INVEST - מדריך השקעות

השקעות נדל"ן בארה"ב – עתיד בהיר באופק

השקעות נדלן בארה"בלא סתם מכונות השקעות חכמות, ראשית כל ניתן להסתכל על הנתונים המקרו כלכליים של ארה"ב ועל העתיד הבהיר שלה. אכן ארה"ב עלתה בשלוש שנים האחרונות על מסלול של צמיחה אך לא זה העיקר, הנושא המרכזי הוא שנראה כי לראשונה מזה מאה שנה, ארצות הברית תגיע בשנים הקרובות לעצמאות אנרגטית אשר תוביל אותה למסלול של צמיחה מהירה יותר. כמובן שגם שוק הנדל"ן בארה"ב יושפע ממגמה זו וסביר שנחזה בתשואות גבוהות יותר ויותר שם, זוהי הסיבה מדוע השקעה בנדל"ן בארה"ב כה משתלמת בתקופה זו של השנה.

הגודל כן קובע

סיבה נוספת מדוע השקעות נדלן בארה"ב קורצות לרבים היא גודלו של השוק האמריקאי, בוודאי אל מול זה הישראלי. הגודל משחק כאן תפקיד במספר מובנים, ראשית ישנם הרבה יותר משקיעים, קונים, מוכרים ושוכרים אשר שותפים לשוק, מה שמעניק הרבה יותר הזדמנויות לנו כמשקיעים. משמעות נוספת של גודל השוק היא העובדה שכמשקיעים אנו חשופים פחות לזעזועים מקומיים והשוק עצמו הרבה יותר עמיד וחזק. אם שוק הדיור בפילדלפיה סובל מהאטה אין לכך כל משמעות לשוק הדיור ביוסטון, זאת להבדיל ממדינת ישראל שם כל עיר משפיעה על אחרת.  אכן, ב-2008 חווה שוק הנדל"ן בארה"ב זעזוע רציני, אך הוא התאושש ממנו במהרה ומי שהשקיע לאחר המשבר חווה תשואות גבוהות.

השקעות נדלן בארה"ב אל מול אלטרנטיבות אחרות

כאשר אנו מסתכלים על אופציות השקעה אחרות בשוק אנו רואים כי אין מתחרה אמתית אל מול השקעות נדלן בארה"ב. הריבית הנמוכה בשוק גורמת לכך שלא משתלם להפקיד כסף בבנקים מכיוון שהתשואה שנקבל תהיה אפסית. בנוסף, שוקי המניות ברחבי העולם נראים תנודתיים מתמיד וכאשר מצרפים למשוואה את העובדה שה"פדרל ריזרב" בארה"ב מתכוון לצמצם את ההרחבה הכמותית שלו ואף להפסיקה, אזי אנו מבינים כי השקעה במניות כעת משולה להשקעה ספקולטיבית לגמרי. מול אלו אנו שומעים כי ישנם קולות רבים החושבים כי בישראל מתפתחת בועת נדל"ן שכאשר תתפוצץ תגרור את כל ההשקעות והתשואות בנדל"ן בישראל מטה. לכן נראה כי השקעה בנדל"ן בארה"ב מחזיקה בחובה יתרונות עצומים. השקעות נדלן בארה"ב מחזיקות ביתרון נוסף והוא העובדה שהן מאפשרות לנו כישראלים לפזר את השקעתנו. פיזור השקעות הוא כלל ברזל בכל השקעה שמבצעים ורבים אינם מודעים לכך ומעדיפים להשקיע במקומות הקרובים לביתם.

תכננו את השקעתכם

חשוב להבין כי אכן השקעות בנדל"ן מחזיקות ביתרונות רבים ואכן ללא ספק מדובר בהשקעה חכמה, אך גם היא חייבת להיעשות מתוך תכנון מוקדם ומחשבה מקדימה. ככל שנתכנן טוב יותר את השקעתנו ונבוא אליה עם כמה שיותר ידע ומידע כך נגיע לתוצאות טובות יותר. עלינו להכיר היטב את כל החוקים הקיימים, את מצב השוק וכמובן את מצב הנכס שלנו והסביבה שלו. רק אם נקפיד על אלו, נבטיח כי השקעתנו אכן תוכל להיקרא חכמה ונרוויח תשואות רבות ממנה.

  • השקעה סולידית

    • תיק השקעות סולידי , כלומר ללא סיכון גבוה , מתיק השקעות זה הרוחים או הפסדים הם מינימאלים - מתאים במיוחד למשפחות ואנשים מבוגרים שרוצים הכנסה צדדית . ניתן לבחור גם תיק השקעות ללא מניות .
  • השקעה במניות

    • תיק השקעות ממניות בלבד מהארץ ומחו"ל בפיזור גלובלי לפי רמות סיכון שיגדיר הלקוח. מתאים לכל האנשים שמעוניינים לגעת בתחום ההשקעות.
  • תיק השקעות שותף

    • תיק השקעות עם הכנסה שוטפת המותאם לצרכי הלקוח , גילו מטרותיו ומצבו הכלכלי. התיק מורכב ממוצרים פיננסים מהארץ ומחו"ל בפיזור מתאים ולפי רמת הכנסה ורמת סיכון שהלקוח יגדיר. תיק השקעות זה מאפשר ללקוח לקבל הכנסה שותפת מידי חודש , אולם הסיכון בתיק השקעות מסוג זה הוא גבוה יחסית ומתאים לצעירים .