INVEST - מדריך השקעות

שיפוץ ועיצוב מבנה הנדל"ן להעלאת הערך

אם נמאס לכם מבורסה, ניירות ערך או קרנות פנסיה, ואתם מעוניינים ביעד איכותי להשקעה, סביר להניח שיש בבעלותכם נכס נדל"ני אחד או שניים. קניתם אותו כי אתם אנשים חכמים וחושבים, ויודעים שגם אם כל הבורסה תיפול, ערך השקל ירד לטמיון והמשק הישראלי יקרוס – שלפחות תישארו עם משהו ביד, עם דירה או בית שתוכלו לעשות בו שימוש אישי או לכל מטרה. לכן, נכסי הנדל"ן צוברים תאוצה ובתים ודירות רבים נרכשים כדי לצבור תשואה והשקעה לבעליהם. אבל נושא פחות נפוץ היום הוא השבחת הנכס – כיצד לוקחים את הנכס הקיים ומשדרגים אותו כך שיהיה שווה יותר? כך שמחיר השכירות העכשווית, או בעתיד מחיר המכירה של הנכס שלכם, יאמיר פלאים? תתפלאו מה שינויים קוסמטיים קטנים וזולים יכולים לעשות לנכס שלכם. קצת דאגה ועבודה יכולה להפוך אותו מחורבה שתצליחו להשכיר אך ורק במחיר נמוך לבית מבוקש ואיכותי שרבים ירצו לגור בו.

במאמר זה, נספר לכם כיצד ניתן לבצע עיצוב חוץ ועיצוב פנים לשדרוג הנכס הנדל"ני שלכם.

עיצוב החוץ הוא אחד מהחלקים החשובים והזולים ביותר שניתן לעצב כדי להפוך את הנכס שלכם למזמין ומעניין. כיום בשוק גימורי הקירות החיצוניים רבים, וניתן להרכיב על קירות קיימים ציפויי קרמיקה יפהפיים, או שאפשר להשתמש בגימורי "שליכטה" העשויים מבטון מחוספס, שמעצבים על מנת ליצור תחושה לא מסויידת ו "טהורה" לבניין. בניינים רבים ברחבי הארץ מעדיפים את השליכטה על פני הקרמיקה המסורתית. לא חייב שהשליכטה תהיה בצבע שחור – אפור, כיום השליכטות באות במגוון צבעים רחב מאוד, המתאים עצמו לכל בניין ולכל טעם של מעצב. השליכטה מומלצת מאוד משום שהיא קלה לעבודה, זולה מאוד, מעניקה מראה ייחודי לבניין ונותנת הרגשה של מבנה מודרני.

ובעיצוב הפנים?עיצוב הפנים לשדרוג הנכס, כמובן, הוא השלב הראשוני של כל בעל נכס המעוניין להעלות את ערך שוויו. דירה העומדת להשכרה או למכירה חייבת להיראות כמו דירה השווה מיליון דולר, כדי שתימכר לפחות בחצי מכך..

האלמנטים בהם ניתן להשתמש בעיצוב פנים לשדרוג הנכס הם בעיקר ריהוט חדש ומיוחד (לא חייב להשתמש בריהוט יקר, כיום גם ריהוט זול אך בנוי ברמה טובה יכול לעשות את העבודה), צביעה מיוחדת של הקירות בצבעים משתלבים ומעניינים, בנייה של מחיצות בגבס, כמו בניית שקע לטלויזיה בקיר, או חיפוי לשנדליר יכול להוסיף רבות לדירה, ובאופן כללי- מצבה הכללי של הדירה (החשמל והמים מחוברים בצורה טובה, הקירות צבועים והרצפות תקינות ועוד) יכול לעשות לערך הדירה פלאים.

אז למה אתם מחכים? עשו סיבוב גדול בדירתכם וסמנו מה צריך לשפר מבפנים ומבחוץ. העזרו במעצב פנים כדי להתייעץ בבחירת דוגמאות צבעים וקישוטים, רכשו במקומות הנכונים והזולים (עשו סקר שוק לפני הקניה) את חומרי הגלם, ושפצו את הנכס שלכם. בהצלחה !

  • השקעה סולידית

    • תיק השקעות סולידי , כלומר ללא סיכון גבוה , מתיק השקעות זה הרוחים או הפסדים הם מינימאלים - מתאים במיוחד למשפחות ואנשים מבוגרים שרוצים הכנסה צדדית . ניתן לבחור גם תיק השקעות ללא מניות .
  • השקעה במניות

    • תיק השקעות ממניות בלבד מהארץ ומחו"ל בפיזור גלובלי לפי רמות סיכון שיגדיר הלקוח. מתאים לכל האנשים שמעוניינים לגעת בתחום ההשקעות.
  • תיק השקעות שותף

    • תיק השקעות עם הכנסה שוטפת המותאם לצרכי הלקוח , גילו מטרותיו ומצבו הכלכלי. התיק מורכב ממוצרים פיננסים מהארץ ומחו"ל בפיזור מתאים ולפי רמת הכנסה ורמת סיכון שהלקוח יגדיר. תיק השקעות זה מאפשר ללקוח לקבל הכנסה שותפת מידי חודש , אולם הסיכון בתיק השקעות מסוג זה הוא גבוה יחסית ומתאים לצעירים .