ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

דירות להשקעה ביוון

דירות להשקעה ביווןרבים חולמים על קניית נכסים בחו"ל. בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מחליטים להשקיע בדירות ביוון ויש לכך סיבות רבות. לפניכם מאמר על דירות להשקעה ביוון, מה היתרונות הטמונים בכך ובאילו מקומות ביוון כדאי להשקיע. 

 

קצת על נדל"ן

נדל"ן הוא אחת מהשיטות הטובות ביותר להכנסה קבועה ויציבה. בעבר, אנשים היו עובדים במקום אחד רוב החיים וכך יכלו להסתמך על המשכורת, התנאים והפנסיה ככאלה שיספקו אותם וידאגו להם לאורך זמן. אך כיום המצב שונה, מאחר שרבים לא שומרים על אותו מקום עבודה לזמן רב. כמו כן, רבים לא סומכים על ביטוח לאומי לזמנים קשים וכך גם לא על הפנסיה. לכן, הנדל"ן החל לתפוס יותר ויותר מקום בקרב אנשים שמחפשים מקור הכנסה קבוע. 

דבר נוסף שגרם להשקעות נדל"ן הוא האינפלציה. כספי החסכונות מאבדים מערכם כתוצאה מהאינפלציה ולכן הפתרון הטוב ביותר הוא להשקיע את הכסף. יש אפשרויות רבות להשקעות כספיות כמו בורסה, הדסטארטים, פרויקטים חברתיים שונים ועוד. כמובן אחת מאפשרויות ההשקעה היא השקעה בנדל"ן. השקעה בנדל"ן היא אחת מההשקעות הבטוחות ביותר שכן היא מאפשרת לכם לקבל שכירות קבועה כל חודש. כך גם תוכלו להנות מעליית ערך הנכס במקרה שתרצו למכור אותו. כמו כן, השקעה בנדל"ן מאפשרת לכם להנות מהנכס לצרכים אישיים. במהלך חופשה תוכלו ללון בנכס שלכם ולהנות מחופשה בה תשלמו רק על טיסות ובזבוזים. 

קצת על יוון

יוון, אחת המדינות היפות בעולם. עם נופים מרהיבים, תיירות בלתי פוסקת, תרבות ייחודית, מקומות היסטוריים ייחודיים, אוכל טעים ואינסוף יתרונות נוספים שהופכים אותה למקום אידיאלי לטיול ואף למגורים. בשנת 2008 פקד את יוון משבר כלכלי. כתוצאה מכך שוק הנדל"ן ביוון התרסק והמחירים קרסו בעשרות אחוזים. כתוצאה מכך הנדל"ן ביוון היה במגמת צמיחה באופן משמעותי ומשקיעים רבים החלו להשקיע בדירות ביוון.

ביוון יש תנופת בניה חדשה וכתוצאה מכך ניתן למצוא דירות רבות להשקעה במגוון מיקומים מבוקשים, בערים גדולות ובאיים הקטנים. הביקוש הגדול לדירות להשקעה ביוון גרם להיצע לגדול ולהפך. דירות להשקעה ביוון מאפשרות למשקיעים להניב תשואות משמעותיות. כתוצאה מכך, יותר ויותר ישראלים הבינו שכדאי להם להשקיע בנדל"ן ביוון על מנת לשמור על עצמם מהאינפלציה, להנות מהכנסה קבועה ומעליית ערך הכסף שלהם. כאשר בוחרים דירות להשקעה ביוון במקומות מבוקשים מאוד, ניתן להנות מהשקעה שערכה יעלה. 

קראו עוד: קניית דירה ביוון

מה היתרונות של דירות להשקעה ביוון?

לדירות להשקעה ביוון יש יתרונות רבים. ריכזנו לכם את המרכזיים בהם- 

  • מחירים- כפי שציינו ביוון היה משבר כלכלי קשה מאוד. כתוצאה מכך, מחירים הדירות ירדו ב30% ואף 50%. טווח המחירים הממוצע עבור דירות להשקעה ביוון עומד על 100,000 יורו. ניתן אף למצוא דירות בערים מרכזיות כמו סלוניקי או אתונה בפחות מ-100,000 יורו. לשם השוואה נציין כי דירה ממוצעת בתל אביב תעלה לפחות 800,000 יורו. בזכות המחירים הנוחים, רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן ביוון. 
  • תיירות- יוון היא אחת המדינות התיירותיות בעולם. בכל שנה עשרות מיליוני תיירים מגיעים ליוון. כמו כן, בתיירות ביוון יש ביקוש גדול מאוד לדירות Airbnb. כתוצאה מכך, המשקיעים ביוון יכולים להפוך את הנכס שלהם לדירת Airbnb באזור מבוקש מבחינה תיירותית ולהרוויח שכירות קבועה.
  • תשואות- התשואה השנתית ביוון עומדת על ממוצע של בין 5% לבין 10%. לעומת זאת בישראל יש תשואה שנתית נמוכה הרבה יותר. 
  • מגמת צמיחה בשוק הדיור- מגמת הצמיחה בשוק הדיור היווני בולטת מאוד בערים הגדולות ביוון. לדוגמא באתונה ניתן לראות עלייה של 9.76% במחירי הנכסים מאז 2021. 
  • מיסים- ביוון קיימת שיטת מיסוי נוחה מאוד. קודם כל יש לציין שבין ישראל לבין יוון קיימת אמנת מס. אמנת המס למעשה מאפשרת למשקיעים לשלם מס רק במדינה ממנה הם נהנים מהכנסה. כלומר, במידה שהם מחזיקים נכס ביוון שמניב להם רווחים, הם יאלצו לשלם מס רק ביוון ולא גם בישראל. כמו כן, מס הרכישה ביוון נמוך מאוד. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא השהיית מס שבח בעת מכירת הנכס. 
  • קרבה לישראל- יוון היא אחת המדינות הקרובות ביותר לישראל. אורך הטיסה אליה הוא כשעה וחצי מה שהופך את הביקורים בה לקלים יותר. כמו כן, יש טיסות בתדירות גבוהה והמחירים נוחים. כך ניתן לנסוע ליוון בקלות כאשר רוצים לבדוק את מצב הנכס או לבדוק את מצב התחזוקה שלו. הקרבה לישראל היא אחד היתרונות הבולטים של דירות להשקעה ביוון. 
  • סטודנטים- ביוון מוסדות אקדמיים רבים. כתוצאה מכך, סטודנטים רבים מאירופה וממדינות נוספות בעולם מגיעים ללמוד ביוון. הסטודנטים תמיד צריכים דירות להשכרה, הם הופכים את האזורים בהם הם גרים לאזורים צעירים עם מקומות בילוי רבים וכך מגבירים גם את התיירות בהם. השקעה בדירות בערים בהן יש מוסדות אקדמיים יכולה להניב רווחים רבים למשקיעים.
  • שיתוף פעולה עם ישראל- בין יוון לישראל יש שיתוף פעולה בנוגע לאלמנטים שונים כמו הכלכלה או הביטחון. כתוצאה מכך, המשקיעים הישראלים רצויים מאוד ביוון ונהנים מהטבות שונות (כמו אמנת המס שציינו קודם).  

איך נבחר דירות להשקעה ביוון? 

כפי שהבנו עד עתה, השקעה בנדל"ן ביוון היא בהחלט משתלמת. אך לשם כך צריך לבחור איפה להשקיע. על מנת לבחור דירות להשקעה ביוון יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים. 

קודם כל יש לקחת בחשבון את הביקוש וההיצע של האזור בו אתם מעוניינים להשקיע. מומלץ לבחור באזורים בהם הביקוש גבוה וההיצע נמוך. אלה יכולים להיות אזורים תיירותיים או אזורים בהם גרים סטודנטים. כך תוכלו להיות בטוחים שלדירה בה תשקיעו יהיה ביקוש ותוכלו להשכיר אותה בקלות או להפוך אותה לדירת Airbnb בקרב המטיילים באזור. אזורים בהם הביקוש גבוה וההיצע נמוך יהיו מאופיינים בדרך כלל בתכנון עתידי של צירי תחבורה משמעותיים, מרכזים מסחריים וכדומה. כמו כן, באזורים אלה בדרך כלל יהיו מוסדות אקדמיים, מרכזי תרבות, מוסדות ציבוריים שונים ועוד. 

הדבר השני שיש לקחת בחשבון על מנת לבחור דירות להשקעה ביוון הוא מה שכר הדירה המקובל באזור בו אתם מעוניינים להשקיע. כאשר תבינו את טווח מחירי השכירות באזור תוכלו לחישוב את ההכנסה הצפויה לכם ואת אחוז התשואה השנתית הצפויה לכם מההשקעה. 

עוד דבר שיש לקחת בחשבון הוא האיים במדינה. ביוון יש כ-3,000 איים, חלקם תיירותיים וחלקם פחות. האיים בהם יש חופים מרהיבים, מזג אוויר ים תיכוני מושלם, מחירים נוחים, אוכל מצוין וטברנות כיפיות הם מוקד מושלם לתיירים. על מנת להשקיע במקומות הנכונים מומלץ להשקיע מהאיים התיירותיים. השקעה באיים התיירותיים תאפשר לכם להנות מהחזרת ההשקעה על ידי תיירים שמגיעים לאי לנופש. בין האיים התיירותיים ניתן למצוא את רודוס, כרתים, מיקונוס, לפקדה ועוד רבים. 

קראו עוד: מחירי דירות ביוון

לאחר שבחרנו דירות להשקעה ביוון

לאחר שבחרנו דירות להשקעה ביוון יש לבצע מספר פעולות שונות. קודם כל חשוב מאוד להגיע לנכס ולראות אותו בעיניים. אל תסתפקו בתמונות או בסרטונים על מנת שתוכלו לדעת בוודאות מה אתם מקבלים. לאחר מכן יש לפתוח חשבון בנק ביוון ומספר מס. ההשקעה והרווחים ינוהלו דרך חשבון הבנק היווני שלכם. כמו כן מספר המס ילווה אתכם בכל פעילות פיננסית שתבצעו ביוון. ההמלצה שלנו היא לבצע זאת עם דובר יוונית שיוכל לעזור לכם להבין את הפרמטרים השונים הכלולים בדבר. שימו לב שעל מנת לחתום על החוזה אתם צריכים נוטריון מקומי מוסמך ובנוכחות שני הצדדים.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

פרויקטים חמים נוספים

גינה בכפר
גינה בכפר
גבעת עדה – בנימינה
השקעות נדל״ן בדטרויט
השקעות נדל״ן בדטרויט
מישיגן – ארה"ב
מגדלי בריטניה ישראל – צ'ק פוסט
מגדלי בריטניה ישראל – צ'ק פוסט
מתחם המשרדים החדש בחיפה
אורות בדורות
אורות בדורות
קרקע להשקעה בשומרון
מתחם 4TECH
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
רוטשטיין באיינשטיין
רוטשטיין באיינשטיין
נתניה צפון
מגרש פרטי
מגרש פרטי
פרדס חנה-כרכור
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
East גליל ים
East גליל ים
גליל ים – הרצליה
שדות ורבורג
שדות ורבורג
עתודת הקרקע בצפון ורבורג
COVE GARDEN VILLAGE
COVE GARDEN VILLAGE
קפריסין – קירניה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
DELUXIA
DELUXIA
קפריסין – קירניה
POINT
POINT
קפריסין – קירניה
WEST PARK
WEST PARK
קפריסין – קירניה
AURELIA RESORT
AURELIA RESORT
קפריסין – לרנקה
QCC2
QCC2
קפריסין – לרנקה
OLIVE HILL
OLIVE HILL
קפריסין – קירניה
GREEN PARK
GREEN PARK
קפריסין – קירניה
המשולש החקלאי
המשולש החקלאי
אשדוד
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
משרד להשכרה ב- GLOBAL TOWERS
יצחק רבין 1, פתח תקווה
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
פנטהאוז מפואר בלב רמת-גן
בן אליעזר 20
THALASSA BEACH RESORT
THALASSA BEACH RESORT
קפריסין – באפרה
בבלי הירוקה
בבלי הירוקה
תל אביב
שביל התפוזים
שביל התפוזים
הוד השרון
ההרחבה החדשה
ההרחבה החדשה
אליכין
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
4TECH- ההשקעה הכדאית בישראל!
לב חיפה, מרכז הצפון

מידע שימושי למשקיעים

פרויקטים חמים

מידע מקצועי למשקיעים

בתים למכירה בזקינטוס
בתים למכירה בזקינטוס

האי זקינטוס מונה כ-40,000 תושבים, אשר רובם מתגוררים בעיר הראשית של העיר זנטה. האי זקינטוס הוא אי תיירותי המופנה בעיקר לצעירים שבאים למסיבות ולנופש צעיר.

קרא עוד »
השקעה באתונה
השקעה באתונה

אתונה היא עיר הבירה של יוון וכן העיר הגדולה במדינה. אתונה מהווה את המרכז השלטוני של יוון, היא מהווה את המרכז הכלכלי של יוון, הפיננסי,

קרא עוד »
דירות למכירה בלונדון
דירות למכירה בלונדון

לונדון היא עיר הבירה של אנגליה, מבין הערים התיירותיות ביותר בכל רחבי אירופה ובכלל בעולם. בלונדון נוכל למצוא מגוון אתרים תיירותיים כמו ארמון בקינגהאם, שלוחה

קרא עוד »

פרויקטים לפי מדינות

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!