנסה בעבודה בתחום ההשקעות באירופה והוא מרוצה ורואה תוצאות טובות. חשוב לזכור, שהעסק לא מסתיים ברגע הרכישה. כדי שתראו את הרכישה שלכם עולה ומטפסת מבחינת תשואה, החברה שאיתה תתקשרו, צריכה לנהל עבורכם את ההשקעה, הן ברמת ההחזקה והשירות והן בחיבור לגופים המקומיים הנצרכים (למשל קבלני שיפוץ מקומיים, רשויות שונות וכד') והן בניהול השוטף של העסק בשלב בו אתם משכירים אותו (או בשלב מכירתו ומימוש ההשקעה).

אז איפה להשקיע?

כאמור יש מדינות רבות שהשקעות נדל"ן בהם נחשבות למשתלמות ביותר. טעות נפוצה היא לחשוב שדווקא במדינות בהם שוק הנדל"ן בעליה והמחירים שם גבוהים – הוא שוק מוצלח. לאו דווקא מדינות שחוו עליה גבוהה במחירי הנדל"ן ובתשואות יפות בשוקי הנדל"ן – ימשיכו כך תמיד. ישנן גורמים רבים שיכולים לשלש ולהשתבש. אוקראינה היא משל טוב לכך. ממדינה שהייתה יעד אטרקטיבי להשקעה היא כיום יעד שמוטל בספק גדול. לעיתים, החוכמה היא לקנות כאשר השוק בירידה והמחירים נמוכים אבל לדעת שזה עניין זמני והשוק יינסוק חזרה. ככה תוכלו להשיג תשואה גבוהה בפרק זמן קצר.

דיברנו גם על התמקדות במדינות בהן ענייני המיסוי נוחים וזה הזמן גם לדבר על יציבות כלכלית או פריחה כלכלית במדינה בה אתם רוצים לרכוש. כלכלה משגשגת היא כלכלה שמסמנת למשקיעים לבוא ומציגה להם תנאים ידידותיים ומנגד מאפשרת לאנשים רבים רמת חיים גבוהה. גם מדינות מתפתחות (למשל המדינות שהשתחררו מברית המועצות לשעבר ומבריאות בהצלחה את הכלכלה) או מדינות עם גוון תיירותי משגשג – יכולות גם הן להיות אטרקטיביות. ישנן כל כך הרבה אופציות טובות. תבחרו באמצאותינו בטובה והמשתלמת ביותר.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

פרויקטים חמים נוספים

גינה בכפר
גינה בכפר
גבעת עדה – בנימינה
השקעות נדל״ן בדטרויט
השקעות נדל״ן בדטרויט
מישיגן – ארה"ב
מגדלי בריטניה ישראל – צ'ק פוסט
אורות בדורות
אורות בדורות
קרקע להשקעה בשומרון
מתחם 4TECH
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
רוטשטיין באיינשטיין
רוטשטיין באיינשטיין
נתניה צפון
מגרש פרטי
מגרש פרטי
פרדס חנה-כרכור
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
East גליל ים
שדות ורבורג
שדות ורבורג
עתודת הקרקע בצפון ורבורג
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
DELUXIA
DELUXIA
קפריסין – קירניה
POINT
POINT
קפריסין – קירניה
WEST PARK
WEST PARK
קפריסין – קירניה
AURELIA RESORT
AURELIA RESORT
קפריסין – לרנקה
QCC2
QCC2
קפריסין – לרנקה
OLIVE HILL
OLIVE HILL
קפריסין – קירניה
GREEN PARK
GREEN PARK
קפריסין – קירניה
המשולש החקלאי
המשולש החקלאי
אשדוד
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
יצחק רבין 1, פתח תקווה
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
בן אליעזר 20
THALASSA BEACH RESORT
THALASSA BEACH RESORT
קפריסין – באפרה
בבלי הירוקה
בבלי הירוקה
תל אביב
שביל התפוזים
ההרחבה החדשה
ההרחבה החדשה
אליכין
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
לב חיפה, מרכז הצפון

מידע שימושי למשקיעים

פרויקטים חמים

מידע מקצועי למשקיעים

דירות להשקעה ביוון
דירות להשקעה ביוון

רבים חולמים על קניית נכסים בחו"ל. בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מחליטים להשקיע בדירות ביוון ויש לכך סיבות רבות. לפניכם מאמר על דירות להשקעה ביוון,

קרא עוד »
השקעה באתונה
השקעה באתונה

אתונה היא עיר הבירה של יוון וכן העיר הגדולה במדינה. אתונה מהווה את המרכז השלטוני של יוון, היא מהווה את המרכז הכלכלי של יוון, הפיננסי,

קרא עוד »
דירות למכירה בלונדון
דירות למכירה בלונדון

לונדון היא עיר הבירה של אנגליה, מבין הערים התיירותיות ביותר בכל רחבי אירופה ובכלל בעולם. בלונדון נוכל למצוא מגוון אתרים תיירותיים כמו ארמון בקינגהאם, שלוחה

קרא עוד »

פרויקטים לפי מדינות

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!