INVEST - מדריך השקעות

כיצד חוב יכול להגדיל את ההכנסה החודשית שלך?

אחת הבעיות העיקריות בעידן המודרני היא חובות. על כן , כאשר כמעט כולם צורכים בצורה מוגזמת באמצעות צבירת חוב , יש להבדיל בין חוב רע לחוב טוב.

מה ההבדל בין חוב רע לחוב טוב?

חוב רע הוא חוב שלווית ואתה מחזיר אותו מדי חודש בחודשו. כאשר החזר החוב מקטין את ההכנסה החודשית שלך וגורם לך להרוויח פחות. למשל: הלוואה לכיסוי המינוס, הלוואה לרכב, משכנתא וכדומה. לעומת זאת, חוב טוב הוא חוב שלווית, אבל מישהו אחר משלם את ההחזר החודשי שלו. כאשר הוא מגדיל את ההכנסה החודשית שלך, ומסייע לך להרוויח יותר כסף כל חודש. למשל: הלוואה שנלקחת ב-5% ריבית, כדי לרכוש נכס שמניב 10% תשואה שנתית. אתה אמנם בעל חוב, אך הנכס משלם את ההלוואה. עצם קיומו של החוב, נועד לייצר לך הכנסה מידי חודש בחודשו.

בואו נסתכל ביחד על המספרים:

נניח שעלות הנכס היא 1,000,000 ₪ וההכנסה הצפויה כתוצאה מהשכרתו היא 100,000 ₪ בשנה (10%). ונניח שמצאנו בנק שמוכן לתת לנו 100% הלוואה לרכישת הנכס ל-30 שנה, בריבית קבועה של 5%.

כלומר, עלות מימון הנכס היא כ-64,800 ₪ בשנה (5,400 ₪ בחודש - ריבית פלוס קרן), וההכנסות הצפויות הן 100,000 ₪ בשנה (8,300 ₪ בכל חודש).

המשמעות המעשית היא, שעל ידי לקיחת ההלוואה (ויצירת חוב) יש לך אפשרות להגדיל את ההכנסה שלך ב-35,000 ₪ בכל שנה (כ-2,900 ₪ מדי חודש), אך ורק מעצם יצירת החוב, ומבלי להשקיע אפילו אגורה אחת מכספך.

איך זה יכול לעבוד בנתוני המציאות?

נניח שיש ברשותך נכס המשמש אותך כמקום מגורים עיקרי (אגב, בהיבט הריאלי, מקום מגורים עיקרי הוא התחייבות ולא נכס, שכן נכס - בהגדרתו - מכניס כסף, ולא מוציא ממך עשרות ומאות אלפי שקלים בשנה) ונניח שהמשכנתא על הנכס כבר הסתיימה או עומדת להסתיים בקרוב. בתרחיש כזה, יש באפשרותך ללוות הון בגובה של כ-50% משווי הנכס בצורת "הלוואה לכל מטרה", כאשר הנכס משמש כבטוחה. בכך אתה ממנף את בית המגורים העיקרי, שעצם קיומו עולה לך כסף רב בשוטף, כדי לסייע לך לייצר הכנסה חודשית קבועה מבלי להשקיע אגורה אחת מחסכונותיך.

במספרים זה ייראה כך:

נניח שהדירה שברשותך שווה 1,500,000 ₪ (שווי ממוצע לדירה בישראל). יש באפשרותך ללוות 750,000₪ בריבית של 5% כאשר הדירה משמשת כבטוחה לפירעון ההלוואה. החזר הריבית פלוס הקרן יעלה לך כ- 48,000 ₪ בשנה.

השקעה של אותם 750,000₪ באפיק סולידי, דוגמת נדל"ן מניב בארה"ב, תניב לך כ-10% תשואה שנתית, שהם שווי ערך לכ-75,000₪ בשנה, שישאירו אותך עם תזרים מזומנים חיובי בגובה של כ-27,000₪ לאחר ניכוי הריבית והחזר הקרן.

זה אולי לא נשמע הרבה, אבל אני רוצה להזכיר לך שלא השתמשת באגורה אחת מהונך הפנוי. בסך הכל מינפת את נכסיך הקיימים.

נוסף על כך, גם עליית ערך זניחה של 3% בשנה (שיעור האינפלציה נכון להיום), תגרום לצמיחה משמעותית של שווי השקעתך במרוצת השנים: לאחר 30 שנה - השקעתך כבר צמחה לכ-1,800,000₪, החזרת את כל ההלוואה שלקחת, ואספת עוד כ-800,000₪ בהכנסה משכירות. זאת מבלי לקחת בחשבון את עליית דמי השכירות.

כמובן שאת ההשקעה רצוי לבצע בזהירות ובמחשבה. להיעזר בחברה מקצועית המתמחה בתחום, מנוסה ואמינה, בעלת היכרות של השוק על בוריו. בנוסף, חשוב חשוב לוודא שהאינטרס שלכם ושל החברה היזמית הוא משותף לטובת הצלחת ההשקעה ורצוי אף לטווח ארוך. לפרטים נוספים אודות אפשרויות השקעה גלשו לאתר האינטרנט של חברת לבינטין השקעות נדל"ן בארה"ב .

  • השקעה סולידית

    • תיק השקעות סולידי , כלומר ללא סיכון גבוה , מתיק השקעות זה הרוחים או הפסדים הם מינימאלים - מתאים במיוחד למשפחות ואנשים מבוגרים שרוצים הכנסה צדדית . ניתן לבחור גם תיק השקעות ללא מניות .
  • השקעה במניות

    • תיק השקעות ממניות בלבד מהארץ ומחו"ל בפיזור גלובלי לפי רמות סיכון שיגדיר הלקוח. מתאים לכל האנשים שמעוניינים לגעת בתחום ההשקעות.
  • תיק השקעות שותף

    • תיק השקעות עם הכנסה שוטפת המותאם לצרכי הלקוח , גילו מטרותיו ומצבו הכלכלי. התיק מורכב ממוצרים פיננסים מהארץ ומחו"ל בפיזור מתאים ולפי רמת הכנסה ורמת סיכון שהלקוח יגדיר. תיק השקעות זה מאפשר ללקוח לקבל הכנסה שותפת מידי חודש , אולם הסיכון בתיק השקעות מסוג זה הוא גבוה יחסית ומתאים לצעירים .