INVEST - מדריך השקעות

השקעות דרך האינטרנט – עשו זאת בעצמכם

ישנם לא מעט יתרונות לביצוע השקעות מקוונות, כשהעיקריות הן העמלות הנמוכות עבור השירות והעסקאות המתבצעות.

האינטרנט חולל מהפכה בעולם ההשקעות. השירותים המתקדמים ביותר זמינים עכשיו להרבה יותר צרכנים מאשר אי פעם בעבר. לכל אחד היום יש גישה לכלי תכנון פיננסיים שקודם היו זמינים רק לעשירים ביותר. היום, לאמריקאים ששוויים מיליון דולר נטו – אוכלוסייה שממשיכה להתרחב – יש גישה לשירותים ברמה שבעבר הייתה שמורה לאנשים ששוויים היה מאה מיליון דולר או יותר.

שפע המידע שהאינטרנט מעמיד לרשות הצרכנים, הוא אחד השירותים החשובים שעומדים היום לרשות הלקוחות. כל משקיע יכול היום ללמוד על עולם המניות, על אג"ח ועל קרנות הנאמנות, ועל הדרך הטובה ביותר לשילובם בתיק ההשקעות.

בנוסף, כמו כל ניהול פרויקטים יסודי וטוב, גם אתרי ההשקעות עושים עבודה טובה בכל מה שנוגע לפרסום של הנחיות בסיסיות וברורות שכל משקיע יכול לנצל לטובת תיק ההשקעות שלו. בין ההנחיות האלה נמצא כי חשוב להשקיע בקביעות ולטווח ארוך, וחשוב ליצור מטרות להשקעות שלכם. כעת, בזכות האינטרנט משקיעים רבים בכל העולם יודעים הרבה יותר לא רק על קרנות השתלמות אלא גם על קרנות נאמנות, עליהן ידעו מעט מאוד בשנים עברו.

שיטות עבודה מומלצות למשקיעים דרך האינטרנט

למרות שהאינטרנט הפך את תהליך השקעת הכספים שלכם למהיר יותר, נוח יותר ויקר פחות – עדיין אתם צריכים להקדיש זמן כדי ללמוד על הדרכים הטובות ביותר לתמרון דרך האינטרנט ולקבלת החלטות שנוגעות להשקעות שלכם.

כדי לוודא שתהליך ההשקעה שלכם באינטרנט יהיה קל, יעיל ומוצלח, אתם צריכים לזכור כמה דברים. קודם כל מחקר הוא המפתח להצלחה במסחר במניות. לא להשקיע בשום דבר מבלי שקודם כל תקדישו לכך מחקר מעמיק. כמעט כל חברות הברוקרים באינטרנט מספקות מידע על השקעות וחדשות פיננסיות, בנוסף למחירים עדכניים. היזהרו מכל מידע שאתם מלקטים מלוחות מודעות על השקעות או מחדרי צ'אט. שמועות אלה מופרכות לעיתים קרובות ונראות מגוחכות. אל תתלהבו מכל טיפ חם שאתם קוראים באתר כלשהו או ידיעה כלשהי, כי אתם לא יכולים לאמת את הלגיטימיות של הפרסומים או של האנשים שפרסמו אותם.

הכירו את ההזמנות שלכם

חשוב להכיר את החוק ואת ומגבלות השוק. למשל מחיר הרכישה תלוי בשעה של אותו היום שבו נמסרה ההזמנה. אם המחיר שבו אתם רוצים לקנות מתנדנד, אתם עלולים בסופו של דבר לשלם עבור ההזמנה יותר ממה שתכננתם. כאשר אתם מקבעים את מחיר הרכישה, אתם יכולים לקבוע מחיר מסחר ספציפי, אבל ההזמנה שלכם אולי לא תעבור אם המחיר שקבעתם לא יושג.

מומלץ להכיר את מדריך המסחר של הברוקר שלכם, כך שתוכלו להיות בטוחים שהצעתם את סוג ההזמנה הנכון כדי להשיג את המטרה שהצבתם.

לבסוף, סחרו בתבונה. יש זמנים שבהם האסטרטגיה של קניה והחזקה עובדת היטב, ורגעים שבהם ייתכן שתצטרכו לסחור באופן קצת יותר פעיל כדי לגדול ועל מנת להגן על ההשקעות שלכם. חשוב להתעדכן בתנאים הכלליים של השוק, במיוחד אלה שמשפיעים באופן ישיר על ההחזקות שלכם, ולבחון מחדש את האסטרטגיה שלכם, בהתאם. לא משנה עד כמה אתם בוחרים במניות בזהירות, כאשר המניה יורדת מתחת לנקודת העצירה שלכם (בדרך כלל עשרה אחוזים), זה הזמן למכור.

  • השקעה סולידית

    • תיק השקעות סולידי , כלומר ללא סיכון גבוה , מתיק השקעות זה הרוחים או הפסדים הם מינימאלים - מתאים במיוחד למשפחות ואנשים מבוגרים שרוצים הכנסה צדדית . ניתן לבחור גם תיק השקעות ללא מניות .
  • השקעה במניות

    • תיק השקעות ממניות בלבד מהארץ ומחו"ל בפיזור גלובלי לפי רמות סיכון שיגדיר הלקוח. מתאים לכל האנשים שמעוניינים לגעת בתחום ההשקעות.
  • תיק השקעות שותף

    • תיק השקעות עם הכנסה שוטפת המותאם לצרכי הלקוח , גילו מטרותיו ומצבו הכלכלי. התיק מורכב ממוצרים פיננסים מהארץ ומחו"ל בפיזור מתאים ולפי רמת הכנסה ורמת סיכון שהלקוח יגדיר. תיק השקעות זה מאפשר ללקוח לקבל הכנסה שותפת מידי חודש , אולם הסיכון בתיק השקעות מסוג זה הוא גבוה יחסית ומתאים לצעירים .