השבחת קרקעות

כולנו מחפשים לשלם כמה שפחות ולקבל כמה שיותר, לרוב זה לא באמת יוצא לפועל. הסוד האמיתי להשקעות נדל"ן הוא סבלנות. השבחת קרקעות הוא תהליך שמשקיעים רבים נהנים ממנו, הם רוכשים קרקע חקלאית או קרקע המיועדת לבנייה ומפשירים את הקרקע מול הוועדה לתכנון ובנייה. ברגע בו הקרקע כבר כשירה לבנייה, ערך הקרקע עולה באופן משמעותי בהתאם למיקום בו נמצאת הקרקע. במקרים אחרים כאשר מדובר על קרקע מיועדת בניה, אנחנו יכולים להשביח את הקרקע בצורה שונה אותה נציין בהמשך.

מה זה השבחת קרקעות?

השבחת קרקעות הינו תהליך של שינוי מהות הקרקע והעלאת ערכה, השבחה. מדובר על תהליך שרבים נרתעים ממנו מכיוון שהוא יכול להיות מסובך. השבחתהשבחת קרקעות הינו תהליך של שינוי מהות הקרקע והעלאת ערכה, השבחה. מדובר על תהליך שרבים נרתעים ממנו מכיוון שהוא יכול להיות מסובך. קרקעות הינו תהליך מצד בעל הקרקע אשר פונה לרשויות במטרה אחת, לשנות את מהות הקרקע מקרקע חקלאית לקרקע המיועדת לבנייה. בארץ יש לנו המון קרקעות חקלאיות אשר יכולות להיות מוסבות לקרקעות המיועדות לבנייה. המחיר של קרקע חקלאית הוא נמוך באופן משמעותי מאשר קרקע אשר מתאימה לבנייה כבר. ישנם שני סוגים של השבחת קרקעות:

  1. שינוי ייעוד קרקע חקלאית – על פי חוק, קרקע חקלאית הינה קרקע אשר מתאימה רק לצורכי חקלאות. עם זאת, כאשר ביקוש הדיור גדל, המדינה מאפשרת לנו לשנות את ייעוד הקרקע מקרקע חקלאית לקרקע מיועדת בנייה. שינוי ייעוד אינו חייב להיות עבור מגורים, אלא גם עבור בניית משרדים, מסחר ומפעלים. חשוב להדגיש, מדובר על סיכון גדול יותר מאשר השקעה בקרקע מיועדת לבנייה, אך התשואה תהיה בהתאם.
  2. הוספת/שיפור זכויות קיימות – כאשר אתם רוכשים קרקע מיועדת בנייה, יש לכם הגבלה למה אתם רשאים לבנות על הקרקע. כאשר אתם רוכשים קרקע כזאת, אתם יכולים להשביח את הקרקע בכך שאתם מגדילים את ההיתר הקיים. בתהליך זה תוכלו למקסם את מספר הקומות המקסימלי, להוסיף יחידות דיור ולשפר את התנאים הקיימים לבנייה. זאת אנו עושים באמצעות הרחבת בנייה, תוספת קומות ועוד. בדרך הזאת אנחנו יכולים להניב תשואה גדולה יותר באופן משמעותי.

עד כמה זה כדאי?

השבחת קרקעות הוא תהליך שיכול להיות ארוך, אך הסבלנות משתלמת. אם אנחנו מסתכלים על התשואה שאנחנו יכולים להניב, התהליך משתלם. עם זאת,השבחת קרקעות הוא תהליך שיכול להיות ארוך, אך הסבלנות משתלמת. אם אנחנו מסתכלים על התשואה שאנחנו יכולים להניב, התהליך משתלם. חייבים לעבוד בשיקול דעת ובחוכמה כבר בשלבים של בחירת הקרקע. לפני שאנחנו רוכשים קרקע חקלאית, יש לוודא כי ניתן יהיה לשנות את ייעוד הקרקע על ידי הרשויות/המדינה. כמו כן, חשוב לדעת איפה אתם רוכשים את הקרקע, יש אזורים אשר יניבו לכם תשואה גבוהה ויש אזורים שפחות. המטרה שלנו היא לרכוש קרקע במחיר יחסית נמוך ובעתיד להנות מתשואות משמעותיות. כן, אם נבחר אזורים בתל אביב לרכישת קרקע חקלאית אנחנו נשלם הרבה וסביר להניח שנוכל לשנות את ייעוד הקרקע. עם זאת, על אף המחיר הגבוה התשואה לא תמיד משתלמת. מצד שני, כאשר אנחנו בוחרים מיקומים יותר אסטרטגיים נוכל לשלם פחות ובעתיד לקבל תמורה בשווי של מאות אחוזים מהרכישה הראשונית.

יש גם חסרונות בתהליך הזה, בין היתר המיסים השונים שאתם צריכים לשלם. ההוצאות שלכם אינן מסתכמות במחיר הקרקע, אלא בכל ההשקעה. "היטל השבחה" הוא אחד המיסים שיש לשלם במעמד קבלת היתר הבנייה על קרקע חקלאית. השבחת קרקעות היא השקעה קיימת ובעלת יתרונות רבים, אבל ללא ליווי מקצועי אתם לא תוכלו לצפות את התמורה שמגיע לכם.

מהו היטל השבחה?

כפי שציינו, במהלך השבחת קרקעות יהיה עלינו לשלם מס המכונה "היטל השבחה". עלינו יהיה לשלם עבור אישור התוכנית או התרת שימוש במקרה בו אנחנו רוצים להרחיב את ההיתר על קרקע קיימת. היטל השבחה מוטל על ידי הועדה המקומית לתכנון ובנייה. יהיה עליכם לשלם היטל השבחה בעת קבל היתר הבנייה או מכירת הנכס. המחיר אותו אנחנו משלמים ייקבע בהתאם לעליית הערך של הקרקע ובכל פעם נתון לשינוי.

מה נותן לנו ליווי מקצועי?

אף אחד לא עובד בחינם, זה ברור לכולנו ובדיוק בגלל זה, למה שנרצה לשלם לחברת נדל"ן? המטרה של ליווי מקצועי היא לבחור את העסקה המשתלמת ביותר,

השבחת קרקעות היא השקעה קיימת ובעלת יתרונות רבים, אבל ללא ליווי מקצועי אתם לא תוכלו לצפות את התמורה שמגיע לכם.

כאשר אתם מרוויחים החברה מרוויחה. ליווי מקצועי הינו ליווי שנעשה על ידי מומחים שמבינים את היתכנות הקרקע להשבחה, את הפוטנציאל העסקי שיש בקרקע וכמובן, היא מקשרת ביניכם ובין כל הגורמים הרלוונטיים במטרה לזרז את התהליך. תהליך השבחת קרקעות חקלאיות יכול לקחת כמה שנים טובות, לרוב אנחנו נרצה למכור את הקרקע רק לאחר עשור ולעיתים אף יותר. כל עוד ערך הקרקע עולה, אין סיבה למכור אותה. ליווי מקצועי של חברת נדל"ן יהיה מתחילת התהליך ועד לקבלת מפתח במקרה בו מדובר על רכישת קרקע לצורך בניית מגורים. החברה בונה לכם תוכנית אותה תצטרכו להציג במטרה לקבל אישור לשינוי ייעוד הקרקע, היא סטטיסטית תראה לכם מהו ערך הדירה היום ומה יקרה בעוד כמה שנים וכמובן, תהיה שם לכל שאלה.

 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

פרויקטים חמים נוספים

גינה בכפר
גינה בכפר
גבעת עדה – בנימינה
מתחם 4TECH
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה
East גליל ים
East גליל ים
גליל ים – הרצליה
THALASSA BEACH RESORT
THALASSA BEACH RESORT
קפריסין – באפרה
קרקע חקלאית
קרקע חקלאית
באר יעקב
המשולש החקלאי
המשולש החקלאי
אשדוד
OLIVE HILL
OLIVE HILL
קפריסין – קירניה
WEST PARK
WEST PARK
קפריסין – קירניה
GREEN PARK
GREEN PARK
קפריסין – קירניה
DELUXIA
DELUXIA
קפריסין – קירניה
POINT
POINT
קפריסין – קירניה
AURELIA RESORT
AURELIA RESORT
קפריסין – לרנקה
QCC2
QCC2
קפריסין – לרנקה
קרקע חקלאית להשקעה
קרקע חקלאית להשקעה
פרדס חנה
קרקע חקלאית למכירה
קרקע חקלאית למכירה
בנימינה
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
בן אליעזר 20
RIVER SIDE LIFE
RIVER SIDE LIFE
צפון קפריסין – איסקלה
4TECH – המרכז של הצפון
4TECH – המרכז של הצפון
מחצבת נשר, חיפה
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
לב חיפה, מרכז הצפון
ההרחבה החדשה
ההרחבה החדשה
אליכין
שביל התפוזים
שביל התפוזים
הוד השרון
בבלי הירוקה
בבלי הירוקה
תל אביב
וילה ליד חוף מדהים
וילה ליד חוף מדהים
יוון- אטיקה (Attica)
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
יצחק רבין 1, פתח תקווה

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!