בחירה בין השקעה בנדלן למגורים לבין נדלן מסחרי

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

השקעות נדל"ן בישראל או בחו"ל, נחשבות לאפיק סולידי ויציב. אולם בתוך האפיק הזה ניתן למצוא סוגים שונים של נכסים ונתיבי השקעה בעלי מאפיינים משלהם. לדוגמא ישנם משקיעים שהעדפה שלהם היא להשקיע אך ורק בנדלן למגורים. אחרים נוטים להעדיף אך ורק נדלן מסחרי. וישנם כאלה שמפזרים השקעה בשתי האפשרויות גם יחד. נסביר מה צריך להביא בחשבון כאשר מתלבטים בבחירה, בין השקעות נדלן למגורים לבין נדלן מהסוג המסחרי. 

  1. משך ההשכרה המועדף 

לפני הכל, כמובן בכל בחירה של נכס יש לבדוק היטב את המיקום, את התשואה הצפויה, תוכניות פיתוח סביבתי או השקעות ממשלתיות באזור וכן מאפייני שוכרים פוטנציאליים. אולם תמיד כדאי להגדיר לעצמכם מהו משך ההשכרה המועדף שבו אתם רוצים להתקשר בחוזה עם שוכרים. לרוב, השקעות נדלן מניב למגורים מתבססות על חוזים קצרי טווח (יחסית). לעומת זאת, אם משכירים נדלן מסחרי ועסקי כגון לדוגמא משרד רואי חשבון בתל אביב, הרי שיש אפשרות לחתום על חוזים ארוכי טווח בהרבה. לדבר זה כמה משמעויות. למשל, בחוזים קצרי טווח ניתן ליהנות מיותר גמישות על פי תנאי שוק משתנים, שכן אפשר לסיים חוזה ישן ולחתום על חוזה חדש לחלוטין. לעומת זאת, חוזי השכרה ארוכי טווח מאפשרים למשקיע פחות התעסקות עם שוכרים חדשים ושקט נפשי לאורך זמן. 

  1. רמת התשואה הצפויה 

לפני ביצוע השקעה כלשהי, כדאי להעריך ולברר לגבי צפי התשואה. ניתן להתרשם מהתשואה באזור הסמוך או מתשואה של נכסים דומים בשטחם או דומים במאפיינים אחרים. בהכללה, נדלן מסחרי מגלם תשואה גבוהה יותר ביחס לנדלן למגורים, אולם זה מותנה סביבה ואופי הנכס. יש להביא בחשבון גורמים מיוחדים, אפילו בלתי צפויים. לדוגמא, בתקופת הקורונה עסקים מסוימים נכנסו לקשיים, מה שהשפיע באופן ישיר על משקיעים שהפכנו השקעות רק לנדלן מסחרי. 

  1. סיכון, סיכוי ומה שביניהם

בימים כתיקונם, השקעה בנדלן מסחרי שנעשית בורה נכונה נחשבת לבטוחה ולמבטיחה. מדוע זה כך: חברות מסחריות ועסקים שמחפשים לשכור נכס יכולים להמציא אסמכתאות רשמיות שמעידות על יציבות פיננסית. חברה יציבה בעל תזרים מזומנים יציב, לא תסתבך כמעט לעולם עם אי תשלום שכר דירה לבעל הנכס. לעומת זאת, שוכרים פרטיים חדשים יותר קשה להעריך. אף פעם לא ניתן לצפות אפשרות של פיטורין של שוכר או בעיה אחרת. 

לכן, בהחלטה האם להשקיע ואז להשכיר נכס מסחרי או להשקיע בנדלן למגורים, שאלו את עצמכם אילו מן משקיעים אתם. האם אתם אוהבי סיכון או שאתם שונאי סיכון. הערה חשובה: כאשר מבצעים נכון השקעות נדלן, מדובר על אפיק סולידי ובטוח מטבעו. שלא כמו השקעות בורסה או השקעות אקזוטיות (כמו מטבעות קריפטוגרפיים), נכס לא יכול להימחק. מדובר על השקעה ריאלית (בניגוד להשקעות פיננסיות, שנחשבות ליותר מסוכנות).  

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

ליצירת קשר עם מרכז המכירות
השאירו פרטים

או חייגו: 054-5991219

פרויקטים חמים נוספים

מתחם 4TECH  החדש למרגלות הטכניון
מתחם 4TECH החדש למרגלות הטכניון
העיר נשר
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
סטטוס- מועדון סירות יוקרתי בחוף הכנרת
המושבה מגדל
וילה 3 חדרים בסריטאנו
וילה 3 חדרים בסריטאנו
תאילנד – קופנגן
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
וילה מפנקת עם בריכה פרטית
יוון- מיקונוס
CAESAR BLUE
CAESAR BLUE
קפריסין – איסקלה
EMERALD VILLAS
EMERALD VILLAS
קפריסין- פמגוסטה
SANTAI VILLAS
SANTAI VILLAS
תאילנד – קופנגן

מידע שימושי למשקיעים

מידע מקצועי למשקיעים

הפשרת קרקעות

קרקע חקלאית היא נכס נדל"ן הכי זול ביותר שניתן לרכוש, כיוון שישנן הגבלות רבות על השימוש בקרקע, כך שלא ניתן להפיק רווחים משמעותיים מהשימוש בקרקע.

קרא עוד »
נדלן ביוון למכירה

נדלן ביוון הפך לנפוץ מאוד בקרב ישראלים רבים. יוון, שנמצאת יחסית קרוב לישראל, עם איים מדהימים ונופים יפהפיים, הפכה למבוקשת מאוד עבור השקעות נדלן. למה

קרא עוד »
השאירו פרטים ומומחה נדלן יחזור אליכם עם הצעות משתלמות!