דירות בלונדון – השקעה כדאית בממלכה המאוחדת

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

אנשים המבקשים להשקיע את כספם באפיק מניב, מחפשים בעיקר שני דברים: תשואה גבוהה על כספם כתוצאה מההשקעה  ובטחון ויציבות שההשקעה לא תרד לטמיון. לכן אין זה מפתיע כי השקעות בבריטניה, בכלל ורכישת דירות בלונדון כחלק מהשקעה, בפרט – הן בין תחומי ההשקעות הפופולארי ביותר אצל משקיעים זרים וישראלים כאחד. נדמה, שהממלכה המאוחדת, הכבירה והגדולה לא תשקע לעולם. ההשקעה שלכם תניב תשואה במקום נחשק כמו לונדון והיציבות והבטחון של האומה והכלכלה הבריטית תהיה גם היא בעזרכם.

אך גם בלי היציבות של אחת המעצמות הגדולות ביותר, יש הגיון כלכלי ברכישת דירות בלונדון כחלק מההשקעה. השקעות בנדל"ן בישראל כבר אינן אטרקטיביות כבעבר. בעוד השוק המקומי אומנם מציג עליה תמידית במחירי הדירות, הרי שנהיה קשה עד בלתי אפשרי למשקיע ממוצע, לרכוש בארץ דווקא דירה להשקעה. המחירים גבוהים מידי. גם מס הרכישה. לא להאמין אבל ברוב המקרים, דירות בלונדון יהיו במחיר הרבה יותר נוח מאשר דירות דומות בישראל. בלונדון גם הייאוש נעשה יותר נוח ולונדון בהחלט מחכה לכם, בין אם אתם משקיע גדול ובין אם אתם משקיעים מתחילים.

הישראלים באים

ישראלים רבים כבר גילו את נפלאות ההשקעה בנדל"ן במדינות מעבר לים. נכסים רבים נקנים בפולין, גרמניה, הונגריה, גאורגיה, בולגריה, רומניה ועוד. אלא שלרכישת דירות בלונדון יש יתרון עצום על מקומות אלו. השפה. אחד החסמים הגדולים

אך גם בלי היציבות של אחת המעצמות הגדולות ביותר, יש הגיון כלכלי ברכישת דירות בלונדון כחלק מההשקעה. השקעות בנדל"ן בישראל כבר אינן אטרקטיביות כבעבר.
קרדיט תמונה: freepik

ביותר אצל משקיעים ואחד מהסיכונים הגבוהים ביותר עבורם זה שהם אינם בקיאים בשוק המקומי, במנהגים שלו, במגמות השוררות בו ובתרבות העסקית הנהוגה במדינה. ישנה זרות כמעט מוחלטת בגלל ענייני שפה והמרחק הפיזי הגדול מקשה גם על מעקב וניהול אחר הנכס, דבר שכל משקיע רוצה להרגיש בטוח לגביו.

גם לונדון נמצאת רחוק וברור לנו שלא כולנו בוגרי אוקספורד אבל לונדון היא אנגלית, שפה השגורה יותר בפינו ושפה אוניברסלית. מדובר בעיר בירה מערבית לכל דבר וענין ומרכזיותה גם הופכת אותה לנגישה עם טיסות רבות. כל זה אומר שבלונדון תרגישו נוח יותר לעשות עסקים ויכולת השליטה שלכם תהיה טובה יותר.

במדינות מזרח אירופה למשל, כאשר רוצים לרכוש נדל"ן, נעזרים בחברות ישראליות מתמחות המחזיקות נציגויות במדינות אלו ומכירות את השוק המקומי. למרות מה שאמרנו על ההקלות בעקבות ידיעת השפה, גם בעת רכישת דירות בלונדון, מומלץ לבצע זאת על ידי ליווי של חברות שזו מומחיותן. הסיבה לכך היא היותם של חברות אלו מרכז אחד, שיכול לסייע לך בתהליך הרכישה ומיטוב ההשקעה. החל מאיתור נכסים עם פוטנציאל רווח גבוה, החל בליווי משפטי ופיננסי אל מול הרשויות האנגליות והבנקים וכלה בניהול שוטף של הנכס, פעולות שדרוג והחזקה וקשר רציף עם השוכרים. לכם נותר רק לספור את ההכנסה.

אל נצור את המלכה

לונדון נחשבת לאחת הערים המרכזיות בעולם. הבירה של האימפריה הבריטית הייתה תמיד גדולה ומשמעותית. היא נחשבת לעיר השלישית בגודלה באירופה כאשר בעיר עצמה ובפרבריה יש למעלה מ-15 מיליון אנשים, ביניהם בני בית המלוכה הבריטית לצד מרכזי השלטון והמוסדות הבריטים הגדולים. לונדון מהווה גם מרכז כלכלי חסר תקדים ולא פחות חשוב גם יעד תיירותי ראשון במעלה כאשר עשרות מיליוני בני אדם מגיעים מידי שנה כדי לחזות בשכיות החמדה שלה, מהלונדון איי ועד מצודת לונדון. כל הנתונים האלו הופכים את לונדון לעיר ששויה להשקיע בה ולרכוש דווקא דירות בלונדון.

נצנן רגע את ההתלהבות. דירות במרכז לונדון סמוך מאוד לשכונות היוקרתיות ומוקדי הכוח הם לרוב מחוץ להישג ידם של המשקיעים הממוצעים ועדיין, השקעה בלונדון היא אפשרית וכדאית עם מתרחקים מעט ממרכז העיר. שם ניתן למצוא שלל נכסים לרכישה, שבניהול ותכנון נכון יכולים להיות מאוד רווחיים עבורכם. למעשה, לונדון תמיד הייתה עיר מבוקשת ולכן, די מדהים לראות שניתן למצוא בה דירות במחיר נמוך יותר מדירות ישראליות דומות. עד לפני כ-15 שנה, היה זה חלום רחוק לרכוש דירה בלונדון במחיר סביר אבל כתוצאה מהמשבר העולמי של שנת 2008  (מה שכונה בארה"ב משבר הסאב פריים) גם הכלכלה הבריטית ספגה מכה קשה ומחירי הדירות צנחו.

למזלם של תושבי האי הבריטי, הממשלה השכילה לצאת מהמשבר על יד מספר מהלכים נכונים והיא צלחה גם את המשבר שבא בעקבות ה'ברקזיט' – ההתנתקות במשאל עם מהאיחוד האירופי, שרבים נבאו כי לא תהיה למדינה תקומה ממנו. שוב הוכיחו הבריטים את עקשנותם ואת קור הרוח שלהם וכתוצאה מכך, הכלכלה ומחירי הדירות החלו לטפס בעקביות חזרה. אבל, וזה אבל חשוב, הם עודם נמוכים יותר מאשר לפני פרוץ המשבר ההוא. כתוצאה מכך, נוצרת הזדמנות וניתן לרכוש דירות בלונדון במחירים נוחים ובכך להגדיל את הרווח שלכם בעתיד.

התשואה על דירות בלונדון

בעת רכישת דירות בלונדון, מומלץ לבצע זאת על ידי ליווי של חברות שזו מומחיותן. הסיבה לכך היא היותם של חברות אלו מרכז אחד, שיכול לסייע לך בתהליך הרכישה ומיטוב ההשקעה.
קרדיט תמונה: freepik

מחירי רכישה נוחים זה רק חלק מהסיפור. אנחנו רוצים לדעת גם מהי התשואה על ההשקעה שלנו. על פי נתונים של השנים האחרונות התשואה למשל מהשכרת דירה עומדת על 8-10 אחוז. בישראל, הממוצע הוא כ-5-6 אחוז בלבד. כך למעשה, מי שרוכש דירות בלונדון להשקעה מרוויח פעמיים. בפעם הראשונה הוא מרווח באופן שנתי מהשכרת הדירה. זוהי הכנסה יציבה ובטוחה שכן העיר מבוקשת תמידית וניתן להשכיר את הדירות לקהל מגוון כל העת. אלא שהרווח לא מסתכם רק בכך. למעשה, בכל שנה שעוברת, הרווח העתידי רק הולך ועולה, שכן מחיר הדירה מגדיל את עצמו, כתוצאה מעליה בשוק הדירות הלונדוניות. אם תחליט למש את השקעתך- תקצור רווח נאה מאוד.

להשכיר באופן בטוח

ישנן הרבה מכסים להשקעה באנגליה. ערי צפון בריטניה, ליברפול, מנצ'סטר, האזורים הכפריים. אולם נדמה שבכלל מה שקשור לביקוש, אין מתחרים לעולם של דירות בלונדון. בין אם אלו דירות עתיקות עם מורשת מכובדת והים אם זה השיכונים או בתי הדירות החדישים. לונדון שוקקת חיים גם בגלל התושבים המקומיים הרבים בה, חלקם משפרי דיור אבל גם בעיקר בגלל הקהלים הצעירים ובראשם הסטודנטים, הפוקדים את האוניברסיטאות המעולות שבעיר ופרבריה. אלו יבקשו לשכור דירות לתקופות זמן ממושכות יחסית ודירה עממית שתרכשו – יכולה להיות פתרון טוב עבורם. אתם כאמור, תרוויחו כסף טוב ויציב לאורך השנים.

נוסף על כך קיים גם קהל התיירים. לונדון כאמור היא אחת מהערים המתויירות בעולם. תיירים אלו מגיעים לטווחי זמן קצרים או משמעותיים יותר והם צריכים מקום ללון בו. הדירה שלכם שרכשתם להשקעה יכולה להיות פתרון מעולה – אם תתנהלו נכון.

מיסים בלונדון

הרבה מים עברו בתמזה מאז הימים האפלים של השריף מנוטינגהם ואין צורך ברובין הוד כדי להקל על נטל המס. למעשה, הממשלה הבריטית די חביבה בנושא זה עבור משקיעים בתחום הנדל"ן. מס הרכישה מדורג , המשכנתאות נוחות וניתנות מול הון עצמי נמוך יחסית ובכלל הכל נעשה בנימוס ואדיבות. ניתן למצוא דירות בלונדון באיכות טובה גם בסביבות מיליון ₪, אם כי, כאמור, דירות אלו יהיו מרוחקות מעט מהמרכז הסואן. ועדיין, זכרו, מישהו צריך להלין את כל עשרות המיליונים של בני האדם המסתובבים כל רגע בעיר התוססת.

דווקא לונדון

אם נבקש לסכם את היתרונות הבולטים ההופכים רכישת דירות בלונדון לכדאיים מאוד, ניתן להגדיר זאת בתנאים נוחים מול רווח גדול צפוי. תחת התנאים הנוחים ניתן לציין את מחיר הקניה האטרקטיבי של דירה (לפחות בזמן הקרוב, לפני שהמחירים

מי שרוכש דירות בלונדון להשקעה מרוויח פעמיים. בפעם הראשונה הוא מרווח באופן שנתי מהשכרת הדירה. זוהי הכנסה יציבה ובטוחה שכן העיר מבוקשת תמידית וניתן להשכיר את הדירות לקהל מגוון כל העת.
קרדיט תמונה: freepik

יאמירו יותר מידי), עליית מחירים שהיא יציבה וברורה, כך שההכנסה שלכם מטפסת כל העת, שיטת מיסוי נוחה ויכולת התמצאות פשוטה יחסית של המשקיע הממוצע ורצון עז וכנה לעודד השקעות בתחום הנדל"ן.

בחלק של התוצאות ניתן לציין את אחוז התשואה הגבוה על ההשקעה, גם בשל עליות המחיר שמתקיימות כעת ועוד צפויות והעובדה כי סביר והמרכזיות של לונדון תמשך לפחות בעשורים הבאים אם לא יותר. במקביל, צפויי לכם ביקוש מתמיד לנכס שלכם ויציבות היא גורם חשוב בכל השקעה.

כעת נותר לכם רק לאתר את ההזדמנות הטובה ביותר עבורכם בלונדון. לונדון היא עיר ענקית וכדי למצוא בה את ההזדמנות הטובה ביותר, מומלץ להתייעץ עם מומחים שגם ילוו אותך בתהליך של איתור נכס איכותי, כזה המתאים לתקציב שלך וגם ילוו אותך בתהליך הרכישה מא' – ת' ואף ינהלו למענך את הנכס, כדי שיפיק הכנסה טובה ויציבה לכל אורך אחזקתך בו. עיר הבירה הבריטית מחכה לכם עם כל הטוב שיש לה להציע, גם בתחום רכישת דירות בלונדון. כדאי לכם להגיע.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

פרויקטים חמים

השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!