השקעה בבודפשט – כל הסיבות בגינן כדאי לכם לשקול השקעה מעבר לים 

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

השקעה בבודפשטמחפשים את יעד ההשקעה הבאה שיניב לכם אחוזי תשואה גבוהים ועליית ערך מהירה? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נציג את אחד היעדים החמים ביותר להשקעה בכל רחבי העולם, בירת הונגריה – בודפשט. משקיעים רבים מכל רחבי העולם נוהרים אל עבר בירתה של הונגריה המבטיחה למשקיעים בה יתרונות רבים ומשמעותיים על פני יעדים בכל רחבי העולם. אז רגע לפני שאתם יוצאים למסע חיפושים אחר הנכסים האטרקטיביים ביותר בבודפשט, חשוב שתכירו מספר נתונים חשובים שיעזרו לכם לבחור נכון את הנכס המתאים ביותר עבורכם. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל אפשרויות ההשקעה המבוקשות ביותר בבודפשט, נכיר את כל יתרונותיה בהשוואה לערי ישראל, נגע במספר טיפים שיעזרו לכם לאתר את השכונות המנצחות שיניבו לכם את אחוזי התשואה הגבוהים ביותר ועוד. אך רגע לפני שאתם יוצאים למסע החיפושים, חשוב שתכירו מקרוב את החלופה המרכזית להשקעות נדל"ן – תוכניות חיסכון בנקאיות. 

 

בטוחים שתוכניות החיסכון הבנקאיות הן האפשרויות הטובות והבטוחות ביותר לחיסכון? כל מה שחשוב שתכירו על התוכניות הללו 

לא מעט אנשים חוששים להשקיע את מיטב כספם בענף הנדל"ן בטענה כי ישנן לא מעט השקעות מסוכנות הגורמות לרבים לרדת מנכסיהם. אז מה החלופה? החלופה המרכזית כיום היא השארת החיסכונות בתוכניות חיסכון בנקאיות המבטיחות שמירה מפני הפסדים ואף מעניקות ריבית חיובית קטנה. נשמע לא רע לא? האמת היא שתוכניות החיסכון הבנקאיות גורמות לרבים להפסיד אלפי שקלים בכל שנה. הבנקים המציעים לכלל הציבור מבחר מסלולי חיסכון "אטרקטיביים", לא ממהרים להסביר לציבור על שחיקת כוח הקנייה של הכסף בעקבות האינפלציה התמידית. אז לפני שגם אתם בוחרים באפשרות הקלה והבטוחה ביותר – חשוב שתכירו את האינפלציה על כלל השפעותיה על החיסכונות שלכם. 

עליית המחירים בישראל ובעולם – 4% בישראל ולא פחות מ 8.6% בארה"ב

האינפלציה היא עליית מחירים כללית השוחקת את כוח הקנייה של הכסף. תוכניות החיסכון של הבנקים אינן חסינות מפני פגיעות האינפלציה הפוגעות בעיקר בתוכניות חיסכון בנקאיות ובחסכונות שיושבים בחשבונות העו"ש. נכון לשנת 2022 האינפלציה בישראל עומדת על לא פחות מ 4%. האינפלציה באירופה לא במצב טוב יותר, ארצות הברית מתמודדת בימים אלה עם אינפלציה שלא נראתה כמותה למעלה מ 40 שנה בשיעור של 8.6%. ערך הכסף שיושב בחשבון הבנק או בתוכניות חיסכון בנקאיות נשחק בשיעור האינפלציה, מה שאומר שחוסכים רבים מפסידים עשרות ואף מאות אלפי שקלים בעקבות עליות המחירים (על אף שכספם סגור ומסוגר בתוכניות חיסכון בנקאיות ו"בטוחות"). רוצים להגן על החיסכונות שלכם מפני שחיקת האינפלציה? הדרך היחידה לעשות זאת היא בעזרת השגת תשואה שווה או עודפת בהשוואה לגובה האינפלציה. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא להשקיע בענף הנדל"ן. 

 

מדוע משקיעים רבים בוחרים לעזוב את ישראל למטרת השקעות מעבר לים? כל הסיבות

חושבים להשקיע בענף הנדל"ן אך בטוחים שכדאי לעשות זאת דווקא בגבולות ישראל? משקיעי נדל"ן רבים המכירים היטב את השוק המקומי חולקים עליכם ובוחרים להשקיע את מיטב כספם מעבר לים, בבודפשט. למה משקיעי נדל"ן רבים בוחרים לוותר על השקעות בישראל לטובת השקעות מעבר לים? יש לכם לא מעט סיבות, המרכזיות שבהן הן:

 

מחירי הדיור הגבוהים בישראל  מחירי הדיור בישראל גבוהים למדי. נתון זה מהווה מספר חיסרונות משמעותיים. למשקיעים המקומיים, והם:

  1. פגיעה במשקיעים הקטנים – משקיעים קטנים עם הון עצמי מוגבל לא מצליחים להתחדש עם נכסים טובים להשקעה באזורים מרכזיים. הם נדרשים לבחור נכסים באזורים בהם הביקוש נמוך והמחירים בהתאם. 
  2. פגיעה באחוזי התשואה – עליית מחירי הדיור משפיעה באופן ישיר על אחוזי התשואה המתקבלים מהשכרת נכסים בישראל. בשורות הבאות נגע בנקודה זו בהרחבה. 
  3. משכנתאות גדולות ומיסים גבוהים – המשקיעים נדרשים לקחת משכנתאות גדולות עם ריביות גבוהות ותשלומי מיסים גבוהים, מה שפוגע בכדאיות חלק ניכר מסך כלל עסקאות הנדל"ן בישראל. 
אחוזי התשואה הנמוכים בישראל  אחוזי התשואה שמתקבלים מהשכרת נכסים בישראל נמוכים למדי. עליית מחירי הדיור משפיעה באופן ישיר על אחוזי התשואה המורכבים מעלות הנכס וסך השכירות השנתית. ניתן לראות זאת באופן ברור באזורי הארץ השונים. באזורי המרכז בהם המחירים גבוהים אחוזי התשואה המתקבלים נעים בין 2.1% ל 3.4% תשואה בכל שנה. לעומת זאת, באזורי פריפריה בהם המחירים נמוכים יותר, אחוזי התשואה המתקבלים עומדים על בין 3.5% ל 5% בכל שנה.
מגמת העלייה בשוק הדיור הישראלי קרובה למיצוי נקודה נוספת בגינה משקיעי נדל"ן מקומיים רבים בוחרים לעזוב את ישראל לטובת מדינות רבות מעבר לים היא מגמת עליית מחירי הדיור בישראל. מחירי הדיור בישראל עולים במשך למעלה מעשר שנים רצופות, מה שגורם לרבים לחשוב שמגמת העלייה לקראת סיומה. לעומת זאת, ישנו מדינות רבות בכל רחבי העולם שמגמת העלייה בהן החלה רק לפני שנים בודדות, מה שמאפשר להן להמשיך ליהנות מעליית ערך נכסי הנדל"ן במשך שנים ארוכות קדימה. 

 

אז לאחר שהבנתם את חשיבות השקעת חסכונותיכם (כאפשרות להגנה מפני שחיקת האינפלציה) והכרתם את החסרונות המרכזיים שגורמים למשקיעים מקומיים רבים להשקיע מעבר לים, חשוב שתכירו את כל יתרונות ההשקעה שבודפשט מציעה למשקיעיה. 

 

היתרונות הגדולים ביותר של השקעות נדלן בבודפשט הםהיתרונות הגדולים ביותר של השקעות נדל"ן בבודפשט הם:

  • מחירי הדיור נוחים – כ 350,000 שקלים לדירת 60 מ"ר

מחירי הדיור בבודפשט נוחים למדי ומאפשרים למשקיעים בכל סדרי הגודל להשקיע בנכסים הממוקמים בפריים לוקיישן. בשונה מאפשרויות ההשקעה בישראל, בודפשט מבטיחה לכלל משקיעה נכסים אטרקטיביים באזורי ביקוש במחירים הנעים בין 300,000 שקלים ועד 400,000 שקלים לדירה ממוצעת. חשוב להדגיש שקיים זיכוי שדירות אלה יצטרכו שיפוץ קל בעלות של בין 50,000 עד 100,000 שקלים נוספים.

  • אחוזי תשואה גבוהים מהשכרת נכסים לטווחי זמן ארוכים – בין 5% ל 8% בכל שנה

יתרון נוסף שגורם למשקיעים רבים מכל רחבי העולם לבחור דווקא בבודפשט הוא אחוזי התשואה הגבוהים לטווחי זמן ארוכים. מקומיים רבים בבודפשט בוחרים בשכירות ארוכת טווח המבטיחה למשקיעים ראש שקט למספר שנים. אחוזי התשואה המתקבלים מהשכרת נכסים באזורים האטרקטיביים ביותר להשקעה גבוהים ונעים בין 5% ועד 8% תשואה לכל שנה.

  • עיר תיירותית במיוחד – כ 3,000,000 תיירים מגיעים לבקר ברחבי בבודפשט בכל שנה 

בודפשט היא אחת הערים המתויירות ביותר בשל מיקומה הגאוגרפי ומזג ומזג האוויר המצוי בה ברוב ימות השנה. משקיעים רבים באזור נהנים משהותם של לא פחות מ 3,000,000 תיירים בכל שנה. מדוע התיירים הרבים מהווים יתרון משמעותי למשקיעי העיר? מהסיבה הפשוטה שהתיירים הרבים מגדילים את ביקושי הדיור באזור. למרות שמרבית התיירים עוזבים את המקום לאחר מספר ימים בודדים, גם בימים הללו הם נדרשים לקורת גג לישון תחתיה. נתון זה מוביל לעליית ביקושים לדיור, מה שיוביל לעליית מחירי הדיור והשכירות בעיר כולה.

  • עיר הכוללת בשטחה מוסדות לימוד להשכלה גבוהה

יתרון נוסף ומשמעותי במיוחד הוא העובדה שבודפשט כוללת מוסדות לימוד להשכלה גבוהה. משקיעים רבים מכל רחבי העולם בוחרים להשקיע את כספם דווקא בבודפשט בגין מוסדות הלימוד שמושכים לא מעט סטודנטים מכל רחבי הונגריה בפרט, והעולם בכלל. מדוע הסטודנטים הרבים מהווים יתרון עבור המשקיעים? ריבוי הסטודנטים מוביל לעליית ביקושים משמעותית בכל השכונות הסמוכות למוסדות הלימוד. אם לא די בכך, המשקיעים בקרבת מוסדות לימוד להשכלה גבוהה יכולים להשכיר את דירותיהם למספר סטודנטים שותפים, מה שיבטיח עלייה באחוזי התשואה המתקבלים מהשכרת הנכס. דירות שותפים בבודפשט יכולות להניב בין 8% ועד 13% תשואה מידי שנה.

 

כך תדעו לאתר את השכונות בכדאיות ביותר להשקעה בבודפשט

חושבים להתחיל להשקיע בבודפשט? חשוב שתכירו מספר דגשים חשובים שיעזרו לכם לבחור נכון את השכונות האטרקטיביות ביותר להשקעה. משקיעים רבים בתחילת דרכם לא מכירים בכל ההבדלים בין השכונות השונות, מה שלא אחת גורם להם לבחור נכסים פחות אטרקטיביים להשקעה. גם בבודפשט הכוללת רמות ביקושים גבוהות, ישנו שכונות שכדאי לכם להימנע מהן. איך תדעו לבחור נכון את השכונות המנצחות? ריכזנו עבורכם מספר טיפים פשוטים שיעזרו לכם לעשות זאת נכון. 

מצפן השכונות של בודפשט

 

שכונות הממוקמות בסמוך למרכזי תיירות  שכונות הממוקמות לצידי מוקדי תיירות נהנות מעליית ערך הדירות ועליית מחירי השכירות עקב גידול הביקושים.
שכונות הממוקמות בסמוך למוסדות להשכלה גבוהה שכונות הממוקמות לצידי מוסדות להשכלה גבוהה נהנות אף הן מגידול הביקושים מהגעת הסטודנטים. מעבר לכך המשקיעים יוכלו להשכיר נכסים לשותפים. 
שכונות הממוקמות בסמוך למרכזי בילוי, פנאי וקניות  מרכזי בילוי, פנאי וקניות אף הם משפיעים על מחירי הדיור באזור. 
שכונות הממוקמות בסמוך לנתיבי תחבורה ציבורית  אפשרויות כניסה ויציאה נוחות לשכונה בעזרת תחבורה ציבורית מעלה את ערך הנכסים הסמוכים. 

 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

פרויקטים חמים נוספים

מידע שימושי למשקיעים

פרויקטים חמים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!