INVEST - מדריך השקעות

איך לשמור על ערך הנדל"ן בתקופת ההשכרה

משכירים דירה? חשוב לכם לשמור על ערך הדירה שלכם בתקופת ההשכרה? חשוב שתצאו מתוך נקודת הנחה, שאם אתם לא תשמרו על הדירה שלכם, אף אחד לא יעשה את זה במקומכם! בכתבה הבאה מספר עקרונות מפתח לשמירת ערך הדירה בזמן השכרתה. בהצלחה!

1. בחירת השוכר

כמשכירים, אין כל ספק כי השוכר המועדף עליכם הוא זה אשר שוכר את הדירה לטווח ארוך, משלם בזמן, ומשלם הרבה. אולם, במחשבה שנייה, אישיות השוכר וסגנון ההתנהלות שלו הם הפרמטרים הראשונים במעלה. שוכר שמשלם יפה, ואפילו מראש, ומתיישב בדירה לשנים ארוכות, עלול להרוס לכם את הדירה לאט, אבל בטוח. שוכרים, כמו שוכרים, במרביתם המוחלט של המקרים, אינם חשים כל צורך לשמור על הדירה מפני נזקים כלשהם. ככלות הכל, זו איננה הדירה שלהם, וחלקם אף יחושו שהם עושים לכם, בעלי הדירה, טובה גדולה בכך שהם משלמים על כל רגע של שהות בדירתכם. אם אתם מעוניינים לשמור על ערך הדירה שלכם, בדקו, ראשית כל, את אופי השוכר העומד מולכם. לעולם אל תוותרו על פגישה מקדימה פנים מול פנים עם כל הדיירים העומדים להשתכן בדירתכם וסננו אותם בחכמה, כשהשוכרים הנבחרים אינם דווקא אלה שיגישו לכם צ'ק שמן בכל חודש, אלא דווקא המסודרים, בעלי החולצות המגוהצות למשעי, מצוחצחי הנעליים ובעלי התיק המסודר למופת. כי לטווח הרחוק, הם אלה שידאגו לנקות היטב את הדירה, יסיידו מדי פעם, ויחזירו לכם בתום תקופת השכירות דירה מתוחזקת היטב שערכה נשמר ואף עלה עם הזמן.

2. האצילו אחריות

אחת הדרכים היותר יעילות שתגרום לשוכרים שלכם לשמור על הדירה שלכם כמו שצריך, היא העברה חלקית של האחריות אליהם. כיצד? הוזילו את מחיר השכירות בכמאה שקלים לחודש, והציעו לשוכרים הפוטנציאליים דיל משתלם, לפיו, אתם מוזילים את השכירות, והם, בתמורה, משלמים עבור ביטוח לדירה על חשבונם, כאשר התיקונים, במידה ויהיה בהם צורך, יהיו על חשבונם. עסקה מעין זו מפתה שוכרים רבים שמחירי השכירות הגבוהים מכבידים על כתפיהם, ובאורח פלא – כאשר האחריות על נזקים בדירה תהיה מוטלת על כתפי השוכר וביטוח לדירה יהיה עסק בלעדי שלו, הוא ישמור על הדירה ככל יכולתו, כשהוא דואג לאינטרס האישי ולכיס האישי שלו.

3. אל תזניחו

במידה ובחוזה שחתמתם עם השוכר נקבע כי אתם אחראיים לתיקון ליקויים, או לכל הפחות אחראיים לתיקון ליקויים משמעותיים, מומלץ מאוד לדכא את הנטייה הטבעית המפתה אתכם לטפל בעניינים באופן שטחי ובמינימום עלויות. אז נכון, אין ספק שטיפול בדירה שאינכם מתגוררים בה הוא אתגר שהייתם רוצים לדלג עליו בהפסד כספי מינימלי, אך אל תשכחו שתיקון זול ובלתי מקצועי יחזור אליכם כבומרנג. הזמינו אנשי מקצוע, דרשו אחריות, ושמרו על ערך הדירה, בשבילכם.

  • השקעה סולידית

    • תיק השקעות סולידי , כלומר ללא סיכון גבוה , מתיק השקעות זה הרוחים או הפסדים הם מינימאלים - מתאים במיוחד למשפחות ואנשים מבוגרים שרוצים הכנסה צדדית . ניתן לבחור גם תיק השקעות ללא מניות .
  • השקעה במניות

    • תיק השקעות ממניות בלבד מהארץ ומחו"ל בפיזור גלובלי לפי רמות סיכון שיגדיר הלקוח. מתאים לכל האנשים שמעוניינים לגעת בתחום ההשקעות.
  • תיק השקעות שותף

    • תיק השקעות עם הכנסה שוטפת המותאם לצרכי הלקוח , גילו מטרותיו ומצבו הכלכלי. התיק מורכב ממוצרים פיננסים מהארץ ומחו"ל בפיזור מתאים ולפי רמת הכנסה ורמת סיכון שהלקוח יגדיר. תיק השקעות זה מאפשר ללקוח לקבל הכנסה שותפת מידי חודש , אולם הסיכון בתיק השקעות מסוג זה הוא גבוה יחסית ומתאים לצעירים .