השקעה בנדל"ן בחו"ל – כל מה שאתם צריכים לדעת

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

מה יש לנו לחפש כל כך רחוק כאשר יש לנו אפשרות להשקיע בנדל"ן בארץ? התשובה היא שמה שיש כאן הוא פיסה מזערית מהאפשרויות אשר עומדות לרשותנו בארצות אחרות. שוק הנדל"ן בארץ הוא בהחלט יציב וראוי, אך קטן. המשקיע המתחיל לרוב עושה את פסיעותיו הראשונות בארץ כיוון שהשקעה בחו"ל מצריכה יותר ידע ומאמצים, אך רבים המשקיעים אשר זיהו כבר את הפוטנציאל העצום שיש מעבר לים. השקעה בנדל"ן בחו"ל אינה מתאימה לכל אדם ויש להכיר את התחום כמו את כף ידכם לפני שאתם פותחים את הארנק שלכם. לפניכם מדריך מלא הכולל בתוכו את כל מה שאתם צריכים לדעת על השקעה בנדל"ן בחו"ל.

השקעה בנדל"ן בחו"ל – עליכם להיות ממוקדים

אם לומר את האמת הפסקה הזאת רלוונטית גם להשקעה בארץ. כאשר אנו משקיעים בנדל"ן בכל מקום שהוא עלינו לקחת בחשבון שיש סוגי השקעה שונים. שני הסוגים העיקריים הרלוונטיים לכם הינם השקעה בנכס מניב או יזמי. בפשטות, נכס מניב הוא נכס אשר קנינו והוא למעשה מניב לנו הכנסה על בסיס חודשי, יומי וכו', כמו שכר דירה. לעומת זאת, נכס יזמי מקנה לנו תשואה על ההשקעה אשר תתקבל רק בסוף התהליך, לאחר מכירת הנכס או סיום בנייתו, השקעה בנדל"ן יזמי יכולה להיות או כאשר אתם היזם, או כאשר אתם משקיעים כסף עבור הפרויקט וכך תוכלו לקבל החזר עבור ההשקעה על פי תשואה חודשית או שנתית.

דוגמא – עבור פרויקט בנייה יזם היה צריך 50 מיליון שקל, 30 מיליון שקלים היו הון עצמי, 10 מיליון לווה היזם מהבנק ואילו את ה-10 מיליון הנותרים הציע עבור משקיעים בתמורה לאחוזים. אדם אשר השקיע 400 אלף שקלים זכה לקבל למשך 12 חודשים 1.04% מערך ההשקעה, כ- 4,000 שקלים. יש לציין כי נדל"ן יזמי הינו משתלם יותר לרוב, אך הסכנה הטמונה בו הינה גדולה.

להשקיע בנכס בכפריסין

השקעה בנדל"ן בחו"ל – מהו הזמן הנכון?

כל אדם אשר כספו היה מושקע בתחום ההון וכמו כן גם הנדל"ן חווה פגיעה קשה לאחר משבר הקורונה, כעת ניתן לראות כי אנשים משקיעים פחות ובאופן הרבה יותר מתון. עכשיו נגלה לכם סוד, ייתכן וזה חלון ההזדמנויות שלכם דווקא. השקעה בנדל"ן בארץ הפכה להיות בעלת ביקוש גבוה לאחר שישראלים רבי הבינו ששם טמונה ההשקעה היציבה ביותר. מכיוון שהביקוש עלה השוק עצמו חווה מעין טלטלה, הביקוש עולה לעומת ההיצע הנמוך בארץ, אך השוק עדיין נותר פחות או יותר יציב. 

ישראלים רבים החליטו להשקיע את כספם בשוק הנדל"ן בחו"ל מתוך הבנה כי התשואות בשוק הנדל"ני בחו"ל הינן גבוהות יותר ואילו מחירי הנכסים נמוכים יותר מהנכסים הקיימים בשוק הישראלי. אם לומר את האמת, אין זמן נכון וזמן לא נכון להשקיע, יש מקרים שאי אפשר לצפות, אך כאשר אתם מוצאים השקעה עם תשואה גבוהה יש לוודא אכן מה הסיכונים ובהתאם לכך לפעול. השקעה בנדל"ן בחו"ל הינה מסוכנת לא פחות מאשר השקעה בנדל"ן בארץ אך עם זאת הסיכוי להרוויח הרבה יותר גבוה בחו"ל, וכמו כן ענף הנדל"ן הינו יציב יותר מאשר בארץ. משבר הקורונה אכן פגע בענף הנדל"ן, אך משקיעים מנוסים ידעו למצוא את הטוב בכך וישקיעו באופן חכם יותר, במילים אחרות הם יהפכו את החיסרון ליתרון.

השקעה בנדל"ן בחול – קצת כללי, לא?

השקעה בנדל"ן בחו"ל הוא מונח די כללי, ישנן ארצות שלא יהיה משתלם לכם להשקיע את הכסף ואת הזמן שלכם מכיוון שאינה מדינה מפותחת, או שפחות ישתלם לכם להשקיע באותו אזור בשל התשואה הנמוכה. ריכזנו לפניכם מספר מדינות אשר שם מומלץ להשקיע בנדל"ן:

 1. ארצות הברית – הסיבה לכך פשוטה, השוק רחב, אפיקי השקעה מגוונים והסכום אותו תצטרכו לשלם נמוך בהרבה מאשר השוק הישראלי. מצד שני התשואה שם גבוה מכיוון שהביקוש גם הוא גבוה, לכן ארצות הברית היא בית עבור משקיעים ישראלים רבים.
 2. פולין – פולין בשנים האחרונות הפכה למוקד עלייה לרגל, ההתפתחות שלה בבת אחת יצרה כאוס מוחלט וביקוש מטורף אשר הניב סכומי עתק עבור משקיעי הנדל"ן במדינה. פולין מציעה מחירים נמוכים, וכרגע כאשר הכלכלה שלהם התייצבה לחלוטין כל מה שנותר הוא לבחור את מיקום ההשקעה.
 3. אוקראינה – אוקראינה מאז ומתמיד הייתה מדינה המציעה לנו מגוון אפשרויות רחב בתחום הנדל"ן, תוך השקעת סכומים נמוכים יחסית. אפשר לומר שאוקראינה של היום היא ישראל של לפני 30 שנה, כן מבחינת מחיר בעיקר. 
 4. רומניה – רומניה ידועה לכל הישראלים כאתר בילוי, אך מלבד לבילויים עבור התיירים יש מדינה די תיירותית עם דמי מחייה יחסית זולים. מחירי הדיור ירדו באופן ניכר לאחר המשבר הכלכלי שהתרחש בשנת 2008, אפשר לומר שעד לפני כמה שנים עדיין הייתה רומניה בשלבי התאוששות. כעת יש להדגיש כי המחירים עולים בהדרגתיות והזמן הנכון להשקעה הוא עכשיו!
 5. קפריסיןקפריסין היא מבין המדינות היותר אהודות בקרב משקיעי הנדל"ן בארץ ובעולם, בעיקר בארץ בשל הקרבה הפיזית לאזור. היתרון של קפריסין הוא לאו דווקא במחירי ההשקעה הנמוכים והתשואות הגבוהות, אלו בהחלט יתרונות חשובים, אך מה שיותר חשיבות הוא שקפריסין מחזיקה בכלכלה יציבה וחזקה כבר שנים, ככה שהסיכון הוא נמוך.
 6. גרמניה – כולם מדברים על מחירי המילקי בגרמניה, אך שוכחים לדבר על מחירי הנכסים הנמכרים במחירים נמוכים יחסית. חשוב לציין שגרמניה די דומה לישראל מבחינת המחייה, אפילו קצת יותר למרות מה שכולם חושבים, אך מבחינת נדל"ן המחירים בהחלט שווים והתשואה מעולה. מלבד לכך, החוסן המדיני של גרמניה הוא מה שגורם למשקיעים רבים להגיע אליה.
 7. יוון – מי חשב שדווקא יוון תמשוך אליה כל כך הרבה משקיעים ישראלים? דבר ראשון, הקרבה הפיזית של יוון היא מה שמושכת ישראלים רבים, כמו כן ענף התיירות השוקק חיים. ישראלים רבים בוחרים להשקיע בתחום הנדל"ן והמלונאות כאשר מדובר על יוון, הביקוש גבוה, התשואה גבוהה והמחירים יחסית נמוכים. יש לציין שיוון אמנם מציעה מחירים זולים, אך המחיר יכול לבוא לידי ביטוי ברמת הסיכון שיש בהשקעה.

למעשה אפשר להמשיך לציין עוד מדינות רנדומליות אשר משקיעים רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן דווקא שם, לכל מדינה יש את הסיבות שלה. בדרך כלל משקיעים ישראלים יבחרו להשקיע או בארצות הברית או באירופה. השקעה בנדל"ן בחול הינה משתלמת יותר בדרך כלל אך כרוכה בסיכונים רבים יותר. 

כיצד למצוא נדל

השקעה בנדל"ן בחו"ל – מהם החסרונות?

 • ניידות – אחד החסרונות הבולטים שכל משקיע יציין כאשר מדובר על השקעה בנדל"ן בחו"ל יהיה קשור בדרך זו או אחרת לקרבה האזורית לנכס. כאשר אנו משקיעים בנכס בארץ הוא נמצא זמין לנו במקרה הגרוע בכמה שעות נסיעה בודדות. כאשר מדובר על נכס הנמצא בחו"ל הזמינות היא פחות גבוהה, אי אפשר פשוט לקחת מטוס ולהגיע לבקר במקום, אלא אם כן יש לכם את התקציב הזה. 

יש לציין שכל משקיע המתמחה בנדל"ן יבהיר לכם שחובה לראות את הנכס לפני שמשקיעים בו, אי אפשר לדלג על השלב הזה בשום פנים ואופן. לכן, הניידות היא המכשול הגדול של רוב המשקיעים הישראלים ולכן לרוב יבחרו המשקיעים המתחילים באזורים הנמצאים ביוון, קפריסין ואירופה בתחילת דרכם.

 • ידע – ישראלי שנולד בארץ יכיר את הנוהל הכלכלי פה יותר מאשר משקיע אשר הגיע מחוץ לארץ, מסכימים? לכן, כאשר משקיע ישראלי רוצה להשקיע את כספו בנכס נדל"ני הנמצא מחוץ לכותלי הארץ הם חייב להכיר את כל החוקים שיכולים לחול עליו. כמו כן, עליו להכיר את הכלכלה באותה מדינה, את אופן התנהלות המיסוי והרשויות. השקעה בנדל"ן בחו"ל מצריכה הכנה והשקעה גדולה יותר מצד המשקיע, אך הרווחים יהיו בהתאם.

השקעה בנדל"ן בחו"ל – מהם היתרונות?

 • תשלום – היתרון העיקרי שיש בהשקעה בנכס בחו"ל הוא המחיר הנמוך אותו נשלם עבור רכישת הנכס, יש ארצות כמו רומניה שם נוכל למצוא דירות אשר בארץ שווים כמיליון שקלים ואילו שם יהיו בפחות ממחצית הסכום. רבים נוטים לחשוב שאדם אשר משלם יותר עבור רכישת הנכס יקבל תשואה גבוהה יותר, לא ככה חושב משקיע חכם.
 • תשואה – עוד יתרון בולט של רכישת נכס בחו"ל הינו התשואה הגבוהה אשר מובטחת למשקיע. בארץ כיוון שהמדינה קטנה והשוק צפוף התשואות אינן גבוהות ולעיתים לא שוות את הזמן או את ההשקעה שלכם. אך מצד שני בחו"ל הביקוש גבוה יותר והאפשרויות מגוונות יותר, לכן התשואה הינה גבוהה והמשקיע אינו צריך לשלם סכומי עתק עבור הנכס.

השקעה בנדל"ן בחו"ל לא צריך לעשות לבד

השקעה בנדל"ן בחו"ל יכולה להיות מעט מייגעת, המשפחה שלכם בארץ, הנכס שלכם בחו"ל וכמו שאומרים "מרבה נכסים מרבה דאגות". לשם כך עליכם לדעת שלא כל הנטל חייב להיות מונח על הכתפיים שלכם. ישנן מספר חברות מקצועיות בארץ אשר הן יכולות להוות תיווך ביניכם ובין בעלי הנכס, חברות מקצועיות אשר יסייעו לכם בבחירת הנכס המשתלם ביותר בעל התשואה הגבוהה והסיכון הנמוך. אז כן, אתם צריכים לשים את הכסף שלכם בידיים של מישהו אחר, אבל זאת רק לאחר שרכש את האמון שלכם. עליכם לוודא שהחברה אכן משקפת את כל העסקה באופן ברור ומובהר, העלויות ידועות לכולם וכי הכסף שלכם יישמר בחשבון נאמנות. כמובן שהיום ניתן לקרוא על חברות העוסקות בנדל"ן בחו"ל ויהיה לכם די פשוט למצוא את החברה המתאימה לאופי ההשקעה שלכם. אל תשכחו, פזיזות אינה צעד חכם כאשר מדובר בהשקעה של מיטב כספכם.

איך משקיעים בנכסים קטנים בחו

השקעה בנדל"ן בחו"ל – מסקנות

קשה מאוד להסביר במדריך אחד את כל מה שאתם צריכים לדעת על השקעה בנדל"ן בחו"ל, אבל סביר להניח שהרבה יותר דברים מובהרים לכם כעת. בכל הנוגע לתחום ההשקעות, יש חשיבות רבה לעשות מחקר לפני, אבל הדרך החכמה ביותר להכיר את העולם הוא להיזרק למים. מצד אחד אסור להיות פזיזים אך מצד שני צריך אומץ. משקיעים בתחילת דרכם יכולים להיעזר בחברות חיצוניות, וחשוב להדגיש שגם משקיעים ותיקים פועלים כך. כאשר יש לכם צוות שעומד מאחוריכם ומשקיע את הכסף שלכם באופן חכם, זכרו שגם לו יש אינטרס שהעסקה תצליח, מצאו חברה איתה אתם יכולים לעבור לטווח הארוך, קחו סיכונים, ועשו את המחקר כראוי, רק ככה רואים תוצאות.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
SANTAI VILLAS
SANTAI VILLAS
תאילנד – קופנגן

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
קרקעות להשקעה בת ים

השקעות נדל"ן נחשבות לאפיק ההשקעות הבטוח ביותר כיום. תוכלו לבחור בין סוגי השקעות שונים בתחומי הנדל"ן, השקעה בקרקעות חקלאות, השקעה בקרקעות לצורך תיירות, מגורים ועוד.

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!